Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

ROMA

 
10 gadi
Reitings 3026
Reģ: 13.11.2011
Sveikas meitenes!
Vēršos pie tām, kas ir bijušas vai dzirdējušas kaut ko par Romu! Plānoju doties septembrī uz pāris dienām, vēlētos dzirdēt visu! Kur labāk palikt, ko redzēt, kur ieturēt maltīti, kā labāk tikt no lidostas uz pilsētas centru, utt. Tiešām priecāšos par jebkāku info!
Mīļš paddies!
22.08.2018 10:09 |
 
10 gadi
Reitings 3026
Reģ: 13.11.2011
Plānoju doties no 2 līdz 5 septembrim, sanāks būt tikai 2 pinas dienas, tāpēc skaidrs, ka visos populārajos apskates objektos neiesim iekšā. Noteikti gribētos no iekšpuses apskatīt Vatikānu. Vai viņš atrodas kaut kur centrā vai jābrauc būs ar sabiedrisko? Plānots ir celties agri, lai kaut mazliet izvairītos no lielajiem cilvēku pūļiem.
22.08.2018 10:15 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Tā kā nebrauksiet ar grupu, silti iesaku laicīgi iegādāties biļetes internetā ar ienākšanu noteiktā laika posmā. Citādi ir risks pusi dienas nostāvēt rindā, un uz Sistīnas kapellu vispār netikt. Ņemiet vērā, ka ceļgaliem un pleciem ir jābūt apsegtiem, ejot iekšā Vatikānā un itāļu katoļu baznīcās vispār. Es no centra uz Vatikānu gāju 6 km kājām, ko jums neiesaku, iesaku ņemt hop on-hop off tūristu busu uz vismaz 1 dienu, ja ne 2. Aiziet kājām var, bet ir vēl citi apskates objekti, tāpēc nevajag.
Tāpat es noteikti nelaistu garām Kolizeju, Trevī strūklaku, Panteonu. Tas tāds minimums.
Es paliku nakšņot pie stacijas, neiesaku šo rajonu. No loģistikas viedokļa ērti, bet ļoti daudz visādu aizdomīgu ļautiņu. Vismaz pirms pāris gadiem bija.
22.08.2018 10:53 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
No lidostas uz centru ir easy transfērs, ar to nav problēmu.
22.08.2018 10:57 |
 
10 gadi
Reitings 3026
Reģ: 13.11.2011
up
23.08.2018 09:26 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Iesaku palikt tieši pašā centrā un jā tālāk no stacijas. Ļoti daudz ko var izstaigāt ar kājām. Bet vienu dienu noteikti paņem jau pieminēto hop on-hop off busiņu. Ja ir divas dienas, tad Vatikānā muzejā pat nemēģinātu tikt iekšā. Tur rindā vien pusi dienas var nostāvēt.
23.08.2018 09:56 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Vatikānā jau praktiski aiziet visa diena, jo īpaši, ja jāstāv rindā, lai tiktu iekšā (tas var aizņemt vairākas stundas). Visur gan uz ielām ir cilvēki-gidi, kas piedāvā viņiem samaksāt, lai tiktu iekšā bez rindas. Šo gan neizmēģinājām. Bet, ja jums ir maz laika, tad tiešām var neiet visur iekšā, jo Romā ik uz soļa mijas modernā pilsēta ar antīkās Romas paliekām. Arī pārvietošanās pa pilsētu ar kājām ir lēna, jo tuvu populārajiem objektiem burtiski plūst milzīga tūristu straume un nemaz nevar izvēlēties savu tempu - jāseko plūsmai.
Kafejnīcas, bāri, restorāni ir ik uz soļa. Pieredze rāda, ka tuvāk tūristu populārajiem objektiem ēdieni dārgāki un sliktākas kvalitātes. Jo nomaļāka vieta, jo gardākas ēstuvītes atradām. Daudzas kafejnīcas piedāvā tādu vakara piedāvājumu (bija tam speciāls nosaukums, bet neatceros), kur, pērkot vīna glāzi (sākot no kādiem 8 eur), komplektā ir zviedru galda tipa uzkodu galds - ēd cik gribi. Iesaku izmēģināt.
Par konkrētiem objektiem neko neminēšu, jo daudziem neatceros ne nosaukumus, ne atrašanās vietas. Mēs pārvietojāmies ar sabiedrisko transportu, visur varēja ērti nokļūt (pirkām, cik atceros, vairāku dienu biļeti, kas derēja visiem transportiem). Ļoti jāsarga personiskās mantas, jo visur būs milzīgi cilvēku pūļi, kas ir labs ķēriens kabatszagļiem.
23.08.2018 09:57 |
 
Reitings 477
Reģ: 03.09.2016
Par Vatikānu - kā jau meitenes teica, biļetes tikai un vienīgi online, jo rinda būs uz pusdienu vismaz. Ar online nopirktām biļetēm tikām iekšā uzreiz ka atnācām. ( Brīdinu gan, ka online būs nedaudz dārgāk tas biļetes). Ja paņem basic paketi ar Vatikāna muzejiem tad var tik cauri arī pa 2 - 3 stundām, tā ka nav tik traki, ka Vatikāns pusdienas aizņem. Tā kā es dzīvoju Itālijā un zinu vinu transportu sistēmu, visur ņēmu sabiedrisko transportu, bet tūristiem iesaku paņemt jau pieminēto busiņu. Must see noteikti ir Trevi, Kolizejs. Pa muzejiem iesaku nestaigāt, izbaudi pilsētu! Ar divām dienām būs noteikti pa maz, bet var arī daudz ko apskatīt, rēķinies ar daudz daudz nostaigā tiem km! ;-)
23.08.2018 10:08 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Es gan uzskatu, ka pabūt Romā un nepabūt Vatikānā ir... nepareizi (imho, protams). Kā jau minēja, nopirkt online biļetes.
***
Man patīk pilsētas, kur ir metro. Galīgi nekādu problēmu. Ja pareizi atceros, tad pērkot mēnešbiļetes vai dienas kartes, var izmantot visus sabiedriskā transporta veidus (kā lielākoties Eiropā)
23.08.2018 10:50 |
 
10 gadi
Reitings 3026
Reģ: 13.11.2011
es nevaru sparest, kur man labāk ņemt viesnīcu, tuvāk Vatikānam vai pie tās stacijas, kur jūs neiesakat :-D ja ņemtu pie Vatikāna, vai tas nebūtu tālu no centra? Būtu iespējams tad visu izstaigāt ar kājām?
23.08.2018 15:35 |
 
10 gadi
Reitings 3026
Reģ: 13.11.2011
Ar "visu" domāju, Romas centru
23.08.2018 15:36 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Fifa, aizmirsti par izstaigāšanu ar kājām, ja gribi kaut ko paspēt apskatīt. Romas centrs ir liels. Es ņemtu pie kāda no centrālajiem laukumiem, ja brauktu atkal.
23.08.2018 15:48 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Fifa, aizmirsti par izstaigāšanu ar kājām, ja gribi kaut ko paspēt apskatīt. Romas centrs ir liels. Es ņemtu pie kāda no centrālajiem laukumiem, ja brauktu atkal.

+++
Un par dzīvošanu... Romā biju studiju gados, tāpēc nevarēju atļauties neko dārgu, paņēmām viesnīcu Romas piepilsētā, laiks ceļā - ap 40 min. Sākumā ar vilcienu, tad autobusu un vēl metro, No vienas puses, tās 40 min. ir easy game, bet no otras vajadzēja ļoti piedomāt vakarā, lai sakombinētu 3 transportus. Neērti!
Tagad es ņemtu viesnīcu Romā, kura patiktu un kuru varētu atļauties, bet skatītos, lai ir metro pietura tuvu!!!! Tad vispār nav problēmu, jo ar metro var ātri tikt principā līdz jebkuram apskates objektam
23.08.2018 15:58 |
 
Reitings 969
Reģ: 21.08.2016
Pedejo reizi paliku Campo de Fiori - 30 minusu gajiens lidz Vatikanam, plus vel pa celam var apskatit Castel Sant'Angelo. Gandriz katru vakaru pavadijam Trastevere (atkal dazu minusu gajiens no Campo de Fiori) - lieliski restorani, aperitivi, bari utt. Divas dienas ir gauzam maz, tapec noteikti iesaku Kolizeju, Trevi (iesaku savu dienu sakt ar so un agri no rita, jo cilveku ir tik daudz, ka laukumam nemaz klat nevar tikt), Panteons (man patika tikai no iekspuses, no arpuses neuzrunajua), Spanu kapnes, Navona laukums (seit ir viens lielisks rooftop bars, bet es aizmirsu nosaukumu), Venezia laukums, Foro di Traiano.
Metro izmantoju vienu reizi un ar to man ari pietika, visbiezak parvietojamies ar kajam (bet viss ir apmeram 30 minusu gajiena.. varbut pirmajas reizes liekas ok, bet pec kada 5 apskates objekta jau iestajas nogurums) vai taksi - uber ir divreiz dargaks, bet, ja jus nerunajat italiski, tad iesaku uzreiz pajautat cenu lidz punktam A.
23.08.2018 16:56 |
 
Reitings 477
Reģ: 03.09.2016
Es tad drīzāk ieteiktu ņemt pie stacijas, jo no Vatikāna līdz centram patālu. Pie stacijas ir visi transporti, metro( līdz Vatikānam ļoti ērti aizbraukt tieši ar metro). Tikai rēķinies, ka kontingents tiešām graujošs, mēs vakarā braucām tikai ar taxi. Otro reizi paliktu pie Kolizeja, nav pārāk dārgi, līdz centram var mierīgi tikt ar kājām.
23.08.2018 18:30 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
Piekrītu par Vatikānu. Garas, garas rindas. Biju pagājušajā gadā maija svētkos.
Ar jau online nopirktajām biļetēm arī gāja ilgi. Bija divas rindas -tie, kuriem nav biļetes un tiem kam jau ir. Un tā pat jau tā rinda bija diez gan paliela, jo nebūsi jau vienīgā kam tā biļete būs iegādāta. Ja sanāk tikai 2 dienas, tad es diez vai apmeklētu Vatikānu. Tikai no ārpuses aplūkotu.
Iesaku apmeklēt Kolizeju, noteikti aiziet uz Trevi strūklaku (l), no rīta izstaigāt vietējo tirgu, kur var nopirkt burvīgus vietējos augļus. Uzbrauc uz Vittorio Emanuelle jumta, tur pavērsies burvīgs skats uz Romu. Cena arī bija ļoti demokrātiska. Apskaties Sant Angelo tiltu.
Uzmanies no visādiem marokāņiem, kuri burtiski iesmērēs tev visādus nevajadzīgus krāmus un pēc tam prasīs naudu.
Noteikti apēd gardu itāļu picas gabalu un lazanju :)
23.08.2018 22:32 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits