Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Darba devējs sniedz nepatiesas atsauksmes

 
Reitings 73
Reģ: 19.03.2014
Labrīt!
Vai kādam reiz ir nācies saskarties ar situāciju, kad meklējot jaunu darbu, viss tiek atteikts dēļ tā, ka iepriekšējais darba devējs sniedz nepatiesu atsauksmi?
Šobrīd draugs meklē darbu un saskaras ar šo problēmu. Nostrādāja iepriekšējā vietā vairākus gadus, bija labs darbinieks, bet veselības problēmu dēļ bija spiests pamest maiņu darbu. Protams, darba vietā uzreiz bija jāmeklē cits darbinieks viņa vietā, taču paši piekrita, ka citu alternatīvu nav. Bet šāda neslavas celšana un nomelnošana potenciālo jauno darba devēju acīs liekas pilnīgi neizprotama. Vai kādam ir ideja, kā šādā situācijā vispār rīkoties? :-/
19.08.2018 10:16 |
 
Reitings 24
Reģ: 10.08.2018
Kāpēc lai nomelnotu, ja jau bija labs darbinieks?
19.08.2018 11:07 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Man jau liekas, ka ticamāks variants ir, ka puisis tev nav atklājis īsto iemeslu kādēļ tika atlaists no darba :-|
Jo nu tiešām, kāda jēga nomelnot.
19.08.2018 12:48 |
 
Reitings 73
Reģ: 19.03.2014
Neviens netika atlaists, pats aizgāja pēc savas vēlēšanās. Uzņēmumam principā ir īpatnēja attieksme pret darbiniekiem jau no sākta gala. Tā kā starp uzņēmumiem valda konkurence, protams, tie cenšas katru noturēt pie sevis, taču, ja esi nolēmis aiziet, uzreiz kļūsti par slikto tēlu. Ir zināmi arī citi gadījumi, kad labprātīgi aizejot no darba, vairs netiek sniegtas pozitīvas atsauksmes. Aptuveni - ja nestrādāsi pie mums, nestrādāsi nekur citur.
19.08.2018 13:07 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
LV samera pupulara tagad prakse. Jo nav kas strada, sadi megina noturet. Algu nepacel jo zel nevis nevar. Tados gadijumos ex DD kasaka jus sevi ka odiotus prezentejat! Ko ko tadu slikto gadiem turejat? Un aizgaja pats nevis atlaida.
19.08.2018 13:17 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Vispār apbrīnoju, ka mūsdienās vēl pastāv tāda atsauksmju prasīšana un uzskatīšana tās par ticamām. Loģiski, bieži vien ir pretēji, labu darbinieku negrib laist prom vai atdot konkurentiem, tāpēc iedod negatīvu atsauksmi, savukārt par sliktu darbinieku, no kura grib tikt vaļā, sastāsta, ka labs.
19.08.2018 13:18 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
savukārt par sliktu darbinieku, no kura grib tikt vaļā, sastāsta, ka labs.
+++
19.08.2018 13:28 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Es tāpat kā Nikola nesaprotu atsauksmju došanu. Par atsauksmēm nezinu, bet zinu vismaz vienu darba devēju, kurš negatīvi atsaucas par saviem ex darbiniekiem tāpēc, ka vienkārši priekšnieks pats ir psihopāts, kas var nereāli sadusmoties un izlikt savas dusmas uz visiem, bet pēc 10 min smaidīt. Kad tur strādāju, manā priekšā nolika ex darbinieces, kas man bija zināmas un zināju, ka nekas tāds tur nenotika (pienākumus veica labi, vienkārši radās konflikts ar to priekšnieku) un darbinieces pašas aizgāja, nevis tika atlaistas. Nebrīnos, ja arī par mani stāsta negatīvu, kaut es biju laba darbiniece un arī pati aizgāju priekšnieka attieksmes dēļ.
Ticu, ka tādi psihopāti ir daudzi priekšnieki, atbildība, stress utt noved pie tā, ka nevar vairs izturēt un uzvedas tā.
19.08.2018 15:31 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Bet man arī liekas savādi, ja visi atsaka darbu tieši šī iemesla dēļ. Tad laikam tas ex priekšnieks kaut kāds ļoti autoritaīvs, ja viņa viedoklis tiek ņemts vērā visur. Vai arī tomēr ticamākais, ka papildus tam ir citi apstākļi, kāpēc neņem, varbūt neatstāj labu iespaidu intervijās, varbūt izglītības līmenis par zemu vai tml
19.08.2018 15:34 |
 
Reitings 304
Reģ: 09.01.2018
Kā šādā situācijā rīkoties? Nekā, cerēt, ka nākamajā darba vietā atsauksmes neprasīs.
19.08.2018 15:37 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Neminet so DD.
19.08.2018 15:39 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Vai aiziet uz VDI kayram DD ir kads parkaluma un izrakstit iesniegumu . Jega tev nav bet oacajates ar parvaudi sos tapat ja tevi. Uzrakstit fb atklatu rakstu mekle darbu grupas
.arvdarba deveja vardu. Un jautajumu kapec tadu sliktu gadiem tureja. Tautai jazon savi varoni...DD domaju.
19.08.2018 15:42 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Kāpēc lai nomelnotu, ja jau bija labs darbinieks?

Man jau liekas, ka ticamāks variants ir, ka puisis tev nav atklājis īsto iemeslu kādēļ tika atlaists no darba
Jo nu tiešām, kāda jēga nomelnot.

A ļoti vienkārši, lai šāds te darbinieks netiek konkurentiem. Vai arī ir tādi darba vadītāji, kuri visu mūžu strādā vienā uzņēmumā un viņiem vienkārši nepielec ka citā uzņēmumā var būt labāka alga, labāki darba apstākļi, iespējas paaugstināt savu profesionalismu un t.t. Viņi darbinieka aiziešanu uztver kā dzimtenes nodevību.
.
Ko darīt šādā situācijā? Pirmkārt, pārrunāt šo jautājumu ar darba inspekciju, lai iespējams viņi varētu veikt situācijas izmeklēšanu un sodīt ex darba devēju par darbinieka nomēlnošanu. Otrkārt, ja tomēr šāda veida izmeklēšana nav darba inspekcijas kompetencē, tad var uzrakstīt iesniegumu valsts policijai un viņi noteikti ir pilnvaroti veikt šāda veida izmeklēšanu un ja minētais iesniegumā apstiprināsies, tad viņi varēs piespriest sodu darba devējam(jo par šo likumā ir pants).
22.08.2018 22:40 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits