Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Uzmācīgs svešinieks

 
Reitings 37
Reģ: 02.09.2016
Vēlējos pajautāt, ja gadījumā kādai bijusi saskare ar līdzīgu situāciju - ko darīt, ja publiskā vietā (piemēram, autoostā) pienāk kāds svešinieks - (atvainojiet) primāts ar zemu IQ līmeni vai norūsējušiem cccp stereotipiem un sāk uz Jums krieviski citu apmeklētāju klātbūtnē izkliegt diezgan aizskarošas frāzes? Šķiet tā nav vienkārša naudas diedelēšana, kura arī, manuprāt, jau kādu laiku Rīgas publiskajās iestādēs vairs nav legāla. Tā vietā tiek kritizēti modes aksesuāri, arī šobrīd izvēlētais "vīrišķīgi" paīsais matu sakārtojums, gar kuru nevienam svešam patiesībā nav nekādas daļas. It kā, ja nesit vai fiziski neuzmācas, saukt apsardzi vai pūst piparu gāzi sejā nav jēgas, bet tad jau sanāk, ka mūsu sabiedrībā ir visatļautība, kur jebkuram ir tiesības aizskart cita svešinieka godu. Parasti, ja mani uzrunā kāda nepazīstama, puslīdz neadekvāta persona, eju projām, vai ignorēju, jo būtībā negribas kontaktu ar neprognozējamu cilvēku, kurš varbūt ir alko vai salietojies narkotikas.
Saprotu, ka sabiedrība ir dažāda un mainīt otra attieksmi, manieres nevar, bet tā kā uz darbu cauri autoostai vai stacijai ir jābrauc katru dienu, kā būtu pareizāk jāreaģē uz tādiem indivīdiem? Meitenes, kuras izmanto publisko transportu, droši vien zina šo sugu.
18.08.2018 12:39 |
 
Reitings 793
Reģ: 15.09.2013
Kad mani kāds arī alkohola reibumā esošs cilvēks uzrunā, es atsaucos. Mazums, vajag zināt, cik pulkstens vai kurā autobusā kāpt (ir, ir man tā bijis). Nu ir arī tādi, normāli sadzērušies cilvēki.
--
Ja ir kaut kāds neadekvātais, kurš man sāk izteikt kādas aizskarošas, nepiedienīgas frāzes, es parasti novēršos, noignorēju un aizeju uz citu vietu, tālāk no šīs personas. Tā kā ikdienā visu laiku klausos mūziku, ielieku austiņas un aizmirstu par viņu. Nedod Dievs, sākt uz viņu atsaukties un ķipa, aizstāvēt sevi. Nē, šitā nolaidīsies līdz viņa līmenim, un Tev, protams, tas nav vajadzīgs. Norij to visu, tie ir tikai tukši, neadekvāta cilvēka vārdi, kuri nav jāņem par pilnu.
18.08.2018 12:50 |
 
Reitings 1164
Reģ: 16.09.2015
Ignorēju.
18.08.2018 13:03 |
 
Reitings 1071
Reģ: 22.07.2014
Nesaku neko, vienkārši ignorēju vai aizeju uz citu vietu stāvēt, kamēr gaidu savu transportu.
18.08.2018 13:05 |
 
Reitings 610
Reģ: 04.03.2017
Es parasti ignorēju visus svešiniekus, kas man uz ielas kaut ko jautā, vienalga, vai viņi būtu skaidrā vai nē. Neko nezinu, neesmu vietējā, u.tml. atbildes. Divas reizes autobusu pieturā ir piesējies viens un tas pats vīrietis, kas vēlējās iepazīties, dabūt nr., tad gan nobļāvos, jo vilkās man pakaļ un nekā savādāk viņam neaizgāja.
18.08.2018 13:05 |
 
Reitings 934
Reģ: 08.09.2015
Es arī parasti ignorēju un pārvācos uz citu vietu. Bet man paziņai gadījās, ka viena neadekvātā piesējās tā, ka sekoja laik kur paziņa ietu, kādu stundu, tad gan viņa dabūja lūgt policijas iejaukšanos. Tad nu papildus pārdomām - nu ko darīt tad, ja pārsēšanās nelīdz, jo tas trakais nāk līdzi? Negribētos, ka tād seko uz darbu / mājām galu galā.
18.08.2018 13:40 |
 
Reitings 172
Reģ: 12.02.2016
Cilvēki ir dīvaini. Ja kāds svešais sāk braukt augumā publiskā vietā, vari nokliegties, lai vācās vai vienkārši ignorē un pārej citur, tālāk no tā slimiķa - uzsākt sarunu nevajag. Ja sāk vilkties pakaļ, paziņo apsardzei, vai policijai. Ja vilcienā, tad jāinformē kontrole vai droši vien dzelzceļa policija, nospiežot lielo pogu pie durvīm - nezinu, kas notiek tālāk, kad to nospiež, bet noteikti nevajag atļaut kādam garīgam loham bojāt visu braucienu. Ir redzēti un dzirdēti diezgan pretīgi izgājieni no pamuļķiem, kuriem dzelzceļa transportā nav biļetes, vai nav naudas, līdz ar to vainīga ir kontroliere. Šādus gadījumus lai risina atbildīgie dienesti. Svešiniekiem, manuprāt, arī nevajag atbildēt, ja gribēs ko uzzināt, lai vēršas pie cilvēkiem uniformās. Austiņas ir labs līdzeklis kā atslēgteis pēc darba vai kādām procedūrām, ja bijusi smaga diena un vēl jāturpina ceļš uz mājām, bet es tās nelietoju ārpus mājas, jo tā šķiet itkā sevis norobežošana no realitātes, kā arī var bojāt dzirdi, ja pārāk skaļi klausās, bet, lai izvairītos no kontakta ar svešajiem, labs līdzeklis publiskajās vietās.
18.08.2018 13:57 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Sargāt somiņu, jo kamēr viens virina muti, cits var iebraukt kabatā.
Un vispār - kāpēc jāstāv un jāklausās?
18.08.2018 15:50 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Es kaut kā agrāk nebiju iedomājusies, ka sabiedrībā brīvi staigā arī psihiski smagi slimi cilvēki, tev viens tāds bija trāpījies. Pievienojos komentāriem, ka labāk neko neteikt un paiet malā, vēl es izvairos skatīties viņiem acīs.
Vienreiz man piesējās pārpildītā autobusā, un tā kā es steidzos uz lidostu, negribēju kāpt laukā. Jauns vīrietis prasīja, vai ticu Jēzum, nācās draudēt ar policiju un ķerties pie telefona. Arī dažas nepatīkamas par sevi dzirdēju, bet tomēr aizvācās.
18.08.2018 16:12 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Neko nesaki. Kapec janem galva svesie?
18.08.2018 16:14 |
 
Reitings 406
Reģ: 29.06.2017
Neesmu saņēmusi savā virzienā aizskarošas piezes no svešiniekiem, paldies Dievam, bet visādi citādi ignorēju un soļoju tālāk ar pokerface.
18.08.2018 18:12 |
 
Reitings 813
Reģ: 16.04.2018
Uzlieku pokerface, ignorēju un sargāju mantas, skatoties, vai vajadzības gadījumā tuvumā ir kāds adekvāts pēc skata.
18.08.2018 19:09 |
 
Reitings 1724
Reģ: 01.02.2013
Arī ignorēju, bet, ja piesienas ilgāk, labāk iet kaut kur pie apsardzes/policijas un teikt, ka tev piesienas. Pat, ja tev nav nekāds suuper nopietns nekas bijis, ja jūties apdraudēta, tad ir jāiet pie dienestiem labāk.
18.08.2018 19:18 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
It kā, ja nesit vai fiziski neuzmācas, saukt apsardzi vai pūst piparu gāzi sejā nav jēgas, bet tad jau sanāk, ka mūsu sabiedrībā ir visatļautība, kur jebkuram ir tiesības aizskart cita svešinieka godu.

Jā, tā diemžēl ir, it kā neko pretlikumīgu cilvēks nedara, bet tas tomēs nav patīkami. Tu vēl neesi redzējusi kā strādā kolektori, jeb parādu piedziņas speciālisti(parādu izsitēji).
Grūti pateikt kā pareizāk būtu uz to reaģēt. No sākuma tiešām vajadzētu aiziet kur citur un gaidīt savu transportu citā vietā, ja nepalīdz, tad ir jāpainformē kontrolējošos dienestus.
18.08.2018 20:55 |
 
Reitings 50
Reģ: 04.01.2018
Ir bijis pat tā,ka man seko svešs, neadekvāts, 3x vecāks vīrietis. Prasa, cik gadu, kur dodos utt. Bēgu prom, ignorēju vai nokliedzos, lai iet prom.
18.08.2018 20:58 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Tā, ka saka ko aizskarošu, laikam nav bijis. Vietā, kur apsardze, piemēram, autoostā, var mierīgi iet pie tās, vismaz es ne mirkli nešauboties dotos pie apsardzes vai policijas (ja ir tuvumā)
Ir bijis, ka pajautā ko es tāda dusmīga, riebjas tie debīliķi, kas lūr virsū, vai nu nesaku neko vai pasaku - kas tev par daļu.
Vēl Vecrīgā ir bijis, ka it kā grib iepazīties, pasaku, ka neinteresē, bet velkas līdz, tad ieeju kādā veikalā, tur parasti līdz nenāk.
18.08.2018 21:07 |
 
Reitings 155
Reģ: 03.12.2012
Ir, ir sabiedrībā garīgi slimi cilvēki. Saka, ka agrāk ļaudis it kā nav bijuši tik nešpetni, bet mūsdienās pat darbā nākas tikt ar tādiem galā - ne cilvēks pats saprot, uz ko atnācis, kam pieteicies, kāpēc zvana... Šie ir tikai daži no 21. gs. gadījumiem, kad personām galvā ir sviests. Bet ar varu jau nevienu nepiespiedīs ārstēties, zinot, ka Latvijā tas ir maksas pakalpojums, kam reti atliek līdzekļu.
18.08.2018 21:50 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Nekādās diskusijās ar tādiem labāk neiesaistīties, bet arī agresivitāti izrādīt nevajag - ja cilvēks, kurš uzmācas, ir ar putniem galvā, tad arī nav zināms, kā viņš var reaģēt, ja viņam uzkliedz, viņu pagrūž utt. Tādam publiska vieta var arī nebūt traucēklis, lai uzbruktu otram... Man reiz autoostā piesējās mazgadīga pusaudze, šķita, ka salietojusies, turklāt viņa bija krietni mazāka auguma par mani - un es reāli jutos sprukās, jo likās jocīgi un neērti meklēt apsargu, lai tiktu no viņas vaļā. Toreiz gan kāds vīrietis gados mani no viņas atbrīvoja - precīzi vairs neatceros, kā tas notika, bet jutos visai pateicīga viņam. :D
19.08.2018 00:28 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits