Mazbudžeta kāzas

 
Reitings 210
Reģ: 07.07.2016
Izveidoju savu mazo diskusiju, jo apjomīgajā, visaptverošajā līgavu topikā ir grūti atrast tieši sev interesējošo.
Tātad man ļoti interesē, kā izvērst kāzas apmēram 20-25 viesiem un brokastīm nākamajā rītā. Vēlētos iekļauties pēc iespējas mazākā summā, vēlams ne vairāk par 1000 ar "kapeikām".
Tā kā vēl neesam oficiāli saderinājušies, draugs satraucas, vai vispār to darīt šogad, jo varbūt precēties aiznākamo nevis nākamo gadu. Vienīgā problēma, kas mūs attur - vai pa gadu sakrāsim pietiekamo summu, jo gada garumā plānojas regulāri iepriekšnebijuši izdevumi, taču, lai precētos mūsu iecerētajā vasaras mēnesī (vismaz piektdienā), ir viss vēlamais jau ļoti laicīgi jārezervē un jāpiesaka:-/
Varu pateikt, kā līdz šim ir ieplānots ietaupīt:
1) Uzposīšos pati saviem spēkiem mājās (manikīrs, meikaps),
2) kleitu šūs tuviniece, apavi jau ir
3) svinības notiks pašu lauku mājās
4) torti ceps radinieks vai draudzene-konditori
5) ir zelta gredzens, ko pārkausēt priekš viena laulības gredzena
Lūdzu, gaidu vēl ieteikumus, lai varētu aprēķināt budžetu un saprast, vai kāzas vispār būs iespējams svinēt nākamgad..:-/
05.08.2018 16:43 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Citronpalma, nedaudz apstāšos pie pozīcijas "laulības baznīcā". Jūs abi esiet iesvētīti? Es neko nezinu par citām konfesijām, bet luterāņiem, lai laulātos baznīcā, ir jāiziet iesvētes kursi, kuri nav maksas kursi, bet kuros parasti tiek vākti ziedojumi baznīcai Kursi ilgst aptuveni 3 mēnešus. Laulājoties baznīcā, jums būs jāmaksā mācītājam, jādod ziedojums baznīcai un vēl, iespējams, atsevišķi jāmaksā baznīcas uzraugam/uzkopējam. Parasti jaunais pāris arī dekorē baznīcu, bet bez šī teorētiski varētu iztikt. Jebkurā gadījumā, laulājoties baznīcā, jārēķinās ar kā minimums 100 eur izmaksām (mūsu gadījumā bija krietni vairāk). Luterāņu baznīcā apmēram mēnesi pirms plānotajām laulībām parasti katrā dievkalpojumā par to tiek pateikts, kā arī tas tiek pielikts pie baznīcas ziņojumu dēļa, kas nozīmē, ka uz kāzām var ierasties jebkurš draudzes loceklis. Tas nozīmē, ka drošības labad jānodrošina arī kādas uzkodas pie baznīcas pēc ceremonijas (mūsu gadījumā tā arī notika, ka laulību ceremonijā bija atnākuši citi draudzes locekļi, bet mums nekas nebija sarūpēts pēc ceremonijas, par ko es jutos ļoti slikti...).
13.08.2018 17:50 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Nekas nav obligats. Viss jusu pasu velme un fantazija.papeti precos.lv pajauta tur par mazbudzeta kazam...cali..nu lai butu dazadi viedokli un panem visu sev tikamako.
13.08.2018 17:25 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
Līgavām.lv, precos.lv, vedējiem.lv
13.08.2018 17:23 |
 
Reitings 210
Reģ: 07.07.2016
Kā jau minēju, ka neesmu bijusi nevienās kāzās, man nav ne mazākās nojausmas par scenāriju. Lielos vilcienos (teorētiski) apmēram nojaušu, bet gribas zināt sīkumos.
1) Līgavas ģērbšana
2) Laulības baznīcā
3).....kas nākamais.....?:-D
4) Mičošana
Lūdzu, papildiniet šo ļoti askētisko uzmetumu!:-D
13.08.2018 17:09 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Nav jau jataisa tipiskas kazas ar visam tam klasiskajam kazu fignam! Nu var tak, rikot kazas ar balliti bez tas klasikas!
13.08.2018 16:47 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Un tie ir 25 radi tuvakie , savas lauku majas...vienkarsas lak kazas. Velreiz..bez princesem.Visi lauku vienkarsie cilveki savejie.:-P
13.08.2018 16:40 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Un kads bonitis? Kur ko tad redzeji mana saraksta?:-O:-O:-O:-O:-O:-O
13.08.2018 16:38 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Nemyrgo.Visu ar cenam pieradijy. Ikdiena kadas ir:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P
13.08.2018 16:38 |
 
Reitings 9998
Reģ: 19.11.2014
Principā, es arī te varu sapņot un stāstīt kas tik man nebūtu pieejams manos laukos vai kādu lētu kūku izceptu mana tante, vai kādu zirgu iedot varēs onkulis Mārtiņš.
Mans sapnis točna nebūtu noskrieties, nostresoties un vēl noverdzināt sevi,mammas, omes u.c. pirms savas kāzu dienas. Iedomājos nepārtrauktā stresā dalīt cūku, klapēt karbonādes un mošk vēl līgavas kleitā no rīta iemīcīt pēdējo kotlešu mīklu un atstāt vecvecmammu, lai izcep, kamēr aizskrienu uz zagsu..
Tas ko tu tur esi saspriedelējusi realitātē 100% neizmaksās tik lēti. Uzskatu, ka par 1000 euro var labi paēdināt un padzirdīt viesus ar normālu alkoholu, nevis Bonīti un mīlas pussaldo. Nu, iespējams kāds simtiņš paliks pāri.
Kleita, uzvalks, kūka, transports, gredzeni, dāvanas vedējiem/vecākiem, dāvaniņas vārtu taisītājiem - šaubos, ka būs tie pāris simti, ko meitene gatava piemest tam tūkstotim vēl klāt.
Tā kā ticēšu tikai tad, kad kāzas būs notikušas un pati diskusijas autore pastāstīs cik tad viss beigu galā izmaksājis! Savādāk te vienai liekas, ka ja viņa domās ir nopirkusi veselu cūku un vēl sadalījusi, tad jau galds ir gatavs un viesi var sēsties klāt. :-D
13.08.2018 16:28 |
 
Reitings 210
Reģ: 07.07.2016
Nomierinies, Kubi! Kad būs brīvs brītiņš, tad padalīšos ar savu redzējumu!

Netrako Urodija...tavs bagato kazas av sai temai

Dāmas, lūdzu, domstarpības šeit nerisināt. Gribu diskusiju viegli pārskatāmu un tikai par tēmu, kā tas apmēram izskatījās pirmajās lapās. Paldies!;-)
13.08.2018 16:20 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Man jau liekaas loti piemeeroti laukos .Ja kaadam ir zigi kaiminos,tad tas tiesaam buutu loti labs variants.Vieniigi laika apstaakli buutu veelami tad labi.
Protams ,ja man buutu masiina ,izmantotu savu,lai nav lieku izdevumu,bet ja nav,tad sis variants ir loti romantisks.
13.08.2018 15:59 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Netrako Urodija...tavs bagato kazas av sai temai:-D:-D:-D
13.08.2018 14:10 |
 
Reitings 9998
Reģ: 19.11.2014
Nomierinies, Kubi! Kad būs brīvs brītiņš, tad padalīšos ar savu redzējumu!
13.08.2018 13:50 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
https://www.google.lv/search?q=zirgu+dro%C5%A1ka&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjR2bi7yuncAhUmOJoKHdzsCOwQ_AUICigB&biw=1517&bih=701#imgrc=IzCht9vJEdhJlM:
Ideals varinants butu droška...bet ta ar var nebut visur, liekas to ratusvieglak atrast tuvuma
tas ta koncepta ieklautos lakab ka kariete
;-)
13.08.2018 11:15 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
avās iedomātajās lauku kāzās es auto censtos neizvēlēties. Drīzāk apsekotu visus blakus kaimiņus vai saimniecības un noskaidrotu vai nav iespējams par simbolisku samaksu vai talkā palīdzīgu roku sarunāt zirgu ar ratiem (vai pajūgu), kuru pašrocīgi varētu pielāgot vai izdekorēt kāzām. M
:-O:-O:-O es uz pauzes, man bija tiesi tada pati doma. SAtmetu jo ne visur tuvuma ir zirgi, bet talu nomat vest nebus leti. Un ari kariete ir LV bet datgas, tatad letakie butu rati izdekoreti..:-D
13.08.2018 11:05 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Savās iedomātajās lauku kāzās es auto censtos neizvēlēties. Drīzāk apsekotu visus blakus kaimiņus vai saimniecības un noskaidrotu vai nav iespējams par simbolisku samaksu vai talkā palīdzīgu roku sarunāt zirgu ar ratiem (vai pajūgu), kuru pašrocīgi varētu pielāgot vai izdekorēt kāzām. Man būtu brīvi plīvojoša kleita, tā ka varbūt pat vispār tikai zirgā jātu (tipinātu). :D
Ja tas nebūtu iespējams, droši vien meklētu citus risinājumus - jau pieminēto mopēdu.
Ja attālums ir tikai 2km, tad var arī ceļu no ceremonijas vietas līdz mājām pārvērst par vedēju uzdevumu vietu vai oficiālo kāzu fotosesijas laukumu. Tur jāpadomā, bet - es auto censtos aizstāt ar ko citu. Man neliktos iederīgi kāzu tematikā. Bet, tas ir man.
13.08.2018 10:49 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Citronpalma, mēs braucām ar tā brīža savu auto (kas bija mūsu pirmais auto un tagad jau tas atdusas lūžņu kaudzē, jo bija tiešām tāds studentu variants). Auto vizuāli izskatījās labi, pirms dekorēšanas tika nomazgāts, ievaskots un izdekorēts un mūs pilnībā apmierināja. Ja precētos tagad, tad pie patreizējā finansiālā stāvokļa gan jau nomātu kaut kādu īpašu auto, bet precējāmies, būdami studenti, tāpēc auto variants mūs pilnībā apmierināja tāds, kāds tas bija.
Ja ģimenē kādam ir jaunāks/smukāks/labāks auto, tad var sarunāt samainīties uz to dienu.
13.08.2018 09:30 |
 
Reitings 951
Reģ: 16.12.2014
Jautājums par kāzu mašīnu: kādās braucāt jūs/kādās parasti brauc vidusmēra cilvēki?

Savās pirmajās (turklāt - mazbudžeta) kāzās (tas gan jau bija pasen) braucām paši ar savu auto (AUDI, turklāt - ka tavas šausmas - universālis :-D), kurš tika izdekorēts, turklāt, vīrs pats bija pie stūres.
Otrajās kāzās braucām ar nomātu WW minibusiņu (to hipijbusiņu), bet tā pilnīgi noteikti bija iegriba, turklāt, diezgan padārga, jo nolēmām uz kāzām pārāk neekonomēt.
Kā redzi - var visādi. Un neviens no maniem izvēlētajiem variantiem arī šobrīd neliekas ne slikts, ne nepiemērots. Galu galā, ja esat atraktīvs pāris, var taču vispār kaut ar velo vai moci ar blakusvāģi braukt - tas piešķirs tikai kiču visam pasākumam. Turklāt, ja vēl tie ir 2 km tad vispār...
13.08.2018 09:16 |
 
Reitings 210
Reģ: 07.07.2016
Jautājums par kāzu mašīnu: kādās braucāt jūs/kādās parasti brauc vidusmēra cilvēki? No baznīcas līdz mājām ir vien 2 km, tā kā mašīna būtu vien simboliska. Vai auto tomēr vajadzētu īrēt vai pietiktu ar saviem audi universāļiem?:-D Vai tam ir kaut kāda nozīme, cik salonā ir daudz vietas un vai nav šaurība?
13.08.2018 08:59 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Undiya
tavu redzejumu ka nevaru ta nevaru izlasit, un saki badaa butu tie 25 viesi un izslapusi?:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
12.08.2018 19:12 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits