Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vai parakstīt 48+ stundu darba laika līgumu?

 
Reitings 20
Reģ: 06.11.2017
Mans darbs ir mana dzīve, jā :) Un man patīk tas ko daru. Es saņemu gan diez gan zemu algu savā sfērā, bet mani apmierina atrašanās vieta, darba process un brīvā atmosfēra. Esmu gatava strādāt nedaudz vairāk par noteiktajām stundām nedēļā, ja ir lieli projekti vai komanda netiek galā. Bez ierunām, bez papildus samaksas. Jo zinu, ka ļaus man no rīta aiziet pie zobārsta ja vajadzēs un paņemt garāku pusdienslaiku , ja jādodas uz bank... tas tā, piemēram.
Bet te pēkšņi uz mana darba galda "uzpeld" līgums. Kur es piekrītu "nesekot valsts noteiktajam maksimālo darba stundu likumam" un esmu gatava strādāt vairāk par 48h nedēļā... un par papildus samaksu tur nekas netiek minēts... jo tādas nav. :-/
Nu ko ... es vienkārši uzdevu jautājumu kādēļ man tas tika dots un vai man obligāti jāparaksta? Izrādās esmu pirmā (visā firmā), kas vispār kaut ko jautā sakarā ar to. Nu tad man boss skaidroja, ka redz tas ir, lai kad liels projekts jādara, tad lai nav tā, ka viņi nelikumīgi man lieks trādāt un bla bla... To es saprotu. Bet es teicu, ka diemžēl šo papīru neparakstīšu, jo es pa velti nestrādāšu tādu kvantumu. Viņš man gan prasīja apdomāties... redz nevarot jau man piespiest to parakstīt... bet nu redz VISI ir parakstījuši un iespējams nemaz nekad nevajadzēs tik daudz strādāt ... blah blah ... es neparakstīju un neparakstīšu. Būšu vienīgā tāda :) Un nejau aiz ļauna prāta. Vienkārši man tas neliekas pareizi. Kad pienāks tas brīdis un vajadzēs manu palīdzību, es parakstīšu papīru, kur būs minēta samaksa par virsstundām.
Kā ir ar jums? Jūs esat parakstījuši kaut ko, kas jums liekas nepareizi, bet tikai tāpēc, ka visi to dara? Vai arī jūs izlasat savus līgumus no sākuma līdz galam?
03.08.2018 20:49 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Sak izklausities ( atvaino ludzu) ka leta borddeli strada un boss beidzis 3 klases un dazi cietima koridori.
Tu tacu esi jauna , atrodi adevkvatu vietu.
03.08.2018 20:56 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Tiešām pareizi saprati, ka jāstrādā par velti? Tādos gadījumos taču nedod neko parakstīt. Drīzāk jāparakstās par virsstundām, kuras apmaksās kā virsstundas (dubultā) vai arī, ja negrib maksāt, iedos brīvu citā laikā. Vismaz mums ir tā.
03.08.2018 20:59 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
A vai tas vispār ir likumīgi, ielikt darba līgumā nosacījumu, kas nostāda darba ņēmēju SLIKTĀKĀ stāvoklī, nekā defolta darba likums?
.
Ja tev jau maksā mazāk nekā vidēji nozarē, ja tu jau regulāri strādā neapmaksātas virsstundas, nez vai ir vērts zobiem nagiem tureties pie darba. Brīva stundiņa bankai vai arstam, tas nav nemaz tik liels retums.
03.08.2018 21:03 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Tas darbs kaut kur kremt tev vai gribas būt izteikti atšķirīgai un labākai par citiem tur, kaut tāda pat darbiniece vien esi.
03.08.2018 21:10 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Pareizi, ja VISI vergo par pliku paldies, tad viņai arī vajag - nedrīkst taču atšķirties un nedarīt to, ko dara VISI.
03.08.2018 21:35 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Valstī ir Darba likums, kurš ir izveidots ne jau tāpat vien prikola pēc. Ja nu darba devējam tiešām ievajadzēsies, lai Tu pastrādātu vairāk, tad par to var vienkārši vienoties jau laikus vai arī Tu strādāsi vairāk, bet maksās virstundas.
Viņš man gan prasīja apdomāties... redz nevarot jau man piespiest to parakstīt... bet nu redz VISI ir parakstījuši un iespējams nemaz nekad nevajadzēs tik daudz strādāt ... blah blah ...

Nu OK, labi, visi to ir parakstījuši, vienkārši iespējams ka visi ir darbaholiķi, bet Tu tāda neesi. Un kas tā par fišku runāt par visiem, kad runa ir tikai par Tevi. (t) Un ja reiz iespējams ka nevajadzēs tik daudz strādāt, tad kāpēc ir jāizdomā šāds papīrs? (t)
.
Es tādu "papīru" neparakstītu, jo es nevaru sev atļauties tā nejauši, nebrīdinot, darba dienas beigās, uzzināt ka man papildus ir jārukā vēl teiksim 3.stundas, jo banāli varu būt aizņemties ar citiem darbiem un citā vietā. 8-)
03.08.2018 21:48 |
 
Reitings 668
Reģ: 04.05.2009
Darba devējs nemaksā normālu algu, nevēlas vispār maksāt par virsstundām. Un vēl ticēt viņa teiktajam, ka visi ir parakstījuši...(t) Ļoti labi, ka neko neparakstīji:-):-)
03.08.2018 21:50 |
 
Reitings 211
Reģ: 12.11.2017
Tak boss blefo. Visticamāk neviens tādu papīru nav parakstījis.
03.08.2018 22:15 |
 
10 gadi
Reitings 747
Reģ: 29.01.2009
Sazinies ar darba inspekciju, cerams to līgumu paglabāji sev. Skaidrs, ka ne par velti piedāvā strādāt, bet bez virsstundu dubultās apmaksas, kā pēc DL. Tiesa, nezinu kā tas tiesiski atļauts. Zinu ir izlīdzinātie 3mēnešu līgumi, kur virsstundas summējas pa 3 mēnešiem un, ja kādā mēnesi ir mazāk h strādāts, tad apmaksā dubultā to, kas ir virs noteiktā sasummējot 3secīgus mēnešus.
03.08.2018 22:18 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
To ka VISI parakstijusi ta vins noteikti saka katram... nu es jau nu neparakstitu... vins vienkarsi grib, lai var tev sastadit garakas darba dienas utt un tu nevari neko iebilst, jo esi parakstijusi ligumu.. ne es nestradatu vairak par velti. Kads sakars vispar.
03.08.2018 22:35 |
 
Reitings 802
Reģ: 15.12.2015
To ka VISI parakstijusi ta vins noteikti saka katram... nu es jau nu neparakstitu... vins vienkarsi grib, lai var tev sastadit garakas darba dienas utt un tu nevari neko iebilst, jo esi parakstijusi ligumu.. ne es nestradatu vairak par velti. Kads sakars vispar.

Piekrītu, ja parakstīsi to līgumu, varēsi strādāt virsstundas par kurām tev nemaksās, to līgumu tāpec tev dod, lai tu pēc tam nesūdzies darba inspekcijai, ka tevi nodarbina, bet nemaksā, jo pati taču parakstīji un visam piekriti. Vnk tavs priekšnieks baigi gudrais, izdomājis kā nodarbināt un nemaksāt ar nevainīgiem tekstiņiem, ka tas jau tik uz laiku, visi jau parakstījuši, a naudiņu sev kabatā grūž kamēr jūs pa brīvu rukājat. Pieņemu, ka esi jauna un/vai tas ir tavs pirmais nopietnais darbs. Neesi naiva, domā par sevi nevis citiem un neko neparaksti.
03.08.2018 22:56 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Es jau pamatā nevaru saprast kāpēc vispār tur kāds stradā virsstundas par kurām nemaksā un tas ka tev vēl acīs pasaka ka tev jāstradā un par to tev nemaksās plus vēl liek parakstīties.....wtf vispār. Tas šefiņš riktīgu pajolu komandu dabujis kas traki strādā par kapeikām. Šis sit plaukstas droši vien :D
03.08.2018 23:07 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
Neticu, ka tur visi ir tādi auni, kas strādā virsstundas bez maksas. Nu ja tā tiešām ir, tad bēdz prom, kamēr neesi palikusi par tādu pašu aunu - kā zināms, tad muļķība ir lipīga.
04.08.2018 06:22 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Es tādu papīru noteikti neparakstītu!
04.08.2018 08:14 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Tāds līgums nemaz nav spēkā, jo tas ir pretrunā darba likumam. Darba likums aizsargā darbinieku un viss, kas ir pret darba likumu, tas nav spēkā. Vari parakstīt un nestrādāt, ja nonāks līdz tiesai, aplauzīsies boss.
Bet es neparakstītu - priekš kam to.
04.08.2018 08:50 |
 
Reitings 368
Reģ: 31.12.2017
Esmu parakstijis kaut ko līdzīgu konfidencialitātes līgumam reiz. Sen tur nestrādāju un nav nekas atsaucies. Bet parakstiju tikai tāpēc, ka nodrebēju, jauns gurķis jaunā uzņēmumā. Bija cilvēki, kas neparakstija. Vai es parakstītu... domāju, ka nē. Pie kam es piekrītu Dārtai.
04.08.2018 10:04 |
 
Reitings 1494
Reģ: 21.03.2009
Es parakstītu, jo, ja viņš izdomās nemaksāt par papildus stundām, tad Tev būs uz rokas pierādījums ar viņa parakstu, ka 1) viņš ir plānojis Tevi nodarbināt ilgāk (secīgi, Taviem vārdiem, ka strādāji vairāk nav tikai tukšas skaņas vērtība), tātad, prezumējams, ka to ir arī darījis; 2) tas tāpat nav spēkā, Tu nevari neko zaudēt. Es kādu laiku pastrādātu, tad prasītu, lai samaksā par liekajām stundām, ja nē iešu uz darba inspekciju.
04.08.2018 11:17 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Var parakstit un momenta nest uz VDI, jo papirs pacies visun un uzrakstit var da jebko, ka tev rita japakars piemeram.Tacu ja tas ir klaja ar darba likumu, ligums nav saistoss, respektivi tam nav jurisdiska speka. Tacu pakacakaret var un sods bus.Un ja iestade jums tur smagi divana...
04.08.2018 11:27 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
Patiesībā jau viss ir atkarīgs no tā, kā tur līgumā viss ir noformēts. Ja ir rakstīts, ka darbinieks strādā 48 stundu darba nedēļu par, piemēram, 200 eur mēnesī (kas reāli ir samaksa par 40 stundu darba nedēļu) un virsstundas izlīdzinās 3 mēnešu ietvaros vai tiek piešķirta kompensējosa brīvdiena, tad darbinieks pats vainīgs, ka kaut ko tādu ir parakstījis, nekāda VDI tur nepalīdzēs.
04.08.2018 12:30 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits