Cilvēkam smadzenes ir tā iekārtotas, lai tās aizmirstu slikto, citādi mūsu dzīves griba nebūtu iespējama. Piemēram, traģiski nomirst bērns vai mīļotais vīrs, notiek biznesa krahs, smagi tiek apkaunota reputācija, piemeklē smaga slimība utml. Šādos periodos var uznākt pašnāvnieciskas domas, jo šķiet, ka svarīgākais zaudēts, tāpēc dzīvei vairs nav jēgas. Bet normālā gadījumā cilvēki saņemas, pieceļas, jo gadu gaitā tās sāpes mazinās vai atrisinās. Nav vairs tā, ka par to jādomā diendienā.
Cits jautājums, ja ir iedzimta vai dzīves laikā radusies smaga depresija, ko sauc par slimību. Tad, kad dzīve vairs nesagādā prieku, jo smadzeņu šūnās ir radušās izmaiņas, kas bloķē dabisko laimes hormonu rašanos.
Domāju, ka tad jāiet pie psihoterapeita un nepieciešamības gadījumā jādzer kādas tabletes, lai atkal spētu pieņemt dzīvi tās patiesajās krāsās tieši tādu kāda tā ir.
Līdzīgi kā alkoholiķiem vai narkomāniem - dabiskais happiness ir nomākts, un tas vairs neražojas, ja nav iegūta deva. Tad sāk ārstēt ar konkrētām metodēm, lai atgrieztu realitātē un dzīvē, kas paredz apzinātu un labprātīgu dzīvošanu tajā.
Neesmu apsvērusi šādu soli, jo ļoti mīlu dzīvi. Un esmu dzirdējusi, ka pēc kā tāda cilvēku pēcnāves dzīvē sagaida lielas mokas, kas gan ir mistiski, bet ne apšaubāmi. Pretējs viedoklis ir par eitanāziju... ļoti atlasītos gadījumos.