Grutniece+darbs

 
Reitings 416
Reģ: 03.06.2013
Labrīt mīļās dāmas. :-)
Esmu bezgala priecīga gaidot mazo (jau 13nedēļa)(l)
Problēma ir darbs, jau vairāk ka gadu strādāju uzņēmumā x par viesmīli.
Darbs saistīts ar pudeļu stumdīšanu un cilāšanu (kastēs), sulu spiešanu, paplāšu nešanu (citreiz strādajot īsās maiņas un novācot traukus), tīro trauku iznešanu un vēl visādu citu staipīšanu.
Darbs ir pārsvarā 4/5 dienas nedēļā - maiņās, no 8:00-22:00 vai pa retam no 8:30-19:00.
Lai nerastos apvainojumi utt, tad ar veselību jau pirms tam bija tā: sāpēja mugura (teica ka jāārstē gultas režīmā) un nebija iespējas paņemt slimības lapu.
Šobrīd gaidot mazo ir šausmīga nelabuma sajūta, pa retam vemšana, nevaru izturēt to karstumu (kurš arī telpās ir paliels), ir nemitīgs bezspēks, un plusā vēl muguras dała sāp visu laiku un pa reizei kad ne tā pieliecos vai pastiepjos sāpes iziet bez maz vai man cauri kā ar adatu iedurts...:-/
Neesmu tā čīkstētāja, bet šobrīd ir tiešām grūti.
Ko lai dara meitenes? Kādi ieteikumi?
Pieredzes? Kā ir ar slimības lapām? :-/
24.07.2018 08:20 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
stenībā manuprāt ir diezgan stulbi lielīties, ka grūtniecības laikā strādāja, nē nu protams, ja tā varēja un ar veselību gan topošajai māmiņai gan mazulim nekas nekaitēja, super,un ja
Velreiz wee melo, vina dazreiz patuseja mammas bara. Un ne, nestradaja grutniecibas laika. Cairam dienam tupeja cosmo un lielijas ka dzer vincikus. Ja kam nav slikums var pameklet vinas tolaiku komentarus. :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
25.07.2018 07:33 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Velreiz wee melo, vina dazreiz patuseja mammas bara. Un ne, nestradaja grutniecibas laika. Cairam dienam tupeja cosmo un lielijas ka dzer vincikus

Nu, dzert jau arī ir darbs, aknām jāpārstrādā viss,ja vien nav jau nodzertas:-/
25.07.2018 08:10 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Bet nu tas gluži nav normāli, ka man nāk klāt un cenšas skalot smadzenes, ka justies tik labi, kā es jūtos nav normāli, ka redz man taču bezmaz obligāti tagad jāmokās.

Tev tiešām tā nāca klāt un teica, ka Tev jāmokās un, ja jūties labi, tad tas nav normāli?
25.07.2018 09:01 |
 
Reitings 237
Reģ: 17.03.2018
Apmēram. Izvēlējos strādāt naktsmaiņas, jo viņās ir mazāka slodze un svelmaimos laikapstākļos vieglāk uz un no darba doties ar riteni vēlu vakarā un agri no rīta, turklåt vienmēr ir opcija pagulēt. Vienmēr gulēju 6-8h pa dienu un varēji taisīt "diendusas" maiņas laikā, ja kutu vajadzību, bet tāpat man teica, ka es nedrīkstu strādāt pa nakti, jo tas man kaitē. Cilvēki ar nulle zināšanām par manu veselības stāvokli, pašsajūtu, mana ginekologa secinājumiem. Prasu, kā tas man kaitē - neviens nespēj paskaidrot. Tāpat, pat mana māsa man pirms pāris dienām ar putām uz lūpām kliedza, ka grűtniece nedrīkst braukt ar riteni. Arguments - VIŅA nedrīkstēja braukt ar riteni!!! Viņai bija ļoti smaga grūtniecība un vienmēr bijusi slikta veselība. Ļoti ceru vēl kādu reizīti būt stāvoklī un kādā nebūt dekrētā uzrakstīt grāmatu par šo visu. Miljons steriotipiem. Kaut kådu sociālās antropoloģijas pētījumu par cilvēku attieksmi šādās situācijās. Entie cilvēki, no brīža, kad mana grūtniecîba kļuva acīmredzama, mainīja sasveicinåšanās frāzi no "Kā iet?" uz "Kā jūties?". Grūti to tā paskaidrot, bet tas vien parāda, kas darās viņu galvās. Tādi cilvēki ir un bija uz pauzes, jo manas atbildes vienmēr ir pozitīvas. Plus viņas samulst, jo tikpat superiejūtīgā tonī seko pretjautājums : un tu? Man tagad zvana un prasa sievietes, kā es jūtos, kad ārā tāda svelme. Salīdzinoši svešas sievietes, tālas paziņas, piemēram, mana uzacu meistare. Nu kā jau visi, bļin. Ir karsti, velku peldkostīmu un caurām dienām tusēju pie un iekš ūdeņiem, dzeru tonnām ūdeni, ēdu saldējumu
Es neceļu sevi uz pjedestāla, negaidu urrā, bet nevajag man borēt, ka es esmu nenormāla. Es esmu vesela. Kāpēc man tagad piespëlēt sabiedrībai?
25.07.2018 09:47 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
mainīja sasveicinåšanās frāzi no "Kā iet?" uz "Kā jūties?".

O, jā , man bija identiski :))) vispār man šķiet , ka mūsu sabiedrība ir tik slima , ka vesels cilvēks ir neviss norma , bet kaut kāds pasaules brīnums :-D
25.07.2018 09:56 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Nu bet izbaudiet, ka kādu interesē, kā jūties. Kad piedzims bērns, nevienu tas vairs neinteresēs. Visi jautājumi būs par mazo.
25.07.2018 10:01 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
ka grűtniece nedrīkst braukt ar riteni. Arguments - VIŅA nedrīkstēja braukt ar riteni!!! Viņai bija ļoti smaga grūtniecība un vienmēr bijusi slikta veselība
ar riteni nedrīkst braukt ne jau tāpēc, ka ir slikta veselība, bet tāpēc, ka pastāv risks nokrist/sasisties/gūt traumas, kas var būt nesavienojamas ar grūtniecību un pastāv draudi, ka traumu rezultātā grūtniecība var aprauties.
Ir karsti, velku peldkostīmu un caurām dienām tusēju pie un iekš ūdeņiem
Vispār jau nevienam neiesaka šajā karstajā laikā tusēt caurām dienām ārā karstumā, jo pastāv pārkaršanas risks, iespēja dabūt karstuma dūrienu. To pat var sākumā nepamanīt, liekas viss ok, un beigās pārkaršana klāt.
neceļu sevi uz pjedestāla, negaidu urrā, bet nevajag man borēt, ka es esmu nenormāla. Es esmu vesela
tu esi vesela, bet vairs neesi viena - tu esi grūtniece un jādomā ir ne tikai par sevi, bet arī par otru. Un nekad nevar paredzēt kā organisms reaģēs uz vienu vai otru lietu grūtniecības laikā. Tas, ka jūties labi, jūties vesela un enerģiska, nenozīmē, ka drīksti riskēt ar savu un bērna veselību. Grūtniecības laikā labāk ir lieku reizi uzmanīties.
25.07.2018 10:15 |
 
Reitings 237
Reģ: 17.03.2018
Nu sievietēm, kam tik ļoti vajag uzmanību sev, ka bērniņam veltītå uzmanība traucē viņu ego, varbūt tas ir un būs svarīgi. No tādām vajadzībām un iepotētiem uzskatiem arī rodas visas pēcdzemdību depresijas utt. Es nejūtu vajadzību "baudīt" uzmanību.
25.07.2018 10:17 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Vasja, varbū saprast, ka tāda tipa iejaukšanās toešām varētu būt kaitinoša. Bet pieļauju, ka līdzīgi var justies cilvēks, kuram IR fiziskas sāpes un/vai citi simptomi (piedodiet meitenes, bet tas, ka jums tā nebija, nenozīmē, ka citiem nav un nevar būt), un jāklausās par to, ka “viss ir tikai attieksmes jautājums”.
25.07.2018 10:25 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
:)))) es esot stāvoklī braucu jauno gadu sagaidīt uz Lapzemi, sanāk , ka dekrētā biju precīzi nedēļu. Tā gide mani nu tāāā... Izbesīja , viņa man reizi 30 min prasīja kā jūtos u.t.t aizbraucot līdzTallinai ,teicu viņai , ka gaidu bērnu nevis guļu uz nāves gultas.
No tādām vajadzībām un iepotētiem uzskatiem arī rodas visas pēcdzemdību depresijas utt. Es nejūtu vajadzību "baudīt" uzmanību.

+++++++++
25.07.2018 10:27 |
 
Reitings 237
Reģ: 17.03.2018
Jaestades, izbeidz. Arī ar kājām staigājot var nokrist. Vienīgo reizi dzīvē, kad reāli fiziski cietu uz ceļa, bija ejot pāri gājēju pārejai pie zaļās gaismas. Braukšana ar riteni grūtniecei, kura pie tādas fiziskās aktivitātes ir pieradusi, ir pat ieteicama, jo lieliski nodroşina iegurņa apasiņošanu, dziļāku skābekļa uzņemšanu, lieliski palīdz kāju tūskas profilaksei. Zināji? Šaubos. Un reti kurš to zina, bet gudri man māca, ko es nedrīkstu. Es braucu trīsteiz lēnāk kā parasti, desmit reizes uzmanīgāk nekā parasti, bet izbaudīju katru nobraukto metru. (28.nedëļā noliku maliņā riteni, jo nav jābrauc uz darbu un neesmu vairs Rīgā.) Mazāka vai lielāka svelme ir jau trešo mēnesi. Būs vēl divus. Iesaki piecus no deviņiem mēnešiem ieslēgties mājās? Es ļoti reti un īsus laika periodus uzturos tiešos saules staros, parasti guļu līdz 11:00 (vismaz 15:00, ja tã bija diena pēc naktsmaiņas), apdaru mājās darāmās lietas līdz 15:00 un tad dodos atpūsties svaigā gaisā. Pārkarst pie ūdens, dzerot litriem ūdeni, taisot smilšu pilis ir tikpat liela varbūtība, kā jebkuram citam cilvēkam, jebkur citur. Pludmalē ir svaigāks gaiss, opcija atvēsināt visu ķermeni, paredzams ēnu izvietojums, vienmēr pūš neliels vai liels vējš. Es domāju par bērniņu. Viņš jūtas lieliski, jo es jūtos lieliski. Viņš ir pārkaifojies no tiem endorfīniem, ko nepārtraukti saorganizēju. (l)
25.07.2018 10:37 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
Tā gide mani nu tāāā... Izbesīja , viņa man reizi 30 min prasīja kā jūtos]
Vispār jau ir naivi domāt, ka tu tiešām viņai baigo interesēji, drīzāk viņa interesējās tāpēc, ka viņai ir jānogādā visi sveiki un veseli galapunktā un viņa ir atbildīga par visu grupu. Pie tam, ja tev pēkšņi kaut kas notiktu, tas aizkavētu visu grupu - būtu gan jāparūpējas par tevi, gan par grupu, kas būtu ļoti neapmierināti ar to. Tā kā nevajag te domāt, ka tu kādam nu tāāā interesēji. :-D
25.07.2018 10:38 |
 
Reitings 237
Reģ: 17.03.2018
Pasadena, piekrītu. Nesaku, ka "viss ir attieksmes jautājums". Es tiešām jūtu līdzi mammām, kam ir grūti. Cenšos palīdzēt man pazīstamajām grūtniecēm, kurām interesē mans viedoklis. Uzklausu, iedvesmoju, sniedzu padomus, ja man tādi ir. Es saku, ka pati atsakos no cietējas statusa, jo "tā ir norma" vai kaut kā tā.
25.07.2018 10:46 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Jā, protams, var arī ķieģelis uz galvas uzkrist ejot pa ielu.. tomēr man šķiet, ka tā normāla piesardzība, ja grūtniece izvairās no riteņa.
Atceros laikus no ortopēdijas uzņemšanas nodaļas - katru dienu nonāca viens vai vairāki, kas nokrituši no riteņa. Traumas dažādas... no niecīgām līdz pat nopietnām. Protams, tas nav nekāds pasaules gals .. nokrist no riteņa. Tomēr satraumētai grūtniecei tas būtu diezgan stresains, pat bīstams pasākums.. nerunājot par situācijām, kad ir nepieciešamība pēc rentgena..
Turklāt nereti grūtniecības laikā sieviete kļūst nedaudz neveiklāka.
.
Protams, prieks, ka netrūkst sieviešu, kas ir grūtniecībā ļoti aktīvas un viss rit kā pa diedziņu.. tomēr ir dīvaini brīnīties par topošajam māmiņām, kam tā nav.. eksistē grūtnieces, kas cīnās ar milzīgu nogurumu visu grūtniecības laiku, ir tādas, kurām ir reiboņi izteikti, kurām sāp vēders, ir problēmas ar asiņošanām. Ir tādas, kuras ir pārmocītas no simfiolīzes sāpēm.. jostas un fizioterapija var nelīdzēt.. Ko viņām darīt? Spiest sevi mest kūleņus vai tomēr dzīvot mierīgāk? :)
25.07.2018 10:49 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
Arī ar kājām staigājot var nokrist]
Tu tiešām uzskati, ka ejot ar kājām, tu nokristu tāpat kā braucot ar riteni un traumas būtu līdzvērtīgas? Apsveicu, tur esi atklājusi jaunu Ameriku. :-D:-D:-D
Es ļoti reti un īsus laika periodus uzturos tiešos saules staros,
iepriekš tu rakstīji, ka
velku peldkostīmu un caurām dienām tusēju pie un iekš ūdeņiem
Ir atšķirība vai saulē uzturās caurām dienām vai tikai konkrētu laiku pēc plkst. 15, kad saule vairs nav tik intensīva. 8-)
25.07.2018 10:49 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
:-D:-D vispār jau es neesmu tizla un ja nu kas , varu pati izsaukt ātros un ar visu tikt galā , mēla man ir un telefons arī. Un tu neredzēju to sievieti , tā kā gan jau es labāk zināšu. Ja viņai interese būtu par tevis nosauktajām lietām , viņa man pirms kāpšanas autobusā būtu vismaz mātes pasi paprasījusi :-D:-D
25.07.2018 10:51 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Un jau saule ir briesmonis , tad kāpēc 12.00 gandrīz nevienā pludmalē nav vietas kur dvielīti noklāt?
25.07.2018 10:56 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Un jau saule ir briesmonis , tad kāpēc 12.00 gandrīz nevienā pludmalē nav vietas kur dvielīti noklāt?

Par briesmoni tā kļūst tad, kad pie ārsta nāk ar aizdomīgiem pigmenta plankumiem, izčūlojumiem utt. ādas :)
25.07.2018 10:59 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
vispār jau es neesmu tizla un ja nu kas , varu pati izsaukt ātros un ar visu tikt galā
Un vispār jau grupu pavadoņiem-gidiem ir savi noteikumi, kas viņiem ir jāievēro un ja arī viņa gribētu, tad nedrīkstu tevi atstāt vienu ar tavām problēmām. Tā kā šajā gadījumā viņa vairāk uztraucās par sevi un citiem nevis tevi, jo tu kā grūtniece biji riska grupā.
viņa man pirms kāpšanas autobusā būtu vismaz mātes pasi paprasījusi]
kāds sakars vispār ar mātes pasi? Kuram tava mātes pase interesē? Un ko viņai tā dotu? Lielākā daļa cilvēku nemaz nezin, ka tāda mātes pase eksistē.
25.07.2018 11:00 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Vispār tajā ir daudz svarīgas informācijas , ja nu kas ... Piemēram , grūtniecība termiņš, asinsgrupa u.t.t bez šī dokumenta grūtniecēm nav ieteicams ceļot vai doties patālu no mājām . Nepieciešamības gadījumā, šis dokuments var ieekonomēt daudz laika , kurš var būt vairāk kā svarīgs. Bet es saprotu, ka tev tās ir pupu mizas, galvenais nebraukt ar riteni un nesēdēt saulē:-D:-D:-D
25.07.2018 11:03 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!