Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Dehidrācijai pretējs jēdziens

 
Reitings 1022
Reģ: 04.11.2017
Atsaucoties uz manām iepriekšējām diskusijām, viss atrisinājās ar to, ka man ir atklāts Epšteina Barra vīruss. Jau ceturto nedēļu slimoju ar viņu.
Ģim ārsts ieteica daudz dzert un dzert C vitamīnu
Taču uztraucos par nākamo lietu, vai ir iespējams izdzert par daudz ūdens? 3 dienas pēc kārtas jau dienā izdzeru 4,5 -5 L ūdens
Vai nevar ūdens būt par daudz? Kaut kur lasīja ka dehidrācijai ir arī pretējs jēdziens, kad ir par daudz ūdens.
Dulla galva palikusi un uztraukums. Varbūt tikai manas iedomas...kā tur īsti ir?
23.07.2018 14:01 |
 
Reitings 965
Reģ: 14.08.2015
Iedzersi pa daudz, vienkārsi sāksi vemt vai vairāk čurāsi. Nekas traģisks, jo sevišķi šajā karstumā, domāju, neatgadīsies, bet, ja gribas nomierināt nervus, var uzzvanīt uz ĢĀ konsultatīvo tālruni un tur, gan jau, atbildēs. Iegooglē! :)
23.07.2018 14:04 |
 
Reitings 610
Reģ: 04.03.2017
Pārmērīga ūdens dzeršana tiešām var būt pat letāla, bet tad jāizdzer tiešām nezinu cik daudz, lai tā notiktu. To laikam sauc par hiperhidrāciju. Bet šajā laikā izsvīdīsi visu ļoti ātri, tā ka par to diez vai jāuztraucas.
23.07.2018 14:26 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
No pārāk daudz ūdens cilvēks var nomirt, jo izskalojoties sāļiem mainās šūnu iekšējais spiediens.
Daudz dzert nozīmē lietot ūdeni līdz 2-3 litriem dienā. 4-5-6litri- tas lai paliek lopiem kūtī :D
Ja jūti diskomfortu, apēd kaut ko sāļu un vairs tik daudz nedzer.
23.07.2018 14:26 |
 
Reitings 92
Reģ: 01.11.2016
Cik es zinu(jo ari medzu loti daudz dzer dzivojot visu laiku karsta klimata), ka ar parak daudz dzersanu ir jabut uzmanigam, jo varot ari "izskalot" visu nepieciesamo. Es parasti, ja dzeru loti daudz udeni iedzeru ari "rehydration powder" vai ari domaju, ka jebkurs sporta dzeriens ar elektrolitiem varetu palidzet.
Te citats par pretejo dehidracijai:
"In rare cases, drinking an extreme amount in a short time can be dangerous. It can cause the level of salt, or sodium, in your blood to drop too low. That's a condition called hyponatremia. It's very serious, and can be fatal. You may hear it called water intoxication."
"Water intoxication. Water intoxication, also known as water poisoning, hyperhydration, or water toxemia is a potentially fatal disturbance in brain functions that results when the normal balance of electrolytes in the body is pushed outside safe limits by overhydration (excessive water intake)."
Es uzskatu, ka tas nav daudz par daudz ko dzer karsta laika, bet es papildus lietotu mineralus. Tie sporta dzerieni labi spej atjaunot elektrolitu limeni utt.
BET neesmu ar izglitibu saja, ta ka varbut nav man taisniba.
23.07.2018 14:27 |
 
Reitings 965
Reģ: 14.08.2015
Bet kā var iedzert tik daudz, ka paliek letāli slikti? Es pat lejā nevaru dabūt, esmu no ūdens pārdzeršanās vēmusi un diezgan episki. :D
23.07.2018 14:28 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
līdz nāvei pārdzerties ūdeni ir diezgan pagrūti. ar 5 litriem dienā to nevar izdarīt.
23.07.2018 14:31 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
tev tik daudz arī gribas dzert vai tu vienkārši spied sevi dzert bezjēgā? pēdējais noteikti nav iekļauts padomā 'daudz dzert'; tas padoms vairāk ir atgādinājums rūpīgāk ievērot padzeršanos, lai novērstu dehidratāciju, nevis pamudinājums ar varu iespiest sevī pusspaini ūdens.
23.07.2018 14:37 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
Uuu, tik daudz ūdens dienā.
Ūdens var būt par daudz tādā ziņā, ka nieres vnk nespēj tikt galā ar lielo ūdens daudzumu. Ja iepriekš esi dzērusi daudz mazāk, tad tagad nierēm tas var būt pamatīgs šoks un pārslodze. Ūdens daudzumu vajag palielināt pakāpeniski, lai organisms pierod. Domāju tev pietiktu ar 2, max 2,5 L ūdens, jo ūdeni jau neuzņem tikai ar tīra ūdens dzeršanu, ūdens ir arī augļos un dārzeņos, zupās utt.
23.07.2018 17:14 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
bet vispār daļēji orientēties var pēc urīna. jābūt tādam smuki zeltainam :) tumšs liecina par deh., ļoti gaišs par pretējo.
23.07.2018 19:31 |
 
Reitings 311
Reģ: 21.06.2018
Ja fiziski jūties labi, vari dzert daudz, cik vien prasās.
Man pašai no ūdens dzeršanas ir bijusi izteikta tūska. To nevar nepamanīt, jo tad nevar ielīst drēbēs, nevar noņemt gredzenus, neder pulkstenis, utt. Kā arī vienreiz uzleca asinsspiediens, bet tas bija tāpēc, ka dzēru ūdeni strauji.
23.07.2018 19:45 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits