Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Prioritātes

 
Reitings 63
Reģ: 27.01.2018
Visur tiek skandināts, ka pašai/am sev jābūt pirmajā vietā... Jums tas izdodas? Cik bieži atsakaties no kaut kā otra labā? Un no kā? Kur ir tā robeža? It sevišķi jaunajām māmiņām...negadās aizmirst par sevi?
22.07.2018 21:44 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Mēs nevaram vienmēr visur likt sevi pirmajā vietā . Ir situācijas, kurās mums jāupurē sava labsajūta vai tml. citu labā.
Es biežāk atsaku, izvēlos darīt tā , lai arī es justos labi. Nav vienmēr akli jādara tā kā citi vēlas, lai vienmēr visiem būtu labi. Ir pašam jāizvērtē situācijas, kurās jāizvēles sev par labu, vai arī citiem. Pilnīgam egoistam -es, man , kā es gribu - arī ir galīgi garām.
22.07.2018 22:29 |
 
10 gadi
Reitings 2326
Reģ: 14.07.2011
Nekad neatsaku neko kāda cita labā. Esmu egoisma iemiesojums! :-D:-D
22.07.2018 23:04 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Cenšos balansēt. Esmu gatava gan upurēties, gan tomēr nolikt savas vajadzības/intereses/vēlmes kā prioritāti. Daudz kas atkarīgs no situācijas, cilvēka blakus, manas intuīcijas un uzskatiem, kā arī, protams, cik tas piedienīgi un atbilstoši konkrētā brīdī.
22.07.2018 23:09 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Daudz kas atkarīgs no situācijas, cilvēka blakus, manas intuīcijas un uzskatiem, kā arī, protams, cik tas piedienīgi un atbilstoši konkrētā brīdī.

+1. Arī esmu balansa piekritēja.
22.07.2018 23:15 |
 
Reitings 610
Reģ: 04.03.2017
Esmu diezgan liela egoiste un lielākoties vispirms domāšu par sevi. Taču tajā pašā laikā ir cilvēki, kas man tik svarīgi, ka viņu vajadzības un labsajūta man vienmēr būs pirms savējām.
22.07.2018 23:35 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Es bieži vispirms padomāju par citiem, bet pēc tam bieži nožēloju, ka neesmu vispirms
ņēmusi vērā savas vēlmes un vajadzības - un nākamreiz ir tas pats, lai gan nosolos tā vairs nedarīt. Tāpēc - ir svarīgi atlasīt savu vajadzību minimumu, kurš ir prioritāte vienmēr. :)
22.07.2018 23:47 |
 
Reitings 1330
Reģ: 29.10.2014
es arī pie egoistēm. pārsvarā domăju, lai man būtu labi. bet ir jau ariarī reizes kad piekāpjos, atkarīgs kāda situācija un cik tuvs ir otrs cilvēks.
22.07.2018 23:59 |
 
Reitings 965
Reģ: 14.08.2015
Ir daži cilvēki, kas man galvā vienkārši izraisa melno caurumu, kurā pazūd mani sapņi, ieceres un plāni par savu dzīvi. Šobrīd cenšos no viņiem atbrīvoties, bet nav jau viegli, jo tie ir tie cilvēki, kurus esmu mīlējusi. Egoismā neslīgstu, bet pret pārējo pasauli izturos rezervēti, ir maz tādu, kas ielien zem ādas. Nu, un tad jau, pa lielam, no otras puses atkarīgs, kāds tam visam ir iznākums. Katrā ziņā, ceru šogad sasniegt to punktu, kad jau vairs nemaz nejūtos izmantota, jūtos noderīga un novērtēta. Ir diezgan sarežģīti tur tikt, daudz jāmācās no kļūdām.
23.07.2018 00:04 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Ja vienmēr katrs sevi liktu pirmajā vietā, tad šim cilvēkam ātri vien pazustu visi draugi un visdrīzāk arī radi vairs negribētu kontaktēties.
Visam ir jābūt balansā - ir jāsaprot, kad pirmajā vietā likt sevi un kad citus. Reizēm es upurēju savas vajadzības ģimenes labā, jo viņiem tajā brīdī vairāk vajag manu palīdzību, nekā man pašai.
23.07.2018 08:27 |
 
Reitings 2196
Reģ: 19.10.2012
Lielākoties domāju pirmām kārtām par sevi, ir tikai daži cilvēki manā dzīvē, kuru vajadzības varu kaut kādās situācijās likt augstāk par savējām.
23.07.2018 08:41 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Uzrakstīšu piemēru no dzīves - vecāki atgriezās no ceļojuma darba dienas naktī. Nākamajā rītā man sešos jāceļas uz darbu. Vecāki palūdza naktī aizbraukt pakaļ (stundas brauciens vienā virzienā) - es varēju savu miegu likt augstāk un pateikt - nē, nebraukšu. Bet es, protams, braucu, pēc tam pāris stundas pagulēju un cēlos uz darbu. Šajā gadījumā es viņu vajadzību (tikt mājās) nostādīju augstāk par savu vajadzību izgulēties pirms darba. Ja šādu lūgumu izteiktu attālāks paziņa, es visdrīzāk atteiktu. Ja vecāki man katru nakti prasītu kaut kur braukt - es arī atteiktu.
Līdz ar to sevis vai citu likšana augstāk ir ļoti atkarīga gan no situācijas, gan no tā, kas ir šie "citi".
23.07.2018 08:56 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Jāprot gan piekāpties, lai ari pašam ir taisnība, gan pastāvēt uz savu, kad neesi drošs par to.
Es esmu daudz kam piekāpies, jo piemēram, ļoti bieži strīdēšanās dēļ sīkumiem un savas taisnības pierādīša ir muļķīga. Var palikt pie savām domām un piekrist otarm miera labad.
Pēc pusstundas iemesls jau ir aizmirsies un viss ir ok. Citādi kaut kāds muļķīgs sīkums var novest līdz konfliktam.
Man ļoti nepatīk kaprīzēšanās un cimperlēšanās par sadzīves lietām, ēšanu, dažādiem nepatīkamiem darbiem. Var daudz ko izdarīt, pārkāpjot pāŗi "nevaru", "neprotu", "negribu", "nav laika", "kam man to vajag"
23.07.2018 09:15 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Es, mans brīvais laiks, mana labsajūta nenoliedzami ir prioritāte. Neskatoties uz to, nemāku cilvēkiem atteikt, tāpēc piekopju gļēvulīgāko paņēmiemu- cenšos izvairīties no tiem, kam atkal no manis ko vajadzēs. Nepatīk sevī tas, ka neprotu pateikt nē.
Vispār cilvēkiem mūsdienās ir nejauka tieksme prasīt palīdzību no citiem situācijās, kur paši lieliski var tikt galā.
Man ļoti nepatīk kaprīzēšanās un cimperlēšanās par sadzīves lietām, ēšanu, dažādiem nepatīkamiem darbiem. Var daudz ko izdarīt, pārkāpjot pāŗi "nevaru", "neprotu", "negribu", "nav laika", "kam man to vajag"

Kas ar to domāts? Nu, ja cilvēkam pašam to nevajag, tad nevajag! Kādā sakarā jākāpj pāri sev, ja pašam to nevajag, negribas? Lai dara tas, kam to vajag.
23.07.2018 09:31 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Kas ar to domāts? Nu, ja cilvēkam pašam to nevajag, tad nevajag! Kādā sakarā jākāpj pāri sev, ja pašam to nevajag, negribas? Lai dara tas, kam to vajag.

Tas ir domāts, ja piemēram, ir pieejams ēdiens kas man negaršo, vai jāizdara kāds nepatīkams, darbs, kas ļoti negribas. Kaut kam jāiet pakaļ atkārtoti. Jāizdara kaut kas ko neviens cits negrib darīt. To var pieņemt uz izdarīt, bez kaprīzāšanās.
23.07.2018 09:38 |
 
Reitings 1126
Reģ: 09.04.2016
Pārāk daudz uzupurējos citu labā, bieži vien aizmirstot par sevi. Negribu citus pievilt, īsti nemāku atteikt. Tā nu sanāk reizēm pašai mocīties, ka tikai citiem labāk. :-/
23.07.2018 14:41 |
 
Reitings 87
Reģ: 06.06.2018
Viegli varu pateikt "nē" cilvēkiem un situācijām. Neuzskatu, ka bieži upurējos un atsakos no kaut kā citu cilvēku labā. Dažreiz piekāpjos sīkumos, kad rezultāts nav tik svarīgs, tomēr, ja kaut ko tiešām gribu, tad cenšos to panākt jebkādā veidā. Par robežu uzskatu momentu, kad varu nodarīt pāri kādam man tuvam cilvēkam. No otras puses, tas arī ir egoisms, jo tajā brīdī domāju, ka man pašai būs slikti, ja slikti būs tam cilvēkam.
Kopumā sanāk, ka 99% gadījumu es sev esmu pirmajā vietā.
23.07.2018 16:27 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits