Naudas ietas ar vīru

 
Reitings 279
Reģ: 23.04.2014
Bērna kopšanas pabalstu un vecāku pabalstu uz sevis paņēma vīrs, jo viņam tas ir finansiāli izdevīgāk. Es esmu BKA, bet naudu nesaņemu, rezultātā es tagad pusotru gadu esmu palikusi bez ienākumiem, kamēr vien neatsākšu strādāt. Naudas ģimenei it kā pietiek, bet problēma ir tāda, ka man vairs nav SAVAS naudas. Un man kā līdz šim vienmēr neatkarīgai sievietei to ir pagrūti izturēt.
Man ir šādi tādi savi rēķini un kredītsaistības, priekš ta visa vīrs man pārskaita naudu. Sliktāk ir ar "ekstrām", kā skaistumkopšanas procedūras, kosmētika, pasēdēšanas restorānā ar draudzenēm, dāvanas un tamlīdzīgi. Viņaprāt, tās ir ekstras, bet manās acīs tā ir mana ikdiena, kas man vienmēr ir bijusi, bet tagad man tas ir jāizdīc. Es nekad līdz šim neesmu attaisnojusies, cik dargu krēmu pērku vai ko ēdu pusdienojot ar draudzieni. Man tas liek justies pazemojoši.
Ko jūs par to domājat?
15.07.2018 19:07 |
 
Reitings 605
Reģ: 09.04.2009
Nezinu kāda ir reālā situācija ar tiem taviem tēriņiem, bet varbūt tu esi kļūdījusies tajā cik ir ienākumi, un tieši tāpēc vīrs nevar atļauties tev iedoti naudu visām tavām vajadzībām.
Es tomēr domāju, ka ir nepareizi tgd iet un teikt, dod man noteiktu summu, lai es varu iet uz restorāniem un citām izklaidēm, jo ja visas finanses ir pie vīra tad varbut tu nemaz nezini cik liela daļa naudas aiziet bērnā. Jo ikdienā liekas, ka nekas daudz nav, bet ka parēķina uz mēnesi, tad ir gana daudz...
Protams nav patīkami būt no kāda atkarīgai, bet šajā situācijā tomēr daudz kas nav skaidri uzrakstīts un nevar cilvēks no ģimenes budžeta pieprasīt nez kādas summas sev, ja pec tam nekas nepaliek...
15.07.2018 23:21 |
 
10 gadi
Reitings 747
Reģ: 29.01.2009
Liekas pilnīgs fufelis ieteikums iet strādāt pašai. Cmoon, viņai bija visa grūtniecība, dzemdības utt un jāiet rukāt? Ja jau saņemat kā abas algas kopā, tad lai skaita tev tavu daļu, ko saņemtu parasti un pārējais viņam. Attiecigi arī tēriņi kā bija iepriekš, vien par bērnu tad dalat izmaksas. Un kas vispār par ideju - “ja ir laiks salonam un druškām, tad laiks arī darbam”?? Wtf, nopietni? Neizlasīju, ka autore 4x nedēļā veic procedūras, nedz tikpat plāno pusdienot/vakariņot ar draudzenēm.
15.07.2018 23:54 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Varbut sieviete stradaja neoficiali un tapec nebija jega iet? Un virs nestrada, bet piestrada oficiali? Neredzu problemu, ka sez abi ar bernu... man tas ir sapnu variants, ja naudas zina viss ok. Un kapec tad jaiet uzreiz stradat? Ja abi palika ar bernu majas, tatad gribeja abi pavadit laiku ar bernu... bka tak ir 1-1,5gadi pec izveles, tatad berns ir mazins vel... te jau problema ir kopejais maks, katram savi uzskati par teriniem... neviens te neprasija ka vairot lidzeklus un attaisnoties kapec majas sez abi :-D
Paprasi menesi kaut kadu x summu, kura abiem ir pienemama, kura bus tiesi taviem teriniem... tad abiem bus miers. Ja jau izlemat par sadu variantu, tad jau ta gribejat un varat vienoties par summu, kura apmierina abus prieks tavam vajadzibam
16.07.2018 00:00 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Biju domajusi piestrada neoficiali viirs kamer BKA
16.07.2018 00:02 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
ta' kāds padoms, ja vispār neko nevar saprast. no viena pabalsta nevar būt tādi paši ienākumi kā iepriekš abiem. runa ir par aploksnēm abiem?
16.07.2018 00:41 |
 
10 gadi
Reitings 2241
Reģ: 27.02.2011
Kā ir ar 170 eiro? tie taču pienākas Tev? Ja viņš ir BKA, tad tā ir viņa nauda, jo citas jau papildus nav. Vajadzēja Tev iet BKA un amen
16.07.2018 08:06 |
 
10 gadi
Reitings 2241
Reģ: 27.02.2011
Nauda tas vienmēr būs slidens temats, tagad tu zini kā tas ir, kad viss maks tavam vīram. Turklāt izdevumi ar mazo noteikti nav mazie. Es agrāk varēju cepuri kult viena pati ar savu algu, pucēties, pirkt štātes, bet tagad cita runa jo bērnam arī vajag un citkārt vairāk kā pašai
16.07.2018 08:11 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Mums mājās bija vieta kur glabājas skaidra nauda, iknedēļas tēriņiem, Kad tā gāja mazumā, tika papildināta.
Tas bija labā nekā pārskaitot uz kontu, jo neredz cik palicis un nesanāk ka galīgi tukšā paliek.
16.07.2018 08:58 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Parasti jau vīrietis, ja alga lielāka, paņem pabalstu uz sevi, bet turpina strādāt, tādējādi zaudējot daļu pabalsta, bet tas samazinātais pabalsts tāpat vismaz daļēji sedz sievas algas daļu. Tad, ja jābudžojas ar naudu, nesaprotu, kāda ir motivācija abiem diviem sēdēt ar mazo mājās to gadu vai pusotru (cita lieta, protams, ja ir dvīņi - tad es teiktu, ka vīra atbalsta un palīdzības dēļ var pieciest pieticīgos apstākļus) Tā naudas lieta ielīdīs starp jums un bojās dzīvi - tāds paradokss sanāk, vīrs ir mājās un nestrādā, varētu ļaut sievai laiku pa laikam tikties ar draudzenēm, ļauties hobijam utt., bet viņš to nedarīs, jo jātaupa nauda.
16.07.2018 09:12 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
Man jau šķiet, ka autore kaut ko līdz galam nepasaka vai arī nezin reālo finansiālo situāciju, jo rēķini kā gribi, ja abi sēž mājās un saņem tikai pabalstu, tad tur naudas jebkurā gadījumā ir daudz, daudz mazāk nekā ar divām algām.
Vīrs varbūt nemaz nevar iedot tiem autores minētajiem tēriņiem, jo reāli tās naudas nemaz nav.
16.07.2018 09:36 |
 
Reitings 827
Reģ: 06.06.2013
Ja vīrs nesen bija nomainiis darbu uz tādu, kur alga krietni mazāka, tad pilnīgi reāli, ka tagad saņem lielu pabalstu, kas, iespējams ir kā šībrīža alga + sievas alga (jo pabalstu rēķina par 12 mēnešu periodu, kas beidzas vairākus mēnešus pirms bērna dzimšanas).
Ko darītu autores gadījumā.. ietu strādāt uz pus slodzi kādā darbā/projektā, kas pašai liekas interesants + vēl dod kādu naudu.
16.07.2018 16:59 |
 
Reitings 84
Reģ: 02.05.2018
Jastrada uz puslodzi. Virs majas ir, bernu pieskatis. Un ja var izklaideties ar draudzenem un viram nav iebildumi, tad diez vai bus iebildumi ja kaut kur pastradasi 5 dienas nedela pa 4 stundam.
16.07.2018 17:09 |
 
10 gadi
Reitings 4269
Reģ: 03.08.2009
Kā sanāk, Tev bija tik supermaza alga, ka izdevīgāk ir saņemt tikai vīra BKA pabalstu nevis Tavu mazo pabalstu + viņa algu? Nav tā, ka viņš tagad vnk strādā neoficiāli?
Situācija stulba, šīs lietas ir jāizlemj pirms pieņemti finansiālie lēmumi. Tagad atliek vienoties par summu, kuru viņš tev pārskaita. Tev nav jālūdzas nauda tēriņiem un par visu jāatskaitās.
17.07.2018 09:17 |
 
Reitings 1465
Reģ: 10.02.2016
Jums ir katram savs maciņš ģimenē?
Šito nesaprotu, mums ir visa nauda kopīga.
Nav tā ''tā ir mana nauda, un tā ir tikai MANA''. Bet katram jau savādāk.
17.07.2018 09:31 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits