Ļoti laba tēma.
Vēsturiski latvieši dzīvoja viensētās, nodarbojās ar lauksaimniecību un lopkopību. Vīrieši veica smagu fizisku darbu- sievietes uzņēmās fiziski vieglākos darbus- mājsaimniecību, utt. Bērnus auklēja vecākie bērni vai vecā paaudze. Bija līdzsvars. Nāca karš, sievietes palika vienas. Līdz ar tehnisko attīstību, daudzi pārcēlās uz dzīvi pilsētās. Radās situācija, ka sievietes darīja visu- pelnīja naudu, audzināja bērnus, kopa māju, jo nebija citu variantu. Tās, kam palaimējās tikt pie vīrieša apzinājās konkurenci un labprāt uzņēmās to pašu slogu, ko "konkurentes", vīrietim vien atstājot mamuta nešanu. Izauga vesela vīriešu paaudze (jūsu tēvi) absolūta matriarhāta laikmetā. Nākamā paaudze saglabāja vecās tradīcijas- vīrietis pēc darba noguris, sēž pie TV, bet pēc darba "nenogurusī" sieva pucē māju, aprūp bērnus. Un tad nāk jaunā paaudze- jūs, kas saklausījušās feminisma kultu. Tās ir augsti izglītotas, uz karjeru orientētas sievietes, kas saka- man aprūpējamu dīvānā pirdēju nevajag- es pati varu nopelnīt tik daudz naudas, lai labi dzīvotu. Tiek pacelta latiņa vīriešiem- līdz ar to daudzām nepietiek un tās paliek vienas. Tomēr vēl arī jūsu paaudzē ir iepriekšējo paaudžu uzskatu nesējas- ka tik bikses pie sāniem. Un tādu ir diezgan daudz. Tā visādi dīvaiņi un dīvānos pirdēji dzīvo kā arābu šeihi- maina sievietes kā zeķes, jo sievietes pēc viņiem rindā stāv. Tām tad lūk arī paredzēti raksti par tēmu, kā izdabāt vīrietim.
Ar katru paaudzi latviešu vīriešiem kļūs arvien grūtāk, jo sievietes pelna tikpat vai vairāk, bet bērnus var iegūt arī no mēģenēm.
Tas ir Latvijas konteksts. Citās valstīs situācija ir veidojusies citādāk- itāļi ir audzināti tā, ka vara ir vīriešiem, bet viņiem savas sievietes ir jāaplido. Latviešiem ar aplidošanu diez kā neveicas. Vai krieviem- pat ja sievu sit un tur zem tupeles, viņu tautai raksturīgi sievietes bagātīgi (cik nu var) apdāvināt- zelta rotas, kažoki, utt. Latviešiem nav raksturīga šāda rīcība.
Latviešu loģika:
* ja vīrietis pamet ģimeni- sieva vainīga, jo no labām sievām prom neiet,
* ja sieviete pamet ģimeni- sieva mauka;
* ja māja nekārtīga- sieva cūka;
* ja bērni problemātiski- sieva neaudzina;
* ja vīrs nošņurcis vai lieto alkoholu- sieva vainīga- slikti aprūpē
* ja sieva nošņurkusi- sliņķe.
* konflikti ģimenē- sieva nemāk runāt ar vīru, uzturēt attiecības.
Nav tādu gadījumu vai situāciju, kur vīrietis vismaz teorētiski varētu būt vainīgs.