Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Salabot sevi, savu attieksmi

 
Reitings 201
Reģ: 26.05.2009
Meitenes.
Manā dzīvē ir iestājies grūts periods, par ko liela daļa atbildības ir jāuzņemas man.
Lielākoties problēmas rodas no tā, ka man ir raksturīgi vēlētiss ļoti daudz ko kontrolēt, neļaut notikumiem brīvu vaļu (īpaši attiecībās). Man ir vienmēr jāzina, kur un ar ko ir draugs, ko viņš pasāk. Esmu perfekcioniste, un nespēju kaut ko “neuzdirst” draugam, ja viņš kārtēji reizi neizdara (nomet drēbes uz grīdas, nepilda savus pienākumus vai dara vienkārši kaut ko stulbu un bērnišķīgu). Vēl viens mīnuss - es neprotu izrunāties. Man vieglāk ir klusēt, neatbildēt un dusmi norīt.
Lūk, kā rodas depresīvs un īgns cilvēks. Esmu mēģinājusi ar to tikt galā, bet viss apstājas, kad atkal draugs vairākas reizes dara kaut ko man ne pa prātam, lai gan zina, ka tas mani izved no pacietības.
Kā pieveikt šīs debīlās rakstura īpašības??? Tas vispār ir iespējams? Mans tēva esot tāds pats, bet es negribu ticèt, ka to nevar mainīt. Man dažkārt riebjas, ka nespēju atslābināties un vienkārši dzīvot... :'-(
17.06.2018 18:57 |
 
Reitings 556
Reģ: 27.09.2012
Ak jel, it kā šo tekstu būtu rakstījusi es.:-D
Palīdzēt nevarēšu, pati ar to neveiksmīgi cīnos jau daudzus gadus, bet turpinu cerēt, ka man kādreiz izdosies
:-/
17.06.2018 19:23 |
 
Reitings 491
Reģ: 15.04.2017
Būtu ļoti svētīgi, ja tāda rakstura meitenes jau iepazīstoties par to pastāstītu. Būt kopā ar tādu ir kā mūžīgi atrasties karalaukā. Murgs.
17.06.2018 19:34 |
 
Reitings 1828
Reģ: 05.03.2017
Nesen nu jau bijušais draugs no manis ļoti veikli tika vaļā ar šādu savu attieksmi. "apsveicama" attieksme! Tiešām sajūtas kā karalaukā - dari jebko un baidies - būs atkal uzbraucieni da par visu uz pasaules, vai šodien netikšu nolīdzināta līdz ar zemi.
17.06.2018 19:38 |
 
Reitings 201
Reģ: 26.05.2009
Iepriekšējās attiecībās tā nebija. Arī attieksme no viņa puses ir izaicinoša. Ja jau saprot un mīl otru cilvēku - vai tiešām nevar piedomāt mazliet pie savām darbībām? Aizmirsu pieminēt svarīgu faktu - arī darba dienās biezi dzer (pusi nedēļas es dzīvoju cits pilsētā). Nu nav tas pieņemami.
Pārmetumu jūru redzu, bet recepte šai “slimībai” laikam nav?! :-D
17.06.2018 19:54 |
 
Reitings 1828
Reģ: 05.03.2017
kāpēc jācenšas pārtaisīt cits cilvēks? Nē, nu ir lietas, ko otra dēļ var "pieregulēt" sevī, bet kopumā otrs cilvēks vai nu jāpieņem, vai jāatlaiž.
17.06.2018 19:58 |
 
Reitings 1164
Reģ: 16.09.2015
Kā izpaušas "izaicinoša attieksme"? Vai viņš speciāli met lietas uz zemes un pēc sevis nenovāc?
.
Manuprāt, tev jāiemācās tvert dzīvi mierīgāk. Vai pēc 10 gadiem būs svarīgi, ka puisis atstāja savu t-kreklu uz zemes vai arī nenovāca savu šķīvi? Protams, vari teikt, lai tur lietas kārtīgi, bet sākt strīdus par tādām lietām ir stulbi.
17.06.2018 20:00 |
 
Reitings 613
Reģ: 20.11.2017
Es vispār nesaprotu, ko tā var cepties par sīkumiem un kasīties. Nenovāca šķīvi - so what, es vakarā mazgāšu traukus un paņemšu, man tas šķīvis izaicinoši uz galda netraucē vai nometa kreklu uz grīdas - vākšu veļasmašīnā liekamās drēbes un pie reizes paņemšu. Ko var kasīties, tā it kā tas nenormālāko piepūli prasītu no Tevis?Ja neesat viens otram Dieva dāvana, tad nav ko kasīties par sīkumiem.
17.06.2018 20:08 |
 
Reitings 491
Reģ: 15.04.2017
Iepriekšējās attiecībās tā nebija. Arī attieksme no viņa puses ir izaicinoša.

Kā tad bija? Viņš tevi klausīja it visā un izpildīja visas iegribas, vai gluži otrādi - bļāva pretī, sita kulaku galdā un tu nevarēji atļauties tādu attieksmi izrādīt? Vienkārši salīdzini kā bija un padomā, kas ir mainījies. Jebkurā gadījumā, neviens no manis minētajiem piemēriem nav normāls un vispār man tas šķiet nenormāli, kad otrs cilvēks jūtas kaut kādā mērā pārāks. Tieši tā - pārāks, jo kļūdu un neizdarību pietiek katram, un ja mēs katrs viens otram aizrādītu par katru šādu neizdarību, tad pasaule sajuktu prātā.
Vēl tracina cilvēki, kas vienmēr visu zina labāk. Vēl dīvaināk to ir novērot pirmajos randiņos, kad tikko iepazīts cilvēks praktiski nekam, ko tu saki, nepiekrīt un visu laiku oponē. Zem tā, manuprāt, slēpjas palieli mazvērtības kompleksi.
17.06.2018 20:18 |
 
Reitings 201
Reģ: 26.05.2009
Nē, iepriekšējās attiecībās šādu problēmu VIENKĀRŠI
NEBIJA. Šāda mana uzvedība ir parādījusies pēdējos 2 gados. Mēs abi viens par otru gudrāki vienmēr.
Johaidī, esmu pilnīgi sajukusi!!!!!! Bet tiešām, es gribu mainīties, būt tāda, kā agrāk (ne smakas nebija no šī visa vājprāta manī).
Mīlam viens otru, bet šī attieksme vienam pret otru, kas mēdz uznākt, vienkārši mūsu attiecības lēnām nogalina. Sanāk strīdi par sūdiem - citi cilvēki strīdas par nopietnām lietām, bet mēs par to, ka nepareizu vārdiņu pateicām, man nepatīk, ka tu tā un šitā... raudiens nāk. Tur ir jārisina abiem šis, jo nu neticu, ka es esmu 100000% vainīga. Varbūt lielāko daļu, bet nav dūmu bez uguns. Resp, ir kaut mazā mērā jāciena arī otra viedoklis un vēlmes, ne tā? (Un es tagad nerunāju par nomestām lietām, bet ko nopietnāku)
Kā jūs visu tik viegli uztverat? Kā neesat greizsirdīgas? Kā viegli uzticaties? Kā???? Kāpēc cilvēkam parādās tādas debīlas rakstura iezīmes? :'-(
17.06.2018 20:26 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Vari mēģināt kognitīvi biheiviorālo terapiju.. tā palīdzēs labāk apzinaties savus trūkumus un ierādīs ceļu, kā ar sevi strādāt.. piedomāt :)
17.06.2018 20:39 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Ja godīgi.. attiecībās ar ex .. šķita ka manī ir 1001 problēma/trūkums.. tagad attiecībās valda harmonija.. tā kā.. lielu lomu spēlē 2.pusites attieksme. :-)
17.06.2018 20:41 |
 
Reitings 201
Reģ: 26.05.2009
Paldies, cormeum, varbūt tiešām ir vērts aiziet uz konsultāciju.. :-)
17.06.2018 21:30 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Nenovāca šķīvi - so what, es vakarā mazgāšu traukus un paņemšu, man tas šķīvis izaicinoši uz galda netraucē vai nometa kreklu uz grīdas - vākšu veļasmašīnā liekamās drēbes un pie reizes paņemšu.

Man tādi sīkumi kaitina nenormāli :D
Nu kaaaa var visu dienu dzīvot istabā kur stāv kkādi netīri šķīvji uz galda? Vai mētājas drēbes pa zemi...nu tā cūkas dzīvo atvainojos :D
Es traci neceļu parasti, vienkārši uzreiz visu novācu, pat negaidot kad viņš izdomās to pēc kādas stundas izdarīt...laikam tādā ziņā esmu vīru izlutinājusi, jau pieradis ka to visu parasti izdaru, tāpēc pat necenšas, bet man tā ir vieglāk, nekā mēģināt pāraudzināt vai teret laiku stridoties.
17.06.2018 21:34 |
 
Reitings 304
Reģ: 09.01.2018
Varbūt Tu viņu nemīli, ja reiz Tev viņā tik daudz kas besī? Es arī tāda esmu bijusi, bet ātri vien sapratu, ka vaina nav manī vai viņā, bet vienkārši faktā, ka esmu kopā ar cilvēku, kurš palicis svešs.
17.06.2018 21:36 |
 
Reitings 201
Reģ: 26.05.2009
aurum, es nezinu, negribētos tam ticēt. Liekas, ka visādi citādi esam radīti viens otram, bet šie mazie strīdi ļoti sāpina :(
17.06.2018 21:39 |
 
Reitings 201
Reģ: 26.05.2009
Peekaboo - nu, jā, es arī tā varētu darīt, bet man ģimenē ir LIELISKS piemērs, ka ar laiku tas slikti beigsies. Tas tiek pieņemts kā pašsaprotams un cilvēku sāk izmantot nekaunīgi. Nevar pārāk izlutināt :-D
17.06.2018 21:41 |
 
Reitings 18
Reģ: 06.04.2018
Tās ir psiholoģiskas problēmas, tiešām uzklausi Cormeum padomu :)
17.06.2018 21:55 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Neizklausās, ka vēlies “salabot savu attieksmi”, bet drīzāk mainīt otru - itkā piemini sevi, bet tad seko vesels saraksts ar to, cik otrs slikts. Otrkārt, Tu nenorij dusmas, kā minēji pieteikumā, pati pateici, ka “uzd...” - tā nav dusmu norīšana. Piedod, bet es sāktu ar to, ka beigtu izlikties (lūdzu neuztver šo ieteikumu kā uzbrukumu - es to domāju vairāk kā izlikties un melot pašai sev). Bet principā uzskatu, ka, ja tā jācenšas sevi salabot (vai otru), tad liela iespēja, ka agrāk vai vēlāk šīs attiecības laimīgi nebeigsies, īpaši, ja tās ir salīdzinoši neilgas attiecības. Piekrītu gan arī tam, ka, ja problēma pastāv, tad abiem ir jābūt ieinteresētiem to risināt.
17.06.2018 22:11 |
 
Reitings 201
Reģ: 26.05.2009
Pasadena - laikam jau Tev taisnība, jo dziļi sirdi gribu, lai maināmies abi, jo saprotu, ka abiem ir jāmainās un jāpieaug (savos 25 gados).
Man šķiet, ka 5 kopabūšanas gadi nav maz. Tāpēc jau tā sāp un tāpēc es gribu saprast, kas ir jāmaina, lai vērstu visu par labu!
17.06.2018 22:27 |
 
Reitings 224
Reģ: 04.05.2018
Ja godīgi, tad jāsaka, ka šajā situācijā man tomēr gribas nostāties autores pusē. Nesaku, ka pārspīlēta greizsirdība, kašķi par ir it kā sīkumiem un pārmērīgs perfekcionisms ir kaut kas ļoti labs, taču, tai pat laikā, man rodas sajūta, ka vīrietis vai nu nesaprot ko dara nepareizi vai arī tīšām izaicina draudzeni. Mans dzīvoklis ne vienmēr ir perfektā kārtībā, tāpēc necelšu traci par izdzertu un uz galda aizmirstu tējas krūzi, taču man nebūtu pieņemami, ka dzīvoklī uz grīdas kā kājslauķi mētātos krekli vai kaut kur viesistabā atstāti šķīvji ar jau piekaltušu ēdienu pie tiem. Netīrajiem traukiem ir vieta izlietnē, drēbēm - veļas grozā. Es to neuzskatu par dresūru vai centieniem pārraudzināt, bet pēc vēlmes otru radināt pie kārtības. Atvainojos, bet cik stulbam jābūt, lai, pēc n-tajiem kašķiem, redzot, ka otru cilvēku tas neapmierina, nevarētu to kreklu iemest veļas grozā, tā vietā, lai atkal nomestu uz grīdas? Tāpat arī dzeršana... Nedomāju, ka sievietei, kura pusi nedēļas dzīvo citur, atbraucot pie savas otras pusītes, būtu jābūt priecīgai par jau sadzērušos vai iereibušu vīrieti. Ja vīrietim elementāra kārtība ir sveša lieta, bet alkohols neatņemama ikdienas sastāvdaļa, es pilnībā spēju saprast, ka sieviete trako. Ja iepriekšējās attiecībās tas viss nav bijis, tas ir rādītājs, ka ne jau sieviete ir vienīgā vainīgā, kura trako un visiem ēd nervus aiz neko-darīt.
Es nezinu... ja nesanāk šo visu risināt ar sarunām, tad varbūt pāru terapija? Ja godīgi, grūti kaut ko konkrētu ieteikt, jo pati līdzīgam stāstam reiz gāju cauri, bet, saudzējot savus nervus, nolēmu aiziet, atstājot čali vienu ar visām viņa izmētātajām zeķēm uz grīdas un aliņiem bez kuriem, citēju, "vakars nav izdevies un nevar atslābināties". Nu i naf*g.
18.06.2018 00:00 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits