Viņš atkal brauks uz Rīgu no Āzijas

 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Sveiki, biedri cosmieši! Lai jums būtu mazāk garlaicīgi, piedāvāju padiskutēt par šādu tēmu. Uz afišām redzami uzraksti "Dalailama Rīgā" un blakus - "Biļešu serviss". Ko jūs par šo visu domājat? (Es savu viedokli pateikšu vēlāk. :))
31.05.2018 02:15 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Varbūt viņam Eiropā "koncerti" ir foršāki, bet es biju viņa Dharamsala mītnē milzu pūlī sēdēt un baudīt pasākumu - garlaicīgi. Noteikti nav vēlmes to atkārtot.
31.05.2018 11:36 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
Un ko nozīmē, biļete nedrīkst maksāt vairāk par 50 EUR? Kāpēc ne 40, ne 30?

Nu šis ir mans subjektīvais vērtējums, kā es izprotu semināra vērtību, un kādu summu nedrīkst pārsniegt šāda veida pasākums.
Tā tomēr nav popkultūra, ja runājam par Dievu, Budu vai sazin ko vēl. Un manā izpratnē ne vairāk par 50 Eiro no cilvēka pilnībā pietiek, lai negulētu zem jumta un nepārvietotos ēzeļa mugurā.
Cik saprotu, cosmo dāmas savos pētījumos secināja, ka cena plus mīnus ir ap tiem 50EUR. Un sākumā minētie 150, kas mani mēreni šokēja :-D, ir dezinformācija.
PS.par popkultūru es arī nemaksātu vairāk par 50 EUR, bet pasaules tendences dara savu, un liels procents gatavi maksāt jebkādu summu. No tā pasaulei neaizmukt.
31.05.2018 11:43 |
 
Reitings 951
Reģ: 16.12.2014
RedJasper, cena ir 150 EUR, ja vēlies sēdēt tik tuvu Dalailamam, ka vari redzēt sviedrus uz viņa pieres un vēlies apmeklēt visu pasākumu (cik noprotu - divas dienas, kur katrā ir vēl pa divām "sesijām")... Bet tas viss ir mazsvarīgi :) Es pat teiktu - ir taču alternatīva - kļūt par buidistu mūku un apmeklēt pasākumu par velti! :)
31.05.2018 13:18 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Man Dalalaima un 200 eur biļete arī raisa smīnu. Man nav saprotams, kāpēc tik augsta cena. Kaut kāda simboliska samaksa varbūt varētu būt, bet kāpēc tik liela, ja ne vēlme truli nopelnīt aiz aizsega. Ja nav žēl naudas, tad labāks variants ir braukt un mācīties apgarotību uz vietas, meklēt sevi Indijā vai vēl kaut kur, nevis iet uz dārgo un bezjēdzīgo lekciju Rīgā. Pat fīlinga nav.
31.05.2018 13:25 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Piekrītu RedJasper. Maksa varētu būt, bet ne tik liela.
31.05.2018 13:27 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Un salīdzināt Dalailamu ar popmūzikas dziedātāju koncertiem ir interesanti. Abiem teorētiski ir dažādi mērķi, vismaz kā pats Dalailama uzskata, tad viņš nav izklaides objekts, viņš ir skolotājs, kam būtu jābūt pieejamam arī nabadzīgākiem cilvēkiem. Praktiski piekrītu, ka izskatās vienādi un tas jau arī tikai pierada to, ka viss ir bizness..
31.05.2018 13:32 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
Man Dalalaima un 200 eur biļete arī raisa smīnu.

Piekrītu RedJasper. Maksa varētu būt, bet ne tik liela.

Sarakstē jau izkristalizējās, ka cena ir 150 EUR uz divām dienām (4seansi), sēžot sviedra lāses attālumā :-), vai līdz 50 par vienu seansu.
31.05.2018 13:40 |
 
Reitings 2478
Reģ: 03.11.2016
Lai gan esmu gan lasījusi viņa grāmatas, gan vispār interesējusies par tēmām, ko viņš stāsta, tomēr pasākums mani nesaista. Ja dabūtu bezmaksas biļete, aizietu paskatīties, kas zin, varbūt iedvesmotos un sajustu kādu apgarotību no klātbūtnes vien.
Paskatoties pasākuma cenas, pārēķinot cik cilvēki aiziet uz pasākumu, un cik varētu vispār vizīte Latvijā izmaksāt. Nu nekāds baigais biznesa plāns nav. Nejau viņš viens ceļo, ka jāmaksā tikai par vienu lidmašīnas biļeti un numuriņu viesnīcā. Varbūt 75 par pirmo rindu pārspīlēti, bet paskatīsiem no cita skatu punkta. Pasākums aizietu mīnusos, ja visas biļetes maksātu 20 eiro. Ja gribētu lai visas biļetes maksā vienādi, tad biļešu cenas būtu lielākas. Tāpēc varētu būt, ka šajā gadījumā, tie kas var atļauties biļetes par 75 tā teikt "iedod atlaides", lai tie kuri nevar tik daudz maksāt, varētu vismaz par 20 eiro apmeklēt pasākumu.
Un ja nemaldos, tad šīs lekcijas pagājušajā reizē, kad viņš viesojās Latvija varēja skatīties tiešraidē ar visu latvisko tulkojumu. Tā kā tiem, kas nevar pasākumu atļauties, bet vēlas izglītoties, iespējas bija.
Un jā, piederēšu pie tiem, ka ar visu to ka neesmu budiste, par šo labprātāk maksātu naudu, nekā kaut kādu koncertu vai festivālu.
31.05.2018 13:56 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Normāli maksāt par to, ja gribas dzīvē klausīties lekcijas. Netā arī varēja redzēt iepriekš, tāpēc visas spekulācijas, ka skolotājam jābūt pa velti ir liekas. Skolotāji arī kaut kur dzīvo un ēd, tas ir tāds pats pasākums kā jebkurš cits, tikai dažiem gribas garīgumu izmantot savā "labā", lai paustu negatīvo tur, kur tā nav.
31.05.2018 14:24 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Un dārgākā līdz 50eiro, nu uzvārīsies uz LV rēķina nu neeeeenormāli. :D HAHA
31.05.2018 14:26 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
protams, ka tas ir bizness, un diezgan labs biznesa projekts. bet tie, kas saka, ka par dārgu - nu tak neejiet. Domāju, ka onkas regulārā ciemošanās Latvijā nozīmē, ja ir pietiekami daudz cilvēku, kuri ir gatavi maksāt par viņa lekcijām, un kāpēc prasīt mazāku naudu, ja cilvēki ir gatavi maksāt vairāk? Neko jau super unikālu viņš tajās lekcijās visdrīzākais nepateiks. Ja interesē un nevar atļauties 20 eur lekcijai, nu tad neko, tad meklē internetā, lasi, skaties viņa lekciju video youtube, domāju, ka to pašu apmēram salasīsi.
*
Vispār interesanti, ka cilvēki ir gatavi maksāt (un reizēm pat lielu naudu) visādiem koučiem par to, lai kāds viņiem stāstītu kā dzīvot. pašiem uz pleciem galvas nav?
*
Tai meitenei, kas ieteica braukt meklēt garīgumu uz Indiju - nav komentāru.
31.05.2018 14:56 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
noskatījos to pārsliņas ielikto video - nu čaļi malači, māk naudu taisīt. un pats labākais, ka cilvēki tak saziedos viņam to naudu, un būs viņam vēl viens džets :-D es dažreiz smejoties saku, ka jātaisa vaļā sava sekta, jo nezinu nevienu nabadzīgu sektas vadītāju, visi aptuveni gada laikā iepērk krutus vāģus un uzbliež mājas. būs par to laikam nopietnāk jāpadomā :-D:-D
31.05.2018 14:59 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Pēc būtības 50 eur arī ir liela nauda, jo īpaši tiem, kam šī lekcija varētu tiešām palīdzēt, piemēram, kādiem sociāli mazāk labvēlīgām personām. Galu galā baznīcās un idejās bieži vien glābiņu meklē tieši mazāk veiksmīgie cilvēki, nevis tie, kas jau ir uz savām kājām. Vajadzētu nošķirt palīdzēšanu no biznesa, biznesu pasniegt Instagram lēdijām, kas mācību par reliģiju salīdzina ar popmūzikas koncertu un neslēpt to, ka tā ir vnk bagāto, veiksmīgo atrakcija. Pašlaik tomēr aiz tiem lozungiem, kādus izsaka Dalailama, tomēr tas neizskatās viss kopā pareizi, es jūtu pretrunas, kas izraisa nepatiku, līdz ar to nē, es tādu pasākumu neapmeklētu. Labāk lasītu grāmatas par šo tēmu vai aizbrauktu ceļojumā "meklēt sevi".
31.05.2018 15:13 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Es šo pasākumu vnk sākotnēji neuztvēru kā izklaides pasākumu, tāpēc, iespējams, manas domas atšķiras. Ja tā ir atrakcija, izklaide, viss nenopietni, tad, protams, lai cilvēki maksā par izklaidi. Bet vai tas sakrīt ar mācībām, ko runā Dalailama..
31.05.2018 15:15 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Ar viņa uzskatiem, mācībām var iepazīties arī bez maksas. Tāpat kā adamsu var youtube klausīties bez maksas, lai gan tā ir cita sfēra. Nelabvēlīgas ģimenes prioritāte noteikti nebūs šī pasākuma apmeklējums.
31.05.2018 17:01 |
 
Reitings 1877
Reģ: 21.05.2011
meklēt sevi Indijā

viena jau nesen sameklēja, visās ziņās rādīja.
31.05.2018 17:12 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
1. Tā kā visu, ko Dalailama pauž, var izlasīt par velti, pasākumam ir tikai simboliska nozīme.
2. Tas, ka par dievvārdiem jāmaksā tik kruta maksa, īstus ticībniekus tikai aizbiedēs. Savukārt, šī lielā maksa uzskrūvēs Dalailamas vērtību citādi domājošo apziņā. Vai tie pēdējie ieklausīsies Dalailamas idejās (ja neskaita trulu vārdu atkārtošanu) - spriediet paši.
3. Vairums to, kas tur aizies, to darīs, galvenokārt, tāpēc, lai redzētu slavenību. Tas norāda uz to, ka šie cilvēki paši sevi vērtē gaužām zemu.
4. Pasaulē ir ļoti daudz cilvēku (relatīvi gan ļoti maz) ar gaišām domām, tikai viņiem nav palaimējies nokļūt augstā amatā vai nav bijusi vēlēšanās to darīt. Tāpēc Dalailama varētu būt tikai viens no daudziem dievišķu ideju paudējiem.
5. Pieņemsim, ka Dalailamas ceļojums kaut kā jāapmaksā. Tas prasa salīdzinoši maz naudas. Lielākā daļa naudas, droši vien, nonāks Skonto halles īpašnieku kabatās, kuri Dalailamu izmantos, lai gūtu peļņu. Tiktāl nebūtu nekas pārsteidzošs. Taču interesanti ir tas, ka Dalailama netiešā veidā atbalstīs šo naudas kāšanu (cik viņš ieliks savā kabatā - nezinu). Tagad pieņemsim, ka Dalailama apzināti izmantos šo simbolisko ceļojumu savas peļņas gūšanai no tiem, kam viņa idejas ir bijušas nebijušas, jo, kā jau 2. punktā norādīju, pārējie visu to pašu mierīgi var palasīt internetā par velti. Un kaut kā aizdomīgi bieži viņš iemīļojis Latviju. Abos gadījumos izpaužas kalpošana diviem dieviem vienlaikus - idejām un naudai. Šaubos, vai budisms to atzīst.
6. Ja kāds cilvēks ir ar ģeniālām idejām, tad par šīm idejām ļaudis nesteidz maksāt. Zinātnieki ir laimīgi, ja viņiem par savu darbu publicēšanu pašiem nav jāpiemaksā. Tas ir tāpēc, ka jebkura ģeniāla doma ir ķecerība, kas tautai nepatīk. Visnesenākais un visizcilākais piemērs ir Alberta Einšteina izdomātā un pasludināšanas brīdī experimentāli nepārbaudītā vispārīgā relativitātes teorija. Arī Jēzus idejas tā laika garīdznieki uztvēra kā ķecerību.
01.06.2018 04:38 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Tas atgādina kārtējo čīkstēšau un gaušanos, cik atkal viss ir dārgi un slikti.
Ir pasākums ar Dalailamu, ir pasākuma organizatori un pasākuma maksa.
Nepatīt - nepiedalies. Ar varu neviens neko nespiež
Gribi lai viss ir par velti - organizē un veic labdarību.
01.06.2018 08:35 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Tas atgādina kārtējo čīkstēšau un gaušanos, cik atkal viss ir dārgi un slikti.
Lielāku čīkstētāju par šo tēmu šai forumā nav.
01.06.2018 11:47 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Lielāku čīkstētāju par šo tēmu šai forumā nav.

Tiešām
Par tavu čīkstēšnu tev taisnība.
Kāpēc vajag kritizēt citu organizētu pasākumu. Var arī aizbraukt pie Dalailamas ciemos, ja nepatīk ka to organizē te.
01.06.2018 13:23 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits