Venīri paredzēti formas, rindas un ievērojamu defektu korekcijai. Veselus, smukus zobus labāk neaiztikt. Mūsdienās ir ļoti daudz dažādu balināšanas veidu, noteikti ja viens nedarbojas, tad cits. Es uzticētu šo jautājumu speciālistam, kurš labāk zinās, bet noteikti tikai savam, citiem neuzticos.
Venīri ir 2 veidu:
- keramiskie jeb porcelāna, kas ir dārgāki, izturīgāki, ilgmūžīgāki, smukāki (dabīgāk izskatās), var būt arī īpaši plāni, lai minimāli traumētu zobus, tiek izgatavoti laboratorijā;
- kompozīta venīri, kas tiek ražoti uzreiz uz paša zoba, to pieaudzējot ar gaismā ceitējošo materiālu (kā plombas).
Parasti venīriem ir garantija, Latvijā redzēju 10 un pat 20 gadu. Kas var notikt ar venīriem? Tie var sākt plaisāt, atdalīties, var mainīties krāsa. Keramiskiem noteikti vairākas reizes to var labot ar jauniem – noņem no pastāvīgā cementa un uzliek jaunu. Kompozīta venīram kaut ko noslīpē un atkal pieaudzē. Teorētiski apvīlētajam zobam apakšā nevajadzētu būtiski bojāties no venīru labošanas un vajadzētu pietikt visam mūžam. Ja tomēr kas notiek, var izmantot saknes inlejas dabīga zoba saknē (tās var būt metāla, stiklšķiedras vai cita materiāla), uz kuras tiek cementēts kronis. Nu un pašā ļaunākajā un vismazāk iespējamajā gadījumā, ja sakne salūzt (piemēram, traumas gadījumā), vai saknē ir ieperinājies kariess (ar veselīgiem zobiem un labu zobu higiēnu tam noteikti nevajadzētu notikt), tad implants - skrūve žoklī, kas mūsdienās var būt no bio saderīga bezmetāla materiāla. Pat ļaunākais scenārijs arī nemaz nav tik ļauns, jeburā gadījumā bez zobiem nepaliks un jebkurā gadījumā tie būs smuki.