iedrosinaajums vai jaukshanaas pa vidu attieciibaam?

 
Reitings 32
Reģ: 21.08.2017
Sveikas, meitenes!
Mans draugs zaudeeja maati jau loti sen - vina nomira, kad puikam bija 1 gadins. Vina teetis ir civillauliibaa jau loti sen ar loti patiikamu sievieti, kurai ir arii meita, taa nu vini cetrataa visu laiku dziivojusi, loti jauka un normaala gimene.
Puisis ar savu teevu NEKAD nav runaajusi par vina iisto mammu, kas skiet loti jociigi, bet taa nu tas ir. Cik saprotu, reizi gadaa aiziet sakopt kapinus, pastaav, nopuushas un iet prom. Nekaadas detalas par vinas dziivi vins nezin. Protams, ka vinam tas loti intereseetu, taa galu galaa ir vina mamma. Un vina mammai iisti nav bijis citu radinieku, kuriem vareetu kaut ko uzjautaat. Vecvecaaki sen apmirusi, pamaate iisto mammu nekad nav pazinusi.
Vini nekad nav par to runaajusi, un vins arii nekad pats to nejautaas, ar gadiem paliek tikai arvien neertaak kaut ko uzsaakt un teetukam tacu atminas arii baalee.
Man par to nav ne uz pusi tik neerti, vareetu mieriigi uzsaakt sarunu, jo mees tacu esam pusliidz svesi cilveeki. Jautaajums - vai man vina teetim uzrakstiit taadu pagaraaku sms, kuraa ieteikt kaut ko vinam pastaastiit par vina mammu? Vai tas buutu lieki un nevajadzettu jaukties vinu attieciibaas?
Ar puisi esam jau ceturto gadu.
08.05.2018 07:34 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
paejot ilgam laikam, rodas jautaajums - vai man ir ko zaudeet, uzjautaajot?

manuprāt, tu vari zaudēt normālas attiecības ar tēvu, jo viņš var uzskatīt, ka bāz savu degunu svešās darīšanās. Ja tiešām gadījums ir bijis briesmīgs un viņš negrib par to stāstīt pat dēlam, tad visticamāk tev viņš ko teikt gribētu vēl mazāk vai arī vienkārši tev atcirstu, ka nav tava daļa. Un tad tu čīkstētu kāds tēvs slikts..
Es vēl saprastu, ja bieži tiktos, visi būtu tuvi un kopīgi uz kapiņiem brauktu, bet ja reti redzaties un kontakts jums tāds nekāds, tad tiešām nebāzies pa vidu. Visu tikai sabojāsi.
08.05.2018 11:45 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Man ir grūti iedomāties ko var sabojāt ar jautājumu. Gribas zināt - pajautā. Esmu dzirdējusi daudz debīlu versiju par savas mammas nāvi, bet man nekad nav ienācis prātā apvainoties par to. Kā arī ,teorētiski , ja ir bijušas psihiskas saslimšanas ,kuras novedušas pie nāves , autorei , kā iespējamajai māte , viņa dēla bērniem ir tiesības zināt. Kopš kura laika zināt patiesību ir jauns vai neērti , ja par ko nerunā , tas nenozīmē, ka tā nav....
08.05.2018 12:11 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
*kauns neviss jauns
08.05.2018 12:12 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Autore raksta, ka palielam viņu nemaz tas neinteresē
Es zinu, ka vins gribeetu kaut ko uzzinaat, domaaju, ka daudz sveetiigaak buutu viniem abiem savaa starpaa parunaat, nevis man tieshaa tekstaa kaut ko jautaat, jo man peec buutiibas neinteresee neko par vinu jautaat, tik zinu, ka vinu tas nomaac, jo vins neko nezina.

jautās tikai drauga dēļ, jo viņasprāt tas būtu svētīgi. Draugs nav to ne lūdzi, ne zina, ka viņa taisās ko tādu jautāt.
Es domāju, ka ja dēlam gribētos tik ļoti zināt, tad pats tēvam pajautātu.
08.05.2018 12:18 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Pieļauju ,ka gan jau agrāk ir prasījis , bet atbildi nesaņēma. Ir cilvēki kuriem nez kāpēc runāt par nāvi šķiet kaut kas , kā no citas planētas. Un pat ja autorei gribas vien apmierināt savu ziņkāri , nav tā mirstamā vaina .
08.05.2018 12:24 |
 
Reitings 175
Reģ: 21.05.2017
Ja vien draugs nav tieśā tekstā, acīs skatoties, minējis, ka grib tavu palīdzību šajā jautājumā, liecies mierā. Galu galā runa ir par diviem pieaugušiem cilvēkiem. Ja draugam būtu tik svarīgi uzzināt info par māti viņš būtu atradis iespēju to izdarīt arī bez tēva. Mātes vārdu uzvārdu taču zin?
Ir tādi vīrieši, kas par emocijām nevar/negrib/nespēj parunāt. Manuprāt, ir pilnīgi absurdi apgalvot, ka māte ir mirusi kādā kaunu izraisošā manierē. Tēvam varbūt ir ārprātīgi sāpīgi par to runāt, negrib izrādīt vājumu, kaut kā tā. Mums sievietēm to mēdz būt grūti saprast. Es šādus cilvēkus esmu iemācījusies pieņemt un saprast, jo gan tēvs, gan mīļotais iekrīt "emocionāli atsaldēto" grupiņā. Zinu, ka lieka bakstīšana tikai veicinās ieraušanos sevī un samazinās iespēju jelkad par aktuālo jautājumu izrunāties.
08.05.2018 12:28 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Un pat ja autorei gribas vien apmierināt savu ziņkāri , n
:-O:-O:-O pilnigs bernudarzs.List cita dvesele,sapiga aatmiuans tikia taoec lai apmierinatu zinkari? Jezin pilnigi tuksai galvai jabut lai lidz tadau bezkaunibai aizdomatos.
Esmu dzirdējusi daudz debīlu versiju par savas mammas nāvi, bet man nekad nav ienācis prātā apvainoties par
salidzinaji... to gadijumu visi dzeltenie un tv ari vel ilgi apsprieda no visiem galiem.
08.05.2018 12:36 |
 
Reitings 605
Reģ: 09.04.2009
Tādas lietas noteikti nevar jautāt ar sms palidzību. Un vispār ta īsti nav tava darīšana. Ja puisim interesē, lai pats divata ar tēvu to izrunā, bet tev tur nav jājaucas. Ta ir viņu ģimenes lieta, un tu nezini kādi ir iemesli kāpēc par to nerunā.
Es vispār nesaprotu tos cilvekus, kas bāž savus degunus tādās lietās. Un pie tam vēl citu cilvēku ģimenē.
Un teikt, ja interesē tad pajauta, nu nedomaju ka tā ir tēma ko var tā vnk prasīt cilveks no malas...
08.05.2018 13:00 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Tas nav bērnudārzs , normāla sadzīviska situācija, kas bijis bijis un viss. Tieši tik vienkārši....
08.05.2018 13:16 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
n teikt, ja interesē tad pajauta, nu nedomaju ka tā ir tēma ko var tā vnk prasīt cilveks no malas...

Jo....? Cilvēki mirst katru dienu , pie dažādiem apstākļiem...tas nav nekas ārkārtējs
08.05.2018 13:21 |
 
Reitings 206
Reģ: 16.06.2011
Te nu gan nav nepieciešama Tava jaukšanās!! Man ir mirusi mamma un tēvs mani pametis jau zīdaini! Es nogalinātu vīru, ja viņš bez manas ziņas prašņātu kādam par vecākiem.
Pajautā draugam- kapēc viņš pats neko nejautā un vai tu vari kā palīdzēt. Un visss!!!
08.05.2018 13:22 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Cik visas jūtīgas :-D
08.05.2018 13:23 |
 
Reitings 1972
Reģ: 06.11.2013
Ja godīgi, tad nesaprotu, kur problēma. Tā ir realitāte, kuru ir tiesības zināt gan dēlam, gan arī kaut kādā mērā dēla draudzenei (autorei - potenciālajai vedeklai). Un kas tur tāds ir, ja arī interesē? Tā jau arī tad ir necieņas izrādīšana pret mirušo, ja pat par viņu nerunā (pat ar dēlu).
Saprotu, ka tādas tēmas var būt sāpīgas. Arī es esmu zaudējusi tuviniekus, un, protams, dažreiz tek asaras, kad runā par viņiem, un ir sāpīgi, bet reālās situācijas pieņemšana un runāšana palīdz ar to sadzīvot. Vismaz man, maniem tuvākajiem radiem, u.t.t.
Un skumji, ja kādreiz nomirs tēvs, un neviens tā arī nezinās neko par mammu. Paliks tukšums tajā vietā.
08.05.2018 13:30 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Tā jau arī tad ir necieņas izrādīšana pret mirušo, ja pat par viņu nerunā (pat ar dēlu).

Gluži manas domas
08.05.2018 13:32 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Ja jau runā par cieņu, tad lai jaunā vedekliņa vismaz uz kapiem kādreiz aizbrauc līdzi un tad arī pēcāk delikāti pajautā kas un kā. Nevis dzīvo ārzemēs, tiekas reti, bet sūta sms, ka tēvam jāsaņemas un jāparunā ar dēlu. Vnk wtf.
Protams, būtu normāli, ja dēls zinātu par māti visu ko grib, bet lai atver muti un pajautā. Tomēr liels cilvēks jau, var tak ar tēti beidzot izrunāties.
08.05.2018 13:44 |
 
Reitings 1972
Reģ: 06.11.2013
Ja jau runā par cieņu, tad lai jaunā vedekliņa vismaz uz kapiem kādreiz aizbrauc līdzi un tad arī pēcāk delikāti pajautā kas un kā. Nevis dzīvo ārzemēs, tiekas reti, bet sūta sms, ka tēvam jāsaņemas un jāparunā ar dēlu. Vnk wtf.

Nelasīju visus komentārus, bet vai viņa teica, ka nebrauc līdzi? Un vai kāds viņai vispār saka, kad tad tēvs uz tiem kapiem taisās doties? Un nedomāju, ka tas ir tik ļoti aktuāli, lai speciāli pakārtotu braucienu uz LV, lai aizietu kopā uz kapiem un pajautātu.
Un neko viņa vēl nesūta! Tā ir ideja, lai kaut kā iekustinātu tos abus emocionālos vīriešus, kuri paši nespēj saņemties un izrunāt. Un, protams, viņa var to nedarīt... Tu noteikti nedarītu, bet viņa darīs (varbūt :D), ja uzskatīs, ka tas spēj palīdzēt viņas vīrietim!
08.05.2018 13:54 |
 
Reitings 32
Reģ: 21.08.2017
Paldies par viedokljiem! Skaidri redzams, cik cilveeki ir dazaadi. Taapat nevaru paredzeet, kaa reageetu teetis uz taadu jautaajumu, zinaams, cik vins ir neveseliigi nervozs, varbuut tiesaam nevajag vinu lieki uztraukt. Tajaa pasaa laikaa piekriitu tam, ka kaadreiz jau vajadzeetu kko uzzinaat, bet visam savs laiks. Varbuut tas laiks tiesaam nav pienaacis veel.
Uz kapiem esmu uzprasiijusies liidzi, bet draugs vienmeer kaut kaa izvairaas, tajaa pasaa laikaa runaa par to, ka gribeetu kaut ko par vinu uzzinaat, domaaju, ka taisniiba taada, ka veelas zinaat, bet nevar sanemties, jo no vienas puses, mazaak zinaasi, labaak guleesi.
Un piekriitu par to emocionaalo atsaldeetiibu, ir cilveeki, kas pat ar tuvaakajiem cilveekiem nerunaa dzilaakas teemas par to, cik labi soreiz vistina izcepusies. Manaa gimenee ir citaadaak, taapeec liekas jociigi, ka taa arii var buut.
08.05.2018 13:59 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Es sapratu, ka viņa nav bijusi
Cik saprotu, reizi gadaa aiziet sakopt kapinus, pastaav, nopuushas un iet prom.

Ja jau 4 gadus spēja dzīvot neziņā (autore), tad jau var mazliet paciesties līdz nākošai vizīte pie tēva Latvijā un kopā ar draugu iet uz mātes kapiem.
08.05.2018 14:01 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
kadus 4 gadus? sis tacu cits draugs?>
http://lilit.lv/forums/topic/206844-attieksme/
08.05.2018 14:08 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Tu nepieļauj, ka viņi pēc tam izlīga? Jeb par katru soli vajadzēja atsaitīties forumā?
08.05.2018 14:21 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits