Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

vajadzīgi viedokļi

 
Reitings 34
Reģ: 13.12.2017
Esmu nolēmusi studēt. Man ļoti tuva un mīļa ir Jelgava un viemēr esmu vēlējusies turp atgriezties, tāpēc studēšu LLU.
Vēlos studēt Ekonomiku ar novirzienu grāmatvediba un finanses vai reģionālā attīstība un pārvalde. Man ir ģimenes spiediens par to, ka ir jāmācas inženierzinātnes ( IT ), jo ar to var nopelnīt.
Vai tiešām izmācoties man nebūs normāli atalgots darbs?
Izvēlējos arī LLU finansiālu apstākļu dēļ, jo tiktu budžetā un dzīve tur ir lētaka. No vecāku puses būs apmaksāts dzīvoklis, taču par ēdienu un pārtiku būs jārūpējās pašai. Kā ir Jelgavā ar darba iespējām?
Mani ļoti satrauc tas, ka nevarēšu atrast darbu vai apvienot ar mācībām. :-/
Kā jūs sākāt savu studiju dzīvi apvienojot ar darbu?
06.05.2018 16:56 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Ja IT nav sirdslieta, būs grūti studēt un beigās vai nu pametīsi studijas vai diplomu uzkārsi tualetē uz nagliņas, jo nopelnīt neko daudz tāpat neizdosies. IT ir joma, kur viss strauji mainās- daudz pelna tie, kas spēj ātri apgūt jaunas programmēšanas valodas un citus IT jaunumus. Ja tevi tas neaizrauj, tu to negribēsi darīt visu mūžu. Tāpēc tavai ģimenei nav taisnība. Ja patīk ekonomika, tā būs labāka un pelnošāka izvēle.
Neiesaku studiju pirmajā un otrajā gadā strādāt, jo bez lekcijām ir arī referāti, starppārbaudījumi, mājasdarbi, utt. Ja gribēsi vairāk par 4, tomēr savs laiks jāiegulda arī ārpus lekcijām. Pārtikai vari izmantot studējošā kredītu- zemi procenti, labi atmaksas nosacījumi+ iespējas to daļēji dzēst. Vai alternatīva- kāds biroja darbs, kas saistīts ar studijām. Tas būtu kā prakse.
06.05.2018 17:10 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Ā, nu vēl variants pa vasaru atrast sugardaddy :D :D
06.05.2018 17:11 |
 
Reitings 1877
Reģ: 21.05.2011
Vai tiešām izmācoties man nebūs normāli atalgots darbs?

Neviens tev negarantē darbu izmācoties IT, finanses vai raķešu zinātni!
Ja IT tev neinteresē, tad nav jāmācās tas, ko vecāki vēlas. Ja pašiem tik ļoti gribas, tad lai iet un mācās to IT.
06.05.2018 17:16 |
 
Reitings 34
Reģ: 13.12.2017
Viedā minka, nebiju dzirdējusi par to, ka pusi kredītu var dzēst.
06.05.2018 17:20 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
IT speciālistus ir sākuši pat importēt, cik dzirdēts.
.
Par finansistiem un darbu banku jomā, tikko bija raksts, ka banku situācija LV šobrīd izraisa finanšu sfērā algu kritumu. Vēl diezgan daudz raksta, ka grāmatvedis ir profesija, kas tuvāko gadu laikā iznīks. Arī skandināvu bankas ievieš digitālus risinājumus un nepieciešams mazāk darbinieku.
.
Tas viss tā, "es kaut kur lasīju" līmenī. Ar visu to, labāk mācies to, kas interesē!
06.05.2018 17:27 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
IT importē, jo vietējie ir zemas kvalitātes. LV IT studijas ir konkurētnespējīgas.
06.05.2018 17:38 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
grāmatvedis ir profesija, kas tuvāko gadu laikā iznīks

Mana mamma, kas ir grāmatvedis aptuveni 20 gadus saka, ka šis mīts tika malts jau tad, kad viņa sākusi studēt :D
Es neieteiktu studēt to, kas nepatīk.
06.05.2018 17:46 |
 
Reitings 965
Reģ: 14.08.2015
Man vienīgajai šķiet, ka izvēlētajai izglītības sfērai ar darba samaksu pēc skolas beigšanas ir tikai daļēja saistība?
Es mācījos telekomunikācijas - likās aizraujoši, inženierzinātnes, patika grūtības pārvarēt. Diemžēl nepabeidzu, bet ne par to ir stāsts. Kaut gan mums jau iestājoties teica un vēl dien dienā atrkārtoja, ka telekomunikāciju inženierus darba devēji no auditorijām rauj ārā, man neviena brīdī tas nespēlēja kaut kādu lomu studiju programmas izvēlē. Nu, arī pabeigta augstskola negarantē kaut kādus ienākujmus just because.
Es piekrītu 57days, ka labak mācies vien to, kas interesē. Teju jebkurā sfērā var atrast labi apmaksātas dareba vietas pie nosacījuma, ka pietiek mērķtiecības. Pati, piemēram, strādaju marketingā. Man, piemēram, šajā jomā ir pieticis ar Googles "akadēmiju", lai pelnītu labas summas, un arī tādas jomas ir vairākas.
Izglītību, manuprāt, jaiegūst, pirmkārt, lai kļūtu gudrāks, attīstītos, augtu... Nepazīstu daudz cilvēkus, kam ar galvu un vērtību sistemu viss ok, izglītība iegūta intersējošā sfērā, bet būtu jāstrādā mazatalgots darbs. Periodiem, jā, bet pārsvarā visi motivētie izkuļas ar to, kas dots.
06.05.2018 17:49 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Mincis
Rau, kasieres jau nomainītas pret aparātiem un sētnieki pret auto. Arī grāmatvedēm tas laiks tuvojas, jo parādās arvien vairāk grāmatvedības programmu un elektronisku dokumentu. 15-20 gadi un grāmatvežu vairs nebūs.
06.05.2018 17:51 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Viedā Minka, nevaru nepiekrist, bet kamēr te pie mums nodokļi tiks grozīti ik pa pusgadam, neviena datorprogramma nespēs izfunktierēt, kāda alga tev jāsamaksā mēnesī pēc "progresīvās nodokļa likmes" ieviešanas.
Mamma nav algu grāmatvedis, bet šis vienkārši tāds piemērs. Bet nestrīdos par to, ka viss plūst un mainās :)
06.05.2018 17:54 |
 
Reitings 965
Reģ: 14.08.2015
Rau, kasieres jau nomainītas pret aparātiem un sētnieki pret auto. Arī grāmatvedēm tas laiks tuvojas, jo parādās arvien vairāk grāmatvedības programmu un elektronisku dokumentu. 15-20 gadi un grāmatvežu vairs nebūs.

Jā, starp citu, tehnoloģiju attīstība ir iznīcinajusi, piemēram, tādu profesiju tipogrāfijā kā burtlicis. Man kāda radiniece bija burtlicis 90tajos gados, negribēja apgūt tiem laikiem moderno drukas iekārtu vadīšanu un palika bez darba. Šobrīd strādā par apkopēju, bet, nu, tik nemotivētu cilveku darīt JEBKO vēl jāatrod, tāpēc nav brīnums.
Bet tas tā, atkāpei.
06.05.2018 17:56 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Mincis- nav jau problēma apgreitot datorprogrammu. Kāds, kas to izveidos, labi nopelnīs.
06.05.2018 17:57 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Starp citu, pastnieki jau arī ir gandrīz izmirusi profesija. Cilvēki sazinās pamatā elektroniski, vēstuļu ir palicis nesalīdzināmi mazāk, arī presi abonē mazāk, jo ziņas un informācija bez maksas ir internetā.
06.05.2018 18:01 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Kāds, kas to izveidos, labi nopelnīs.

Šim noteikti piekrītu :D Bet tas, visticamāk, nebūtu pie mums (tātad - imports) un ne tuvākajā laikā. Kā piemēru e-pakalpojumu kapacitātei var ņemt to pašu e-veselību. Es ticu, ka gan jau viņa kaut kad nākotnē strādās tīri ok, bet process ilgs un sāpīgs.
06.05.2018 18:03 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Kāda starpība, kas un kur izveidos? E-pastu ne pie mums izdomāja, bet vēstuļu skaits samazinās, burtlice bez darba palika arī ne tāpēc, ka Rīgā vai Ventspilī kaut ko izgudroja.
06.05.2018 18:13 |
 
Reitings 84
Reģ: 02.05.2018
Cik zinu ir tada vieta ka Jelgavas tipografija. Tur studenti strada, vasara darbinieku berni. Ja nu kas un pec studijam nevaresi atrast darbu tad tipografijas darbinieku vajag vienmer. Pie tam nopelnit var normali, atkarigs gan no stundam gan no darba un darba apjoma. Un Lai stradatu tipografija nemaz nevajag specialo izglitibu, jo pie iekartam tik un ta apmaca. Bet protams varbut paveicas un vari stradat profesija. Cik zinu ir cilveki kas brauc no Rigas uz Jelgavu stradat, nezinu ka reali, bet laikam ar darbu tur nav problemu. Man viens pazistams strada par kraveju alkohola baze kur pudeles aplime ar akcizes markam. Un atkariba no padarita apjoma varot uz rokas sanemt 500-1000 eiro
06.05.2018 18:36 |
 
Reitings 1274
Reģ: 04.09.2016
Vislabāk darīt: 1) kur pašas kaisle ir klāt; 2) kaut ko jaunu- ko pasaule vēl nezin'; 3) un to izveidot kā biznesu. Papildus komentāri: 1) jāklausās ko runā apkārt, bet nav viss jāņem galvā - kāds noteikti pasaka arī kaut ko konstruktīvu; 2) jārēķinās, ka jaunās lietas iesākumā būs kāds periods, kad "jāatrodas uz sēkļa"; 3) bet savā jaunajā lietā vienmēr būsi Pirmā :)
06.05.2018 18:49 |
 
Reitings 34
Reģ: 13.12.2017
Un kā šobrīd ir ar loģistikas speciālistiem?
06.05.2018 19:43 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Pēc 4 gadiem viss var būt mainījies. Daudz ir visa kā, finansistu, loģistiķu utt. Ej tur, kur gribi, ne gadus skolā un turpmākos gadus pavadi mocībās, jo ''viens bija izskaitļojis, ka vajag iet tur''.
06.05.2018 19:51 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
zvēlējos arī LLU finansiālu apstākļu dēļ, jo tiktu budžetā un dzīve tur ir lētaka. No vecāku puses būs apmaksāts dzīvoklis, taču par ēdienu un pārtiku būs jārūpējās pašai. Kā ir Jelgavā ar darba iespējām?
Mani ļoti satrauc tas, ka nevarēšu atrast darbu vai apvienot ar mācībām.
Kā jūs sākāt savu studiju dzīvi apvienojot ar darbu?
jezin,visu un uzreiz, vel cikst.
dzivokla naudu kojam +paikai pietiks un macies cilvek. Tacu ja gribi i dzivokli, i apgerbu, i tusinus i paiku... mekle cukur tetinu..(e)
06.05.2018 20:49 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits