Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Draugs un datorspēles

 
Reitings 7
Reģ: 28.07.2016
Sveiki visiem!
Uzsāku šo tēmu, jo ir problēma ar dzīvesbiedru. Esmu kopā ar savu draugu jau 4gadus, dzīvojam tagad arī kopā, viss ir lieliski izņemot to, ka viņš spēlē daudz datorspēles, neizturami. Reizēm viņš pavada pilnībā visu dienu pie datora, pajautā vai varu uztaisīt kafiju un paēst un tad tas ir vienīgās reizes kad viņš noiet nost no datora uz pāris minūtēm. Man netiek pievērsta nekāda uzmanība kamēr viņš spēlē spēles, un es par neuzdrīkstos viņam neko pajautājt kamēr viņš ir pie kompja, jo parasti atbilde ir - "parunāsim vēlāk" vai "man tagad nav laika". Eju gulēt es katru nakti viena jo viņš sēž pie datora līdz kādiem 02:00. Lielākoties viņš runā ar draugiem kamēr spēlē, tādēļ man ir sajūta ka man nav privātās dzīves pašai sava māja, jo viņi var dzirdēt visu ko saku vai daru. Esam par to runājuši un mēģinājusi viņam izskaidrot šo visu, bet acīmredzot nekas nemainās. Viņš saka, ka pievēršot uzmanību man, bet nesaprot ka ar mazu bučiņu vienreiz dienā nepietiek. Negribu dzirdēt komentāros par sikrsanos vai ko tādu, jo netaisos to darit. Vēlos risināt problēmu. Viņš ir ļoti labs un mīlošs cilvēks, bet šī ir viss lielākā problēma ar ko nezinu kā tikt galā, tāpēc būšu atvērta visiem jūsu padomiem...
06.05.2018 00:08 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10481
Reģ: 29.01.2009
Tas ir viņa hobijs, kas Tev dzīvot netraucē. Gan jau, ka viņa kompjūteratpūta neaizņem 24/7 (un arī divatā apmeklējat pasākumus, pasportojat, ceļojat), Tev vienkārši ir jāatrod savi hobiji, kā arī jāiemācās pavadīt laiku vienai.
06.05.2018 00:15 |
 
Reitings 54
Reģ: 21.06.2016
vari būt iniciators visādām aktivitātēm, piem. iegādājies 2 kinobiļetes un saki: šovakar iesim uz kino, vai nopērc kaut kādā bilesu servisā pasākumu biļetes uz hokeju/basketbolu un kopā aizejat. Var arī dāvanu servisā kaut kādas aktivitātes nopirkt: SUP, ūdensmočus, izjādes utt. Nopērc kādreiz lētas lidmašīnas biļetes uz kaut kādiem lētajiem lidojumiem utt., Mēģini viņu atradināt no spēlēm un maybe viņam iepatiksies kāda aktivitāte.
06.05.2018 00:16 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10481
Reģ: 29.01.2009
iegādājies 2 kinobiļetes un saki: šovakar iesim

Tas būs slikts stils, jo katram ir savi plāni. Arī tajāz spēlēs taču tiek sarunāts, kad atkal grupa būs kopā vai kaut kaut kā tā, tādēļ nevajag taisīt šitos "ŠODIEN", visu var laicīgi saplānot, vismaz dienu iepriekš pasakot savu vēlmi.
06.05.2018 00:21 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Eju gulēt es katru nakti viena jo viņš sēž pie datora līdz kādiem 02:00.

Roadas sajūta ka čalis pat nestrādā.
Reizēm viņš pavada pilnībā visu dienu pie datora

Lielākoties viņš runā ar draugiem kamēr spēlē

Ir cilvēki, kuriem ir atkarība no narkotikām, ir tādi, kuriem ir atkarība no alkohola, bet ir vēl tādi cilvēki, kuri ir atkarīgi no datorspēlēm. Vienkārša runāšana te diez ko dos, te jau izklausās pēc gadījuma, kuru ir jāarstē pie psihologa. Acīmredzams ka arī draugi viņam ir tādi atkarībnieki. Visus atkarībniekus vieno viena lieta, viņi visi "bēg no realitātes" caur savu atkarību, būtu labi noskaidrot kāpēc notiek tā "bēgšana no realitātes".
06.05.2018 00:24 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10481
Reģ: 29.01.2009
Visus atkarībniekus vieno viena lieta, viņi visi "bēg no realitātes" caur savu atkarību, būtu labi noskaidrot kāpēc notiek tā "bēgšana no realitātes"

Es gan teiktu, ka katram ir savs veids kā atpūsties no ikdienas darba stresa. Un tiešām, lai priecājas, ka nedzer, nenarkojas, nevazājas pa klubiem un nesit. Dators ir dators. Ja puisis tiešām uz nekādām citām aktivitātēm nav pierunājams, tad es tikai varētu teikt, ka "bēg no realitātes", kas nereti arī nozīmē, ka ir neveiksmīgas attiecības ar līdzcilvēku, tādēļ labāk jūtas tur, ar datordraugiem.
06.05.2018 00:33 |
 
Reitings 72
Reģ: 19.07.2013
Tādi cilvēki diemžēl nemainās. Tā ir atkarība. Man ir onkulis, kuram arī ir šāda veida atkarība. Vispār foršs cilvēks, gudrs, interesants, bet prātā dators. Meitenes pie viņa kādreiz "lipa" klāt, bet pēc tam ātri vien arī beidzās visas attiecības, pat laulība.. Tagad diezgan slimi izskatās, ka onkulis, kuram ir 40 gadi spēlē online spēlītes un mēģina iestāstīt, kas tur notiek un, ka viņam tur ir draugi. Un, jā, viņam arī ir tas "vēlāk", "tagad nevaru". Vispār traki ar tādiem cilvēkiem...
06.05.2018 00:40 |
 
Reitings 54
Reģ: 21.06.2016
ok, ja pēc darba pasēž kādu stundiņu, tad ok, bet, ja tas ir regulāri, kad iet gulēt 2os naktī un meitene iet viena pati gulēt, tad tas nav ok, īpaši, ja meitene jau ir aizrādījusi un nekas nav mainījies. drīzāk viņš nevis atpūšas no ikdienas stresa (KĀDS vēl ikdienas stress datorspēļu spēlētajam?), bet vnk viņš ir atkarīgs un meitenei jāsaprot, ka viņa nekad nebūs 1.vietā.
06.05.2018 00:44 |
 
Reitings 648
Reģ: 18.01.2010
Un ko tu gribētu tajā laikā darīt kopā ar viņu, ja viņš nespēlētu spēles?
06.05.2018 00:54 |
 
Reitings 7
Reģ: 28.07.2016
Aizmirsu iekļaut (lai nav nekādu pārpratumu) man ir 20 gadi un viņam ir 21 . Es vēl mācos, viņš ir pusgadu (apmaksātā) praksē. Katru dienu nav jāstrādā un sarkanajos datumos arī nav, tādēļ sūdzos, jo tā vietā lai mēs kaut ko brīvdienās kopā padarītu viņš izvēlas laiku pavadīt pie datora. Piemēram, pāris dienas atpakaļ mēs kopā izberzām visu māju, lauzu viņu kādu mēnesi lai palīdz to izdarīt. No rīta līdz vakaram strādājām mājās. Kad viss bija izdarīts, noskatījāmies filmu, izdzērām alu, es aizgāju gulēt un viņš aizgāja līdz 02:00 naktī sēdēt ar saviem draugiem online. No rīta piedāvāju iet pastaigāties, līdz Daugavai viņš pateica, ka vakar esot tik daudz darījis, ka šodien visu dienu neko nedarīšot un sēdēšot pie datora, bez maz vai lai es neko viņam neprasot un netraucējot, jo redziet viņš ir PĀRGURIS NO VAKARDIENAS. (e)
06.05.2018 12:00 |
 
Reitings 1082
Reģ: 13.06.2015
Ja man draugs visu dienu palīdzētu šrubīt māju un vēl vakarā ar mani filmu paskatītos, es nākamajā dienā viņam liktu svētu mieru :-D un pati droši vien arī nākamajā dienā slinkotu, skatītos sieviešu seriālus vai aizietu uz sporta zali/manikīru vai ko tādu :-D
06.05.2018 12:15 |
 
Reitings 1082
Reģ: 13.06.2015
Bet pa lielam, uzskatu, ka problēmas nav, katram savs veids kā atpūsties, citam dators, mašīnas, Vecrīgas... Tev ir pašai savs hobijs, ko darīt? (l)
Varu vienīgi ieteikt, ja kādreiz gribas kaut kur aizbraukt, kādu pasākumu apmeklēt, tad par to laicīgi parunāt, vismaz tā manā ģimenē notiek. Draugs saka - pēc 2 nedēļām tajās brīvdienās esmu brīvs, varam aizbraukt uz laukiem uzcept gaļu. Sarunājam, un mēs ar tiem datumiem rēķināmies. Ne visiem cilvēkiem strādā tas "ejam tagad lidz jūrai?"
Katrā ziņā, es domāju tev nav pamata satraukumam, pati saki ka mīļš un jauks viņš tev ir (l)
06.05.2018 12:22 |
 
Reitings 408
Reģ: 21.12.2017
Laiks līdz cikiem kāds spēlē datorspēles/lasa grāmatu/ trennējas/glezno nav noteicošais. Padomā pati, ja, piemēram, viņš lasītu grāmatu vairākas dienas no vietas līdz 02:00, tu arī par to taisītu diskusiju.
Ja, cilvēkam dators nav 24/7, viņš piedalās ar tevi mājas darbos, atraujas, lai skatītos filmu, tad nedomāju, ka tā ir problēma. Vairāk, pēc tā ko raksti, izklausās, ka tev ir grūti būt vienatnē ar sevi, atrast sev hobiju, kas tevi aizrautu tā, lai sēdētu līdz 02:00 augšā un darītu to, kas patīk. Te nu var ieteikt tikai divas lietas, vai nu atrodi hobiju,kas tevi aizrauj, vai izrunājies ar puisi un mēģini viņu iesaistīt kādā plānotā aktivitātē.
06.05.2018 12:30 |
 
Reitings 84
Reģ: 02.05.2018
Speles lauj aizmirsties no ikdienas. Spelesana ir tada pati bauda ka alus dzersana. Cik daudz naudas tavs dzivesbiedrs iegulda speles? Speles ta ir sava pasaule. No sakuma ir patikams laika pavadisanas veids, tad azarts un parasti atri vien pieaug azarts un tad tiek pirktas visadas papildus iespejas un citu cilveku profili kuri ir tikusi augstak. Man spelesana neizklausas tik nevainigi, ipasi tad ja tev jabut sagatavotam edienam jo redz kungam spele. Ari virietis var Kadreiz pagatavot maltiti vai to darit kopa.
06.05.2018 13:06 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Mans vīrs arī spēlē, bet tikai tās, kuras spēlē viens pats kaut kādu stratēģiju bezsaistes režīmā, kur jebkurā mirklī var ieslēgt pauzi un darīt ko citu (ko nevar darīt tie, kas online spēlē multi spēlētāju spēles). Man nav iebildumu, jo citādi viņam nav neviena cita kaitīga ieraduma, tāpēc šo uztveru vienkārši kā hobiju. Nekad neesmu savā virzienā dzirdējusi - netraucē, vai tml. Man tas liktos nepieņemami.
06.05.2018 13:43 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Vai jūs bieži kopā izejat ārpus mājas? Vai bieži satiekaties ar draugiem? Vīrietis iesaistās ikdienas mājadarbos (neskaitot to vienu mājas ģenerāltīrīšanu)? Vai viņam nav problēmu ar lieko svaru?
Manuprāt, datorspēles nav nekas slikts, ja tas notiek ar mēru un netraucē citu ikdienas pienākumu veikšanai. Savukārt, ja cilvēks priekšroku dod datorpēlēm, nevis realitātē tiekas ar draugiem, ja cilvēkam neinteresē intīma tuvība ar savu partneri (ja katru nakti datorspēles tiek spēlētas līdz nakts vidum un partneris iet gulēt viens), ja cilvēkam nav laika uztaisīt sev dzērienu/ēdienu, ja vienmēr tiek dzerts/ēsts pie datora, ja netiek darīti ikdienas mājasdarbi utt., tad tā ir atkarība un ir pilnīgi normāli, ka partneris to var nepieņemt.
Īsti nezinu, ko te ieteikt. Vīrietis vēl samērā jauns, varbūt tas pāries (mans vīrietis arī bija aizrāvies ar datorspēlēm savos 18, 19 gados, taču tā noteikti nebija atkarība un šī aizraušanās arī diez gan ātri pārgāja). Ja nepāries, tad ar tādu cilvēku būs grūti veidot kopīgu nākotni. Vari mēģināt viņam parādīt, cik patiesībā forša dzīve ir "tur ārā" - tusiņi ar draugiem, laivu braucieni, brīvdabas koncerti u.tml. lietas, bet tam nevajadzētu būt kā ultimātam, bet gan kā viltīgam veidam kā cilvēkam parādīt, ka arī citas laika pavadīšanas iespējas spēj sagādāt prieku. Jo īpaši tagad, kad sākas siltā sezona.
06.05.2018 14:12 |
 
Reitings 368
Reģ: 31.12.2017
Tu esi kopā ar puišeli.
06.05.2018 16:03 |
 
Reitings 800
Reģ: 15.12.2015
Datorspēles viņam ir hobijs + viņš to dara online ar draugiem. Viņi paralēli runā, spēlē, plāno cikos tur vāks grupu kko darīs un tml. Es pati daudz spēlēju spēles, tāpēc saprotu. Nekas tur nemainīsies, ja viņš pats negribēs. Lai gan parasti jau datorspēles ir ļoti periodiskas, vismaz mani visi čomi un es pati, mēs vienmēr hardcore geimojam rudenī un ziemā un tad pavasarī, vasarā atmetam :D jo jāiet ārā darīt lietas, nav vairs drūmais laiks un tml. Ko tev ieteikt ? spēlē ar viņu, vai paralēli kamēr viņš spēlē dari savas lietas, vai arī jautā viņam, kad viņš varēs tev veltīt laiku, piem, kad viņš spēlē viens un ne ar čomiem, tad varbūt jūs ko varat padarīt un kad viņam ir grupā jābūt online, tad lai viņš spēlē. Bet jā, datorspēles ir tieši tāda pati brīvā laika pavadīšana kā filmu skatīšanās, grāmatu lasīšana, zīmēšana un tml. Un, ja tu ar tādu esi kopā, tad tev tas ir jāsaprot.
06.05.2018 16:56 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Tiešām - ko tu darītu ar viņu tajā mirklī, ja viņš nespēlētu?
Kādi ir tavi hobiji?
06.05.2018 17:24 |
 
Reitings 136
Reģ: 22.07.2015
Kādas spēles tavs draugs spēlē?
06.05.2018 17:47 |
 
Reitings 965
Reģ: 14.08.2015
Tiešām - ko tu darītu ar viņu tajā mirklī, ja viņš nespēlētu?

Nezinu, ko autore darītu, bet es viņai ieteiktu seksu. :D
06.05.2018 17:52 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits