Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kur doties?

 
Reitings 303
Reģ: 31.10.2016
Sveiciens ceturtdienas vakarā!
Kā jau parasti, ja nezini atbildi uz jautājumu, jājautā gudrajām cosmo dāmām! :-D
Situācija sekojoša - draugs šodien sataustīja bumbuli krūtī (manā, protams :-D), no sākuma domāju, ka viņam likās, bet iztaustot kārtīgāk tiešām vienā krūtī ir kaut kas apaļš, bet otrā nav. Protams kā jau kārtīga sieviete uzreiz metos lasīt googlē atrodamo informāciju un tagad esmu sadomājusi briesmu lietas, vēl sliktāku visu manā galvā padara fakts, ka draugs reāli saprata, ka kaut kas nav kārtībā un tā nu es te tagad dīdos un nevaru aiziet normāli gulēt. :-D
Pie kura ārsta šādā gadījumā jādodās? Varbūt kāda vara padalīties līdzīgā pieredzē un nomierināt manu nemierīgo prātu. :-/
03.05.2018 23:00 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10481
Reģ: 29.01.2009
Pie ginekologa vai ģimenes ārsta.
03.05.2018 23:04 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Ir ieteikta USG speciāliste Erdmane "Saulespuķē". Principā jāiet pie USG speciālista vai ginekologa, kas izmeklē ar USG.
03.05.2018 23:13 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
jājautā gudrajām cosmo dāmām!


.
Nemācēšu neko ieteikt, bet teikšu ka puisis ir tiešām skarīgs, ja reiz ir spējis ne tikai banāli čamdīt savas čikses pupus, bet arī pamanīt ko nelabo un par to pateikt.
03.05.2018 23:43 |
 
Reitings 528
Reģ: 10.08.2009
Principā jāiet pie USG speciālista vai ginekologa, kas izmeklē ar USG.

Jā, tieši tā jādara.
Pati līdzīgā situācijā devos uz CapitalClinic uz krūšu USG
http://capitalclinicriga.lv/lv/jaunumi_16/jaunumi/krusu_usg_ultrasonografija_krutis_izmeklejumi_mammografija
04.05.2018 00:56 |
 
Reitings 303
Reģ: 31.10.2016
Paldies, dāmas! :-)
xanax hahaha, sasmējos, bet nu taisnība jau ir. :-D
04.05.2018 11:25 |
 
Reitings 648
Reģ: 18.01.2010
usg
04.05.2018 13:27 |
 
Reitings 4655
Reģ: 23.11.2014
Man bija arī nelielas aizdomas un aizgāju pie ginekoloģes (neko neteicu par aizdomam), viņa veica tipiskās pārbaudes un pārbaudīja arī krūtis. Neko neteica. Tad pati pateicu par to, ka šķiet kko sataustīju. Viņa pārbaudīja vēlreiz un teica, ka nedzemdējušām sievietēm var būt kkādi sabiezējumi utt, bet "paslavēja", ka pievēršu tam uzmanību un uzrakstīja nosūtījumu uz USG, lai pašai drošāk.
Esmu novilkusi laiku un neaizgāju uz USG un krūtī nekas arī nav jūtams.
Bet nu vari doties pie ginekoloģes uz pārbaudi un viņa pateiks ko tālāk vai izrakstīs nosūtījumu!
04.05.2018 16:03 |
 
Reitings 138
Reģ: 11.09.2011
Līdz 25 gadu vecumam uz krūšu USG, pēc 25 - uz mammografiju, jo mainās krūšu saistaudi (kā ginekoloģe skaidroja). Es arī pirms 3 gadiem sataustīju bumbuli, aizgāju uz usg, kur atklāja veidojumu. Dabūju pie ģimenes ārsta nosūtījumu pie mammologa Stradiņos, kurš arī nolēma man to veidojumu izoperēt - bija labdabīgs veidojums, tikai neparasti liels izaudzis.
Ja nu gadījumā tev arī aiziet tik tālu, ka jāoperē, tad vari uzrakstīt, ieteikšu savu ķirurgu-mammologu, kas operēja un griezumu sašuj tā, ka neko nevar pat redzēt. :-)
04.05.2018 18:13 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Mūsdienās ir mainījusies ārstēšanas taktika. Labdabīgos audzējus, ja netraucē, neoperē.
Pārbaudīt gan vajag. Bet statistiski daudzām ir labdabīgi bumbuļi, kas nav jāārstē.
04.05.2018 18:45 |
 
10 gadi
Reitings 1221
Reģ: 07.06.2009
Kādi tie bumbuļi ir?
Man ir tāda pati problēma, biju uz sonogrāfiju, jautāju ārstam, vai nevajag mamogrāfiju (neesmu LV), viņš teica,ka nesaprot, kādēļ mamogrāfija vispār vēl ir kā izmeklēšanas metode kaut kur pasaulē, jo ļoti saspiež krūtis, un tas var neveiksmīgi beigties. Bet nu,tas arī ir viena cilvēka viedoklis.
Mani bumbuļi ir palieli (nav kā zirnis,bet kā mandele apmēram), pa diviem vai vienam katrā krūtī. Es biju ļoti nobijusies, jo saprotams,ka sievietes vienmēr iedomājas to sliktāko. Ārsts izmeklēja un nomierināja, ka tie ir hormoni. Dažām sievietēm (man 23 gadi) tādi ir, dažām nav. Dažām tādi ir visu mūžu, dažām pazūd pēc dzemdībām.
Man reizēm tie bumbuļi "saaktivizējas" un sāp, to arī teicu ārstam, bet viņš teica,ka tas ir normāli un lai neuztraucos.
04.05.2018 19:18 |
 
Reitings 169
Reģ: 23.02.2018
Man bija arī nelielas aizdomas un aizgāju pie ginekoloģes (neko neteicu par aizdomam), viņa veica tipiskās pārbaudes un pārbaudīja arī krūtis. Neko neteica. Tad pati pateicu par to, ka šķiet kko sataustīju. Viņa pārbaudīja vēlreiz un teica, ka nedzemdējušām sievietēm var būt kkādi sabiezējumi utt, bet "paslavēja", ka pievēršu tam uzmanību

Man bija šāda identiska pieredze. Bija viens moments, kad krūtis niķojās un nezin kādēļ uzvedās netipiski :-D Ginekoloģe pateica, ka tas viss ir normāli (hormonu svārstības) - bet, ja nepāriet, lai tad atkal pēc mēnešiem diviem dodu ziņu. Protams, ka 2-3 nedēļu laikā pārgāja. Bet es - tajā brīdī apaļus 24 gadus veca, lieki panikoju :D Bet labāk tā, nekā pamanīt kaut ko par vēlu ;-)
04.05.2018 20:00 |
 
Reitings 303
Reģ: 31.10.2016
ildolcefarniente Man ir viens, vīnogas lielumā un formā, ar skaidrām kontūrām, stingrs, ciets, nesāpīgs un tas tākā staigā zem ādas. Pirms trīs nedēļām biju pie ginekoloģes uz ikgadējo pārbaudi un toreiz nekāda bumbuļa nebija. Lietoju OK, varbūt tas kaut kā ietekmējis, bet nu dzeru tabletes jau kādu gadu un pirms tam viss bija labi.
Isana Cik Tev bija gadi, kad operēja?
04.05.2018 21:39 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
brilliantly
Pēc apraksta izklausās pēc cistas, tās parasti ir nekaitīgas. Bet jāuztaisa USG.
05.05.2018 11:45 |
 
Reitings 138
Reģ: 11.09.2011
brilliantly Man arī tāda paša veida bumbulis bija - ciets, nesāpīgs, ar skaidrām kontūrām un arī noteikti sataustāms. Man bija 22 gadi, OK biju lietojusi 2 gadus. Aizgāju uz USG un tad ar visu attēlu pie ķirurga - mammologa. Viņš teica, ka labāk ir izoperēt. Pēc biopsijas rezultātiem bija labdabīgs veidojums, tomēr neparasti liels izaudzi īsā laika posmā (cik atceros bija 2 vai 3 cm diametrā, kas skaitījās liels).
Tagad katru reizi ginekoloģe pārbauda krūtis, arī pati sekoju līdzi, bet nekas tāds nav atkārtojies. Pēc operācijas nomainīju OK uz jaunākas paaudzes,jo ginekoloģe teica, ka jebkura OK tomēr paaugstina to risku rasties šādiem bumbuļiem (par cik nebija skaidrs, kur man tāds vispār radies, tad vienīgi varējām novelt vainu uz OK, kaut gan tajā gadā bija arī daudz emocionālu pārdzīvojumu un lasīju, ka šādi veidojumi pieskaitāmi pie visām psihosomatiskajām saslimšanām).
05.05.2018 15:34 |
 
Reitings 224
Reģ: 04.05.2018
Man tāda pati problēma. Pavisam nesen sataustīju sev krūtī tādu veidojumu - ciets, nesāpīgs, ar skaidrām kontūrām, arī staigā zem ādas. Izmēra ziņā mazs. Nesen biju pie ginekologa, bet tad vēl tāds nebija. Tagad esmu pieteikusi vizīti un, protams, kamēr gaidu, visādas domas nāk prātā, līdz ar to esmu pamatīgi sastresojusies. OK lietoju jau diezgan ilgi - būs 8 gadi. Sāku domāt, ka varētu būt saistība tieši ar OK, jo pirms menstruācijām brīvajā nedēļā, kad OK nelietoju, viņš tā kā paliek mazāks, bet savus iepriekšējos izmērus atgūst tad, kad atsāku dzert tabletes. Tagad atliek gaidīt vizīti. Esmu pamatīgi satraukusies, bet cerams viss būs labi.
05.05.2018 16:41 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Sadie
Par ko tu satraucies? Ja tas būtu vēzis, tad nepaliktu mazāks OK lietošanas starplaikos.
05.05.2018 16:47 |
 
Reitings 224
Reģ: 04.05.2018
Viedā Minka, jā, to saprotu, jo palasīju jau internetā atrodamo informāciju. Bet man tas ir raksturīgi - tiklīdz kaut kas ne tā, uzreiz sadomājos to sliktāko, pat ja saprotu, ka bieži uztraukumam nav pamata.
05.05.2018 16:55 |
 
Reitings 303
Reģ: 31.10.2016
Isana Kādas tabletes Tu dzer/dzēri? Es nesen sāku dzert citas, kas gan pēc sastāva ļoti identiskas iepriekšējām, tāpēc kaut kā neticu, ka OK maiņa to varētu ietekmēt, bet kas to lai zina.
Sadie Tu 8 gadus vienas un tās pašas tabletes dzer?
05.05.2018 20:21 |
 
Reitings 138
Reģ: 11.09.2011
Dzeru sākumā kaut kādas, kas skaitījās no "vecajām" OK, bet neatceros tagad nosaukumu (bija rozā kastītē, maksāja ap 5 eiro tikai). Pēc operācijas sāku dzert Jeanine (tās itkā jaunākas un maksāja ap 11 eiro). Bez OK nevarēju iztikt, jo, ja nedzertu, man varēja atgriezties endometrioze (man 20-22 gados bija daudz likstu pa sieviešu līniju :-D).
Nu šādiem veidojumiem vispār nevar īsti noteikt cēloni un, ja vēl dzer OK, tad jau visi OK "nīdēji" to sauks kā galveno iemeslu, bet citi, piemēram, mana ģimenes ārste to novēla uz to, ka pa daudz tajā gadā satraucos un tas viss sāk atspoguļoties visādās kaitēs ķermenī.
05.05.2018 20:34 |
 
Reitings 224
Reģ: 04.05.2018
Tu 8 gadus vienas un tās pašas tabletes dzer?

Jā, vienas un tās pašas. Gesytil 75/30. Pirmo gadu lietoju Gesytil 75/20, bet organisms pretojās, tāpēc tika palielināta deva un kopš tā laika viss bija ļoti labi. Par to, ka, iespējams, veidojumam ir sakars ar OK, iedomājos, kad pamanīju, ka brīvajā nedēļā tas kļūst mazāks. Bet pagaidām, kamēr neesmu bijusi pie ārsta, tiešām grūti noteikt iemeslu, jo arī stress ikdienā ir pamatīgs, līdz ar to arī veselība uz stresa pamata sākusi pieklibot.
05.05.2018 23:32 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (2)