Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Izmisums vai izlaidība?

 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
03.05.2018 14:42 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Tu esi trollis or smth...vai vnk arhajisks dinozaurs, ar tik pat arhajisku redzējumu, ja pacel šo tēmu un ar vārdu "izlaidība" nosaukumā, vai tev arī ir velme tikt noknābātam kā baltmaizes rikai baložu barā?:-P Just guessin'
03.05.2018 15:00 |
 
Reitings 2478
Reģ: 03.11.2016
Sākšu ar to, ka neesmu mamma. Un arī tuvu draugu, radu vai paziņu vidū nav mazuļi, lai zinātu kam patiesībā mammas iet cauri pirmajos bērna dzīves gados. Bet kā mani kaitina šis šķietami jaunais trends - rakstīt publiskas vēstules un likt facebookā, lai visi redz, tā vietā lai problēmas risinātu starp iesaistītajām pusēm. Jo pēc vēstules man palika tādā pēcgarša, ka “redz kāds slikts vīrs, kurš nesaprot, ka mātei arī vajag pāris h atpūsties”. Manuprāt, būtu bijis pietiekami nodot šo vēstuli vīram, un iespējams ar to pietiktu, lai viņš saprastu, ko viņa vēlas pateikt, kā viņa jūtas. Dažreiz ar sarunu nepietiek, dažreiz, esot aci pret aci, daudz kas aizmirstās, kaut ko pasaka ne tā kā domā, vai vēl kas. Tādēļ uzrakstīt vēstuli, kur pārdomāts izteikšanās veids, lai būt skaidrāk otram saprotams, ir ok. Bet šo vēstuli tiešām nevarēja nodos vīram nevis publicēt? Itkā saprotu arī vēlmi, lai to redz citi, lai citi aizdomājas par to, kam māmiņas iet cauri. Ka tas, ka visu dienu ir ar bērniem pa mājām, nenozīmē, ka guļ dīvānā vai ar draudzenēm kafijo. Būt māmiņai ir darbs 24/7. Un kā autores gadījumā - tad bez brīvdienām, pat bez dažām brīvām stundām kuras pagulēt. Bet to var atrisināt bez facebook iesaistīšanas ģimenes problēmu risināšanā.
---
Bet par šo diskusiju runājot
Izmisums vai izlaidība?

Kur te izklaidība?
03.05.2018 15:25 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
ka tu pamani izmazgāto veļu un jaukās vakariņas, kas pagatavotas. Es vēlos zināt, ka tu novērtē, ka es jebkurā diennakts laikā baroju ar krūti un atslaucu pienu, kad esmu darbā, lai arī vienkāršāk man būtu izmantot gatavos maisījumus. Es ceru, ka tu ievēro, ka es nekad nelūdzu tev palikt mājās, ja tev ir kāds darba vai sporta pasākums. Man kā mammai ir paredzēts būt mājās visu laiku un vienmēr būt pieejamai, lai rūpētos par bērniem, kad tu esi prom.
Šis citāts norāda uz to, ka vēstules autorei ir (1) aukles darbs ar saviem bērniem, (2) bezmaksas - pat bez plika paldies vai citas atzinības, kas neko nemaksā, bet ir elementāra pieklājība - bezmaksas kalpones pienākumi pret savu vīru, un (3) sievietei ir vēl arī darbs. Trīs maiņas - darbs, māksaimniecība, bērnu auklēšana - kamēr vīram tikai viena, un to tas ībls ar krāniņu uzskata par pietiekamu iemeslu, lai atteiktos pieskatīt savu paša bērnu pāris stundas dienā, kamēr sieva atvelk elpu. Ībls dodas uz sporta spēli vai darba pasākumu ar, iespējams, citiem ībliem, kas atstāj savas mīļotās sievietes mājās vergot trijās maiņās. Varbūt vēl vēstules autorei ir ceturtā maiņa - (4) vnm seksīgi izskatīties un ļaut sevi vīram izdr*zt, kad tam ieniezas, lai ībls neskrien paieskāties pie m*ukām.
.
Mans rezumē - vēstules autorei ir izmisums, bet viņas vīram piemetusies izlaidība.
03.05.2018 15:26 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
MissMia
Atļaušos vērst Tavu uzmanību uz to, ka vēstures autores ībls, pardon, vīrs ar savu sievu nekomunicē, tikai liek saprast bez vārdiem, ka auklēt mazuli ir viņas, un tikai viņas pienākums.
Mazulis raudāja. Vaimanāja, precīzāk. Es viņu augšstāvā varēju dzirdēt un mans vēders sažņaudzās no skaņas, prātojot, vai man vajadzētu nokāpt lejā un tevi atbrīvot no sloga, vai aizvērt durvis, lai es varētu gūt ārkārtīgi nepieciešamo miegu. Es izvēlējos otro.
Pēc 20 minūtēm tu ienāci istabā ar joprojām izmisīgi raudošo bērnu. Tu novietoji mazuli gultiņā un uzmanīgi to piestūmi tuvāk manai gultas pusei, nepārprotami norādot, ka tev pietiek.
03.05.2018 15:35 |
 
Reitings 2478
Reģ: 03.11.2016
nerātnā, jā protams, no ībla stulba rīcība - piestumt guļošai mātei raudošu bērnu, ar cerību, ka gan jau pamodīsies un tiks galā. Tur pat nav, ko diskutēt, ka sieva neizjūt nekādu atbalstu. Bet mans naivais prāts domāt, ka vīrs šo vēstuli izlaisītu, neatkarīgi no tā, vai viņa to pasniegtu no rīta brokastu vietā, vai pubicējot facebook. Tikai vienā gadījumā ģimenes problēmas tiek risinātas ģimenē, otrā gadījumā netīrā veļa tiek mazgāta publiski. Es protams nezinu, varbūt viņa jau ir neskaitāmas reizes centusies ar vīru par šo runāt, un tā neļaušana pagulēt bija pēdējais piliens. Vai tiešām viņš sāktu aizdomāties tikai tad, kad redz komentārus un popularitāti pie facebook posta, bet līdz tam visas sarunas divatā gāja gar ausīm?
03.05.2018 15:48 |
 
Reitings 1972
Reģ: 06.11.2013
ka tu pamani izmazgāto veļu un jaukās vakariņas, kas pagatavotas. Es vēlos zināt, ka tu novērtē, ka es jebkurā diennakts laikā baroju ar krūti un atslaucu pienu, kad esmu darbā, lai arī vienkāršāk man būtu izmantot gatavos maisījumus. Es ceru, ka tu ievēro, ka es nekad nelūdzu tev palikt mājās, ja tev ir kāds darba vai sporta pasākums. Man kā mammai ir paredzēts būt mājās visu laiku un vienmēr būt pieejamai, lai rūpētos par bērniem, kad tu esi prom.

Nafig tad viņa pati sev sarežģī dzīvi? Ej un runā! Neatslauc, ja dažreiz vienkāršāk izmantot maisījumu! Palūdz palikt mājās!
Man kaut kā šķiet, ka problēma ir pašā sievietē... Tā čīkstēšana un viss. Žēlojiet mani.
Un jā, es rakstu nelasīju, tikai uzmetu šeit acis komentāriem :D
03.05.2018 15:56 |
 
Reitings 1972
Reģ: 06.11.2013
nerātnā protams, atkal savā stilā bliež. Vulgārais tantuks :D
03.05.2018 15:58 |
 
Reitings 1267
Reģ: 30.08.2013
Viņa nežēlojas Feisbukam, bet gan vērš sabiedrības (mērķauditorija vīrieši) uzmanību problēmai, kura ir sastopama ļoti daudzās ģimenēs. Cer, ka vīrieši lasot aizdomāsies par to, kam iet cauri viņu sievas.
Kā arī iedrošina sievietes neuzskatīt, ka mājsaimniecības uzturēšana un bērnu audzināšana ir tikai viņu darbs. Vienkārši doma pasniegta citādā veidā.
03.05.2018 16:07 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
nerātnā protams, atkal savā stilā bliež. Vulgārais tantuks
:D:D
un skudrulācēns atkal savā stilā ņaaaaaaaaaaaaaud par briesmīgo pasaules netaisnību, kur sievietes atsakās vergot viņam 3+1 maiņās. :-P
.
Milla
Te ir tipisks upura un emocionālās varmākas gadījums. Sieviete meklē izeju, lai arī kāda tā būtu, no savas upura lomas. Jāpiezīmē, viņa ir davesta.
.
MissMia
Tas, ka sieva savu vīru šitā nepiedabūs piedalīties ģimenes dzīvē, tas tā ka man skaidrs. Skaidrs arī tas, ka tā ģimene ir ģimene tikai uz papīra.
03.05.2018 16:10 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Naktīs raudoši bērni ir katastrofa ?
Kuriem vecākiem tā nav bijis ?
Abi vecāki visu var izdarīt un izturēt, ja dara lietas kopā.
Arī vīrietis var visu izdarīt mazu bērnu aprūpē ( izņemot dzemdēt un barot ar krūti), nevajag būt lupatai, tad viss sanāks
03.05.2018 16:15 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Izlaidība , pie noteikuma ,ka vīrs visu apmaksā... Ja sieviete nevar tikt galā ar bērniem nav ko dzemdēt. Vai lai mainās ar lomām un iet strādāt , tā lai naudas pietiek visiem.
03.05.2018 16:15 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Luī
Nopietni? :| Tad stulba provokācija, nekas vairāk.
03.05.2018 16:26 |
 
Reitings 43
Reģ: 12.03.2018
Vēstulē viņa piemin darbu - kaut ko apmaksā arī pati. Bet nelaime, ka vīrs ar sievu nav vienojušies, lai abiem iznāktu līdzīgs skaits miega stundu. Miegs ir pamatvajadzība. Ja tu redzi, ka vīrs izgulējies, bet pašai naktsmiers mūžīgi iet gar degunu...nav nekāds pārsteigums, ka dusmas sakrājas.
03.05.2018 16:31 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
Vispār jau tajā garajā rakstā bija pārāk daudz 'Es'.
Piekrītu, ka bezjēdzīgi publicēties, saņemot viltus popularitāti. Pievērst uzmanību var tikai sievietēm, kuras sakūdīsies šo lasot un sāks savus vīrus zākāt. Feministiskie izgājieni.
03.05.2018 16:38 |
 
Reitings 1972
Reģ: 06.11.2013
Te ir tipisks upura un emocionālās varmākas gadījums. Sieviete meklē izeju, lai arī kāda tā būtu, no savas upura lomas. Jāpiezīmē, viņa ir davesta.

Un kurš tad viņu daveda, ja ne pati? Kurš liedz runāt, izskaidrot, vienoties un sadalīt puslīdz vienlīdzīgi pienākumus. Un vairumā gadījumu noteikti jau pašas sievietes vainīgas, jo grib būt visu varošās, ideālās supersieviete un mātes varones, un beigās izdeg, jo nespēj to pavilkt. Un vaino vīrieti, jo viņš, redziet, neiedomājās neko un neizdarīja kaut ko, ko sieviete ir izdomājusi, bet noklusējusi.
Beidz te gudri kladzināt un būt vienmēr tai, kura atvērs visiem acis, un vēl arī troļļu spoguliem, kā Tu kaut kas teici... Realitāte ir tāda, ka Tu sevi parādi kā vulgāru un lētu tantuku, nevis kaut kādu mistisko troļļu spoguli...
03.05.2018 16:49 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
RedJasper
Tie ir upura izgājieni. Nekas vairāk.
03.05.2018 16:50 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
Tie ir upura izgājieni. Nekas vairāk.

Daļēji piekrītu, bet tādā gadījumā upura ar pietiekami zemu IQ izgājienu.
Protams, ja raksts vispār nav falsifikācija/izdomājums, tad es tā puiša vietā sievieti beigtu cienīt.
03.05.2018 16:55 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Visu neizlasīju, jo tā čīkstēšana apnika... (t) Es arī nesaprotu, kāpēc bija nepieciešama šāda vēstule, ja acīmredzot sieviete sagaida, ka vīrietis spēj lasīt viņas domas. Neizskatās, ka sieviete kaut reizi ir runājusi, skaidrojusi savas sajûtas. Vnk krājusi to visu sevī, pazemīgi visu darījusi un tagad bliež internetā kāds vīrietis cūka...
Pašā sākumā kaut vai... Kurš viņai liedza pateikt, lai vīrietis turpina auklēt bērnu, kad viņš to atnesa un ielika gultiņā viņai blakus? Jā, vīriets nedaudz egoistiski izrīkojās, tā gadās, bet tā nebūs problēma, ja pāris par to atklāti runās un novilks robežas... Un arī no rītiem... Kad man nepieciešama vīra palīdzība - es tā arī pasaku. Ej, izdari to un to. Zinot to, ka es esmu tā, kura vairāk nodarbojas ar bērniem un mājas lietām - es negaidu, ka vīrs spēs nolasīt manas domas un visu zinās un mācēs izdarīt tikpat labi, bez teikšanas priekšā. Tik grūti patiekt: “Mīļais, sagtavo, lūdzu brokastis, aizved uz WC bērnu un pārģērb viņu! Es tikmēr otro pabarošu...”?... Nē, pukst vēstulē, ka redz viss, ko izdara - noliek skatīties multenes pie TV. Nu bet tad RUNĀ ar savu vīrieti par to!!!!!!!!!!!!!!!!!
03.05.2018 16:58 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Cik sapratu viņa ir no Anglijas, vai tamlīdzigi...ārzemēs vispar sievietēm nekur nav pusotrs gads pēcdzemdību atvaļinājums kā tas ir Latvijā! Tur pēc 3 mēnešiem jāiet atpakaļ rukāt uz darbu. Lidz ar to loģiski ka sieviete sāk nojūgties ja vienai jātiek galā ar pāris mēnešus vecu bernu, māju un vēl vīru, plus vēl jāstrādā algotu darbu.
Latvietēm vispār tā tendence par baigajām varonēm taisīties un izlikties par dzels lēdiju visu varošo. Daža laba gan jau arī dirsu vecim atslaucītu lai tik noturētu. Nabadziņš tak strādā, nekas cits viņam nav jādara. Dievs nedod būs vēl blakus dzemdībās un iegūs traumu uz mūžu. Šausmas.
Dažus komentārus par šo rakstu palasiju arī fb. Tas "vīrietim jānes nauda mājās un sievietei jārūpējas par māju un bērniem" vispār iespārda. Būtu jau labi ja Latvijā visas sievietes varētu atļauties nestrādāt un gadiem ar bērnu sēdēt mājās, tikai kaut kā realitātē tie veči to milzu naudu nenes mājās un sievietei jaiet vien pie darba. Plusā vēl jārūpējas par māju vakariņām un bērniem. Bet nedrīkst tak čīkstēt, aizbaidīsi nabaga veci :D
03.05.2018 17:51 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Nekur nav teikts, ka nebūtu runājusi vai kaut ko prasījusi. Standarts, pati vainīga, ka dzemdēja, pati vainīga, ka vecis tāds, pati vainīga vēl kaut kur - nu ja, visi pārējie PIEAUGUŠIE cilvēki blakus aka vīrs nu zeltiņš.
03.05.2018 18:02 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits