Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Maģistrs ārzemēs

 
Reitings 365
Reģ: 28.06.2014
Šoreiz vēršos pie dāmām, kas studējušas vai studē maģistru ārzemēs. Ņemot vērā, ka manas bakalaura studijas tuvojas beigām, aizdomājos par šo iespēju arvien biežāk. Nemēģinu teikt, ka Latvijā iegūstamā finanšu izglītība ir slikta vai, ka iegūtās zināšanas ir nekonkurētspējīgas, nebūt nē. Vienkārši bieži vien pieķeru sevi pie domas, ka gribētu pārbaudīt vai arī man ir pa spēkam studēt citviet. Mans jautājums – cik viegli/grūti ir adaptēties studijām angļu valodā? Nesatraucos par savām angļu valodas zināšanām, bet gan par to, cik grūti sākumposmā ir pielāgoties. Un jautājums, kam ir reāla pieredze – vai iegūta starptautiska izglītība darba devējam izskatās respektablāk? Par šo esmu dzirdējusi dažādus viedokļus, tāpēc labprāt uzklausīšu to, kas jums sakāms.
01.05.2018 22:44 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Es pabeidzu maģistrus Anglijā. Pirmās dienas Universitātē tika veltītas, lai iepazītos ar sistēmu, reģistrētos ar ārstu, bibliotēku, utt. Ļoti pretimnākoši pasniedzēji un personāls kā tāds. Līdz ar to adaptēšanās posms bija viegls un patīkams.
Par studiju novērtēšanu no darba devēja puses - ļoti atkarīgs no tā, kāda universitāte. Ieteiktu izvēlēties Russell Group Universitātes un/vai skatīties University ranking. Ir, protams dažas augstskolas, kuras kotēsies labi kādā konkrētā sfērā, bet finanšu izglītība diez vai ir tas izņēmums
ņēmums.
01.05.2018 23:44 |
 
Reitings 365
Reģ: 28.06.2014
Paldies, Pasadena!
Es arī Angliju izskatu kā vienu no iespējamajiem galamērķiem, taču vairāk sliecos uz Skandināvijas pusi - Dāniju vai Zviedriju. No man pazīstamajiem cilvēkiem, kas tur mācījušies dzirdētas tikai labākās atsauksmes, tāpēc tāda izvēle. Protams, kas vienam der, citam var nederēt, bet papētot piedāvātās studiju programmas, izvēle tiešām ir plaša un šķiet, ka arī gana advancēta.
Varbūt vēl kādai ir pieredzes stāsts?:-)
02.05.2018 21:41 |
 
Reitings 1267
Reģ: 30.08.2013
Varu padalīties par Norveģiju. Pieļauju, ka Zviedrijā sistēma ja ne tāda pati, tad ļoti līdzīga.
02.05.2018 22:03 |
 
Reitings 1664
Reģ: 22.03.2015
Latvijā iegūtas zināšanas nav konkurētspējīgas ārpus Latvijas - ne Eiropas, ne pasaules līmenī.
Esmu studējusi ārzemēs, ar pielāgošanos angļu valodai nebija nekādu problēmu.
Darba devējiem ārzemēs, protams, ka vajag tur iegūtu izglītību (vai arī citur iegūtu prestižu izglītību). Ja doma ir izstudēt prestižā augstskolā un tad doties atpakaļ uz Latviju, tad es teiktu, ka nav jēgas, jo Latvijā to finansiāli tāpat attiecīgi nenovērtēs.
Raušanos studēt uz Zviedriju, Dāniju un Norvēģiju īsti nesaprotu, ja vien mērķis nav tur palikt dzīvot. Tur nebūt nav Eiropā prestižākā izglītība.
02.05.2018 22:13 |
 
Reitings 1267
Reģ: 30.08.2013
Var jau mācīties Anglijā par vājprātīgām naudām.. Skandināvijā izglītība ir bezmaksas, varbūt tāpēc. Bet 10,000 eiro kontā (dzīvošanai) gan ir vajadzīgi.
02.05.2018 22:25 |
 
Reitings 1664
Reģ: 22.03.2015
Par 10000 eiro var mierīgi iegūt britu maģistru prestižā augstskolā, turklāt grāds globāli būs daudz vērtīgāks nekā Skandināvijā iegūtie. Neredzu nekādu finansiālu atšķirību.
02.05.2018 22:33 |
 
Reitings 470
Reģ: 26.10.2017
Nezinu, cilvēki tā neieredz LV izglītību, bet ja cilvēks dara ko vairāk par lekciju apmeklējumiem, var sanākt arī labas iespējas citās valstīs arī ar LV izglītību. Tas gan varbūt vairāk attiecas uz juridisko lauciņu, bet ir vairāki pazīstamie, kuri iesaistoties ārpusskolas darbībās, nopelnījuši stipendijas mācīties prestižajās ārzemju skolās, aizbraukuši eRasmusā utt. Galvenais ir galva uz pleciem.
>>
Runājot par Zviedriju - Valsts, kas uzņem ISIS ekstrēmistus ar atplestām rokām, nebūs manā apmeklēto valstu sarakstā.
https://www.independent.co.uk/news/world/europe/sweden-isis-fighters-city-lund-returning-jihadis-housing-job-education-benefits-reintegration-a7371266.html
Valsts atrodas vienkārši briesmīgā situācijā. Noziedzība katru gadu kāpj par vairākiem %, īpaši noziegumi pret personas dzimumneaizskaramību, pilsētās ir rajoni, kuros nedrīkst rādīties, ja negribi tikt apzagts vai nogalināts. Nejustos droši tādā valstī, bet nu varbūt ja izvēlas tādu labāku pilsētu..
>>
Par Dāniju neko sliktu neesmu dzirdējis, daži pazīstamie ir bijuši apmaiņas programmās, visiem patika. Lielbritāniju nekomentēšu, tā valsts nav komentāra vērta.
02.05.2018 22:33 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Ja interesē finanses, varbūt vērts apsvērt Vāciju? Neesmu finanšu lauciņā, bet Berlīne itkā taisās pārņemt Eiropas biznesa “galvaspilsētas” troni no Londonas (dēļ Brexita). Līdz ar to iespējams tur iegūtā izglītība varētu būt pluss. Vienalga iesaku pārbaudīt Top Universities sarakstus (un nav obligāti jāfokusējas tikai uz top 10), Vācijā izskatās, ka ir diezgan daudz sakarīgu universitāšu. Zviedrijas Lund bija pirmajās 100, kas, manuprāt, nav slikts rādītājs.
02.05.2018 22:50 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Offtopic, Fiestar, erasmusā aizbraukt gan nav nekāds sasniegums, ņem gandrīz visus, kas grib. Tev pašam arī derētu aizbraukt apmaiņas studijās, lai izvilktu galvu no kastes. Nevis sēdēt un kritizēt vienas no attīstītākajām valstīm Eiropā.
02.05.2018 23:05 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Piekrītu Fiestar. Kritizēšana ir arī vietā, ne tikai pliks tops, pēc kura vadīties.
02.05.2018 23:18 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Kritizēšana ir arī vietā, ne tikai pliks tops, pēc kura vadīties.

Pardon?
02.05.2018 23:21 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Ar to, ka lv jau neko nevar. Ar to, ka izmetot lielu naudu, nu gan būs baigi vērtīgi priekš diploma. Un citi stereotipi. Neņemot pat vērā dzīvošanu citur.
02.05.2018 23:24 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Ja vēl tā būtu valoda, kur liela nozīme dzīvošanai uz vietas, videi - tad arī atgriežoties būtu cits līmenis un būtu pārāka par kādu. Bet te, nu....
02.05.2018 23:26 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Es nesaprotu - tas ir kas nosodāms, ka autore apsver domu studēt ārpus LV? Autore neteica neko sliktu par LV studijām. Komentāru par pliko topu es nesapratu, tā pat kā “ka izmetot lielu naudu, nu gan būs baigi vērtīgi priekš diploma” - kāds tā apgalvoja? :-/
02.05.2018 23:40 |
 
Reitings 1267
Reģ: 30.08.2013
Dzīvošana Anglijā nav no tām lētākajām, īpaši jau Londona vai tās apkārtne. Arī tur gadā aizies tuvu 10.000 + vēl izmaksas par studijām. Turklāt Anglijā prestižā skolā gada maksa ir 10.000 + vel izmaksas par pārtiku, īri un tā tālāk. Un ja dzīvo pavisam pieticīgi, izdevīgāk kā Skandināvijā nesanāks.
Skandināvijā studentam pietiek ar 1000 eiro mēnesī dzīvošanai, studijas bezmaksas + vēl sekmīgam studentam par studijām maksā. Un nav izglītība Skandināvijā slikta. Man aiziet krietni mazāk par tukstoti mēnesī, 1000 ir rupji rēķināta summa kuru pieprasa Universitāte drošībai, ka uz ielas nedzīvosi bez graša gabatā.
02.05.2018 23:42 |
 
Reitings 470
Reģ: 26.10.2017
Donata Neteicu, ka eRasmus ir sasniegums, bet diskusijas autore rakstīja, ka grib pamēģināt kā ir ārzemēs. eRasmus ir iespēja pamēģināt neizmetot 10'000...
Nevis sēdēt un kritizēt vienas no attīstītākajām valstīm Eiropā.

Nu ir, ir šobrīd viena no bagātākajām. Ekonomika tik ātri nesabrūk. Vēlēšanas septembrī, mūsdienu liberāļi priekšgalā. Visam savs laiks.
Bet tāpat nebrauktu, vienalga cik bagāta, neuzskatu, ka ISIS kareivjiem jādod otra iespēja.
Protams, varbūt Tev būs taisnība. :-)
02.05.2018 23:58 |
 
Reitings 365
Reģ: 28.06.2014
Paldies meitenes par viedokļiem!
Skaidrības labad paskaidrošu, ka nekādā ziņā nenoniecinu Latvijā iegūstamo izglītību. Pati saņemu gan valsts, gan augstskolas stipendiju par sekmēm, tāpēc nekādā ziņā neuzskatu, ka neko iemācīties nevar. Ja ir interese un tiek veltīts papildus laiks, viss notiek! Kā arī, nemēģinu teikt, ka citur zāle ir zaļāka un labāk ir tur, kur neesam. Nu nē, man vienkārši ir interese pamēģināt.
Tieši Pasadena minētā Lund universitāte Zviedrijā ir tā, kas mani ir ieinteresējusi, jo kā jau iepriekš tika minēts, universitāte ir Top100 (ja nekļūdos ap 70. vietu), kas varētu liecināt par labu izglītības kvalitāti. Negribu sameloties, bet cik zinu, neviena Latvijas universitāte vai augstskola neiekļaujas pat Top500, bet labojiet mani, ja kļūdos. Taču jā, Fiestar argumenti par Zviedrijas drošību ir tas, kas arī mana dara nedaudz bažīgu. Nav tā, ka paranoiski baidos no visa pēc kārtas, bet arī par šādām sadzīviskām un praktiskām lietām ir jādomā!
Luī uzrakstīšu Tev vēstulīti! :-)
03.05.2018 12:54 |
 
Reitings 204
Reģ: 29.08.2013
Pirmkārt, izlem, kā tieši vadīta Tu vēlies izmācīties ārzemēs – redzesloka paplašināšana/sevis izaicināšana/jaunu draugu un kultūru apzināšana vai finansiāli labākas nākotnes motivēta? Ja pirmais, tad valstij nav tik būtiskas nozīmes kā attiecīgās skolas community un apkārtējai videi (meklē references caur alumni); ja otrais, tad domā stratēģiski. 1) Kur Tu gribi strādāt pēc absolvēšanas (kur noteikti negribi)? Ja pareizi saprotu, Tev ir bakalaurs finansēs no LV (viduvēja skola kā LU)? Ja, piemēram, Tu gribi pēc tam strādāt Eiropas vadošo pilsētu banku sektorā, tad ir diezgan bezjēdzīgi izmest naudu par kaut kādu 2nd class universitāti UK; vēl jo vairāk Skandināvijā (ar dažiem izņēmumiem kā SSE). Lunda Tev uzlabos iespēju strādāt Nordea at best. Spēles noteikumi ir vienkārši - ja gribi strādāt, piemēram, HSBC, tad mācies LBS vai Oxford; ja gribi strādāt BNP, tad HEC Paris vai INSEAD; Credit Suisse aktīvi skatīsies uz St.Gallenu utml. Es Tavā vietā netērētu naudu uz neko citu ārpus ~Top20 no šī vai ekvivalenta saraksta (http://rankings.ft.com/businessschoolrankings/european-business-school-rankings-2017); ja universitāte nav target skola vēlamās nozares recruiteriem, tad tā ir vējā izmesta nauda. Ja sekmes/profils šobrīd neatļauj tikt šādās Top skolās, tad ej izmācies maģistru tepat LV kā viena no labākajām kursā un atkārtoti stājies Top skolās – ja šis Tev nav pa spēkam, tad Tev tāpat nav lemts tikt pie tādiem darba devējiem (neiziesi atlasi). Varbūt šis skan skarbi, taču tāda ir tā recepte. Neaizmirsti, ka Tu sacenties ar ļoti zinošiem ivy league tipa skolu studentiem, kuru vidū tāda Lunda neizsaka neko būtiski vairāk kā LU. Ja gribi atgriezties LV, tad arī viduvējās Eiropas skolas diez vai atpelnīs alternatīvās izmaksas (mācību maksa + dzīvošana + nenopelnītā alga) relatīvi pret maģistru tepat mājās. Vienīgi, ja Tu vēlies pārvākties tieši uz Skandināviju un tur veidot savu nākotni, tad šāds solis kā Lunda varētu būt diezgan loģisks.
03.05.2018 16:32 |
 
Reitings 58
Reģ: 07.08.2014
Es bakalauru pabeidzu Zviedrijā. Iesāku arī maģistru, bet gaidīju bērniņu un tapēc paņēmu pauzi. Varbūt nakamgad atsākšu, bet neesmu pārliecināta. Arī ar bakalaura izglītību te pietiek un pirms uzzināju par grūtniecību, pastaigāju arī uz vairākām intervijām. Šeit ļoti novērtē starptautisku pieredzi/izglītību. Daudzos darba sludinājumos darba devēji uzsver, ka priekšroka tiem, kas studējuši/dzīvojuši ārpus valsts. Tāpēc ļoti daudzi dodas apmaiņas programmās, kaut vai to vienu semestri.
Varbūt zviedru augstskolas nav topu augšgalos, bet programmas ir izstrādātas ļoti rūpīgi.
03.05.2018 17:47 |
 
Reitings 58
Reģ: 07.08.2014
Fiestar, es šeit, Stokholmā dzīvojot jau gandrīz 5 gadus, ne reizi neesmu saskārusies ar Tevis nosauktajām problēmām. No kurienes Tev tāda informācija?
03.05.2018 17:49 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits