Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Tūska / Liekais svars un stūrgalvība

 
Reitings 624
Reģ: 29.01.2009
Sveikas!
Mani shobriid ljoti nomaac manas mammas veseliiba.
Vinjai jau labu laiku ir liels liekais svars & no taa izrietoshaas sekas - muguras saapes, piepampushas rokas & kaajas , peedeejaa laikaa tik ljoti , ka staigaajot cilveekam ir pilniigi asaras aciis...
Vinja ir jauna sieviete, 48 gadi . Veel pus dziive priekshaa, bet vinja sevi pilnigi bendee nost.
Ir meegjinaajushi dieetas, bet vinjai raksturs nav pietiekoshi stingrs. Es esmu meegjinaajusi jau vairaakus gadus ar vinju runaat, skaidrot , iedvesmot lai zaudee svaru, vairaak kustaas utt.
Bet vinjas stuurgalviiba ir vienkaarshi neizturama. Vinja ir pienjeemusi faktu ka ir ar lieko svaru, un elljaa vaariiti kartupelji / karbonaades ir svariigaakas par pashas veseliibu!
Shonedeelj jau aizgaaja tik taalu, ka bija pie gjimenes aarsta prasiit zaales, iet uz shpriceem no riitiem ( mugurai ).
Es meegjinu vinju pierunaat aiziet pie Uztura Speciaalista vismaz, lai saved eedienkarti kaartibaa. Tur atkal saak mekleet attaisnojumus kapeec nee , visi ir slikti, nav jeegas naudu teereet . Protams, es visu vinjai apmaksaatu, bet taapataas vinja ir iespiiteejusies un viss.
Ko juus dariitu manaa vietaa? Man pilniigi nav ideju kaa lai to cilveeku paarliecina , ka vinjas vietaa neviens par vinjas kjermeni neruupeesies un man sirds burtiski luuzt uz puseem klausoties cik ljoti vinja ciesh no taa . :'-(
Kaadi buutu juusu paarliecinaashanas panjeemieni?
Saak jau likties , ka jaasuuta pie Psihologa nevis uztura specialiista. Lai domaashanu saved kaartiibaa un tad kjerties pie uztura. :-(
27.04.2018 19:47 |
 
10 gadi
Reitings 509
Reģ: 30.03.2013
Varbūt vari piedāvāt vinai doties kopā ar tevi kādos izbraucienos, tagad sāksies siltais laiks, ārā būs foršāk uzturēties.
Tā pati pastaiga gar jūru lēnu garu, kopīgi iet uz jogu, vai tādu vieglu vingrošanu :)
27.04.2018 20:16 |
 
10 gadi
Reitings 509
Reģ: 30.03.2013
Saprotu, ka ir viegli ieteikt utt., bet varbūt kaut ko aizķersi no manis teiktā :-)
27.04.2018 20:17 |
 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
Varbūt šoka terapija līdzētu? Liekais svars rada nopietnas veselības problēmas, sirds un asinsvadu slimības ir biežākais nāves cēlonis Latvijā. Viņa grib trombus noraut? Dzīvot apnicis?
27.04.2018 20:32 |
 
Reitings 1877
Reģ: 21.05.2011
Es savai noteikti tieši pateiktu, ka ja tā turpinās, tad atstieps kājas. Dažreiz tiešām cilvēkiem vajag tiešumu, nevis ucināšanos.
27.04.2018 20:38 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
a viņai pofig, ka atstiepsies, visticamāk. šī ir psiholoģiska problēma saknē, tiek barota depresija, garlaicība utt utjpr
27.04.2018 20:47 |
 
Reitings 197
Reģ: 29.10.2016
mammai citādi viss kārtībā dzīvē? cilvēki, kas uzēd lielu lieko svaru, bieži ir tā sauktie emotional eaters, attiecīgi "apēd" bēdas, pārdzīvojumus, tur nepietiek ar diētu, paralēli jāstrādā ar terapeitu.
ja cilvēks negrib, piespiest viņu notievēt nevar, bet saprotot, ka tas palielina priekšlaicīgas nāves risku, var runāt par to, (ja plāno bērnus), ka gribi saviem bērniem dzīvu un kustīgu vecmāmiņu, piemēram. ka gribi, lai viņa ir paraugs tev un bērniem nevis kaut kāda dzīvei ar roku atmetusi sieviete, kas drīz nespēs par sevi parūpēties.
27.04.2018 21:38 |
 
Reitings 408
Reģ: 21.12.2017
Šitādu spītēšanos un savas veselības čakarēšanu, nekad nesapratīšu (t) (man māte līdzīgi spītējas, bet tas ir cits stāsts).
Tavā vietā, es būtu īpaši neganta. Pirmajā sarunā pateiktu, ka vēlos, lai pārstāj rīt (jā tieši tik konkreti) un sāk kustēties, jo pie laba gala nevedīs izskaidrojot visus "kas ar tavu ķermeni notiek pie aptaukošanās", ja uz šo tiešo tekstu nekādas reakcijas nebūtu, es pēc divām nedēļām ierastos ar juristu, lai nokārtotu "mantojuma"lietas. Protams, ļauni, bet iespējams, tāda darbība atvērs acis, beidzot, un mamma sapratīs, ka viss nav tik pūkaini un rožaini kā varētu likties un šādi turpinot, drīz vien viņas nebūs.Vēl, ja tev ir vīrs vai draugs, varētu padraudēt, ka tagad cenšaties tikt pie bērna-tas uz dažām sievietēm nostrādā.
Tāpat, arī iesaku pameklēt, tos cēloņus! Ja emocionālā ēšana, tad vislabāk, runāt ar viņu pozitīvā veidā ikdienā. Ja vnk spīts un garšo ēdiens, tad auksta realitātes duša ikdienā būs tieši laikā.
28.04.2018 09:02 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Šiem cilvēkiem ir ļoti īpatnēja attieksme pret ēdienu un lieko svaru. Viņiem šķiet, ka sātīgs un garšīgs ēdiens pēc definīcijas nevar būt kaitīgs, jo dzīves pašmērķis ir labi un garšīgi paēst. Sātīgs ēdiens = veselīgs ēdiens, ja cilvēks trekni un sātīgi ēd, tad viņš ir spēcīgs, veselīgs, izturīgs. Viņi nekādīgi nesasaista lieko svaru ar ēdienu, jo "ēdiens" ir sinonīms vārdam "labs". Savukārt liekais svars rodas no "nepareizas organisma darbības", "man jau tas organisms tāds", "man lēna vielmaiņa", "man gēni tādi", un vēl kroņa numurs, mans favorīts: "man tās ir dzemdību sekas, pēc dzemdībām tāda apaļa paliku un vairs neko nevaru izdarīt", tikai pēc dzemdībām jau 18 gadi pagājuši. (t)
*
Viens variants, kur es reāli redzēju, kā nomet 25kg, ir Herbalife veselīga uztura kursi. Es neatrodu vairs viņu mājaslapā info, bet pirms gadiem 10 tādi bija. Tur ir tikšanās, ja nemaldos, 1x nedēļā, un tievēšanas konsultants sniedz padomus, kā labāk tievēt - cik daudz ūdens jāizdzer, kurās diennakts stundās, kurus ar kuriem produktiem drīkst ēst, kurus - kategoriski aizliegts (tievēšanas laikā neēd kartupeļus ar gaļu, piemēram). Tās ir nodarbības grupās, visi sveras un dalībnieku vidū notiek arī neoficiālas sacensības, kurš nometīs vairāk. Motivācija ir, jo tu tak negribi pieļaut, ka tā resnā, neizskatīgā govs notievēs ātrāk par tevi. :-D
*
Vēl no nežēlīgākajām metodēm vari pateikt, lai mamma i nedomā, ka Tu vecumdienās risināsi viņas slinkuma un neizdarības dēļ iegūtās veselības problēmas, ka tu jau nu nebūsi tā, kas brauks grīdu mazgāt un insulīnu špricēt, jo viņa, pārēdot jēgu, būs kļuvusi nevarīga, lai ēd, bet lai rēķinās ar dzīvi pansionātā tādā gadījumā. Daudziem tas ir spēriens pa pakaļu.
28.04.2018 09:51 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Tava mamma tiešām vēl ir jauna, un tādi tarakāni :(
Pēc manas pieredzes tādi cilvēki negrib mainīt savus ēšanas un gatavošanas paradumus, viņi ir tā pieraduši un nezin, kā nopirkt un pagatavot kaut ko citu. Tikai, ja viņiem pagatavo un noliek priekšā uz šķīvja, tikai tad ēdīs. Spītīgākie varbūt arī neēdīs, bet manējie ēd (tikai nevajag sākt uzreiz ar bezgaršīgu tvaikā vārītu brokoli).
Vai arī lai ārsts-speciālists nozīmē diētu. To var darīt ne tikai dietologs. Piem. aizliegt ēst jebko ceptu un iedot vadlīnijas.
28.04.2018 10:18 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Vēl var mēģināt piedabūt viņu uz Svara Vērotājiem, cik es zinu, viņiem tās vadlīnijas nav baigi stingras, piem. augļus var ēst neierobežotā daudzumā, bet rezultāti ir un progress tiek stingri novērots.
28.04.2018 10:20 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Tvaikā vārītu :-D sorry, tvaicētu!
28.04.2018 10:22 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009

Vēl no nežēlīgākajām metodēm vari pateikt, lai mamma i nedomā, ka Tu vecumdienās risināsi viņas slinkuma un neizdarības dēļ iegūtās veselības problēmas, ka tu jau nu nebūsi tā, kas brauks grīdu mazgāt un insulīnu špricēt, jo viņa, pārēdot jēgu, būs kļuvusi nevarīga, lai ēd, bet lai rēķinās ar dzīvi pansionātā tādā gadījumā. Daudziem tas ir spēriens pa pakaļu.

Es vairāk sliecos uz šo variantu.
28.04.2018 10:33 |
 
Reitings 98
Reģ: 30.05.2013
Daudziem cilvēkiem ēdiens ir vienīgā bauda. Viņi netiek galā ar savu dzīvi, nedara to, ko vēlas, viņi ir vieni, tad nu remdē savas alkas pēc mīlestības ēdienā.
Ir daļa, kuri, kā jau te meitenes rakstīja, uzskata, ka trekns ēdiens ir veselīgs un vispār miesa uz kauliem (lasīt tauki) ir veselības pazīme, bet visbiežāk tas ir tikai attaisnojums tam pašam, ka ēdienā tiek meklēts mierinājums, bauda.
28.04.2018 11:00 |
 
Reitings 624
Reģ: 29.01.2009
LIELS paldies par juusu atsauciibu!
Diemzheel, es nedziivoju Latvijaa liidzarto man ir gruutaak vinju izsekot . Ja es buutu LV, tad noteikti mudinaatu uz sportu, ietu ar vinju kopaa izkusteeties , lasiitu moraales aci pret aci ! :-D
Tam visam apakshaa, manupraat, ir depresija vieglaa stadijaa.
Maajaas vinja ir viena pati , dziivesbiedra nav ( un nebuus, ja netiks nomests liekais svars ) Jo taadus viirieshus kaa vinja grib - izdariigus, zoliidus, ar darbu un izskatigus - taadi viirieshi uz sievieteem ar 120kg parasti neskataas. Skarbi, bet taa nu tas ir realitaatee.
Es esmu vinjas vieniigaa meita, kura nu jau astoto gadu ir prom no Latvijas.
Ar darbiem arii neiet tik labi kaa gribeetos . Ir hipotekaarais krediits kursh ir nu palicis uz vinjas pleciem peec bijushaa viira naaves.
Es , protams, atbalstu cik nu finansiaali ir iespeejams .
Visticamaak , ka vinja taas skumjas un negatiivaas emocijas vienkaarshi ''appeed'' , kaa jau te meitenes ieprieksh mineeja. :-|
P.s.
Shoriit sanjeemu zinju no vinjas, bildi ar sariveetiem burkaaniem un kaapostiem - tas esot brokastiis ! Laikam ir apdomaajusi muusu vakardienas sarunu ! :-D
Es meegjinu tagad mudinaat iet uz kaut tiem pashiem svara veerotaajiem, jo tur tomeer ir atbalsts un vinjai vajadzeetu kaadam atskaitiities regulaari. Kaadus gadus padsmit atpakalj vinja lietoja Herbalife un taads tieveeshanas veids vinjai deva rezultaatus, jo tur vajadzeeja reizi pa 2 nedeeljaam iet un sveerties, meeriities - bija meerkjis !
28.04.2018 11:20 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Burkāni un kāposti brokastīs - drīz jau būs badā! Viņai tiešām vajag kādu atbalstošu tievēšanas grupu, kur arī pamācīs, kā jāēd.
28.04.2018 11:49 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
http://www.la.lv/tuska-par-ko-ta-liecina-3/ tska nereti ir raditajs ka ir nopietams ves eliabs problemas. Un ne, nav obligati tikai lieka svara del. Sakuma nevajag pasdarbibu bet griezties pie gimens arsta, izsiet vispusigi med. apskati. Un pinigi iespejams bus kada ipasa dieta vajadziga.
28.04.2018 11:54 |
 
Reitings 624
Reģ: 29.01.2009
Rīdziniece
Protams, vinja paaris dienas bija pie aarstiem - nodeva simts & vienu analiizi, tagad gaidam rezultaatus !
Vinja jau pirms gada bija uztaisiijusi asins , uriina analiizes un gjimenes aarste esot vinjai taa ''maigi'' teikusi - miiljais cilveek, vajag svaru meegjinaat samazinaat.
Bet biezhi vien ir taa ,ka cilveekam par savu svaru un izskatu neruup, bet koliidz paraadaas nopietnas veseliibas probleemas kuras reaali var apdraudeet dziiviibu - tikai tad saak kjerties veersim pie ragiem. Zheel, ka jaanodziivojaas tik taalu . Pilnigi dusmas naak .
28.04.2018 13:15 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Pag, tu nesaprati. Te nav pat runa par izskatu un svaru. Izlasi to linku, jo pielnigi iepsejams ari leo svaru izraisa nopietna veselibas problema. Ja redz ka cilvekam tuska , liekas svargs, depresija bet gimens arste tikai tineidzeru svara lekcijas lasa , un tas ir viss ko izdara...jamaina arste pret adekvataku.
28.04.2018 13:19 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits