fetišs uzmācas, palīgā

 
Reitings 114
Reģ: 30.03.2018
Man ir fetišs. Neizplūstot lieki vaļsirdīgās detaļās - nekas tāds, kads būtu aizliegts ar likumu, tomēr gana - teiksim tā - specifisks, lai ar vienkāršu pamīlēšanos to nevarētu apvienot. Visas potenciālās partneres, dzirdēdamas fetiša detalizētāku aprakstu, neizskaidrojamā kārtā sāk klajā nepatikā vemstīties un jūtu uzplūdā izteikt nepiedienīgas replikas, kā rezultātā cieš ne vien mana seksuālā dzīve, bet arī pašlepnums. Nu nav viegli un patīkami kārtējo reizi atzīt, ka minēto dāmu sašutums tomēr ir pelnīts, un apzināties, kāds frīks es tomēr esmu izdevies. Esmu mēģinājis "atmest", taču domas vienmēr atgriežas pie aizliegtā augļa, un bieži vien sanāk nopūsties pie domas, ka es droši vien būtu krietni laimīgāks, ja neizjustu spēcīgu tieksmi pēc fetišēšanās.
Tātad, mans jautājums - vai ir iespējams no fetišiem atbrīvoties un sevi pārprogrammēt uz svētlaimīgi garlaicīgu standartseksualitāti?
31.03.2018 06:57 |
 
Reitings 368
Reģ: 31.12.2017
Jāpiekrīt lācim, ka vārdu fetišisms lieto kur vajag un kur nevajag.
Te izklausās kas uz kakāšanas vai čurāšanas pusi... Nezinu gan cik tas normāli.
02.04.2018 13:12 |
 
Reitings 1274
Reģ: 04.09.2016
Fetišam patiesībā ir 1000+ "sejas".
02.04.2018 13:17 |
 
Reitings 368
Reģ: 31.12.2017
kurpītes, zābaciņi, zandalītes :D
02.04.2018 13:21 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Auni ir zoofīli (īpaši patīk aitas), Vēršiem patīk lieli tesmeņi, Dvīņiem patīk trijatā utt?
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
.
.
.
kamõn, fetišu (jebkuru no 1000+) var labot. :-P Proooooootams, cīnīties pret to ir bezjēdzīgi (tāpat kā pret alkoholismu), bet atrast cēloni psihoterapeita (seksopataloga) kabinetā var. Un var arī to cēloni likvidēt. Un cēlonis, visticamāk, ir tajā otrajā dzīves gadā. ;)
02.04.2018 13:24 |
 
Reitings 1274
Reģ: 04.09.2016
Fetišs nav slimiba, bet gan ieprogrammēts. Mēs visas/ visi esam kaut nedaudz fetišisti. Dažiem tas drusku vairāk izteikts.
02.04.2018 13:51 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Wilkiraine
Ja ir ieprogrammēts (tai otrajā dzīves gadā), tad var izprogrammēt (seksologa kabinetā vai citur, kur labāk patīk). :-P
.
Tu pats tikko sev apstiprināji, ka fetišs ir dzīves laikā iegūts. :-P Tāpat kā jebkura atkarība. |-)
.
Bet, ja Tev tas ūdens zandaļu fetišs tik mīļš, tad paturi vien viņu sev. :D Tikai, tavu bēdu, neviens pietiekami pašapzinīgs cilvēks no brīva prāta par Tava fetiša objektu nevēlēsies kļūt - agri vai vēlu jebkuram apnīk, ja viņā redz tikai to fetišu, bet personība kopumā kā tāda neinteresē. :-P
02.04.2018 14:17 |
 
Reitings 1274
Reģ: 04.09.2016
Izskatās- ka karošana arī ir fetišs...
--------
Bet, ja runājam par būtību, tad katram cilvēkam ir savi Putni galvā, tos ar ārstniecības metodēm "likvidēt" - tad bojājas kopējā psihika, kas nenoved pie nekā laba.
02.04.2018 14:35 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Wilkiraine, intereses pēc, kas Tu esi pēc horoskopa?
02.04.2018 16:32 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Wilkiraine
No fetišiem un jebkuras citas atkarības var atbrīvoties, ja atkarības subjekts to vēlas. :-P
.
Bet ja jau Tev Tavas slapjās zandales dzīvot netraucē, tad mīlē vien savu fetišu līdz kapa malai. :-P :D
02.04.2018 16:39 |
 
Reitings 1274
Reģ: 04.09.2016
Bet mani jautrina- ka visas un visi grib būt tādi standarti/ supernormāli. Un tādi standartizēti, un šos standartus izgudrojuši trakie ASV. Bet Latvijā "normālie" uzstājīgi seko... Ahh, pēc horoskopa laikam jau Vērsene.
02.04.2018 17:24 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Bija jau aizmirsies, cik guru objektu/subjektu valodā nerātnā runā.
02.04.2018 18:26 |
 
Reitings 114
Reģ: 30.03.2018
Internetā par šo problēmu atrodamā informācija precīzi atbilst visam šeit jau minētajam: viedokļi dalās, vai fetišs ir atkarība, ko ar piepūlēšanos (psihoterapeits, atturība, jauni hobiji, utt) var pārvarēt; vai arī fetišs ir neatņemama seksualitātes un līdz ar to personības šķautne, ar ko jāiemācās sadzīvot, un jācenšas starp entajiem miljoniem atrast to vienu partneri, kam ir sagadījušās līdzīgas intereses. Nespēju izsvērt, kurš variants sagādātu mazākas mocības. :-D
Varētu jau pastāstīt, kas tieši man kaiš, bet, pirmkārt, kāpēc traumēt līdzcilvēkus tā, kā to dara citi trollēni - fetišu ekshibicionisti, un, otrkārt, kāpēc gan atņemt publikai to prieku pašiem spekulēt un dalīties ar teorijām.
02.04.2018 18:31 |
 
Reitings 1274
Reģ: 04.09.2016
Es to nesaucu par kaiti, bet gan par personības šķautni. Tamdēļ es neiebildīšu- ja pastāstīsiet par savu "kaiti" :)
02.04.2018 18:38 |
 
10 gadi
Reitings 212
Reģ: 14.05.2011
Nav nozīmes fetišam (kamēr tas nav ar likumu aizliegts), nevajag to nospiest, vienkārši vajag atrast cilvēku ar kuru saskan.
02.04.2018 19:04 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Uz seksualitāti nepieciešams raudzīties saprotoši un maigi. Mums katram ir savas "tieksmes". Arī vēlme pēc seksa sveču gaismā, izjustiem glāstiem ir fetišs. Tas būtu jāsaprot katram.
Ja lieta ir ļoti nopietna un traumē cilvēka pašapziņu - seksologs būs labākā izvēle. Ja vaina ir līdzcilvēku pārspīlētā reakcijā, tad iesaki viņiem vērsties pie seksologa. Pilna Latvija ar cilvēkiem, kuriem seksuālas attiecības ir kajt kas dziļi emocionāls un vispār īstas mīlestības auglis, dvēseļu savienošanās un nez kādi murgi vēl. :D
Varbūt, centies ar partneri izrunāt šos jautājumus pakāpeniski pirms ierosināt izmēģināt vai pilnīgi tos atklāt. 8-)
02.04.2018 19:15 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Manuprāt, ja autora fetišs būtu kaut kas tik ''normāls'' (nezinu, kādu vēl citu vādu lietot) kā sekss sveču gaismā, piemēram, tad tēma nebūtu tapusi. Tāpēc domāju, ka kaut kas gana pretīgs, ja arī citu cilvēku reakcija tikusi aprakstīta.
02.04.2018 19:41 |
 
Reitings 23
Reģ: 30.09.2013
Manuprāt, nav jāmeklē tas vienīgais uz pasaules, kuram ir līdzīgas vēlmes. Ja jūtas starp diviem (trijiem, četriem utt.) cilvēkiem ir dziļas, tad par saviem "putniem" nevajadzētu uztraukties. Protams, sākumā varbūt vajadzētu noklusēt savas domas, bet ar laiku, pamazām iepazīstināt otru ar savu pasauli. Visa pamatā jābūt sarunām, kurās mierīgi atklāties, kas zina varbūt otram ir vēl trakāki "putniņi".
Zinu, cik grūti ir pierast pie savām dīvainībām un runāt skaļi ir vēl sarežģītāk, nemaz nerunājot par psihologa apmeklējumu. Vienīgais, kas palīdz man domāt mazliet pozitīvāk par savām tieksmēm ir apziņa, ka iespējams arī citiem ir dīvainības, tikai ne visi ir tik drosmīgi, lai to atzītu.
02.04.2018 20:18 |
 
Reitings 1274
Reģ: 04.09.2016
Man nav skaidrības, kamdēļ sarunās par fetišismu būtu jāiejauc "psihologs"?
02.04.2018 20:22 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Duujaa
Normāls nav pilnīgi nekas, ja runājam par intīmo dzīvi. Tas, ko Tu droši vien domāji rakstot "normāls" bija uzspiesti publiski pieņemts. Par visu citu sabiedrībā nerunā. Bet, ja runā, tad izcili negatīvi. Mūsdienu vidējais latvietis ir radināts - kautrēties par seksualitāti kā eksistējošu parādību; nerunāt par seksuālajām tieksmēm kā dzīves sastāvdaļu; noliegt interesi par seksuālajām tieksmēm, kuras neiekļaujas rāmjos "radīt mīlestības augli", "izpaust mīlestību".
__
Intīmās attiecības nav klasificējamas ar vārdiem normāls un pieņemams. Tiesa, tās var analizēt. Parasti analīzes procesā izmanto vārdus "pieņemts", "ierasts", "zināms" utml. Jo nav vienas noteiktas normas pēc kuras vadīties. Tas būtu tas pats, kas apgalvot, ka matu krāsas izvēle ir dabiska vai nedabiska tieksme. Protams, vispārējā statistikā var to ņemt kā ievērojamu parametru, bet kā vienpatis tas nebūs rādītājs.
Sekss ir jānonivelē līdz rezultātam un jāizprot, cik būtisks ir rezultāts indivīdam, lai spētu analizēt pārējos mainīgos. Fetiši ir tas "viss pārējais". Baigi vari sanāk skaidrot. Nu, īsumā - autora problēma nav fetišs (cosmo jāatkārtojas pa 100000x, tādēļ - ja vien tas neapdraud sabiedrību), bet sabiedrības uztvere un nespēja sevi atklāt. Pārāk strauja savas seksualitātes atklāšana, nespēja tam rast alternatīvas ar kurām eksperimentēt.
02.04.2018 20:36 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Es tiešām neuzskatu, ka ar visiem fetišiem būtu jāsadzīvo. Jā, jau minētā sveču gaisma, nu so what, tas nav nekas pretīgs, nepieņemams, kaitīgs utt. Es arī domāju, ka ir tieksmes jeb fetiši, kuru dēļ ir pat ļoti vērts pēc iespējas ātrāk apmeklēt kādu ārstu. Nav sakara arī ar to, kā sabiedrība uztver kopumā, bet nu kuram partnerim varētu likties baigi forši kāda lieta, kas tiešām nav normāla - uzdrīktos tā teikt, jo nu vēlreiz, nebūtu nekāda sašutuma no visām viņa partnerēm, ja tas nebūtu kaut kas iespaidīgs. Tātad, tā ir problēma, ja vispār vēlas dibināt attiecības un ģimeni. Un vienalga, ka tagad rakstīsim raksteļus kasjauns.lv un teiksim, ka katra fetiši jāpieņem (pat ja tie ir vājprātīgi?), jo tomēr ne jau tā veido attiecības. Jau daži minēja piemērus, nu man būtu tiešām vienalga, ka kāds teiktu, ka jāpieņem un vēl jāatbalsta, bet nu daudz kas tomēr iet ārpus vispārējām normām, rāmjiem vai vienalga, kā to sauc. Tā kā sabiedrībā ir vispārpieņemta uzvedība, lietas, tāpat arī citur. Ir lietas, kas tomēr nav ne vēlamas, ne pieņemamas, ne kaut kā citādāk speciāli atbalstāmas.
02.04.2018 20:50 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits