Ziņas - lasīt/nelasīt?

 
Reitings 275
Reģ: 19.02.2013
Sveikas!
Darbā nesen aizsākās diskusija par ziņu lasīšanu. Biju pārsteigta, cik daudzi pateica, ka ziņas nelasa vispār, jo neredzot jēgu tam negatīvismam. Kā argumentus minēja to, ka viņiem nebūt nav jāzina, kur atkal nogāzās kāda lidmašīna, un cik naudas mums valstī atmazgājot, ja tāpat to paši mainīt nevarot.
Es savukārt nevaru tā, man to VAJAG zināt. Naktīs joprojām guļu, par kara upuriem katru dienu neraudu.
Kā ir jums? Lasāt/skatāties ziņas? Kāpēc?
18.03.2018 17:24 |
 
Reitings 1877
Reģ: 21.05.2011
Ziņas lasu gan netā, gan ik pa laikam presi( ļoti patīk IR). Jā, medijos ir ļoti daudz liekas informācijas, bet nu pēc virsraksta jau skaidrs, vai vērts vērt rakstu vaļā vai nē. Izvairīšanās no ziņām, jo tur daudz negatīvisma, man šķiet mazliet naivi. Dzīve nav rožu dārzs, bet pie sirds visu ar nevajag ņemt. Mani vairāk uztrauc, ka FB pārpludināts ar fake ziņām un ļoti daudziem nav nekādas kritiskās domāšanas un tad nu share&like visādus sūdus un šausminās par tur sarakstīto. (t)
19.03.2018 11:25 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Ziņas lasu, reizēm domāju wtf....kāpēc es vispār atvēru to rakstu, jo LV mediji mīl, ļoti MĪL "skaļus" virsrakstus. Pilnībā tracina tie virsraksti un bieži vien nepārdomātie raksti.:-|
19.03.2018 11:26 |
 
Reitings 228
Reģ: 14.12.2017
Ļoti minimāli pārskatu. Ja tie ir kādi likuma grozījumi vai kaut kas cits, kas tieši ietekmē. Pārējās ziņas ir nenozīmīgi sūdi, izdomājumi vai sabiedrības smadzeņu skalošana.
19.03.2018 11:29 |
 
Reitings 3533
Reģ: 27.01.2014
Skatos 900 sekundes no rītiem, skan radio pa dienu. Internetā nelasu, pārāk daudz neinteresantas informācijas (kā minēja Profesore)
19.03.2018 11:39 |
 
Reitings 969
Reģ: 21.08.2016
Lasu zinas kops laika, kads saku studet augstskola - pa TV vai radio nepatik klausities, jo pati nevaru izfiltret - neinterese man cela negadijumi un cilveku privatas problemas, bet labprat lasu par politiku, ekonomiku, jurisprudenci. Ari darba ietvaros regulari ir jaseko lidzi petijumiem un jaunumiem. Vairak gan interesejos par pasaules notikumiem - par Latviju mazak, nemot vera, ka seit vairs nedzivoju.
Man, protams, interese ari citas temas, bet tam ir domati blogi un gramatas, nevis vieteja apollo lapa ar top 10 vasaras galamerkiem.
19.03.2018 14:01 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Lasu internetā un presi, ja kas interesants gadās. Tā kā man darbā katru dienu nāk visas aktuālākās LV avīzes, tad nu ir ko palasīt. Dzelteno presi nelasu.
19.03.2018 14:28 |
 
Reitings 284
Reģ: 25.07.2012
Studentes gados ziņām sekoju līdzi visai intensīvi - katru dienu lasīju ziņas interneta portālos, regulāri skatījos dažādus TV ziņu raidījumus, piemēram, Nekā Personīga, De Facto, Viens pret Viens u.tml. Bet nu jau kādus gadus 2 ziņām sekoju līdzi arvien mazāk un mazāk. Darba dienās uzmetu acis ziņu virsrakstiem Delfos, Apollo un Jauns.lv. Savukārt pilnus rakstus lasu ļoti reti, lielākoties, ja raksts ir par kaut kādām nodokļu izmaiņām vai citām aktuālām lietām, kas skar mani tieši vai ieintriģē. Ntos rakstus par banku krīzēm, Rimševicu, ABLV, Lembergu, Putinu, Trampu u.tml. nelasu. Brīvdienās vispār internetā neeju, ja vien nevajag apskatīties kāda pasākuma afišu, transporta kustības grafiku vai kāda veikala darba laikus. Atpalikusi no dzīves nejūtos.
Kāpēc ziņām sekoju līdzi arvien mazāk un mazāk? Jo lielākā daļa rakstu ir tendenciozi, orientēti uz "sensācijas" radīšanu, tematiski ir pārāk vienveidīgi. Apnīk vislaik lasīt negācijas vai kārtējo rakstu, kurā atreferē jau iepriekš rakstīto un neko jaunu nepasaka. Jā, daļēji arī neinteresē lielākajā daļā rakstu apskatītie politikas un biznesa jautājumi. Dodu priekšroku "vieglajai" lasāmvielai - rakstiem par kultūras pasākumiem, apskates vietām, veselības padomiem, intervijām ar cilvēkiem u.tml.
19.03.2018 14:55 |
 
Reitings 261
Reģ: 01.10.2013
nelasu, daudz melu, un, pat ja kaut kas tiešām notiks tāds, par ko man būs jāzina, es uzzināšu!
19.03.2018 21:37 |
 
Reitings 48
Reģ: 07.03.2018
Sekoju līdzi,dienā vismaz reizes 3 izskrienu cauri pāris ziņu portāliem. Nespēju dzīvot informācijas vakuumā,nezinot,kas notiek man apkārt.
20.03.2018 01:27 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Lasu gan savaa pusee ,kas jauns,gan arii par Latviju.Jaasaka ,ka visu dalu uz 2,tas gan ,jo daudz melu,kaa te jau mineeja un daudz safabriceets utt.
20.03.2018 03:25 |
 
10 gadi
Reitings 195
Reģ: 29.01.2009
Daļa no kultūras jaunumiem man ir svarīgi. Sekoju līdz kino, izstāžu un grāmatu jaunumiem.
Lasu vietējās ziņas (dzīvoju mazpilsētā) un valsts mēroga ziņas mēdzu noskatīties Panorāmā, dažreiz nopērku žurnālu Ir, jo tur ir kvalitatīvi garie raksti par aktuālām tēmām. No ziņu portāliem vislabāk patīk lsm.lv, jo tas nav orientēts uz sensācijām. Portālā Dienas bizness lasu tikai nekustamā īpašuma ziņas (jo tas ir saistīts ar manu hobiju), bet ja virsrakstos redzu, ka tirgū ienākusi kāds interesants ārzemju uzņēmums, palasu arī par to. Delfos mēdzu ielūkoties pieraduma pēc un ja Dombura sarunās ir kāds interesants viesis, klausos arī tos raidījumus. Šad tad arī paskatos "Aizliegto paņēmienu" un Rēdera "Tiešo runu" , ja gadās interesantas tēmas, bet tās ir samērā reti - reizi mēnesī, ja ne pat retāk.
Kopumā man ir svarīgi zināt dažādas aktualitātes, jo negribu palaist garām brīdi, kad kāda vēsturiska ēka "pēkšņi" tiek nojaukta vai renovēta līdz nepazīšanai, man ir svarīgi laicīgi aizbraukt un nofotografēt (esmu vēstures entuziasts). Tāpat arī negribu palaist garām iespēju redzēt interesantu kino (it īpaši Splendid palace, kad sākas ziemeļu kino nedēļa un taml.).
Par politiku arī interesē lasīt, jo galu galā es maksāju nodokļus un es gribu redzēt, kur tie tiek likti lietā vai otrādāk un kopš pērnā gada sevišķi sekoju līdz politikai, jo šogad taču būs Saiemas vēlēšanas. Es jau nu ļoti ceru, ka to liekēdi Barču un tarakānu Sudrabu un vēl kaudzi atkārtoti neievēlēs (es nezinu, ko cilvēki laukos pīpē un kā vispār tādi kadri nonāk līdz Saeimai). :-D
20.03.2018 10:19 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits