Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vai būtu jāpiemmaksā

 
10 gadi
Reitings 229
Reģ: 11.03.2013
Sveiki,
Vai par jaunu cilveku apmācīšanu uzņemumam butu man jāpiemksā pie algas?
Runāju vairak par biroja darbu.
Paldies.
15.03.2018 08:55 |
 
Reitings 999
Reģ: 05.12.2016
Pirmo reizi dzirdu, ka par to atsevišķi maksā. Man neviens par to nemaksāja :) Arī strādāju ofisā.
15.03.2018 08:58 |
 
10 gadi
Reitings 229
Reģ: 11.03.2013
Es ari nebiju dzirdeju, bet viens pazinja ta teiica. Tapec domaju pajautat vel kadam. Paldies
15.03.2018 08:59 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Ne taču :D
15.03.2018 09:03 |
 
10 gadi
Reitings 1524
Reģ: 29.01.2009
Man jau liekas, ka tas atkarīgs no darba vietas, veicamā uzdevuma specifikas u.t.t. kad strādāju bankā, tad, kad jaunais darbinieks Tev bija "piekabināts" kā apmācāmais,par to papildus maksāja, bet es ari uzņēmos atbildību par viņa "šaizēm". Strādājot privātā uzņēmumā, kas saistās ar tirdzniecību, arī bija prakse, ka jaunos darbiniekus apmāca cilvēki ar pieredzi un papildus saņem piemaksu. Ja jaunais darbinieks tiek apmācīts tāpēc, ka vecais iet prom, tad loģiski, ka laikam par šādu situāciju gan papildus samaksa nav, jo arī vecais darbinieks pirms tam ir apmācīts un tajā ir ieguldīts kāda darbs.
Nezinu kā tas ir ar likumu atrunāts, bet katrā ziņā, ja tas traucē tavus ikdienas pienākumus un tā ir papildus slodze, noteikti var runāt ar vadību!
15.03.2018 09:25 |
 
Reitings 304
Reģ: 09.01.2018
Man nepiemaksāja. Bet zinu uzņēmumus, kur piemaksā. Tas atkarīgs no viņu politikas. Šaubos, ka viņi varētu Tev pēkšņi sākt maksāt, ja nevienam citam iepriekš nav maksājuši. Ja jautājums ir "vai viņiem tas obligāti ir jādara", tad droši vien jāpapēta, kas Tavā darba līgumā rakstīts - kādi darba pienākumi minēti. Parasti tie ir minēti vispārīgi, citreiz pat beigās pierakstīts "u.c. ar šo amatu saistīti pienākumi", kur principā var iekļaut jebko. Bet, ja tur ir minēti konkrēti darba uzdevumi, un tur neietilpst apmācība, tad var mēģināt iet runāt.
15.03.2018 09:55 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
Darba pienākumos visbiežāk jau ir atrunāti tie 'un citi pienākumi', lai darbiniekam nebūtu daudz iespēju iesniegt pretenziju, ka viņu nepareizi ekspluatē.
Es šeit skatītos, vai tas ietekmē manu algu, ja es pavadu laiku ar jaunu kadru - piemēram, menedžeris saņem daļu algas kā % no padarītā. Apmācot jaunu kadru, noteikti paša darba apjoms samazināsies, attiecīgi arī alga. Tad loģiski, ka darba devējs kompensē šo iztērēto laiku. vai arī piemērs ar banku, ņemot vērā, ka Tavā atbildībā ir jauns kadrs, tad arī viņa kļūdas ir Tavā atbildībā, banka ko es zinu piemaksāja savus 10% laikam.
Parastā darbā ar cieto algu, kurā jāsēž 8 darba stundas, noteikti, ka uzņēmējs nevēlēsies neko maksāt, jo Tev maksā par šīm 8 stundām dienā, kuras Tu pavadi. Bet, ja šī sakarā palielinās darba stundas, jo Tavā pārziņā ir darbi, kas obligāti jānodod noteiktos termiņos, tad atkal jau var runāt par piemaksu attiecīgajā mēnesī.
Viss atkarīgs no konkrētās situācijas un katram, ar galvu uz pleciem, pašam jāsaprot sava darba specifika. Pamatojums, man pieauga darba apjoms, un atliek mazāk laika ziņas lasīt, nebūs īsti labs, lai saņemtu piemaksu :)
15.03.2018 10:20 |
 
Reitings 174
Reģ: 16.04.2016
mums, piemēram, par praktikantu apmācīšanu ir 30% piemaksa, bet tas noteikts koplīgumā.
15.03.2018 11:25 |
 
Reitings 790
Reģ: 05.01.2016
Atkarīgs no uzņēmuma - ir kur maksā, ir kur nemaksā. DL neparedz par šo piemaksu, vienīgi ja pēc tam darot savas lietas veidojas virsstundas.
15.03.2018 11:34 |
 
Reitings 89
Reģ: 16.01.2011
Viss atkarīgs no tā kā vienojies. Ja nemāki paprasīt, un uzstati ka Tev par to jāsaņem samaksa tad labāk nemāci. Citādi pēc tam vēl sāksi sūdzēties ka tu redz palīdzi un Tev neviens nemaksā. Nabadzīte. Kā jau sievietes mēdz darīt. Nesaku, ka taisies tā darīt.
Es protams, nezinu tavu darba specifiku, bet pati strādāju sava veida ofisa darbu, Un vairāk kārt esmu mācījusi jaunās meitenes gan savā iepriekšējā pozīcijā gan citās, bet es to uztveru kā pagodinājumu. Kā sava veida uzticēšanos no uzņēmuma puses. Tev ļauj to darīt, jo uzskata, ka esi pietiekami kompetenta un zinoša, un vēlas no jaunajiem saņemt to pašu. Tādēļ darbu uzdod Tev. Protams, tā ir sava veida atbildība. Vēl arī tomēr ir svarīgi cik bieži tā notiek. Ja reizi pa diviem mēnešiem, tad protams, šo tēmu ir jāpārrunā ar vadību. Jo apmācības ieteikmē arī tavu ikdienas darbu un brīvo laiku tajā. Un ja tu to pagriez tā, jebkuram būs skaidrs, un vajadzētu saprast, ko tu ar to gribi teikt. Turklāt, vienmēr var atteikties. Vienmēr, un ja nevar, tad tā ir liela problēma. Cilvēki taču ir jānovērtē, un ja tas nav tavos darba pienākumos....
Bet šo visu Tev vajadzētu saprast pašai. Mēs diezvai te līdzēsim.:-)
15.03.2018 12:20 |
 
Reitings 89
Reģ: 16.01.2011
Viss atkarīgs no tā kā vienojies. Ja nemāki paprasīt, un uzstati ka Tev par to jāsaņem samaksa tad labāk nemāci. Citādi pēc tam vēl sāksi sūdzēties ka tu redz palīdzi un Tev neviens nemaksā. Nabadzīte. Kā jau sievietes mēdz darīt. Nesaku, ka taisies tā darīt.
Es protams, nezinu tavu darba specifiku, bet pati strādāju sava veida ofisa darbu, Un vairāk kārt esmu mācījusi jaunās meitenes gan savā iepriekšējā pozīcijā gan citās, bet es to uztveru kā pagodinājumu. Kā sava veida uzticēšanos no uzņēmuma puses. Tev ļauj to darīt, jo uzskata, ka esi pietiekami kompetenta un zinoša, un vēlas no jaunajiem saņemt to pašu. Tādēļ darbu uzdod Tev. Protams, tā ir sava veida atbildība. Vēl arī tomēr ir svarīgi cik bieži tā notiek. Ja reizi pa diviem mēnešiem, tad protams, šo tēmu ir jāpārrunā ar vadību. Jo apmācības ieteikmē arī tavu ikdienas darbu un brīvo laiku tajā. Un ja tu to pagriez tā, jebkuram būs skaidrs, un vajadzētu saprast, ko tu ar to gribi teikt. Turklāt, vienmēr var atteikties. Vienmēr, un ja nevar, tad tā ir liela problēma. Cilvēki taču ir jānovērtē, un ja tas nav tavos darba pienākumos....
Bet šo visu Tev vajadzētu saprast pašai. Mēs diezvai te līdzēsim.:-)
15.03.2018 12:20 |
 
Reitings 969
Reģ: 21.08.2016
Man regulari ir jaapmaca kads jauns darbinieks un ja, par to sanemu nelielu piemaksu, lai gan isti tam pamatojumu neizprotu, jo savus projektus varu iepauzet, lidz ar to man nav jastrada par diviem.
15.03.2018 13:00 |
 
Reitings 1972
Reģ: 06.11.2013
Man jau liekas, ka tas atkarīgs no darba vietas, veicamā uzdevuma specifikas u.t.t.

+
Man par to ir piemaksa.
15.03.2018 13:14 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits