Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Gudrības zobi - narkoze

 
Reitings 1022
Reģ: 04.11.2017
Kā tiek rauti gudrības zobi? Vietējā (neaizmiegot) vai vispārējā (aizmiegot) narkozē?
11.03.2018 22:15 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10495
Reģ: 29.01.2009
Vietējā, ar retiem izńēmumiem.
11.03.2018 22:18 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Vienkārši iešpricē un viss.
11.03.2018 22:19 |
 
Reitings 207
Reģ: 04.01.2018
Ja vēlies, lai tev gudrības zobus rauj vispārējā narkozē - tev jāatrod kādu klīniku, kas to dara. Ja vienkārši iesi pie jebkura zobārsta - tev raus vietējā narkozē.
Iemigšana ir dārgs prieks, pati izrāvu tā visus gudrības zobus, bet nenoźēloju ne centa! :D
11.03.2018 22:23 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
Kā vēlies, tā rauj.
Man ''parasta'' izraušana neder, zobus sanāks kalt un smaganu iegriezt, uzreiz pateica, ka labāk vispārējo.Gudrības zobu, kuru varēja ''vienkārši'' izraut, taisīju ar vietējo.
12.03.2018 06:35 |
 
Reitings 2196
Reģ: 19.10.2012
Es pirms 2 mēnešiem rāvu, man viņš bija nedaudz problemātisks, bet izrāvu vnk ar parasto šprici, viss bija ok.
12.03.2018 08:04 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
3 no 4 izrautajiem gudrības zobiem bijuši ļoti problemātiski. Auguši blakus zobā, nav spējuši pārplēst smaganu, apakšā bijusi cista, etc.
Visus zobus grieza, kala, urba, izņēma vietējā narkozē. Divi no četriem bija "obligāti" jāoperē vispārējā. Bet es negribēju un nespēju braukt uz stomatoloģijas institūtu, sēdēt nereālajās rindās utt.
Pirmo problēmzobu izņēma, kad man bija 13 provātklīnikā Smaids. Citur man toreiz atteica, arī bērnu stomatoloģijā.
Pēdējo rāva dentā. Lika parakstīt papīrus, ka pati uzņemos atbildību, pabrīdināja, ka nezin vai spēs pilnīgi pabeigt operāciju utt.
Neredzu iemeslu kādēļ to darīt vispārējā narkozē, ja rauj pa vienam zobam. Jo trakākais ir atlabšanas process.
12.03.2018 09:19 |
 
10 gadi
Reitings 2493
Reģ: 29.01.2009
Ja vien nav īpaši sarežģīts gadījums, es neredzu vajadzību pēc vispārējās narkozes. Man ir izrauti 3 gudrības zobi un nevienu reizi nejutu pilnīgi nekādas sāpes, vispār neko nejutu. Kādreiz es arī domāju, ka raušu tikai vispārējā narkozē, bet, kad pienāca laiks raut, (pirmo man rāva augšējo), ārsts pat nepieļāva iespēju par vispārējo narkozi tik vienkāršam gadījumam un labi, ka tā. Un tagad man pat vairāk bail no tās vispārējās narkozes nekā no sāpēm. Jo tas jau nekas labs veselībai nav. Un esmu dzirdējusi gadījumu, kad cilvēks no narkozes nepamostas. Tāpēc vēl jo vairāk bail. :-O
Ja vienkārši iesi pie jebkura zobārsta - tev raus vietējā narkozē.

Jebkurš zobārsts jau gluži gudrības zobus nerauj, patiesībā reti kurš.
12.03.2018 10:12 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Mani zobārsts mēģināja pierunāt uz pilno narkozi, bet es tomēr piekritu raut tikai ar šprici, mani pilnā narkoze biedē.
12.03.2018 10:50 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Tie, kas nepamostas, paintereseejies, kaadas veseliibas probleemas ir bijushas tam apakshaa, veselam cilveekam tikpat liela iespeejamiiba nepamosties kaa kjiegjelim uz galvas uzkrist. Tik kaitiiga, tik kaitiiga taa vispaareejaa narkoze, vaimandieninj, tiem, kam ir smagas fobijas, tie driizaak sirdstrieku dabuus vai nogjiibs raushanas procesaa, un tas nu gan ir sasodiiti veseliigi, daudz veseliigaak kaa taa briesmiigaa narkoze, vai ne? Nez kaapeec pie abortiem neviens nediskutee par narkozi, kad nepiecieshams veikt abortu vai dzemdes tiiriishanu, pabljaujiet, ka vajag lokaalo nevis vispaareejo anesteeziju :-D Zobiem normaalaas kliinikaas veel izzinju no gjimenes aarsta paprasa par vispaareejo veseliibas staavokli, tur vispaar praktiski nepastaav iespeejamiiba ar kaut kaadu sirds mazspeeju, piemeeram, tikt liidz tai narkozei, vai cik biistami :-D Taapat kaa dalja dzemdeetaaju mokaas kaa kaujamas cuukas, bet epiduraalaa slikta vinjaam :-D Forshaak gjiibt, vemt, saapju shoki utt, tas viss tak nekaadu ljaunumu organismam nenodara, vai ne :-D Aizejot guleet, noriita arii var nepamosties, dazhi taa ir nomirushi, neguliet tagad :-D
Kas attiecas uz teemu, ej pie aarsta, lai uztaisa rentgenu un tad izspried, cik sarezgiits gadiijums, vai ir vai nav fobijas no mediciiniskaam manipulaacijaam un kaadu narkozi iesaka/kaadu pati gribi.Pilnajaa narkozee var raut, cik zinu Stomatologjijas instituutaa, Sirowa kliinikaa un veel kaut kaadas paaris, vari ieguugleet, ja interesee. Veel ir kaut kaads suuds - intravenozaa potenceeshana, tipa laizh nomierinoshas zaales veenaa, bet paliec pie apzinjas, nu bet tas suuds der taam, kuras reibst no vienas shampaniesha glaazes,speeciigaakiem cilveekiem nekaadu nomierinoshu efektu nedod. Vispaar te ir bijushas teemas, pameklee. Galu galaa Tu pati izlem, kaadu narkozi gribi, aarsts var ieteikt nevis izlemt Tavaa vietaa, jaa, cipars vispaareejai anesteezijai kopaa ar raushanu buus paliels, taas, kas to ir dariijushas, var iemest cenas.
12.03.2018 11:00 |
 
Reitings 73
Reģ: 11.02.2017
No pieredzes varu teikt, ka pat sarežģītas gudrības zobu operācijas (nevis raušanas!) ir pilnīgi pietiekoši veikt ar sedāciju + vietējo anestēziju. Vispārējo narkozi biežāk pielieto bērniem vai arī žokļa, sejas, patoloģiju u.tml. operācijās. ;-)
12.03.2018 12:52 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Nu bet tās ir liekas problēmas un liels laika patēriņš - taisīt visas analīzes, kardiogrammu, palikt stacionārā, lai izrautu zobus. Protams, ja ir nenormāli bail vai ir nenormāli traģiska situācija, tad to ir vērts darīt. Man vienā pusē bija līkas saknes zobiem, bet raušanas procesā man nekas nesāpēja, neiesāpējās nevienā pašā brīdī, es neģību un vispār nekādu diskomfortu nejutu. Tas, ka sāpēja pēc anestēzijas iziešanas un bija "kāmis" jau nav saistīts ar narkozes esamību vai neesamību.
12.03.2018 13:27 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits