Olšūnu kari

 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Visapkārt vieni piketu un viedokļu apmaiņas.
Kāds ir jūsu? Par/pret? Kāpēc?
Pagaidām esmu par to, ka nedzemdējušām sievietēm neļaut ziedot/pārdot olšūnas. Palasot sīkāk par to, šķiet, ka process ir sarežģīts un ļoti moka organismu. Tās runas par iespējām, ka saražos tūkstošiem brālīšu un māsiņu, kas kādu dienu satiksies, gan ir muļķīgas.
09.03.2018 20:59 |
 
Reitings 775
Reģ: 14.03.2014
Selene
Mans viedoklis, bērni paliek mūsu bērni visu mūžu, bet vīrieši un sievietes var nebūt uz mūžu.
Bērni būs mans turpinājums un mīlestības auglis, nevis blakusprodukts, bet nu kā kuram kā mēs redzam.(t)
11.03.2018 20:44 |
 
Reitings 76
Reģ: 26.11.2017
http://lilit.lv/forums/topic/191716-/?sort=ASC&pnr=1
Ierakstot meklētājā “olšūnu ziedošana”, atradu šo diskusiju. Man šķiet, ka stulbuma līmenis nevar būt augstāks.
11.03.2018 20:57 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Retrospect, jā.. tajā diskusijā nebija garlaicīgi :D
11.03.2018 21:12 |
 
10 gadi
Reitings 2501
Reģ: 29.01.2009
Es piekrītu Selene. Es arī izmisīgu cenšanos tikt pie bērna neuzskatu par gluži normālu. Ne tikai mākslīgo apaugļošanu, bet arī auglīgo dienu skaitīšanu un precīzi pēc pulksteņa noteiktā laikā nodarbošanos ar seksu katru mēnesi un par katru cenu. Tad tas sanāk tikai mehānisks process bērna ieņemšanai nevis divu mīlošu cilvēku mīlēšanās. Man tas liekas nepareizi. Un parasti ja šīs sievietes tiek pie tā bērna, tad viņš kļūst par viņu dzīves vienīgo sastāvdaļu, bez kura ne soli nevar paspert. Vīrietis vispār vairs nav vajadzīgs, jo dzīves galvenais mērķis tikt pie bērna taču sasniegts. Nu kā tādu apsēstību var nosaukt par normālu? Jā, sieviete varbūt beidzot ir laimīga, bet tam bērnam varbūt labāk būtu bijis nepiedzimt tādai apsēstai mātei. Vispirms ir divu mīlošu cilvēku attiecības un tikai tad ir bērns.
11.03.2018 21:19 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Kkad skatījos dokumentālo filmu par mākslīgo apaugļošanu, tur bija vairāki pāri kas to mēģināja, neatceros precīzi cik, bet beigās tāpat, tikai vienam pārim izdevās tikt pie bērniņa, pēc visa tā garā procesa, viena sieviete palika stāvoklī, bet bija spontānais vai kas tamlīdzīgs. Tā padomājot traģiski vispār...dabīgi nevar, mākslīgi visu izdarot ideāli tāpat tas auglis nomirst, nav dzīvotspējīgs. Tad rodas jautājums, vai tiešām tas ir vajadzīgs? Kāpēc tik slimīga vēlme dzemdēt? Vai tas ir galvenais? Tas primārais ir savu dns nodot tālāk? Tad tiešām jādomā ka tur ar galvu nav viss labi.
Un nevajag to salīdzināt ar vezi un nāvējošām slimībām. Neauglìba nav nekāda mirstamā kaite un pasaules gals. Ja kādam ir, tad tiešām savus līdzekļus labāk psihoterapeitam izlietot.
11.03.2018 21:37 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Es piekrītu Selene. Es arī izmisīgu cenšanos tikt pie bērna neuzskatu par gluži normālu. Ne tikai mākslīgo apaugļošanu, bet arī auglīgo dienu skaitīšanu un precīzi pēc pulksteņa noteiktā laikā nodarbošanos ar seksu katru mēnesi un par katru cenu. Tad tas sanāk tikai mehānisks process bērna ieņemšanai nevis divu mīlošu cilvēku mīlēšanās. Man tas liekas nepareizi. Un parasti ja šīs sievietes tiek pie tā bērna, tad viņš kļūst par viņu dzīves vienīgo sastāvdaļu, bez kura ne soli nevar paspert. Vīrietis vispār vairs nav vajadzīgs, jo dzīves galvenais mērķis tikt pie bērna taču sasniegts. Nu kā tādu apsēstību var nosaukt par normālu? Jā, sieviete varbūt beidzot ir laimīga, bet tam bērnam varbūt labāk būtu bijis nepiedzimt tādai apsēstai mātei. Vispirms ir divu mīlošu cilvēku attiecības un tikai tad ir bērns.

Nereti bērnu vēlas radīt tieši divi mīloši cilvēki attiecībās. Var arī saprast, ka neveiksmīgi mēģinājumi mēdz novest pāri līdz izmisumam. Tīri cilvēcīgi..
Kāpēc uzreiz tādas mātes ierindot apsēsto lomā? Un vēl analizēt.. vajadzēja bērnam piedzimt.. vai tomēr nē.. (t)
11.03.2018 21:38 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Lovisa, tātad, Tavuprāt, pastāv tikai mīlestība pret bērnu vai mīlestība pret vīrieti, bet nekādā gadījumā ne abi vienlaicīgi? Sekss ar domu, ka tā rezultātā varētu rasties bērniņš, ir tikai pliks mehānisks process? (t) Šajā brīdī man pilnīgi gribas izteikt Tev līdzjūtību...
Bērnu rada 2 cilvēki un bērnam ir 2 vecāki, turklāt nekādā ziņā nevar salīdzināt mīlestību pret bērnu un mīlestību pret vīru/sievu - tās ir divas dažādas mīlestības izjūtas un izpausmes. Un tas nav nekas nesavienojams.
Es nenoliedzu, ka ir dzirdēti gadījumi, kad sievietei bērns kļūst par visu dzīvi un viņa pilnībā aizmirst par savu vīrieti, taču tā nav norma, tie ir izņēmuma gadījumi. Un, pat ja tā arī notiek - nu kāda gan starpība? Lai katrs pāris dzīvo kā nu paši grib un var. Nevienai taču tie svešie bērni ēst neprasa? Matus no galvas neplēš? (t)
11.03.2018 21:41 |
 
10 gadi
Reitings 2501
Reģ: 29.01.2009
AI, kā jums patīk sagrozīt manis vārdus pilnīgi pretējā virzienā! :-D Nav pat vērts atbildēt.
11.03.2018 21:57 |
 
Reitings 775
Reģ: 14.03.2014
Viss ko varu pateikt- saukt cilvēkus, kuri vēlas tikt pie bērna par slimiem ir slimi. :)
Es ļooti cienu tos pārus, kuri par spīti visām problēmām un garajam procesam nepadodas. Protams, ka tiem kuriem tādu problēmu nav viņus nesapratīs vai arī viņi šķitīs kā apsēstie ar to vēlmi tikt pie bērniņa, bet kas tur slikts? Tā noteikti nav tā "apsēstība" par kuru būtu jākaunina vai jāsūta pie psihoterapeita.
Bet nu "gudri" spriedelēt par citu problēmām ir elementāri, ja tas neskar tevi pašu.
11.03.2018 22:13 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Nav jau mans mērķis likt kādam mainīt viedokli, bet varbūt rosināt padomāt nedaudz ārpus savas kardinālās nostājas, kas ir balstīta uz stulbiem stereotipiem un pieņēmumiem, liekot visas sievietes vienā katlā, nevis reālas pieredzes, zināšanām, faktiem un apziņas, ka nav viss tikai melnts vai balts. Tas, ka pāris ir izvēlējies skaitīt auglīgās dienas, ķert ovulāciju vai vispār mēģināt mākslīgo apaugļošanu, nebūt nenozīmē, ka kāds no pāra ir garīgi nelīdzsvarots vai ka kādam ir slimīga vēlme pēc bērniem. Ticiet man - tiem cilvēkiem eksistē dzīve un laime arī bez šiem centieniem. ;-)
Meitenes, es no sirds novēlu lai ne jums, ne jūsu ģimenes sievietēm, draudzenēm un kolēģēm nekad nebūtu jāsaskaras ar tādu problēmu kā neauglība, no kā visdrīzāk izrietēs centieni kaut ko darīt lietas labā. :-)
11.03.2018 22:17 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Tad jau tāpat otrā virzienā, kāpēc teikt, ka ''tad jums visdrīzāk šis vai tas būs'', ja jau katra ir atšķirīga.
11.03.2018 22:19 |
 
Reitings 365
Reģ: 27.07.2017
long story short-
tās, kuras izvēlas dzīvi baudīt uz ulallā bez bērniem, ir normālas. gluži tāpat kā tās, kuru mood board centrā būtu divi smaidīgi bērneļi. bērni, kas ir dzimuši dabiski, ir normāli. un arī tie, kuri pasaulē nākuši mākslīgās apaugļošanās ceļā. izvēlēties ziedot savas olšūnas ir tieši tikpat normāli kā izvēlēties adoptēt vai turpināt savu ulallā bez bērniem. tā ir katra paša rīcībspējīga cilvēka izvēle, ko tu vari pieņemt vai nepieņemt, bet nevienam nav tiesību to nosodīt, norādīt to par sliktu esam vai diskriminēt.
11.03.2018 22:24 |
 
Reitings 775
Reģ: 14.03.2014
Duujaa
Tu par ko tieši tagad? (t)
11.03.2018 22:24 |
 
Reitings 775
Reģ: 14.03.2014
magdalena.x
++++
Kā saka krievvalodīgie "Прямо в яблочко":-)
11.03.2018 22:27 |
 
Reitings 76
Reģ: 26.11.2017
Es negribu kašķēties, bet vai es esmu vienīgā, kas nesaprot Dūjas komentārus?
11.03.2018 22:36 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
*Bella*, par freya tekstiem, īpaši pēdējo.
Retrospect, bet nu tomēr, bet tomēr, aiziet.
11.03.2018 22:38 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
*Bella*, par freya tekstiem, īpaši pēdējo.

Jo pati sameta vienā katlā.
11.03.2018 22:39 |
 
Reitings 1716
Reģ: 27.07.2012
tā ir katra paša rīcībspējīga cilvēka izvēle, ko tu vari pieņemt vai nepieņemt, bet nevienam nav tiesību to nosodīt, norādīt to par sliktu esam vai diskriminēt.

Liels pluss!
11.03.2018 22:41 |
 
Reitings 675
Reģ: 07.09.2012
Īsti viedokļa par šo tematu nav. Tik redzu, ka šo maļ gadiem. Savulaik gribēju pati būtu donore, kad par to vēl skaļi nediskutēja un nekādus likumus grozīt negribēja, jo savus bērnus negribēju, bet beigās nobijos. :-D Tās divas nedēļas durt sev vēderā hormonus mani riktīgi nobiedēja. Tik tālu informācijā netiku, bet vai gadījumā to naudu nesamaksā tikai tad, ja kāds piesakās tevis ziedotajām olšunām? Jo tādā gadījumā nu baigais risks.
Man vienīgi atkal rēka par to, kā tēma par bērniem, tad atkal bezjēdzīgā cepšanās un runāšana līdz absurdam. :-D|-)
11.03.2018 22:50 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Es te palasīju ārzemju rakstiņus (tās vairs nav manas fantāzijas) un tur šādi vecāki saka, ka bērnam pateiks visu patiesību jau bērnībā un nedusmosies, ja bērns gribēs uzmeklēt olšūnas donori. Kā jau rakstīju iepriekš, tad tajā brīdī šāda attieksme "tikai olšūna" būtu ļoti neētiska, jo bērns tomēr nevēlas justies kā no gaisa nokritis. Viņš gribētu iepazīt arī savus pusbrāļus un pusmāsas. Vai būtu ētiski viņu dzīt prom, apsaukājot par šūnu?
- izvilkums no vecas diskusijas.
Es lieliski apzinos, ka esmu 2 šūnu savienošanās produkts. Baigi vienkārši. (nu it kā jau nē, bet jā) to māca kuras - otrās klases bioloģijā? Man sevis kā šūnu kopuma apzināšanās nebija morāla trauma. Piekrītu arī tam, ka izlietota olšūna, kas kaut kur mēģenē saplūst ar spermatozoīdu un tā, kas aiziet paketēs ir viens un tas pats, ja jautājam, vai sievieti, kuras oraganismu šī šūna ir pametusi, varam saukt par māti. Nu nav donore nekāda otrā māte. Tas ir kā staigāt pa ielu un domāt, vai cilvēks, kas saņēmis manas ziedotās asinis, tagad ir mans asinsbrālis vai dvēseļu radinieks?
11.03.2018 23:28 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits