Vai ziedojumu prasiishana iet par taalu?

 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Aicina ziedot līdzekļus specializētu gultiņu iegādei priekšlaikus dzimušiem mazuļiem
http://www.delfi.lv/calis/jaunumi/aicina-ziedot-lidzeklus-specializetu-gultinu-iegadei-priekslaikus-dzimusiem-mazuliem.d?id=49795509
Citeejot komentaaru:
Jus ko galigi lavieshi jau saverushies?! Shadam slimnicu aprikojumam ir jabut finansetam no valsts budzeta lidzekliem, nevis japrasa no cilvekiem ziedot! Galigi jau visi Latvijaa aptrakushi ar ziedojumiem, driiz jau skolas galdiem un tafelem prasiis, cilveki juus ko?!

Tieshaam, kas taalaak, luugs ziedot skolas galdiem?
04.03.2018 09:23 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Uzņēmumiem vairs nav nodokļu atlaides, beeet pieļauju, ka priekšlaicīgi dzimušu zīdaiņu gultiņas ir gana specifisks produkts, ko Latvijā neražo, tātad to piegādā ārzemju ražotāji, nereti ir tā, ka pašu gultiņu ražo, piemēram, Šveicē/Vācijā (vienalga), un ir lokālais pārstāvis, teiksim, uz visām 3 Baltijas valstīm, kaut kāds tur UAB uzņēmums no Lietuvas (tikai piemērs). Kāpēc lai ārzemju ražotājs vai teiksim oficiālais pārstāvis kaut ko ziedotu? Tas jau nav tā kā ziedot Laimas konfektes, kas ceļ Laimas kā brenda tēlu Latvijas iedzīvotāju acīs un tad visi iedzīvotāji pirks Laimu, jo viņi ir sociāli atbildīgi. Fiziskas personas nepērk speciālu med. aprīkojumu, līdz ar to efekts uz reklāmu ir 0.
Diez vai tās gultiņas ražo, piemēram, Čiekurā.
06.03.2018 12:57 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Starp citu, šī varētu būt arī uzņēmuma iniciatīva - painteresēties, vai slimnīcai, skolai utml. nav kādas vajadzības, un tad rīkot ziedošanas kampaņu. Pozitīvs PR nodrošināts, vai arī kādas nodokļu atlaides zinās citas, bet tas būtu papildu pluss.
06.03.2018 12:50 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Jūs ziedotu bērnu gultiņām? Vispār mēdzat ziedot?
Es mēdzu ziedot, ne tur baidās summas, bet tā, 10-20 eiro šim un tam, teikšu godīgi, ka gultiņām neziedotu nekad - uzskatu, ka tā ir valsts rūpe, ne mana. Maksāju pietiekoši lielus nodokļus.
06.03.2018 12:48 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
raven, nu kādu partiju jau visās šajās vēlēšanās, kas ir bijušas, tomēr esi izvēlējusies. Un tad saki, ka citi balso par nepareizajām, sliktajām, kuras neko labu nedara utt., tad kuras tās ir, rodas normāls jautājums? Un atkārtoju vēlreiz, tas, ka mēro ceļu, lai nobalsotu, nav nekāds sasniegums vai īpaši uzsverama lieta. Tā ir tava problēma, ka tu esi citur tajā laikā un tava problēma, lai nokļūtu uz iecirkni. Tie kilometri nenozīmē, ka tu reāli dari kaut ko vairāk, jo ierodies. Tu ierodies gluži tāpat kā citi, vienalga, vai no rīta novēl un tad dodas uz otru Latvijas vai pasaules malu, vai arī pretēji, kad kādas darīšanas no rīta ir citur, bet paspēj novēlēt. Tāpat atdot balsi var pirms tam, ja tas nav nekas ārkārtējs. Tāpēc nekā tāda tur nav. Un arī tas, cik aiziet ceļā, ir tikai un vienīgi tava darīšana, vai tie ir 200 eiro vai 20 eiro, tā ir procedūra, kuru veic un viss, ne atkal ar naudu gribi uzsvērt, cik lielu darbu paveic.
06.03.2018 12:43 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Par tēmu: grūti spriest, jāņem vērā, ka šeit atkal ir žurnālista interpretācija, un žurnālistika, jāatzīst, pie mums lielākoties dzeltenas ievirzes - uzrakt kādu šmuci, skandāliņu uztaisīt.
Kā daudzas raksta - tā ir pasaulē pieņemta prakse, prasīt ziedojumus dažādiem projektiem, arī slimnīcām. Jautājums - kam tieši bija piešķirts finansējums, vai šīs gultiņas tajā bija iekļautas, vai tika uzskatīts, ka tās vairāk ir bonuss, uzlabojošs, atvieglojošs faktors, nevis nepieciešamas izdzīvošanai, jo to nodrošina intensīvās terapijas nodaļa, inkubatori?
Pašas pieredze liecina - kad kaut ko prasa no vadības/valsts, jāprasa maksimālais, jo, prasot minimumu, parasti dabū mazāk par to.
06.03.2018 12:43 |
 
Reitings 1267
Reģ: 30.08.2013
Es gan neteiktu, ka aiziet uz tuvāko iecirkni un braukt uz vēlēšanām no citas valsts ir viens un tas pats. Liela daļa latviešu,kuri ir ārzemēs, vēlēt neietu tieši šī iemesla dēļ. Bieži vien tepat novērojams, ka, esot Latvijā, vēlēt neiet, jo nedzīvo pilsētā, slinkums braukt, lai tikai novēlētu.
Bet es arī neteiktu, ka tas ir kas ļoti ievērojams, ar ko būtu jālepojas un jāsit uz pleca. Turklāt nedomāju, ka vēlēšanas bija vienīgais iemesls braukšanai uz Latviju. Drīzāk papildus motivācija, gan jau tuvinieki arī tika apciemoti, kas bija primārais iemesls braukšanai, nedomāju, ka novēlēja un aizbrauca atpakaļ momentā.
06.03.2018 12:43 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
raven, sirsniņ, paskaties, kā sāku runāt reāli uzkrītoši rupji, tā atsaucies. (l) Cik jauki, ka beidzot uztvēri, kāda laime, kāds prieks. :-)

Atvaino, bet man ir arī dzīve ārpus cosmo :-)
Tagad varētu vēl beigt iedomāties, ka citi ir idioti, un atbildēt, kura bija partija, kuras dēļ tā nopūlējies, ka atļāvies teikt, ka rīdziniece, esot uz vietas un izdarot to pašu darbību, pārfrāzējot bija tomēr sliktāka pilsone, mīļumiņ. (l)

Nevienā teikumā es neteicu, ka viņa ir sliktāka pilsone. Es teicu, ka viņa dara mazāk, nekā es - viņa nemēro tūkstošiem kilometru tikai tādēļ, lai nobalsotu.
...
Pasaki tagad godīgi - ja tev būtu jāvelta viena diena, jāiztērē aptuveni 200/300 eiro par ceļu tikai tādēļ, lai varētu veikt savu, kā pilsoņa, pienākumu - tu dotos vēlēt?
...
Es nedodos balsot dēļ konkrētas partijas, bet tādēļ, ka tas ir katra pilsoņa pienākums un gods. Par balsošanas tiesībām cilvēki ir cīnījušies, bet tagad tik daudzi to uzskata par lieku laika tērēšanu. Tas nav tādēļ, ka es būtu kādas partijas fane.
06.03.2018 12:38 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Ai, nu neko - varēsiet pievērsties pārsitiena kļūdām manā tekstā :D
"atbild", "līdzīgi"...
06.03.2018 12:30 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Duujaa, saule, pēc vārdu izvēles tu izklausies pēc bezpajumtnieka, kurš regulāri uzturā lieto apšaubāmas izcelsmes alkoholu. Tev šķiet, ka sevi cienoša sieviete tā izsakās?

Jā, tiešām: Tev šķiet, ka sevi cienoša sieviete tā izsakās? Spogulis, spogulis...
Lai, cik baltas pūkainas dūjas jūs censtos būt, tā vistas kāja nemitīgi lien ārā :D
*
Ir saprotami teksti, ir ne pārāk, starp citu, ne tikai tām rakstītājām, kurām tas regulāri tiek pārmests), taču bieži rodas asociācijas ar vienu mazo radinieku, kurš, kad uz savu nīdēšanu: "Garlaicīgi, nav ko darīt," saņem atbildi: "Ej, palīdzi omītei!", atbildi: "Ko?"
Nu te līdzūgi - ko negribam, to nesaprotam. :D
06.03.2018 12:28 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
raven, sirsniņ, paskaties, kā sāku runāt reāli uzkrītoši rupji, tā atsaucies. (l) Cik jauki, ka beidzot uztvēri, kāda laime, kāds prieks. :-) Tagad varētu vēl beigt iedomāties, ka citi ir idioti, un atbildēt, kura bija partija, kuras dēļ tā nopūlējies, ka atļāvies teikt, ka rīdziniece, esot uz vietas un izdarot to pašu darbību, pārfrāzējot bija tomēr sliktāka pilsone, mīļumiņ. (l)
06.03.2018 12:12 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Tā arī to partiju nosaukumus nesagaidījām, par ko izlielījās, kā lielo varoņdarbu.

Vēlēšanu kandidātu saraksts būs zināms vasarā. Tad arī varēšu pateikt partijas vai partiju apvienības, par ko balsošu, nosaukumu.
Tu vispār zini, kā notiek vēlēšanas? Tu zini, ka ir partijas, kas pirms vēlēšanām apvienojas vai sašķeļas, izveidojot vairākas?
06.03.2018 11:59 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Duujaa, saule, pēc vārdu izvēles tu izklausies pēc bezpajumtnieka, kurš regulāri uzturā lieto apšaubāmas izcelsmes alkoholu. Tev šķiet, ka sevi cienoša sieviete tā izsakās?
Vienīgais apvainojums no manas puses bija Latvijas pielīdzināšana Āfrikas valstīm. Pati padomā / Āfrikā ir pilns ar dabas resursiem, bet nekur tālāk tā netiek. Tas ir dēļ tā paša iemesla, kas ir Latvijā - nekontrolēta valsts apzagšana, korupcija. Šajā ziņā Latvija sacenšas ar Āfrikas valstīm.
...
Latvijas situācija mani satrauc, jo tur dzīvo man mīļi cilvēki. Lai gan pagaidām viņiem neiet slikti, situācija valstī paliek arvien sliktāka.
Piemēram, Inčukalnā nebija rēķinājušies ar tik aukstu laiku un gāzes krājumi ir pārlieku mazi. Kas notiks ar apkuri? Kas notiks ar tiem, kas lieto gāzes plītis?
06.03.2018 11:55 |
 
Reitings 275
Reģ: 19.02.2013
jo varbūt tika normāli runāts, kamēr uzrējējas neatnāca?

Dienas joks :-D:-D:-D
06.03.2018 11:51 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Tika runāts gan par ziedojumiem, gan slimnīcām. Gan nu jau par partijām.
06.03.2018 11:47 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Donata, jo varbūt tika normāli runāts, kamēr uzrējējas neatnāca? Tās pašas, kuras parasti?
06.03.2018 11:44 |
 
Reitings 275
Reģ: 19.02.2013
Tā arī to partiju nosaukumus nesagaidījām, par ko izlielījās, kā lielo varoņdarbu.

No tevis arī nesagaidījām ārpolitikas zināšanu paraugdemonstrējumu un atbildi, ar ko tādu Polija palīdz Lietuvai? :-D
06.03.2018 11:43 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Nemaz nebrīnos, ka uztvēri manu ieteikumu palasīt grāmatu kā uzriešanu.
Es ielogojos, lai iekomentētu, kas tur nepareizs?
Tu pati gan visus savus miljons bezsakarīgus komentārus iedirs pa tēmu :-D
06.03.2018 11:40 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Tā arī to partiju nosaukumus nesagaidījām, par ko izlielījās, kā lielo varoņdarbu.
06.03.2018 11:35 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Iesaku padomāt, vai pievienošanās ne-pa-tēmu di**ējām ir tas jēdzīgākais variants, ja pat speciāli bija jālogojas, lai kaut ko uzrietu. :-)
06.03.2018 11:30 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Iesaku vēl neizvilkt šo vienu teikumu, kurš speciāli, kā redzams, sākas ar un, jo turpina iepriekšējā domu, un neinterpretēt pa savam, bet gan tā, kā tas tika domāts - respektīvi, kopā ar visu pārējo.

Iesaku palasīt kādu grāmatu, lai iemācītos sakarīgi rakstīt. Gramatika it kā ir, bet stilistika tik ļoti klibo, ka iezemiešiem acis sāp, mēģinot izvilkt domu no haotiskām teikumu konstrukcijām.
06.03.2018 11:28 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits