Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Gatavošana gāzes cepeškrāsnī

 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
Sveikas,
tā nu ir sanācis, ka esmu ievākusies dzīvoklī, kurā ir gāzes plīts. Plītij ir arī cepeškrāsns. Savu mūžu nav bijusi saskare ar gāzi - visu laiku bijusi elektriskā plīts kopā ar cepeškrāsni.
Tā nu vēlos gūt kādu ieteikumu/ padomu/ pamācību? Kā ir ar cepšanu, intensitāti un laiku cepjot gāzes plīts cepeškrāsnij? Man nav nekāda šikā plītiņa - gan visiem degliem gan cepeškrāsnij ir deglim minimums un maksimums un tas ir arī viss. Nesaprotu kā un cik ilgi ir kaut kas jāgatavo.
Esmu apjukusi.
:'-((t)
01.03.2018 18:45 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Tas ir ļoti atkarīgs no pašas krāsns. Esmu gatavojusi trīs dažādās krāsnīs, viena pilnīgi nekam nederēja, ta' piedega, ta' neizcepa līdz galam.. Savukārt šī brīža krāsns cep visu normāli un norādītie grādi arī atbilst. Piebildīšu, ka makarūnus un citus cepeškrāsns meistarklases ēdienus gan es negatavoju, bet viss, kas līdz šim ir gatavots, ir labi sanācis tajā krāsnī.
Uzsilst nu arī, kā kura krāsns. Cita ilgi silst, cita ātrāk. Tas pats ar grādu atbilstību, viena 200 grādos piedzedzinās, otra neizceps. Nu jāskatās un jāpiešaujās. Protams, ja man pašai būtu jāizvēlas cepeškrāsns, es droši vien neņemtu gāzes.. Bet ja dzīve piespiež, ir normāli, un pat ne tikai normāli, bet pat labi.
Tev tur vispār virsū nekādu grādu nav, tikai min un max?
01.03.2018 18:51 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10495
Reģ: 29.01.2009
Nu jāskatās un jāpiešaujās.
01.03.2018 18:53 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
Tev tur vispār virsū nekādu grādu nav, tikai min un max?

Jā.
Es pat nesaprotu kā ieslēdz to cepeškrāsni :D
01.03.2018 19:47 |
 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
Vai tad gāzes cepeškrāsnij ir grādi? (t) Tur gatavošana vairāk uz čuju sanāk. Gaļa cepas apmēram tikpat ilgi kā elektriskajā krāsnī. Ar mīklas izstrādājumiem var būt visādi, var no apakšas degt, var cepties nevienmērīgi. Ir jātestē, kā konkrētā krāsns uzvedās.
01.03.2018 19:59 |
 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
Es pat nesaprotu kā ieslēdz to cepeškrāsni

Pagriez gāzes kloķi, atver durtiņas un sānos apakšdaļā skaties, vai nav paceļams vāciņš, kas slēpj degli. Citām ir vāciņš, citām deglis ir atklāts. Piešauj tur šķiltavas un viss. Ja ir elektriskā aizdedzināšanas podziņa, tad nemaz šķiltavas nevajag.
01.03.2018 20:02 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Man ir sanācis gatavot trīs krāsnīs, kurās visām bija gāzes deglis, un visām ir bijuši grādi. Regulējās tieši tāpat, kā jebkurai citai krāsnij..
Nu nav jau gan uz čuju tā galīgi. Protams, ir krāsnis dažādas, bet nu es savā gāzes cepeškrāsnī gatavoju tieši tāpat un tik pat ilgi, un uz tādiem pašiem grādiem, kā man mamma savā elektriskajā. Manai ir arī taimeris, ko varu uzlikt un tā.. Tā vecā, kas man bija, tā gan savu dzīvi dzīvoja, bet nu laiks jau nokalpots arī bija.
Tās gan nebija pie balona, bet vienkārši pie gāzes vada, līdz ar to meklē vienkārši, kur tas deglis ir, ieslēdz to slēdzi un pagriez. Bet nu jocīgi gan.. Es jau neesmu nekāds cepeškrāšņu eksperts, bet nu varbūt tur cipari apkārt ir nodiluši?
01.03.2018 20:41 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits