Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Laucinieki

 
Reitings 232
Reģ: 02.11.2015
Jums arī tā ir un vai tas ir normāli?
Katreiz kad atbraucu ciemos pie vecākiem uz laukiem liek strādāt. Man nav īsti saprotama tā loģika kad''el laucinieki apņemas mūždien tik daudz darbus ka paši itkā netiek galā un tad jaeksplotē gandrīz katrs kas atbrauc paciemoties.
Tas būtu apmēram ka paaicinātu ciemos draugus un kad ierodas liktu tiem tīrīt manu dzīvokli jo redz man pa daudz darāmā :-D
Tas viss noved tikai pie tā, ka man vairs nav vēlme apciemot vecākus, jo nav baigā luste pēc 5 darbadienu darba nedēļas un 2,5h ceļa ciemos vēl brīvdiena spavadīt strāadājot.
Ir bijis pat tā, ka ierodos ciemos, pie galda paēdam un uzreiz jaauj zābaki kāja;š jo reddz ir ats un tas jāpadara
23.02.2018 10:15 |
 
Reitings 1
Reģ: 05.09.2019
Diskusijas autors ir radijis vienpusīgu viedokli par ļoti plašu tematu. No laucinieka skatapunkta atkal būs savādāk, pilsētnieks grib atbraukt uz laukiem un atpūsties kāvien vēlas. To visu saņemot par brīvu un neko nedarot. Lauku mājas, kur pilsētnieki brauc... vasarnīcas... tas viss ir jāuztur, bet pilsētnieks atbrauc un uzkata, ka viņam pienākas paņemt... Pilsētnieks laukos aiz sevis pat atkritumus savākt nemāk.
Galu galā kurš plēšas pēc šiem lauku īpašumiem, ka laucinieks aizgājis aizsaulē? Arī to pilsētnieks grib iegūt pa brīvu, jo redz viņš bija mans radinieks...
Takā var secināt, ka uz pasaules nav tikai melnais un baltais...
05.09.2019 10:36 |
 
Reitings 232
Reģ: 02.11.2015
Opis
Camon, jau sājā topikā rakstīju ka man tos produktus sen ērtāk un vieglāk būtu pašai nopirkt tirgū vai veikalā.
Par kādu musaru tu runā ? - Piemēram lauciniekam atbraucot pie pilsētnieka viņš atkritumus neatstāj?- man tie nav jāvāc un par izvešanu jāmaksā?
Mantošana - tavuprāt lauciniekam neinteresētu mantot pilsētas dzīovokli ja sanāk tāda situācija?
06.09.2019 10:15 |
 
Patīk
Reitings 335
Reģ: 12.10.2018
Tagad paliek arvien populārāk, kaut ko audzēt pašam, tiem kuri dzīvo privātmājās.
Zaļās un eko idejas sāk interesēt arī tos kuri, rakņāšanos dārzā uzskatīja par katorgu.
Pie mājas dažas dobes ar zaļumiem - tas ir kaut kas, nevis paņemt veikalā fasētos produktus no polijas vai holandes.
06.09.2019 10:28 |
 
Reitings 232
Reģ: 02.11.2015
Jaa es saprotu ka eko duper ir labi.. bet man tas NEINTERESE ja man del ta ir janoraksat savas brivdienas ... man sen vienkarsak un vieglak ir to vius nopirkt kautvai no saviemk radiem vai lauku tirsdzinjaa pa naudu .. man NEINTERESĒ iet palidzet radiem laukos cipa pa to sanemot lauku produktus.. Es vienkarsi velos apciemot vecakus, pasedet pie tejas vai kafijas tases un parunat ka klajas utt.. ka saak paciemoties.. nevis atstradat vecaku iedomatos limitus
06.09.2019 10:37 |
 
Reitings 232
Reģ: 02.11.2015
Es tak nelieku teiskim lauciniekeim kad sie atbrauc ciemos stradat manu darbu ..
06.09.2019 10:38 |
 
Reitings 232
Reģ: 02.11.2015
Jaa es ari avretu iedot savba darba "auglus" - naudu..
06.09.2019 10:38 |
 
10 gadi
Reitings 22
Reģ: 10.12.2010
Gintucis, un kā Tu iepriekš esi dzīvojusi? Ja jau vecāki no laukim, tad droši vien esi tur uzaugusi. Kopš kura laika par baigo dāmu esi kļuvusi? Manuprāt, loğiski, ka vecākiem ir jāpalīdz, viņi taču Tevi audzināja, tērēja savu laiku, naudu uz Tevi.
06.09.2019 12:44 |
 
Reitings 745
Reģ: 24.03.2019
Nezinu kur problēma palīdzēt vecākiem. Es pat pati uzprasos kaut ko palīdzēt kad aizbraucu ciemos, jo neesmu egoiste un saprotu, ka viņiem grūti ar visu tikt galā un tas darba rokas daudz ko atsver. Izklausies pēc tada cilvēka kuram svarīgs tikai savs labums.
Ja gribi vienakārši apciemot vecākus un pasēdēt pie kafijas tases tad brauc ciemos uz vienu stundu.
Lauciniekiem katra minūte ir dārga un visu dienu sēdēt pie galda un štopēt kūkas sejā nav laika.. ?
06.09.2019 13:20 |
 
Patīk
Reitings 335
Reģ: 12.10.2018
Maniem vecākiem ir dārzs, kurā ari nākās palīdzēt, jo cilvēkiem ar gadiem palīek grūtāk darīt dažus darbus.
Kāpēc tur ir dārzs nevis apcirpts mauriņš. Nav problēma visu aiziet un nopirkt, blakus ir zs kuri paši visu piedāvā, par ar piegādi.
Cilvēkiem patīk darboties dārzā, tā ir nodarbošanās kas dod gandarījumu un prieku. Vecākiem palīdzēt svēta lieta.
Pensijā cilvēkiem ir ļoti svarīgi aizpildīt savu brīvo laiku (kura ir ļoti daudz) ar kādu nodarbošanos un kustēšanos, + savi svaigi produkti.
Labāk nekā nīkt pie TV, vai nedarīt neko.
06.09.2019 14:00 |
 
Reitings 232
Reģ: 02.11.2015
Ja saprotu ka labi ir kustēties utt...bet kādēļ tad mānija apkrauties ar tik daudz darbiem ka pasii netiek galā?
Sasēj, sastadi, turi lopus, tik daudz cik pats normāla kārtā vari apkopt un viss bumbas
Ja
06.09.2019 18:40 |
 
10 gadi
Reitings 552
Reģ: 30.08.2010
Problēma ir plašāka -daudzi laukos dara to, ko dara nevis tāpēc, ka viņiem ir kaut kāda konkrēta doma ar aprēķiniem, bet gan tāpēc, ka tā ir viņu ģimenē ir ticis darīts jau vairākās paaudzēs un tā dara vairums kaimiņu. Pie kam daudzos gadījumos ar tām pašām sentēvu metodēm. Nebrīnītos, ja uzskaitot iztērēto laiku un iegūto ražu izteiktu naudā, sanāktu ap 1 EUR stundā. Ja tas ir tas, ko novēlat saviem vecākiem -uz priekšu!
07.09.2019 09:50 |
 
Reitings 18
Reģ: 31.10.2018
Es personīgi plēšos no Rīgas uz laukiem, mani draugi un paziņas tāpat.
Mantot Rīgā dzīvokli ir forši, bet es to uzreiz pārdevu un nopirku plašu māju laukos - bērnus pilsētā neaudzināšu.
Viss piesārņots. Gaisa kvalitātes indikatori tiek čakarēti (varat VID darbiniekiem uzjautāt, gan pastāstīs), elektromagnētiskais starojums pārsniedz visus Eiropas standartus un CO2 Rīgā ir tik liels līmenis, ka nav brīnums par visiem kuriem metās nervozitāte un veģetatīvā distonija.
Tirgū un veikalā produktus nopirkt ir jau forši un ērti, bet pagatavot plašu maltīti viesībās no pašu audzētiem produktiem un klausīties kā viesi to slavē (kad vēl nav pateikts ka viss no pašu dārziem) ir kaut kas kolosāls :)
Darbs ir arī disciplīna un sava veida meditācija, protams ir jau arī tie, kas to redz tikai kā fizisku procesu.
09.09.2019 13:40 |
 
Reitings 18
Reģ: 31.10.2018
*labojums - nevis VID bet gan VVD bija domāts :)
Kad strādāju tur pirms nedaudz vairāk kā gada, kolēģi rādīja kā viņiem liekot falsificēt rādījumus - Rīgā reālā situācija ir visnotaļ drausmīga.
09.09.2019 13:55 |
 
Patīk
Reitings 335
Reģ: 12.10.2018
Kad strādāju tur pirms nedaudz vairāk kā gada, kolēģi rādīja kā viņiem liekot falsificēt rādījumus - Rīgā reālā situācija ir visnotaļ drausmīga.

Tā sazvērestības teorija, ar mērķi maldināt tautu.
Pilnīgi Slepeni - VVD pa naktīm slepus savāc līķus no Rīgas ielām un dzīvokļiem
09.09.2019 14:04 |
 
Reitings 130
Reģ: 02.08.2015
Palasot diskusiju. Gaidu to dienu kad visi izlepušie pilsētnieki būs spiesti saviem laukos dzīvojošajiem radiem lūgt pārtikas iekrājumus. Jo redzot kas notiek visapkārt, pasaules gals vai karš nav aiz kalniem. Un tādā gadījumā ieguvēji būs tiem kam pilni pagrabi.
09.09.2019 19:19 |
 
Reitings 347
Reģ: 27.12.2018
Devils_Bitch
Ne vienā ne otrā gadījumā pagrabi ilgi pilni nepaliks.
09.09.2019 20:08 |
 
Reitings 4
Reģ: 29.01.2009
Baigās aizdomas, ka posta autore nu nav gluži laukos izaugusi. Laukos neviens neko neuzņemas. Darbi vienkārši ir un tie vienkārši ir jādara. Un tā arī ir, kā te iepriekš rakstīja - tur nav laika sēdēt un dzert kafiju. Ja to vēlas darīt, tad ar tiem cilvēkiem tas arī jānorunā - "Čau, es ieskriešu uz kādu stundiņu kafiju padzert," Ja kādai no iesaistītajām pusēm tas nav ok - viens variants ir nebraukt, otrs variants aicināt pie sevis. Trešais - labāk sazvanīties, ja ir tik šausmīgi sāpīgi iziet palīgā apdarīt kādus darbiņus, lai būtu laiks vēlāk pakafijot un pakūkot (lai gan nav teikts, ka viņiem laba laika pavadīšana nozīmē tieši kafiju un kūkas).
Pieļauju, ka arī vecāki savu bērnu īsti neuztver kā ciemiņu, bet gan kā saimniecības daļu, kam jāpalīdz kopējā labumā, ja reiz tās papildus divas rokas un kājas ir parādījušās. Tā ir cita domāšana - nenoliedzami.
21.09.2019 00:55 |
 
10 gadi
Reitings 552
Reģ: 30.08.2010
Laukos neviens neko neuzņemas. Darbi vienkārši ir un tie vienkārši ir jādara.
Šis ir tas, ko es rakstīju, ka laukos bieži dominē "jo tā ir pieņemts" nevis kritiskā domāšana un aprēķins. Ko nozīmē darbi vienkārši ir? Atstāj savam priekam dažas dobītes mājas priekšā un pārējā platībā iesēj zāli un nebūs Tev darbi. Turklāt turpināsi saņemt platību maksājumus un vēl piedevām iznomāsi ganības kaimiņa govīm, lai pašam nav jāpļauj.
21.09.2019 10:40 |
 
Reitings 4
Reģ: 29.01.2009
Savam priekam var atļauties tie, kas strādā no mājām vai brīvdienu mājai vasaras mēnešiem. Ja ikdienā tur dzīvo un nav bizness ar viesu mājām utml., tad visticamāk gādā gan kartupeļus ziemai, gan uztur kādus lopus tīri pārtikas nepieciešamībai. Lauki šā kā tā ir dārgs pasākums, ja grib dzīvot daudz maz normāli nevis bomžoties. Tāpēc jau tur arī ir tikai lielsaimnieki vai galīgi trūcīgie. Vidējais slānis palicis ļoti maz un lielākoties arī tikai tāpēc, ka dzimtas mantojums, bērni lieli, vasarā brauc ciemos, blablablabla.
21.09.2019 15:04 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits