Modernās alerģijas ir mīts, jo nekā moderna tajās nav. Vienīgā atšķirība starp paaudzēm ir tāda, ka agrāk simptomiem nepievērsa uzmanību vai nepareizas diagnozes dēļ ārstēja sekas nevis alerģiju.
Ilgstoši: izsitumi, atopiski dermatīti, hronisks klepus, ļoti vāja imunitāte, pilošs deguns, acu iekaisumi, aizcietējumi, vēdera pūšanās, sūdzības par vēdera sāpēm, utt.- agrāk to visu nereti ārstēja simptomātiski un bez rezultātiem. Mūsdienās pie ilgstošiem simptomiem, kas nepadodas ārstēšanai, tiek apsvērta alerģijas diagnoze. To, vai alerģija ir vai nav, ir ļoti viegli pierādīt. Ja izslēdzot alergēnu, simptomi pazūd un ieviešot atpakaļ alergēnu, simptomi atgriežas un ja tas tā notiek divreiz (divreiz izslēdzot, divreiz ieviešot), alerģija tiek uzskatīta par pierādītu. Tā ir pasaules prakse. Alerģiju atklāšana ir liels solis medicīnā- samazinās nevajadzīgu medikamentu patēriņš, tiek saaudzētas bērnu aknas, sirdis, utt. Arī jums iespējams ir bijusi kāda alerģija, kas nav diagnosticēta, bet ārstēta kā kaut kas cits.
Un tā ir ilūzija, ka tagad bērni slimāki. Kad nebija interneta, tad cilvēki zināja par saviem, radu, draugu, kolēģu un kaimiņu bērniem. Kopskaitā ap 20 gab. Tagad, kad ir internets, forumi- līdz mums nonāk info par gandrīz visas Latvijas bērniem- tūkstošiem bērnu. Turklāt parasti cilvēki raksta par problēmām nevis- man ir vesels bērns.
Starp citu, alerģijas mēdz parādīties arī pēc 40-50 gadu vecuma. Jūsu vecāki vai vecvecāki paši no tām nereti cieš, lieto nepamatoti zāles simptomu novēršanai, nemaz nenojaušot, ka pietiktu veikt korekcijas ikdienā. Bet tā ir cita tēma.