Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pārvalde vai privātie

 
Reitings 41
Reģ: 23.11.2016
Ja jums buutu izveele kur veeleetos straadaat - valsts/pashvaldiibu iestaadees vai privaatajaa sektoraa? Kaapeec? Kaadi plusi/miinusi? Kaada pieredze paarieshanai no privaataa uz valsts vai otraadaak?
Pati shobriid straadaaju valsts iestaadee, bet metu aci uz privaato sektoru vakanceem, bet iekshaa kaut kaads drebulis. Cik apkaart dzirdu, tad daudzi saka, ka labaak palikt "droshajaa, siltajaa vietinjaa", bet no otras puses gribeetu meegjinaat arii ko jaunu. Cik tad var "seedeet" taadaa rutiiniskaa darbaa. Protams, CV nosuutiishana nenoziimee uzreiz darba piedaavaajumu, to es saprotu.
12.02.2018 11:37 |
 
Reitings 1330
Reģ: 29.10.2014
Vienigais darbs, kas man tiešām patīk eksistē tikai privātajā sektorā un esmu apmierināta. Negribētu neko mainīt. Valsts sektors neliekas saistoši, pat ja būtu tas pats darbs.
12.02.2018 11:41 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Esmu strādājusi abās pusēs.
Valsts iestādēs ieskaitīs algu konkrēti tajā datumā ,kurā ir alga, bet privātajā var būt visādi.
Ja iet runa par visādām slimības lapām, tad arī valsts iestādēs var būt visādi un ļoti atkarīgs no vadības attieksmes, uzvedības un iespējams pat būs jācīnas ar visu kolektīvu ,ja vēlēsies paārstēties mājās (spiedīs morāli) un pēc tam vēl ilgi būs pārmetumi, tā kā šajā jomā nav nemaz valsts iestādēs tik rožaini.
Privātajās iestādēs bieži vien par to pašu amatu mēdz būt lielāka alga.
12.02.2018 12:34 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 29.01.2009
ziedudārzs, varam samainīties!
Esmu strādājusi tikai privātajā sektorā, bet nākamo darbu vēlos valsts iestādē. Tieši Tevis minētā iemesla dēļ - stabilitāte.
Man ir apnicis, ka nav konkrēta datuma, kurā ieskaita algu. Man tas ir svarīgi, jo plānoju savas finanses. Kā arī nevēlos dzirdēt nekādus aplokšņu piedāvājumus. Gribas lai viss ir tā, kā tam jābūt.
Par algas lielumu, jā privātajos parasti ir lielākas algas, bet tad arī jāskatās kā ir ar citiem bonusiem, jo mēdz nebūt ne piemaksas, ne apdrošināšana u.t.t. Atkarīgs no uzņēmuma un kas darās uzņēmēja galvā.
12.02.2018 13:01 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Tur ,kur es strādāju nebija apdrošināšanas.
12.02.2018 13:05 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Pāris gadus atpakaļ valsts iestādē piemaksa bija 20%, ja Tev bija jādara ,kaut kas ārpus saviem darba pienākumiem un ārpus sava darba laika un bija ,kas piekrita:-O (t)
12.02.2018 13:08 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Nostrādāju 8 gadus privātajā sektorā, nupat pārgāju uz valsts sektoru. Ir savi plusi un ir savi mīnusi, tāpat kā viss atkarīgs no darba vietas un vadības, var būt arī privāts uzņēmums, kurā laicīgi maksā algu, kurā ir stingrs darba laiks vai monotons darbs, un var būt valsts iestāde ar brīvo darba laiku un daudzveidīgiem darba pienākumiem (kā man). Valsts iestādē nopelnu vairāk nekā sanāca privātajā un man ļauj arī apvienot darbu ar savu biznesu. Piemēram, šodien (kā jau jūs to redzat :-D ) man galīgi nav strādājamais, nespēju saņemties neko izdarīt. Toties brīvdienās bija iedvesma strādāt un daudz ko izdarīju.
Kas nepatika privātajā - stresains darbs un baigie tempi, ja kaut ko nepaspēji izdarīt, sanāca iespringt vakaros, brīvdienās, bija stingri noteikti dedlaini. Tai pat laikā alga ne tuvu nebija vienā datumā. Atlīdzība vispār bija 100% piesieta padarītajam, cietā alga tik smieklīga, ka varēja nebūt nemaz. Valsts iestādē moto ir "tu galvenais nesteidzies!" :-D
Pluss privātajā biznesā salīdzinājumā ar valsts iestādi bija darba vide, tur bija svaigs remonts, dizaina mēbeles, bezmaksas kafija, dvielīši, labas ziepes, nu tādas lietas. Valsts iestādē mēbeles, higiēnas, kancelejas preces ir pašas vislētākās un jānāk ar savu kafijas paku. Pie šī gan nevaru pierast.
12.02.2018 13:09 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 29.01.2009
Valsts iestādē moto ir "tu galvenais nesteidzies!"

:-D ir dzirdēts. Man būtu grūti pieņemt tādu moto. Vismaz sākumā. :-D
12.02.2018 13:13 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Valsts iestādē moto ir "tu galvenais nesteidzies!

Gan otrādāk privātajā iestādē visu varēju darīt mierīgāk un nesteidzīgāk. Valsts iestādē bija lielāks piediens un plusā vēl uzkrāva pienākumus, kuri nemaz neattiecās uz manis. Jā, biju jauna ,dumja un darīju daudz ko ,kas uz manis vispār neattiecās un kad par daudz uzkrāva un netiku galā pat savā darba laikā ,tad pati atteicos no visiem papildus pienākumiem ,kuri uz manis neattiecās . Pastrādāju privātajā un sapratu ,cik tas viss bija nepareizi.
12.02.2018 13:14 |
 
Reitings 790
Reģ: 05.01.2016
Esmu strādājusi tikai privātajā sektorā. Visos 3 uzņēmumos kur esmu strādājusi alga vienmēr ir bijusi laicīgi. Šajā gan 2x trīs gadu laikā tā ir iekavējusies dēļ tā, ka man ir cita banka.
Valsts sektors galīgi nevilina.
Ir apdrošināšana, brīvāks režīms, laba un moderna darba vide, bezmaksas kafija, tēja, piens, apmaksāti darba pasākumi, apmācības utt. Netaupām uz kancelejas precem, tehniku. Alga ir OK. Nesūdzos :)
12.02.2018 13:18 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Es tagad mācos nesteigties. :-D Sākumā centos visu darīt maksimāli ātri un efektīvi, bet tikai izdarīju sev sliktāk - piemēram, izdaru lietu X, bet nākamajā dienā pēkšņi mainās kaut kāds regulējums vai kārtība un jāpārtaisa vēlreiz. Vai kolēģi nepasaka kādu svarīgu informāciju, kas mainītu darbu pēc būtības, bet ko es nevaru zināt. Labāk mierīgi visus apjautāju, kas un kā, un izdaru to pāris dienas vēlāk.
12.02.2018 13:18 |
 
Reitings 41
Reģ: 23.11.2016
"tu galvenais nesteidzies!"

jaa, shis moto laikam ir visaas paarvaldees :-D un tieshi tas ir saacis bishkji apnikt, 7 gadi nostraadaati peec shaada moto un peedeejaa laikaa naak domas, ka gribas ko dinamiskaaku un interesantaaku. bet no otras puses atkal bail "iegraabties" un veelaak nozheelot savu izveeli, jo tagadeejam darbam palielam nav nekaadas vainas, priekshnieciiba un koleegji arii labi. Vieniigi alga labaaka vareetu buut.
12.02.2018 13:21 |
 
Reitings 951
Reģ: 16.12.2014
Pārsvarā aesmu strādājusi privātajā sfērā, izņemot nepilnu gadu valsts sektorā... Es teiktu, ka viss ir ļoti atkarīgs no stipri daudz dažādiem faktoriem. Man arī privātajā sfērā NEKAD nav bijušas problēmas ar algas datumiem (izņemot vienu izņēmuma mēnesi visu šo gadu laikā, kad algu grāmatvede pēkšņi nokļuva uz slimības lapas un mazliet dēļ tā iekavējās algu izmaksa vienu reizi). Aplokšņu alga bija tikai pašā pirmajā darbā - visi pārējie - 100% viss oficiāli + prēmijas, piemaksas, bonusi, apdrošināšanas, apmaksāti pasākumi, mācības u.t.t., nerunājot jau par biroja vidi - svaigas, remontētas telpas, tehniskais aprīkojums u.t.t.
Laikā, kad strādāju valsts sektorā nekas no šī nebija :)
Par darba noslodzi, darba laiku u.t.t. - ir dažādas valsts struktūras un dažādi privātie - vieni un tie paši trūkumi vai bonusi var būt kā vienā tā otrā.
Līdz ar to jāskatās, gan darbības joma (ir tādas priv.sektora sfēras, kura aplokšņu alga kā tāda praktiski nav fiziski iespējama), gan specialitāte.
12.02.2018 13:23 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Patiešām viss atkarīgs no konkrētas vietas, jo gan valsts iestādēs, gan privātajās var būt visādi. Galvenais ātri apvērt atmosfēru un saprast, kur ir vērts strādāt un kur nē..un laikam jau spēja pastāvēt par sevi ,savām tiesībām.
12.02.2018 13:30 |
 
Reitings 132
Reģ: 04.03.2015
esmu strādājusi abos..
+valsts sektorā - 100% visu darba likuma pantu ievērošanu, dabūsi savus atvaļinājumus, alga noteiktos datumos, tiek maksāti nodokļi, visi papīri ir ok, maksā par virsstundām labi
- alga
priv.sekt.
+liela alga
- šādas tādas nelietas ar nodokļiem, problēma ar darba stundām, atvaļinājumiem, likumiskajām piemaksām.
12.02.2018 13:31 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Esmu strādājusi gan valsts, gan privātajā sektorā (ja valsts akciju sabiedrība skaitās valsts sektors?). Es teiktu, ka lielu atšķirību nebija, jo privātie uzņēmumi arī var būt lieli, būtībā arī akciju sabiedrības, nekādi tur mazi ūķi/kaktu kantori, kuros varētu kavēties alga. Ne reizes dzīvē man nav kavējusies alga. Bezmaksas kafija gan tikai privātajā. Bet sporta spēles, ikgadējās balles ir abos sektoros. Toreiz vēl bija pat 13.alga valsts uzņēmumā. Par stabilitāti runājot - lielās priv.kompānijās tā ir tikpat liela, cik valsts sektorā. Arī valsts sektorā var pienākt liesie laiki ar kadru samazināšanu utt.
12.02.2018 14:18 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Domāju ka privātajā sektorā darbiniekam ir lielākas iespējas attstīt sevi kā labu speciālistu.
Kā arī ar laiku var iegūt daudz labu sakaru un paziņas partneruņēmumos, kas var labi noderēt ja vajadzēs mainīt darbu .
Jā privātajā ir vairāk stresa, neskaidrību un risku, bet tas kā nu kuram. Man patīk labāk privātajā, nekā valsts darbā kur viss ir pārāk vienmuļi, kā pie konveiera.
Stabilitātes nav un nebūs nekur. Kad sākās krīze, tad daudzi privātie bankrotēja un valsts sektors arī samazināja darbiniekus un algas.
No patriotiskā viedokļa, privātie uzņēmumi ir tie kuri maksā nodokļus, valsts uzņēmumi tērē ( un arī izšķērdē pamatīgi)
12.02.2018 14:36 |
 
Reitings 51
Reģ: 31.01.2018
Es tagad strādāju privātajā sektorā, palēnām sāku skatīties uz valsts sektoru, vismaz manā jomā algas ir lielākas. OK, privātajos noteikti algas arī var atrast lielas, bet tad nodzen kā suni.
12.02.2018 18:23 |
 
Reitings 51
Reģ: 31.01.2018
+valsts sektorā apdrošināšana utt, kas ne vienmēr ir privātajā.
12.02.2018 18:23 |
 
Reitings 51
Reģ: 31.01.2018
Strādājusi esmu abos sektoros, bet tur, kur strādāju valsts sektorā, tas bija zems amats un arī alga tādēļ bija maza. Tagad varētu pretendēt uz kaut ko labāku.
Runājot par telpām, tas gan ir tik dažādi. :D Mana valsts iestāde bija super mūsdienīga. Tagad privātajā arī nestrādāju ūķī.
Man alga arī nav nekur nekad kavējusies vai bijušas kādas problēmas, bet pazīstu cilvēkus, kurus privātajā sektorā ļoti apčakarēja līdz tam, ka algu vispār neizmaksāja.
12.02.2018 18:26 |
 
Reitings 1605
Reģ: 26.01.2016
Privātajā sektorā strādāju skolas laikā, pie radiem. Maksāja normāli, laicīgi un viss bija ok. Bet sapratu, ka pie radiem strādāt nav liela laime, ne visai labi uztvēra argumentētu kritiku, bet būsim reāli, ne vienmēr viss ir kā rožu dārzā..
Valsts SIA patika strādāt, bija laba alga, foršs darbs, liela daļa kolēģu bija forši. Nebija apdrošināšana, bijq prēmijas, piemaksas.
Tagad strādāju valsts iestādē, alga laba, nodzen darbiniekus, piemaksā nelabprāt, nav apdrošināšana, arī papildatvaļinājumus noņēma.
Nākošo darbu iespējams vēlētos privātajā sektorā.
12.02.2018 19:54 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits