Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ziloņkāju juka: Palmas problēmas

 
Reitings 416
Reģ: 15.01.2014
Čau.
Vai kādai foruma lietotājai ir šī, virsrakstā pieminētā, palma Yucca Elephantipes? Pirms kāda laika tāda parādījās manās mājās. Bija skaista, bieza - lapu tik daudz. Nu, pilnīgi bauda acīm! (l) Es, protams, ļoti ātri par viņu aizmirsu, nelaistīju (lai gan google saka, ka nemaz daudz to laistīt nedrīkst), beigu beigās puse lapu nokalta. Tagad esmu sākusi laistīt biežāk. Bet es nesaprotu. Kaut kā man viņa neizskatās labi.
Varbūt kāda padalīsies ar savām rūpēšanās metodēm? Ko darāt, cik bieži laistāt, mēslojums, apgaismojums utt?
Kā ar kātu apgriešanu? Man, protams, ir tas galvenais stumbrs, no kura iziet vairāki kāti. Viens jauns izlīdis. Veroju kā mazu bērnu kā aug un paliek lielāks (l) Vai tos kātus var griezt nost, vai to vietā izlīdīs jaunas lapiņas? Jo man viņi tik gari un tukši. Augšā lapas ir, bet viss pārējais tik pliks, jo sakaltušās lapas vienkārši nogriezu nost. Jaunas vietā neaug.
HELP:'-(
31.01.2018 22:56 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Ou, Mistel 100 gadus neesi redzēta. 8-)
Mož tai palmai Tev mājās ir pārāk karsti/auksti vai mitruma līmenis nav tāds kā vajag.
31.01.2018 23:09 |
 
Reitings 255
Reģ: 03.01.2017
Dzirdēts, ka puķēm vajag pierast pie jaunās vietas. Kamēr pierod, var sākt arī niķoties.
Nu, manējā arī šad tad mēdz visādus brīnumus izdomāt :D Esmu pamanījusi, ka vislabāk viņu likt mierā, un bez īpašas vajadzības nelīst klāt. Parasti apleju 1x nedēļā, bet ne biežāk un ne ļoti daudz. Ik pa laikam iespraužu tos mēslojuma zaļos mietiņus :D Un obligāti apsmidzinu lapas (kādas 2x nedēļā).
01.02.2018 14:12 |
 
Reitings 268
Reģ: 03.06.2012
Palmām un fikusiem ir tāds niķis, ka nepatīk temperatūras izmaiņas. Ja pirms pāris nedēļām nesi mājās un tā tikai aukstumā (kas ir reāli, ņemot vērā temperatūru aiz loga), tad liela iespēja, ka palma nometīs lielāko daļu lapu. Parasti it kā ataug vietā pēc kāda laika.
01.02.2018 14:42 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!