Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Bakalaura darbs

 
Reitings 268
Reģ: 22.07.2014
Meitenes!
Es taču varu izmantot savu kursa darbu bakalaura darbā? Pimēram, man kursa arba tēma ir ļoti līdzīga manai bakalaura darba tēmai un līdz ar to liela daļa kursa darba informācija iet iekšā baķī. Es drīkstu to izmantot? Protams var visām atsaucēm un visu, bet atsaucoties uz tām grāmatām ko es izmantoju kursa darbā, nevis atsaucoties uz savu kursa darbu.
Ceru ka sapratāt domu.:-/
30.01.2018 15:07 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Atsaucies uz savu kursa darbu.
30.01.2018 15:10 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Nu ja izmantota tā pati informācija, vietas, domas, idejas, citāti, kas bija kursa darbā, ne jaunas nodaļas, piemēram, no tām grāmatām, ko nebiji apskatījusi vispār - tad uz tām var konkrēto grāmatu. Citādi var pajautāt, vai nepārzini pat savu kursa darbu, ka atkal blāķī liec to pašu, ko vienreiz jau darīji, iesāki un tagad gribi padziļināti pētīt, piemēram.
30.01.2018 15:12 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Ja kursadarbs nav bijis publicēts (un parasti nav), tad nav korekti atsaukties uz kursadarbu, jo bakalaura darba lasītājam nav iespējas iepazīties ar pirmavotu (tavu kursadarbu), respektīvi, tu atsaucies uz kaut ko, jas, iespējams, nemaz neeksistē. Kursadarbu rakstot, tu izmantoji literatūras avotus- uz tiem arī atsaucies. Bet ja tā bija aptauja, vari atsaukties uz to nevis kursadarbu.
30.01.2018 15:23 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Es, protams, neapšaubu Dūjas milzīgo pieredzi bakalaura darbu rakstīšanā, taču mana personīgā pieredze rāda, ka šādu jautājumu labāk uzdot pasniedzējam. Ir pasniedzēji, kas sagaida bakalaura darbu kā kursa darba turpinājumu un ir tādi, kas grib "visu no nulles", kau arī tas dublēsies ar kursa darbu pa daļai.
30.01.2018 15:23 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Vajadzēja iepļackāt, kur nu citādāk. :)
Publicēts - darbi ir pieejami visai skolai (kas vērtētājam jau nav problēma, ja gribēs pārbaudīt) - ja speciāli meklē, prasa, tad citiem interesentiem.
30.01.2018 15:26 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Ja kursadarbs nav bijis publicēts (un parasti nav), tad nav korekti atsaukties uz kursadarbu, jo bakalaura darba lasītājam nav iespējas iepazīties ar pirmavotu (tavu kursadarbu), respektīvi, tu atsaucies uz kaut ko, jas, iespējams, nemaz neeksistē. Kursadarbu rakstot, tu izmantoji literatūras avotus- uz tiem arī atsaucies. Bet ja tā bija aptauja, vari atsaukties uz to nevis kursadarbu.

Tas par šo, jo kursa darbs ir oficiāli rakstīts un aizstāvēts - tur nevar būt ne runa par to, ka ''tāds varbūt neeksistē''.
30.01.2018 15:28 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Vajadzēja iepļackāt, kur nu citādāk.

Man prieks, ka Tu spēj savus komentārus par tēmu, kuru nepārzini, atzīt par pļeckām. Nākamreiz vienkārši neraksti, ja nezini.
30.01.2018 15:29 |
 
Reitings 268
Reģ: 22.07.2014
Runājot par plaģiātismu. Nav vienota sistēma kur ir visi bakalaura darbi kopā un starp tiem tiek salīdzināts. Uz plaģiātismu ''ķer'' ar grāmatām, proti ja parādās teksts, kas ir no kādas grāmatas, bet Tev nav atsauce uz to, tad tas ir plaģiātisms, bet ja tev ir atsauce, tad tas neskaitās. Un vēl, citi dara tā (ir dzirdēts) tulko latviešu-angļu vai krievu- latviešu un tad jau samaisās tie vārdi citādāki tiek izmantoti un jau ir citāds teksts.
30.01.2018 15:38 |
 
Reitings 268
Reģ: 22.07.2014
Principā, ja Tev ir atsauce tad viss kārtībā, atsauces ir galvenais, tāpēc prasīju uz kuru man atsaukties uz grāmatu vai uz savu kursa darbu, bet šķiet ka pareizāk būtu uz grāmatu.....
30.01.2018 15:40 |
 
Reitings 268
Reģ: 22.07.2014
Bija pat viens gadījums ka diviem cilvēkiem pat literatūras saraksts bija vienāds, grāmatas vienas un tās pašas, pat pēc kārtas, bet visur bija atsauces un nevar jau pierādīt ka viņš pats to nav rakstījis, kaut arī tas ir muļķim pat skaidrs ka nav, bet nu ej un pierādi, jo plaģiātisms neparādījās.
30.01.2018 15:42 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Man prieks, ka Tu spēj savus komentārus par tēmu, kuru nepārzini, atzīt par pļeckām. Nākamreiz vienkārši neraksti, ja nezini.

Sajūsminoši, cik zinoša esi par to, vai man ir saskare ar šo vai nav - traki, ja uzskati tā, kā tika rakstīts citētajā rindkopā, tad gan var rakstīt laikam, ka neesi pat klāt stāvējusi, kur nu vēl rakstījusi, ja mums šodien indīgais garastāvoklis un gribas paķengāties par šo tēmu, izsakot debilus vērtējumus.
Jealous, uzjautā vadītājai, varbūt kursa darbā teiktais, ko izmanto, ir mazsvarīgāks par to, ko pašlaik pēti, un tik maz, ka tad jau pateiks, kā tieši tavā gadījumā labāk. Par kursa darbiem uz plaģiātu, nu paņem rokās un apskaties to darbu, īpaši jau, ja ir dzirdējuši un redzējuši vairāki cilvēki, kas vērtēja pagaišgad tev. Tur nu nebūtu problēma, ka nedrīkst izmantot - bet nu varbūt tavā skolā kādi īpaši noteikumi.
30.01.2018 16:09 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Šo jautājumu es precizētu pie darba vadītāja un tikai!
***
Pati kvalifikācijas darbu rakstīšu jeb papildināšu, pavienojot divus savus kursa darbus. Pirmajā semestrī uzrakstīju KD un tagad rakstīšu otru. Aprīlī apvienošu, papildināšu un labošu. Protams, tēmas ir savstarpēji saistītas, to piekodināja darīt jau pirms pirmā KD rakstīšanas ar domu, ka kvalifikācijas darbs 90% balstīsies uz šiem abiem KD.
30.01.2018 16:36 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
* apvienojot
30.01.2018 16:37 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
Ja kursadarbs nav bijis publicēts (un parasti nav), tad nav korekti atsaukties uz kursadarbu, jo bakalaura darba lasītājam nav iespējas iepazīties ar pirmavotu (tavu kursadarbu), respektīvi, tu atsaucies uz kaut ko, jas, iespējams, nemaz neeksistē. Kursadarbu rakstot, tu izmantoji literatūras avotus- uz tiem arī atsaucies.

Tieši tā. Man neviens no kursadarbiem netika publicēts.
30.01.2018 20:59 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Es neieteiktu konsultēties ar vadītāju, jo recenzents vai recenzenti būs viņa kolēģi un tiem ne vienmēr ir vienādi uzskati un ļoti tuvas, draudzīgas attiecības. Recenzentam būs pilnīgi vienalga, vai vadītājs atļāva vai neļāva atsaukties uz kursadarbu vadītāja priekšmetā.
30.01.2018 21:08 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits