Kā ģērbties ziemā ejot uz darbu?

 
Reitings 73
Reģ: 11.02.2017
Meitenes, kas ikdienā darbā staigā svārkos un kleitās un kuras uz darbu nebrauc ar auto :-D - kā jūs ģērbjaties ejot no/līdz darbam?
Man, piemēram, darbā ir jāstaigā svārkos un 20den zeķbiksēs. Ziemā eju uz/no darbu džinsās un darbā pārvelku. Nevaru iedomāties, ka varētu būt silti iet no mājas ārā tāpat svārkos un zeķbiksēs.
Kā darāt jūs? :-)
22.01.2018 14:00 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Man patīk sapucēties uz teātri un operu. Cik tad bieži mēs pucējamies? Lai gan piekrītu teicienam, ka tu nevari būt overdressed, es strādāju jomā, kurā nav pieņemts nākt ikdienā uz darbu vakarkleitā un uz 12cm papēžiem (neko jau man neteiktu, bet es justos emocionāli neērti), un man fiziski nav tik daudz laika un enerģijas, lai vairākas reizes nedēļā apmeklētu teātri, restorānu, saviesīgu pasākumu. Tās iziešanas jau tā ir vien dažas reizes mēnesī, labākajā gadījumā 1x nedēļā, man taču arī kādreiz gribas uzvilkt lakādas augstpapēžu laiviņas un mežģīņu kleitu!
Bet par atbilstību gadalaikam piekrītu. Uz parastām teātra izrādēm esmu gājusi smalkos augstpapēžu puszābakos, kad ziemā devos uz operu, līdzi ņēmu maiņas apavus, toreiz bija reāli -30 un kupenas, taksis tur nelīdzētu, jo iekšā neieved.
Runājot par kino un lidojumiem, jā, es esmu no tām nenormālajām, kas lido augstpapēžu kurpēs! Un esmu arī pucējusies uz kino, jo bija noskaņojums uz pucēšanos. Attieksme pret lidojumiem gan vairs nav tāda kā pirms 50 gadiem, bet personīgi man lidojums ir piedzīvojums, darba vajadzībām nelidoju, tātad lidojums = atvaļinājums, bet atvaļinājumi man pēdējos gados ir bijuši tik reti, ka tie ir reāli svētki. Patīk sapucēties un nosvinēt to, ka dodos atvaļinājumā. Tas nenozīmē, ka līdzi nav pludmales iešļūcenes un sandales gariem pārgājieniem.
23.01.2018 18:45 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Runaajot par iziesanu uz Operu uttNu manaa pusee esmu redzeejusi dazaadi geerbtus cilveekus.Sanfrancisko operas teaatrii parasti loti labi apgeerbtus,pat garaas kleitaas ,svaarkos,ziida biksees.Viiriesus uzvalkos uttBet tad blakus turpat studenti dzinsinaas ...Katras kaa veelaas-neviens neko daudz nenem galvaa.Man pasai gribaas sapuceeties tomeer un viiram taapat.Zaabakos sevi nevaru iedomaaties arii Latvijas ziemaa ,ne teaatrii,ne operaa,jo man noteikti buutu karsti,lai cik smalki nebuutu zaabaki.
23.01.2018 18:58 |
 
Reitings 1983
Reģ: 13.01.2012
Apģērbs ir mūsu vizītkarte, apģērbs var norādīt uz cilvēka lomu/statusu sabiedrībā.

Šis man vispār liekas jocīgi, ka jānorāda vizuāli, kādā lomā/statusā tu esi sabiedrībā... To, manuprāt, dara tikai cilvēki, kas nav pašpietiekami un ar kaut kādiem kompleksiem. Un cik novērots, tad austrumeiropiešiem patīk zīmēties, gan ar apģērbu, gan ar auto.
23.01.2018 21:14 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
Un cik novērots, tad austrumeiropiešiem patīk zīmēties, gan ar apģērbu, gan ar auto.

Tikai Latvija nav Austrumeiropā.
23.01.2018 21:23 |
 
Reitings 1983
Reģ: 13.01.2012
Tikai Latvija nav Austrumeiropā.

Ok. Ja gribi korekti, tad postpadomju valstīs. :D Tas, ka pēc ANO iedalījuma esam pie Ziemeļeiropas, nemaina lielāko daļu Latvijā dzīvojošo cilvēku domāšanu.
23.01.2018 21:30 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
meksikanka, var gan, celojot, istenot spontanu ideju apmeklet labu operas izradi vai baletu pedeja bridi.
Diezgan biezi, kad biletes ir izpardotas, jainteresejas ir pasakuma diena.Es visbiezak to paludzu viesnicas concierge. Ne reizi vien, vini ir sadabujusi biletes taja pasa diena. Varbut nedaudz dargak ir, bet ja loti gribas.. Labi, varbut pirmizrade ta nebus vai ari cenas pirmizradei bus dubulta, bet citadi tas nav neiespejami.
23.01.2018 22:15 |
 
Reitings 388
Reģ: 19.12.2017
Ta ka te tads offtopiks panesies.. Es paslaik esmu iekapusi ertaja faze, legingi, dzemperi, garas jakas utml. Velkot kleitas, vienmer (ikdiena) velku 40den vai vairak den (pat lidz 150den) zekubikses. Tas gan nenozime, ka neizskatos smuki -manuprat, skaisti var izskatities ari erti gerbusies.
Par tiem lidojumiem gan ari esmu brinijusies. Parsvara lidoju agri no rita vai velu vakara uz nakts pusi. Ja man jacelas 3, lai 4 vai 5 butu lidosta un 7 izlidotu, tad es noteikti trijos labak uzvilksu kaut ko ertu, nevis krasosos, vilksu kleitu un augstpapezu kurpes - bet tiesam ir tadas sievietes, kas uz lidojumiem 7-9 no rita ir sapucejusas.
Noteikti piekritu, ka uz saviesigiem pasakumiem, tai skaita uz teatriem, ballem, koncertiem utt. jaiet sapucetai. Ari uz klubiem un bariem, manuprat (protams, citadak sapucetai neka uz teatri :D, bet jocigi noskatos, ja uz klubu atnak ar dzinsiem). Ari, ja jatiekas ar biznesa klientiem vai tml. kaut kas nopietns - tad attiecigi ari jagerbas nopietni. Bet ta ikdiena neiespringstu, man darba nav dresskods, gerbos visdazadakas kombinacijas, ari tadas, kur liekas, ka, iespejams, nebutu parak iederigi. Iepriekseja darba gan bija dresskods, bet tobrid ari ikdiena gerbos cita stila - daudz kleitu utt. Tobrid darba pavisam izslegti bija dzinsi (pat ja melni), kaut kadi krasainie dzemperi/topi utml.
23.01.2018 22:24 |
 
Reitings 388
Reģ: 19.12.2017
Man joprojām atmiņā ir kā uz universitātes izlaidumu, mana kursabiedrene ieradās īsā parastā baltā lina kleitiņā ar platu melnu jostu un balerīnās. Ok, meitene bija ļoti skaista pati par sevi un kaut maisā - joprojām būtu skaista. Bet cik atbilstoši tāds apģērbs ir pasākumam? Tas jau cits jautājums...

Manuprat, universitates izlaidumam tiri piemeroti (cik nu mana iztele saskan ar to realitati, kas bija). Tapat svinigaja dala visiem ir mantijas un tas tiek novilktas tikai pec tam, ka ari loti daudzi izvelas asketiskus variantus. Tiesi tie pirmie cilveku izlaidumi (9.kl., pat bernudarzs :D) ir tie, kur ir kuku tortes utt.
Es it ka esmu par svinigumu, bet par vienkarsibu.
Protams, ta balta kleita ar melno jostu varbut nav tada, kadu esmu iedomajusies sev prata.
23.01.2018 22:30 |
 
Reitings 388
Reģ: 19.12.2017
*kuku kleitas :D
23.01.2018 22:30 |
 
Reitings 388
Reģ: 19.12.2017
Zem biksēm vai tad nevar zeķubikses vilkt?

Vot, so arpratu es nekad neesmu sapratusi. Pedejo reizi ta dariju (mamma lika) dzila berniba. :-| Tacu loti neerti un musdienas ir citas alternativas, piemeram, legingi ar silto ieksu vai tamlidzigi.
23.01.2018 22:38 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Ar ko atšķiras zeķubikses ar legingiem - taču pēdu tikai nav. :D
23.01.2018 22:40 |
 
Reitings 388
Reģ: 19.12.2017
Ar to, ka es virs legingiem nevilku dzinsus. Es saprotu kaut ko vienu - dzinsus, bikses, legingus vai zekubikses. Nevaru iedomaties gerbties tadas kartas.
23.01.2018 22:46 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
Es pa retam uzvelku zeķubikses zem biksēm, bet tas gadās kādas pāris reizes gadā, kad ir aukstākās dienas. Ērti nav jā, bet toties ciskas tik ļoti nesalst. :D
23.01.2018 22:46 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
acidpauli, toreiz nevienam nebija mantiju uz izlaidumu. Tieši tāpēc jau mani arī izbrīnija šīs kleitas izvēle. Tā meitene ikdienā ģērbās daudz skaistāk un pārdomātāk kā uz izlaidumu. Sorry, bet absolūti parasta īsa, pilnīgi balta lina (!) kleita nevar būt piemērota izlaidumam. Tāda derētu tikai uz pludmali (nesaku, ka visas lina kleitas der pludmalei, bet konkrēti tā kleita). Starp “kūku” kleitām un parastām ikdienas vasaras kleitām ir gana daudz citu alternatīvu, kuras izskatās svinīgi.
23.01.2018 23:00 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
Es velku sis un nesudzos. :)
23.01.2018 23:23 |
 
Reitings 284
Reģ: 25.07.2012
Vispar zel, jo tada attieksme pret gerbsanos nozime ari to, ka , piemeram, galda manieres ari nav izkoptas t.i. ja pajautatu , kura puse jastav udens glazei , kura vina glazei vai kura bridi salvete uz celiem janovieto- nav ne jausmas. Vel vairak: kada starpiba, ka tikai daksa un nazis ir!

Nē, nu negribas jau izklausīties pārāk agresīvai, bet nu.. :-D Pasarg Dies' sēdēt pie viena galda ar tādiem neinteliģentiem cilvēkiem, kas nezina, kurā galda malā ūdens glāze jāliek :-D
Izklausās, ka Tev ir ļoti garlaicīga dzīve, Cataleya, ja nav nekas labāks darāms, kā pētīt citu galda manieres :-)
Par tēmu runājot. Strādāju ofisa darbu, bet stingri noteiktas ģērbšanās prasības nav. Lielākoties velku 150 vai 200 den zeķubikses un svārkus. No virsdrēbēm - mēteli. Bet nenoliegšu, ka zem -5 grādiem tāpat vējš pūš cauri un ir auksts. Droši vien siltāku mēteli prasītos.
Tavā situācijā pārģērbtos darbā, protams, ja tas iespējams.
24.01.2018 15:15 |
 
Reitings 951
Reģ: 16.12.2014
Pasarg Dies' sēdēt pie viena galda ar tādiem neinteliģentiem cilvēkiem, kas nezina, kurā galda malā ūdens glāze jāliek

Un ATKAL - Nez, kādēļ tiek kaunināti tie, kuriem ir manieres un kuri par to piedomā, nevis tie, kuriem tādu nav!
Ir taču jāsaprot, ka nav runa par tādiem absolūtiem sikumiem (kas kādā sevišķā pasākumā un situācijā gan var nodot citiem kādu info par manieru nezināšanu) , bet par to, ka arvien vairāk par normālu tiek uzskatīta tieši nekulturāla uzvedība vai pilnīgi pofigistisks ģērbšanās stils, neaudzinatība, jo visas ētikas normas, etiķete u.t.t. taču ir konservatīvu pajoliņu murgi! Lūk, tas ir traki, manuprāt!
Ir jāsaprot, ka mērenība ir tā atslēdziņa! Un spēja izvērtēt, kur var atļauties izturēties brīvi un nepiespiesti un vienalga uz visu, bet kur tomēr jāpiedomā būtu vērtējama kā pluss, nevis tas, par ko būtu jākaunās.
24.01.2018 15:26 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Mees te novirzamies no teemas atkal,:-Dbet es loti piedomaaju pie savaam maniereem,noteikti esmu taalu no taa perfektaa,bet censos .Eiropaa cilveeki noteikti ietur galda manieres labaak.
Piederu pie tiem cilveekiem,kurs ieveero ,kaa eed mani tuvinieki ,piemeeram.Savus beernus arii maaciju kaa uzvesties pie galda jau no pasas beerniibas,ko te tagad manaa pusee neredzu.
Man liekaas,ka tas viss tomeer loti daudz pasaka par cilveeku kopumaa-gerbsanaas stils,galda manieres,runas veids utt.
24.01.2018 15:39 |
 
Reitings 951
Reģ: 16.12.2014
Mees te novirzamies no teemas atkal

Tas offtopiks jau te figurēs, kamēr vien tēma būs atvērta, visdrīzāk :D Vienkārši Autores jautājumā potenciālais atbilžu loks ir visai šaurs, tad nu visas iespējas izpausties par attālināti saistītu tēmu. :)
24.01.2018 15:42 |
 
Reitings 284
Reģ: 25.07.2012
Un ATKAL - Nez, kādēļ tiek kaunināti tie, kuriem ir manieres un kuri par to piedomā, nevis tie, kuriem tādu nav!

Diez kurā vietā es kaunināju manierīgus cilvēkus?
Neuzskatu, ka uz operu ir jāiet džinsās vai restorānā jāēd kā cūkai. Bet šausmināties par to, ka kāds nepārzina galda etiķeti, ir stulbi. Ne visi cilvēki ikdienā iet uz restorāniem un pārzina galda etiķetes nianses, tādēļ es neko sliktu nepadomāšu par cilvēku, kurš klēpī neuzklās salveti vai ūdens glāzi noliks otrā galda malā. Tas automātiski nenozīmē, ka viņš pie galda uzvedas kā cūka. Un gabals nevienam no tā nenokritīs.
24.01.2018 15:47 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits