Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kāpēc es atteicos no gaļas.

 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Šis gads ir iestājies ar pavisam citu domāšanu un savu sajūtu apstiprināšanu.
Runa būs par to ko mēs ēdam un tieši par gaļu.
Cik sevi atceros man gaļa nav īpašu sajūsmu radījusi, kā jau kārtīgā latviešu ģimene, neiztikām bez gaļas celšanas galda nevienu dienu. Pat ja tu jūti, ka Tev negribas, Tev bija jāēd, jo tā taču vajag. Kotlešu smarža šķebināja,vienīgais, kas likās ēdami bija vistas karbonāde, apcepta vista un vistas šašliks, viss tas bija izmērcēts garšvielās, olā, miltos, līdz ar to garšas kārpiņām pieņemami.
Gadiem ejot un uzsākot dzīvot atsevišķi es pati par sevi nepirku un negatavoju, vienīgais tik kā ēdu, kad atbraucu ciemos, jo kā gan neēdīsi ko Tava mamma ar mīlestību ir taisījusi.
Šobrīd esmu atteikusies pavisam, es vairs nevaru sevi iedomāties ka ēdu gaļu, man gaļa liekas pretīga. Esmu lasījusi daudz informācijas, lai saprastu vai viss ir pareizi un cilvēks var iztikt bez gaļas, un jā viņš var. Daudzi gaļēdāji teiks, ka cilvēks ir visēdājs un tā ir dabā iekārtots, ka mums ir gaļa jāēd. Te būs nedaudz info salīdzināšanai ar dzīvnieku pasauli.
Gaļas ēdāji: asi, gari nagi plēšanai
Zālēdāji: nav nagu plēšanai
Cilvēki: nav nagu plēšanai
-
Gaļas ēdāji: nav ādas poras un svīst ar mēli
Zālēdāji: svīst caur ādas porām
Cilvēki: svīst caur ādas porām
-
Gaļas ēdāji: asi priekšējie zobi plēšanai, nav plakanu zobu gremošanai
Zālēdāji: asi priekšējie zobi, bet aizmugurējie dzerokļi gremošanai
Cilvēki: asi priekšējie zobi, bet aizmugurējie dzerokļi gremošanai
-
Gaļas ēdāji: zarnu trakts, kas ir tikai 3 reizes garāks nekā ķermeņa garums, lai gaļa, kas ātri bojājas var iziet cauri ātri
Zālēdāji: ir zarnu trakts, kas 10-12 reizes pārsniedz ķermeņa garumu
Cilvēki: ir zarnu trakts, kas 10-12 reizes pārsniedz savu ķermeņa garumu
-
Gaļas ēdāji: spēcīga sālsskābe kuņģī, lai sagremotu gaļu
Zālēdāji: kuņģa skābe, kas ir 20 reizes spēcīgāka nekā gaļas ēdāju
Cilvēki: kuņģa skābe, kas ir 20 reizes spēcīgāka nekā gaļas ēdāju
-
Gaļas ēdāji: siekalu dziedzeri mutē nav nepieciešami, jo uzturs nesastāv no graudaugiem un augļiem
Zālēdāji: labi attīstīti siekalu dziedzeri, kas ir nepieciešami, lai sagremotu graudu un augļu ārējos apvalkus
Cilvēki: labi attīstīti siekalu dziedzeri, kas ir nepieciešami, lai sagremotu graudu un augļu ārējos apvalkus
-
Gaļas ēdāji: skābas siekalas bez ptyalin fermenta, kas sagremotu graudus
Zālēdāji: sārmainas siekalas ar ptyalin fermentu graudaugus sagremošanai
Cilvēki: sārmainas siekalas ar ptyalin fermentu graudaugus sagremošanai (Balstīts uz AD Andrews diagrammas, Fit Food for Men (Chicago,1970))
Ir skaidrs, ka, ja cilvēki būtu domāti, lai ēstu gaļu, mums nebūtu tik daudz būtisku gremošanas līdzību ar dzīvniekiem, kas ir zālēdāji. Daudzi jautā: „Ja mums nebija paredzēts ēst gaļu, kāpēc mēs to darām?”. Tas ir tāpēc, ka mēs esam ieprogrammēti ēst gaļu. Arī ADA (Amerikas Dietologu Asociācija) atzīst, ka "lielāko daļu no cilvēces vēstures, cilvēki pārtika no vegānu vai lakto-ovo veģetāra uztura." Populārs apgalvojums no gaļas mīļiem,”Savvaļā dzīvnieki nogalina citus dzīvniekus pārtikai. Tā ir dabā iekārtots.” Pirmkārt, mēs neesam savvaļā. Otrkārt, mēs pavisam vienkārši varam dzīvot bez gaļas un nogalināšanas.
Pierādi, ka esi pārtikas ķēdes augšgalā – nomedī stirnu bez palīglīdzekļiem un apēd tur pat uz vietas, nevis lielveikalā nopērc līķa paciņu un uzcep uz pannas. Gaļa sāk pūt 4 stundas pēc patēriņa un paliekas pielīp pie zarnu sieniņām uz 14-21 dienām. Ja persona cieš no aizcietējumiem, sapuvusī gaļa var palikt zarnās vairākus mēnešus. Turklāt, kā jau minēts iepriekš, cilvēka siekalas ir sārmainas, bet gaļēdāju skābas. Sārmainā siekalas nereaģē pareizi ar gaļu, lai to pienācīgi pārstrādātu. Visi visēdāji un plēsēji ēd gaļu jēlu.
Kad lauva nogalina zālēdāju pārtikai, tā saplosa kuņģa apvidu, lai ēstu orgānus, kas ir piepildīti ar asinīm (barības vielām). Ēdot kuņģi, aknas, zarnas, lauva ēšanas procesā dzer asinis no mirušā dzīvnieka miesas. Pat lāči, kas ir visēdāji, ēd lasi jēlu. Cilvēki savukārt izjūt riebumu pat vien no tādas domas. Lai nesagaršotu miesas garšu, gaļa tiek apstrādāta un tai tiek pievienotas garšvielas un citas piedevas. Ja meža ugunsgrēkā sadegtu briedis, gaļēdāji neēstu tā miesu. Pat cirka lauvām jādod jēla gaļa, lai tās nebadotos līdz nāvei. Ja cilvēki bija patiesi piemēroti gaļas ēšanai, tad mēs varētu to ēst jēlu un asiņainu.Tas pierāda, kā mēs esam ieprogrammēti domāt, ka dzīvnieku gaļa ir mums labvēlīga un vajadzīga izdzīvošanai un veselībai. Ja mēs būtu patiesi gaļēdāji vai visēdāji, mēs varētu ēst dzīvnieku gaļu neapstrādātu.Cepot, vārot un apstrādājot ar garšvielām, sāli, kečupu, majonēzi, sinepēm vai mērcēm mēs noslēpjam šausmīgo gaļas garšu. Tas ir vienīgais veids, kā mēs kā cilvēki esam spējīgi ēst gaļu, jo mēs atsakāmies to ēst neapstrādātu un asiņainu, kā īstiem gaļēdājiem piedienas.
Ar šo visu es neko nesludinu un nemācu kā ir jādzīvo un dzīvē neafišēju nevienam. Tikai saskaros ar cilvēku izbrīnu darbā un skolā par to kā var neēst un no kā tad es vispār pārtieku.
Katrs pats izvēlas kā viņam labāk.
Un vēl ļoti iesaku noskatīties filmu "Zemieši" angliski "Earthline". Tur tiek parādīts par to kā tā pati vista nonāk veikalu plauktos, kā tiek testēts uz dzīvniekiem un viss pārējais. Filma ir smaga, bet viņa ir jāredz.
21.01.2018 14:56 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Iesaku palasīt arī cita veida informāciju.
21.01.2018 15:01 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Palags parak gars, bet galu edam un edisim.:-P:-P:-P
21.01.2018 15:04 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
Cepot, vārot un apstrādājot ar garšvielām, sāli, kečupu, majonēzi, sinepēm vai mērcēm mēs noslēpjam šausmīgo gaļas garšu. Tas ir vienīgais veids, kā mēs kā cilvēki esam spējīgi ēst gaļu, jo mēs atsakāmies to ēst neapstrādātu un asiņainu, kā īstiem gaļēdājiem piedienas.

Ir vairāki dārzeņi, kā piemēram kartupeļi, kurus mēs arī neēdam neapstrādātus. Tad sanāk, ka cilvēkam no dabas nav lemts tos ēst?
Es varu būt dzīvnieks un mani var tā saukt, mani tas netraucē. Mani vairāk traucē cilvēki, kuri ar saviem video, statistikām utt. mēģina pierādīt to, ka viņi dzīvo pareizāk nekā es.
Tas nav nekas konkrēti tev, tas ir vispārīgi. Man garšo gaļa un manā mājā taj būs būt. :)
21.01.2018 15:05 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
taj tai
21.01.2018 15:06 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Beigas nelasīju, bet tad sanāk, ka tartari, vidēji cepta gaļa neeksistē. :D Tāpat salātiem liekam mērci, jo ''nespējam'' ēst briesmīgo garšu. :D
21.01.2018 15:06 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
grileta karbonade nam nam
21.01.2018 15:07 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Pierādi, ka esi pārtikas ķēdes augšgalā – nomedī stirnu bez palīglīdzekļiem un apēd tur pat uz vietas, nevis lielveikalā nopērc līķa paciņu un uzcep uz pannas.

Ej nomedī redīsus - vēlams ar specefektiem. :D
21.01.2018 15:07 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
sanāk, ka tartari, vidēji cepta gaļa neeksistē.

Tartaru pasniedz ar garšvielām, bet vidēji cepta gaļa ir jau termiski apstrādāta. Vajadzēja beigas izlasīt. :D
21.01.2018 15:09 |
 
Reitings 2478
Reģ: 03.11.2016
Nevajag lasīt vienveidīgu informāciju un uztvert to kā vienīgo patiesību. Cilvēks nav zālēdājs. Nekur tālu netiksi, ja pārtiksi no plikām salātlapām. Es arī nesaku, ka būt veģetārietim vai vegānam ir slikti. Es vienkārši gribu pateikt, ka nevajag ticēt visam ko salasies internetā, un tam truli sekot. Ja izglītojies, tad papēti informāciju plašāk, nevis seko vienam vegānu blogam uztverot to kā taisnības sludinātāju.
21.01.2018 15:09 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
steiks..nam nam
21.01.2018 15:10 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Tartaru pasniedz ar garšvielām

A salātos jau arī garšvielas. :D Rīsiem arī garšvielas utt. :D
21.01.2018 15:10 |
 
Reitings 262
Reģ: 23.06.2017
Ir zinātniski pierādīts, ka, ja visi būtu vegāni, tad uz pasaules nepietiktu lauksaimniecības zemes, lai cilvēki izdzīvotu, pārtiekot no zāles.
21.01.2018 15:11 |
 
Reitings 1330
Reģ: 29.10.2014
Man garšo jēla gaļa. Steiks piemēram vnk dievīgi. Un jā, esmu arī apēdusi pilnīgi jēlu bez sāls, tik zinu ka nedrīkst ēst, tāpēc ikdienā netaisos ēst jēlu gaļu.. Bet lai atteiktos pilnībā no gaļas, sevišķi liellopa vai liesas cūkas - nemūžam.
21.01.2018 15:12 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Tamdēļ, lai korekti izteiktu savu viedokli par otra rakstīto ir viss jāizlasa līdz galam.
Rīdziniece un macaw kārtejo reizi tik vien parāda savu līmeni.
Esmu lasījusi arī kādēļ viņa ir vajadzīga, bet šeit es akcentu lieku tieši uz savām sajūtām, ja gaļu negribas ēst, tad vai tiešām viņa būtu ar varu jāstumj un viss pārējais ir manu sajūtu apstiprināšana.
21.01.2018 15:16 |
 
10 gadi
Reitings 483
Reģ: 29.01.2009

Gaļā tāpat īsti negaršo.
21.01.2018 15:16 |
 
Reitings 2478
Reģ: 03.11.2016
bigsister, bet neēd gaļu, ja nevēlies. Ar varu tev neviens to mutē nebāž. Bet nevajag izplatīt neprecīzu informāciju.
21.01.2018 15:17 |
 
Reitings 610
Reģ: 04.03.2017
Un ko tu gribēji pateikt ar šo romānu? Negribi ēst gaļu - neēd. Ar varu tev to neviens rīklē nestums, apsolu.
21.01.2018 15:18 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
bet šeit es akcentu lieku tieši uz savām sajūtām, ja gaļu negribas

Nu un? Ko tagad, kāpēc mums tas jālasa un nevaram iebilst ar realitāti? :D
21.01.2018 15:18 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Ar varu tev neviens to mutē nebāž. Bet nevajag izplatīt neprecīzu informāciju.

+
21.01.2018 15:19 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Tikko Facebookā skatījos video, kur stāstīja, ka veģetārs dzīvesveids palīdz notievēt! (Tas tā, konteksta ar blakus diskusiju par svaru un veiksmes stāstiem).
21.01.2018 15:19 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!