Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Studijas UK

 
Reitings 7
Reģ: 09.01.2018
Čau! Šobrīd mācos 12. klasē, ļoti gribētu nākamgad sākt studijas Lielbritānijā, Vusterā (Worcester), taču sāku vairāk lasīt informāciju un sapratu, ka, lai gan tā nav Londona, dzīvošana tāpat ir dārga - vidēji izmaksas ir ap 800 eiro, kojas vien maksā 430 eiro mēnesī. Loģiski, ka vecāki nevarēs tā vienkārši pārskaitīt man šādu naudu ik mēnesi un half-time darbs šo summu nenosedz (esmu interesējusies, tas nav tikai pieņēmums), negribētos arī pavadīt vairāk laika darbā, nekā mācoties.
Vai kādai ir pieredze vai idejas ar to, kā citādāk atrisināt šo? Ir doma par viesģimenēm, au pair, kaut ko uz to pusi, bet vai tas tiešām strādā un ir iespējams?
(Meklēju, vai kādā forumā nav par šo, bet neatradu. Un, lūdzu, nevajag komentārus par to, ka, ja nevar atļauties, jāpaliek Latvijā - tas tāpat jau skaidrs, es gribu pati izdarīt maksimāli, lai varētu studēt to, ko vēlos un kas Latvijā tā īsti nav pieejams, nevis čīkstēt vecākiem vai vienkārši padoties)
(l)
Paldies!
10.01.2018 20:15 |
 
Reitings 230
Reģ: 26.09.2017
Sveika!
Part time darbu var gan atrast, domāju nosegs tev to visu.
Kojas maksā dārgi, bet ja pacentīsies, piestrādāsi būs ok!
Veiksmi!
10.01.2018 20:20 |
 
Reitings 7
Reģ: 09.01.2018
VisionOfYou, ņemot vērā, ka studentiem maksā ap 7 poundiem stundā, tātad, nosegs, tikai strādājot 6 stundas dienā, 5 dienas nedēļā. Nav neiespējami, bet varbūt ir vēl kāds variants :-D Bet paldies! (l)
10.01.2018 20:39 |
 
Reitings 137
Reģ: 05.01.2018
Bet nopietni vai tās studijas nav pieejamas latvijā? Ja gribi braukt ņem studējošā kredītu, vai meklē kādu augstskolu talak no pilsetas ar to pašu programmu.
10.01.2018 20:42 |
 
Reitings 7
Reģ: 09.01.2018
Manfromsky, tas, ko vēlos studēt ir joint honours - angļu literatūra un mediji&kultūra, programmā vairāk ir par televīziju, sociālajiem medijiem, to ietekmi uz sabiedrību, var arī izvēlēties kursus par filosofiju, body image, reklāmām, literatūru filmās utml., Latvijā tas nav tik kompakti, viss salikts kopā un arī pamatideja ir cita, tāpat arī humanitārais virziens kā tāds netiek uzskatīts par tik svarīgu kā eksaktais. (s) Studējošā kredītu dod tikai britiem vai tad, ja esi Lielbritānijā nodzīvojis 2+ gadus. Programma ir diezgan specifiska, esmu atradusi arī citur ko līdzīgu, bet tad ar lēto dzīvošanu to pilsētu universitātes arī pašas izskatās tā skumji, nav tik plašas bibliotēkas, reitings utt. Tiešām gribu tieši šeit studēt.
10.01.2018 21:01 |
 
Reitings 7
Reģ: 09.01.2018
Varbūt vēl kādam ir kas, ko ieteikt?
11.01.2018 18:53 |
 
Reitings 262
Reģ: 23.06.2017
Ja ļoti, ļoti gribas, vari mēģināt izlaist vienu gadu un nebraukt studēt uzreiz - gadiņu pastrādā un iekrāj kādu naudiņu + pēc tam paralēli studijām strādā un gan jau būs ok.
11.01.2018 19:00 |
 
Reitings 142
Reģ: 22.07.2013
Es pirmajam gadam iekrāju pirms braukšanas (krāju visu vidusskolas laiku), lai mazāks stress un ir kaut kāda rezerves nauda. Otrajā semestrī atradu pusslodzes darbu, ar kura algu nākamajos gados apmaksāju dzīvošanu.
Ja kojas par dārgu, apskaties, vai mājā istabu īrēt gadījumā nav lētāk. Un pārskati savu budžetu, jo pie 430 par kojām, 800 mēnesī liekas ļoti daudz. Kur tu plāno tos 370 tērēt? Ja pati gatavo, tad ēdienam var mierīgi iztikt ar 120, un gan jau transports tādā Worcester mēnesī arī nemaksā simtus.
ņemot vērā, ka studentiem maksā ap 7 poundiem stundā, tātad, nosegs, tikai strādājot 6 stundas dienā, 5 dienas nedēļā.

Vai arī sestdien un svētdien strādāt 12 stundu maiņas.
11.01.2018 19:45 |
 
Reitings 388
Reģ: 19.12.2017
Ko ar tādu izglītību var tālāk darīt? Nebraucu virsū, tikai interesē.
11.01.2018 19:51 |
 
Reitings 75
Reģ: 08.01.2016
Studiju maksa par vienu gadu ir pāri 9 tūkstošiem mārciņu. Hons ir 4 gadus ilgas studijas. Ceru, ka esi to ņēmusi vērā? Vienīgais reālistiskais variants ir stipendijas iegūšana (bet manuprāt šogad jau visi pieteikšanās deadlaini ir vai nu pagājuši, vai arī tuvākajās dienās būs pagājuši). Vēl ir variants studēt, piemēram, Vācijā vai Francijā, jo Vusteras universitāte ne tuvu nav tik laba, lai par to maksātu šādas summas. Kvalitatīvi universitāte ir krietni zem Lielbritānijas vidējiem rādītājiem, bet maksa tāda pati kā izcilākajās.
11.01.2018 20:03 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Atvaino - negribu būt negatīva, bet piekrītu QFT. Es saprotu, ka programmas apraksts var tagad izklausīties vilinošs, bet lielas iespējas, ka pēc studijām bûs grūti atrast darbu un pati kodīsi pirkstos. Ja paliksi UK, te univesritātes rank vērtē tā pat kā LV, vismaz lielas kompānijas, kuras var piedāvāt vērā ņemamas izaugsmes spējas. Iesaku ieskatīties https://www.thecompleteuniversityguide.co.uk/
Bet citādi - 430 eur pa mēnesi ir diezgan OK samaksa, vari mēģināt īrēt istabu. Cik saprotu, bakalaura studentiem parasti ir studiju kredīti, kuros ir arī izdzīvošanas izmaksas (nezinu gan precīzi, bet parasti universitāšu mājas lapās ir diezgan laba informācija par šīm iespējām). Jebkurā gadījumā - vēlu veiksmi.
P.S. Tas variants - vienu gadu pavadot piepelnoties - liekas diezgan labs, ar mērķi krāt studijām.
11.01.2018 21:19 |
 
Reitings 75
Reģ: 08.01.2016
Tas nav negatīvisms, tas ir reālisms. Vusteras universitāte nefigurē praktiski nekādos globālajos reitingos, piemēram, QS. Pat LU ir iekļuvusi QS reitingos. Autore grib samaksāt 36 tūkstošus mārciņu par grādu un 24 tūkstošus mārciņu par sadzīvi, t.i., tuvu 60 tūkstošiem eiro par izglītību, ko potenciāli pat labākā kvalitātē varētu iegūt LU bez maksas. Bet Vāciju, Franciju u.tml. valstis tiešām iesaku apsvērt. Izmaksas salīdzinoši zemas un izglītība laba, bet, protams, jāvelta kāds gads valodas apguvei, ja nav līmenī.
11.01.2018 22:09 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Melusina, silti iesaku ieklausīties QFT.
11.01.2018 22:29 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
nav tik plašas bibliotēkas, reitings utt.

Neizskatās arī, ka šim būtu baigā ekstra, uz ko tā triekties, vēl ar tādu naudu. Un ko pēc tam?
Latvijā ir kas ļoti tuvs un bez maksas, ja budžets.
11.01.2018 23:37 |
 
Reitings 137
Reģ: 05.01.2018
Ja godīgi, to pašu var apgūt latvijā, zem cita nosaukuma, tu vēl neapzinies to naudu kas izies mācoties anglijā, daži no ģimenes mācījās un varu teikt ka izgāja ļoti daudz naudas, jo nav jādomā tikai par studiju maksu un vietu, bet par transportu, kvalitatīvu pārtiku,medicīnu kaut vai par drēbju tīrīšanu, jo nepaņems vienā reizē visam gadam + aviobiļetes turp atpakaļ vismaz reizi gadā un sanāk summa par ko latvijā var iziet vairākas studiju programmas, piemēram tu izej vienu pilna laika, sāc strādāt un uzsāc nepilna laika
12.01.2018 00:31 |
 
Reitings 7
Reģ: 09.01.2018
Okay, liels paldies visiem, deadline tieši UK ir 15. janvāris, ir daudz, ko pārdomāt. Saprotu, ka jebkurā gadījumā sanāktu dārgi, apzinos arī studiju maksu, bet nu tā jau ir cita tēma. Cerams, ka paspēšu atrast kaut ko citu. Tiešām novērtēju šo.
(Pastrādāt gadu nesanāk, jo pēc šī mācību gada UK mainās kredītu utt. noteikumi, jo viņi izstājas no ES - tas tīri informācijai, jo esmu apsvērusi šādu variantu :-))
12.01.2018 01:20 |
 
Reitings 92
Reģ: 01.11.2016
Es nezinu vai Tev der, bet es macos UK Universitate( University of Derby) online programma un man loti patik. Turklat ari diploma netiek minets ka izglitiba ieguta talmaciba. Man sanak 4000£ gada+ varu stradat un but kur gribu.
12.01.2018 05:49 |
 
10 gadi
Reitings 1714
Reģ: 09.07.2011
Ja tiešām gribas studēt UK, tad brauc un mēģini. Tā galu galā ir jauna pieredze, ko, paliekot LV, bieži vien nevar iegūt. Un arī LV izglītība nekādā ziņā negarantē darbu, viss ir no paša iniciatīvas atkarīgs. Jā, tas nav lēti, bet studijām var paņemt kredītu un dzīvošanu mierīgi var nosegt arī ar part-time darbu (man, īpaši netaupot, izdevās arī diezgan labi iekrāt). Koju vietā es gan ieteiktu īrēt istabu kādā shared house, kas noteikti sanāks lētāk. Pirmos mēnešus varbūt būs grūtāk, līdz atradīsi darbu, bet pēc tam problēmām nevajadzētu būt. Un maksāt mazāk par minimālo neviens tev nevar tikai tāpēc, ka esi students. Tas tā no personīgās pieredzes. Lai izdodas! :-)
12.01.2018 10:36 |
 
Reitings 75
Reģ: 08.01.2016
Pastrādāt gadu nesanāk, jo pēc šī mācību gada UK mainās kredītu utt. noteikumi, jo viņi izstājas no ES

Meitene, šogad kredīts tev tik un tā nespīd, jo ir jānodzīvo Lielbritānijā vismaz 3 gadi, lai tam kvalificētos :D Kā saprotu, tu dzīvo Latvijā?
Cerams, ka paspēšu atrast kaut ko citu.

Protams, LU var dokumentus sūtīt līdz pat vasarai. Studijas LU būs daudz labāks variants nekā Vustera. Ja gribi studēt Lielbritānijā, tad sāc studēt LU, un pēc pirmā kursa sūti dokumentus uz britu universitātēm un stipendijām. Ar pirmā gada vidējo atzīmi virs 9 ir reālistiskas iespējas iegūt stipendiju studijām kādā daudz maz normālā britu universitātē. Jo kāds šobrīd ir tavs finansiālais plāns, tas man absolūti nav skaidrs.
12.01.2018 12:53 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Arī citās skolās ir vēl tuvāks virziens tam, ko vēlies. :)
12.01.2018 14:03 |
 
Reitings 7
Reģ: 09.01.2018
Derive - paldies, nezināju, ka ir arī tāds variants
garsigs_persiks - jap, tieši tā, liels paldies
QFT - jā, tad konkrēti es runāju par studiju kredītu, kuru šobrīd dod arī tiem, kas nedzīvo un nav dzīvojuši UK, ne par studentu kredītu. Šo diskusiju izveidoju tāpēc, lai cilvēki, kas ir bijuši tādā situācijā kā es, ir šo atrisinājuši un mācās/mācījās UK, varbūt iedotu padomus, jo man nav finansiālā plāna. Es nevēlos mācīties LU, tas reāli būtu pats, pats pēdējais variants. Es ticu, ka ir arī citas vietas, kur var mācīties līdzīgas progammas, bet es negribu palikt Latvijā un mēģinu saprast, kā es varu tikt tur, kur gribu, nevis tur, kur ir vienkāršāk. Bet ok, sapratu tavu domu.
13.01.2018 10:20 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits