Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Divkopienu valsts

 
Reitings 121
Reģ: 29.12.2014
Vai piekrītat, ka Latvija ir divkopienu valsts? Es domāju, ka noteikti tā ir! Mani novērojumi ir, ka latvieši un krievvalodīgie dzīvo dažādās pasaulēs. Protams uz jaunāko paaudzi tas attiecas mazāk, bet tomēr- Liela dała informācijas latviešu valodā krievvalodīgos nesasniedz. Kaut vai labdarības maratons “did pieci”- kamēr mani latviešu kolēgi aizrautīgi to apspriež un ziedo- krievu kolēgi par to neko nav dzirdējuši...
10.01.2018 15:11 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
nu, paši vainīgi :)
10.01.2018 15:19 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Protams, ka ir! Un tā turpināsies, kamēr vien uzņēmumi un valsts iestādes turpinās ar krieviem runāt krieviski.
10.01.2018 16:41 |
 
Reitings 772
Reģ: 23.08.2016
Jā, tā ir. Manuprāt, problēmas sakne ir krievu skolas, kas nav sliktas pēc būtības, bet jau no bērnības nošķir latviešus un krievus.
10.01.2018 17:18 |
 
Reitings 139
Reģ: 23.11.2017
Un, tā turpināsies, kamēr latvietis pāries uz krievu valodu.
Es nesaprotu kā var būt tā, ka ir tādi krievi, kuri nodzīvo Latvijā 70 gadus un pat nesaprot, ko viņam saka latviski, kur nu vēl runāt???
10.01.2018 17:19 |
 
Reitings 134
Reģ: 05.12.2017
Es nesaprotu, kāds sakars tam, ka krieviem atbild krieviski, ar to, ka katra tauta dzīvo divās pasaulēs. Man tas liekas tikai loģiski, ka katrai tautai (protams, ar izņēmumiem) ir savas interešu grupas un interešu loks. Pat ja visi krievi runās latviski, tas nenozīmē, ka viņi automātiski sāks klausīties latviešu ziņas un pastiprināti interesēties par Latvijā notiekošo. Pat es, būdama latviete, nezinu par tādu labdarības maratonu, jo neskatos Latvijas televīziju. Un, kas tur tāds?
10.01.2018 17:28 |
 
Reitings 132
Reģ: 04.03.2015
Krievijai un pašiem krieviem tas viss ir vajadzīgs, jo kurš gan balsos par Ušakovu, ja visi krievi sāks tusēties ar latviešiem un pazudīs jēdziens: tas jau ir savējais, tad balsošu par šo. Tapēc arī Saskaņa dara visu, lai saglabātu krievu skolas, krieviem bērnudārzos ir priekšroka un garākas rindas...
10.01.2018 17:37 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Ja salīdzina kā bija 90tajos, tad izmaiņas var redzēt. Integrācija tomār notiek.
Lielākā daļa cittautībnieku, kas agrāk bija diezgan agresīvi neLatviski, tagad ir mainījušies uz labo pusi.
Kā arī liela daļa prot Latviski un pa lielam ir apmierināta ar dzīvi te.
Tas ka Krievi pilnībā nebūs Latvijas vērtību piekritēji arī ir skaidrs. Un lai paliek tādi kādi ir.
Galvenais ir nemēģināt uzspiest Latviskumu, viss notiks pats no sevis.
Citādi var sanākt Ukrainas variants.
10.01.2018 17:40 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Nepiekrītu Sadie. Nav tās pasaules un intereses nemaz tiiik atšķirīgas, noteikti ne ar tiem krieviem, kuri paši, vai kuru vecāki ir dzimuši Latvijā. Man visur ir bijuši jauki kolēģi krievi, ar ko var papļāpāt, aiziet kopā uz kādu pasākumu un nejauši saskrieties kādā citā pasākumā. Bet ar to mūsu komunikācija arī izbeidzas, jo krievu cilvēks nevar savu joku izstāstīt man un es savējo - viņam, tā, lai mēs viens otru saprastu. Līdz ar to, dabiski, ka krievi čupojas ar krieviem, latvieši ar latviešiem, un katrs dzīvojas tai informācijas telpā, kas viņam ir valodas ziņā vieglāk uztverama, kaut gan intereses var būt vienas un tās pašas.
10.01.2018 17:40 |
 
Reitings 649
Reģ: 06.11.2012
Pat ja visi krievi runās latviski, tas nenozīmē, ka viņi automātiski sāks klausīties latviešu ziņas un pastiprināti interesēties par Latvijā notiekošo.

Vispār te nu gan es nepiekrītu. Jā krieviem vairs nebūs problēmu ar latviešu valodu, tad viņiem parādīsies arī jauni latviešu draugi, kas pastāstīs gan, kas ir "Dod pieci", gan ka Jāņos nevajag dzert šņabi. Bet pagaidām valsts Ušakova un draugu personās, balso un veic visādas aktivitātes, lai valsts joprojām finansētu pilnu izglītību svešvalodā. Ķengaragā, pirms pāris gadiem, brālis gribēja pierakstīt meitu- tur ir 9 bērnudārzi. 6-krievu un 3- latviešu. Man vienam tas liekas.. nepareizi? Turklāt- krievu bērnudārzos rindu, nav- bet ir taču tik labi, ja bērns zina krievu valodu, bet latviešu bērnudārzos rindas ir gadu garumā..
Kamēr tā būs- mums būs divkopienu valsts.
10.01.2018 18:41 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits