Meitenes vecākiem jāapmaksā kāzas?Kā dara jaunie pāri?

 
Reitings 82
Reģ: 26.12.2013
Kā ir pieņemts vispār? Vai tas skaitās pareizi? Vnk nezinu kā dara jaunie pāri? ?? :-/
Mēs ar draugu šogad plānojam kāzas (2018. gada jūlijs)
Draugs grib lai mani vecāki apmaksātu mūsu kāzas, nelielas salīdzinoši (4-5 tūkstoši euro apmērā, apm 50 cilvēki )
Bet viņš nopirktu mums dzīvokli, 3 istabu, kur mēs dzīvotu.. Tāda kā noruna, lai viss būtu godīgi no abām pusēm. Viņa mamma arī tam piekrīt..
Problēma tur, ka maniem vecākiem tādas naudas protams nav, tātad jāņem kredīts.. Es arī strādāju par minimālo, un vēl maksāju par studijām, iekrāt neko daudz nesanāk..
No vecākiem nekad neesmu ņēmusi naudu, vienmēr pati esmu tikusi galā, un tāpēc nevaru viņiem prasīt tādu summu ( 3 tūkstoši)
Pie tam zinu mammas domas, ka pašiem būtu jātiek galā..:-/
20.12.2017 19:04 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Var jau palikt dzīvot kur ir (ja nav katastrofa) un taisīt kāzas, nu mazākas, lētākas arī var tāpat, bet laulība ne visiem ir zemākā vērtē par to, ka jāpērk dzīvoklis un ka precēšanās nebūtu nepieciešamība.
21.12.2017 00:03 |
 
Reitings 1180
Reģ: 03.06.2017
Mūsu kāzas bija tīra formalitāte.Jo tiešām nekas nav mainījies mūsu attiecībās,izņemot to,ka man tagad ir viņa uzvārds.Joprojam turpinam besīt viens otru,ņirgt par visiem un ēst ka cūkas Mcdonalds:-D
21.12.2017 00:05 |
 
Reitings 134
Reģ: 05.12.2017
MissMia, +++++
21.12.2017 00:07 |
 
Reitings 134
Reģ: 05.12.2017
BananaGod, jau kāzas bijušas!? Ak kungs, no sirds apsveicu Tevi un tiešām novēlu visu, visu to labāko, skaistāko un gaišāko! :)
Pati esmu te jau ilgu laiku. Kā lietotāja arī esmu te gan vairākkārt bijusi, gan pazudusi, tāpēc, lasot dažādas diskusijas, sanāca pasekot līdzi Tavam stāstam, sākot ar brīdi, kad rakstīji par savu mammu un savu vēlmi pārcelties pie drauga. Tolaik ļoti pārdzīvoju par Tevi un par to vai Tev viss izdosies. Un tagad izlasu, ka jau raksti par kāzām... Goda vārds, prieka asaras sariesās acīs. Esam pilnīgi nepazīstami cilvēki, taču, neskatoties uz to, tik un tā, pateicoties šim forumam, pārdzīvoju šeit esošo meiteņu likteņiem līdzi tā it kā ar katru būtu pazīstama personīgi. Tiešām novēlu Tev, lai Tavā dzīvē viss izdodas! :)
21.12.2017 00:14 |
 
Reitings 388
Reģ: 19.12.2017
Zinu pāri, kurš nesen kāzām ņēma palielu kredītu...
Māsa ar vīru savas kāzas apmaksāja no savas kabatas, kā dāvanu abu vecāki kādu naudu pasniedza, bet nu primāri jaunlaulātie maksāja.
Savas kāzas plānoju rīkot par kopējo budžetu ar topošo vīru, ja vecāki varēs palīdzēt - ļoti jauki, bet saprāta robežās, ja nevarēs - tas nekas, neko negaidītu.
21.12.2017 00:33 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Tas nav pienākums :)
Mūsu vecāki ir par to , ka apmaksā daļēji jaunlaulāto kāzas , jo tā ir arī abu ģimeņu savienība , tieši tāpēc arī bija vēlme nākt talkā ar saviem maciņiem , dalot uz pusēm galdu un svinību vietu . Kleitu , gredzenus un vēl viss kaut ko apmaksāja vīrs .
.
Man nav izprotama modernā trendīgā pieeja , ka principa pēc negrib , lai vecāki ņem dalību , tipa sakot tā ir jaunlaulāto balle . Tā nu gan nebūs , tā ir arī abu jauno ģimeņu savienošanās un arī viņu griba .
21.12.2017 00:39 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Un jautājums tām , kuras ir tādas "visu pati" , jums vecāki , mamma negādāja pūru ?
Man gan lielākoties mamma gādāja par pūru , sākot krāt savas meitas nākotnei dažādas ikdienā noderīgas lietas : pāris gultas veļas komplekti , dvieļi , galda piederumi , šķīvji utt . Manu gaumi zina pietiekami labi un arī izvēlējās visu tādu universālu , lai nav tā , ka servīze galīgi nav pa prātam . Un beigās dabūju pilnu lādi ar "starta komplektu" laulības kopdzīvei ;) No vīra puses arī nāca daudz kas saimniecībā noderīgs .
Bet varbūt tas vienkārši atkarīgs no tā cik tuvas attiecības ar saviem ģimenes locekļiem un kāda ir arī viņu nostāja . Mani vecāki nav tādi , kas iemestu "kaķēnu jūrā" un esmu par to viņiem ļoti pateicīga .
Kad brālis precējās ,vecāki arī gādāja šo to praktisku saimniecībai , te tēvs nāca vairāk talkā , apgādājot brāli ar dažādiem gadžetiem un moderniem darbarīkiem ;)
21.12.2017 00:49 |
 
Reitings 388
Reģ: 19.12.2017
Viedās minkas izteicieni ir tik interesanti. Viņas bērniem, protams, ir paveicies, ka nebūs jādomā par mājvietas jautājumiem, bet tas nenozīmē, ka citi vecāki nav rūpējušies par saviem bērniem, ja neapmaksā viņiem mājvietu vai kāzas.
Man vecāki devuši tik daudz ko, gan morāli, gan finansiāli ieguldījuši tik daudz darba, ka pieprasīt vispār kaut ko ir lielākajā mērā nekaunīgi - un domāju, ka tā ir daudziem mūsdienu jauniešiem. Vairāk būtu jakultivē pateicība un mazāk "pirkt pirkt pirkt" domāšana.
21.12.2017 00:51 |
 
Reitings 134
Reģ: 05.12.2017
Mani vecāki nav tādi , kas iemestu "kaķēnu jūrā"

Atvainojos, bet nevajag jaukt pūra sagādāšanu un "iemestu kaķēnu jūrā" ar 5 tūkstošiem, kuri tiek prasīti no ģimenes, kurai tāda nauda vienkārši nav. Tās ir divas pilnīgi dažādas lietas. Katra ģimene, skatoties pēc savu iespēju robežām, dod pūrā tās lietas, kuras var atļauties dot. 5 tūkstoši, manuprāt, gan nav tā lieta, kura kādam tāpat vien mētājas kaut kur kurpju kastē bēniņos.
21.12.2017 00:55 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Man liekas es ne vārda nebildu par to , ka autores vecākiem vajadzētu pašiem apmaksāt kāzas , vēl jo vairāk tik milzu summu 4-5 tūkst , kuras tiem nav .:-|
21.12.2017 00:58 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Kaazu balle un liela kleita ir jauniesu velme, gribi peeceties un nav nauda? Vecaki iedos naudu zzagsa ki iemaksat par ceremoniju, gredzeeniem, uzvalku vecis ev pats var nopelnit , tapat jausna sieva klweotinu,sampi un kuku vcecaki ar var uzsaukt...Viss !!!!!!!!!!! Girbi lielo tusinu? Maksa pasi... daudziem vecvecakiem, vecakiem lielo kazu nav bijis pasiem..
21.12.2017 00:58 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Man pasai pirmaskazas bija nelielas ko rikojam pasi... bet ja nebutu ari tadu iespeju toreiz naktskrekla ietu uz zagsu un bez gredzeniem...loto jau bijam samilejusies un grubejam but vire sar sievu un viena uzvarda...parejais mums bija pilnigi pofig, un pirmkart po citu nauda un viedoklis.... Milejam...abi..
tevi autorit nemil... un ir mazveriabs kompleksi...laika vienaigsi calis kas uz tevi vispar paskatijies..
21.12.2017 01:01 |
 
Reitings 388
Reģ: 19.12.2017
Jo vairāk lasu, jo interesantāk paliek! Es tiešām nezināju, ka mūsdienās vēl kāds gādā pūru tīri fiziskās lietās. Tas ir jauki!
Es gan negribētu saņemt gultasveļu vai traukus no mammas. Viņa saviem gadiem ir stilīga, bet ar cita virzienu stilu. Savu mājvietu noteikti iekārtotu pēc sava stila un vienotā stilā, nepatīk, ja, piemēram, kāds trauks no mammas, kāds pašu pirkts, bet kādu draudzene uzdāvināja.
21.12.2017 01:04 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
http://cosmo.lv/forums/topic/201490-normali/ trolli vismaz rekinat iemacies
Sveikas, meitenes. Jūtos ļoti neērti, ka jāprasa interneta forumā šāds jautājums. Man ir 20 gadi, taču seksa joprojām nav bijis. Draudzenes un visi apkārtējie apgalvo, ka tas nav normāli un vienkārši tas jāizdara, bet es tā nevaru. Esmu audzināta, ka vajag to darīt ar cilvēku, kuru mīl. Tad jautājums-vai mūsdienu sabiedrībā es tiešām neesmu normāla un esmu dīvaina?
19.11.2016 13:41 |

tatad tagad tev 21 varetu but ne vairak bet raksti
bet viņs grib atrak, jo viņam jau 29 gadi, man 26
Un jā, es arī sajutu kā manipulāciju no viņa puses
Tas man arī nepatika
20.12.2017 19:31 | nosūdz

Nu jomajo ja trollo pati savas temas visma zieskatiesun parekini
21.12.2017 01:16 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
http://cosmo.lv/forums/topic/198203-nesaprasana/ 14.07.2016 19:49 saki domat kuru augstskolu izveleties kur iestaties ...tatad pec gada nekadi nevar but ka tu stude 4 kursa
21.12.2017 01:19 |
 
Reitings 134
Reģ: 05.12.2017
elzaelza, atzīstu, ka es tiešām ne tā sapratu Tavu komentāru! Atvaino!
21.12.2017 01:27 |
 
Reitings 80
Reģ: 17.12.2017
Rīdziniece
Kāpēc apgalvo, ka Katrina34 ir tāpati persona, kas raksta autore?
21.12.2017 01:34 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
. Savu mājvietu noteikti iekārtotu pēc sava stila un vienotā stilā, nepatīk, ja, piemēram, kāds trauks no mammas, kāds pašu pirkts, bet kādu draudzene uzdāvināja.

mana mamma to zin , tāpēc respektēja manas vēlmes . Nezinu gan kādu disbalansu varētu ieviest vienkārši glīti balti trauki vai standarta galda piederumu komplekts :) Gultas veļas , dvieļu ziņā arī apmēram zin gaumi , bet šeit es pat piedodu , ja nav līdz galam kaut kas , jo sākumam vienalga kāda gultas veļa vai dvieļi ir noderīgi .Pašiem sagādāt visus sīkumus arī tā no zila gaisa būtu grūti , turklāt veļa , dvieļi ir tās lietas , kuras vienalga nolietojas , tāpēc nebūtu tā , ka krāj putekļus kā tas ar "
kāds trauks no mammas, kāds pašu pirkts, bet kādu draudzene uzdāvināja.
. :)
Ja visu māk sarunāt , tad tāds starta komplekts ir ļoti pat ļoti , ļoti noderīgs :)
21.12.2017 01:56 |
 
Reitings 255
Reģ: 03.01.2017
Gultas veļas , dvieļu ziņā arī apmēram zin gaumi , bet šeit es pat piedodu , ja nav līdz galam kaut kas , jo sākumam vienalga kāda gultas veļa vai dvieļi ir noderīgi .Pašiem sagādāt visus sīkumus arī tā no zila gaisa būtu grūti , turklāt veļa , dvieļi ir tās lietas , kuras vienalga nolietojas , tāpēc nebūtu tā , ka krāj putekļus kā tas ar

Nu, paga... Jūs, dzīvojot kopā ar draugu pirms kāzām, paši to visu vēl neesat nopirkuši, ja saki "sākumam vienalga, kāda gultas veļa vai dvieļi"? :D Kur tad viss jūsu pirktais paliek? :D
Forši, ja mamma kaut ko nopērk, piemēram, jaunu gultas veļu, u.t.t., ja tas ir tas, kas nepieciešams, bet kopumā tās pūra lietas mūsdienās, vismaz man, šķiet diezgan bezjēdzīgas. Tas varbūt agrākos laikos bija aktuāli, kad tas viss nebija tik ļoti pieejams, bet tagad... Uz katra stūra to visu var nopirkt, tāpēc šķiet bezjēdzīgi krāt un dāvināt kaut kādu starta komplektu :D
21.12.2017 08:34 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Un jautājums tām , kuras ir tādas "visu pati" , jums vecāki , mamma negādāja pūru ?

Mēs no vecākiem neko neņēmām, jo vienkārši gribējām tiešām rīkot visu paši.Mums gan nebija kāzu plānošana ar viesu namu u.c. rezervāciju gadu iepriekš. Viss bija pusgada laikā pirms kāzām un līdz ielūgumu izdalīšanas nevienu nebijām informējuši par to, ka precēsimies. Jā, arī vecākus. Tā kā faktiski viņi to uzzināja 2 mēnešus pirms kāzām un naudu mums nevajadzēja, bijām jau visu izrēķinājuši un sakrājuši. Jāatzīst, ka vecāki bija dāsni kāzu dāvanā, īpaši manējie, bet pat prātā neienāca, ka otras puses vecāki tagad kaut ko ir parādā un jāsāk no viņiem piedzīt starpība (t)
Mani vecāki nav tādi , kas iemestu "kaķēnu jūrā"

Par šo gribās jautāt - tev dzīves pirms laulībām nebija? dzīvoji ar vecākiem?
Mēs ar vīru kopā dzīvojam jau 4 gadus, starta komplektus sadāvināja pirmajā sālsmaizē, tad tikām pie daudz kā - nāca ar visu ko :-D gan gludekļiem, gan mikreni, gan visādām citādām saimniecībā nepieciešamām lietām. Pēc kāzām vēlreiz to neatkārtoja un labi, ka tā, jo nu kur es to visu tagad liktu? :-D
21.12.2017 09:04 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (2)