Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Aukstie latvieši

 
Reitings 689
Reģ: 05.08.2017
Tā kā katrai tautai ir sava mentalitāte, kurai nereti piedēvē noteiktas rakstura īpašības, par latviešiem mēdz teikt, ka savstarpējās attiecībās esam introverti, vēsi un mums pietrūkst dabiskas atvērtības un sirsnības pret citiem cilvēkiem.
--
Ir viena projektu kolēģe, kura agrāk dzīvoja ASV. Viņai ir pielipis amīšiem raksturīgais mūžīgi platais smaids, nepieciešamība draudzēties ar visiem, apjautāties, izrādīt uzmanību, izpalīdzēt un nereti apskauties gan ar kolēģiem, gan ar tikko iegūtām paziņām. Viņai tas sanāk dabiski, jo tiešām pēc dabas ir ļoti pozitīva un izpalīdzīga. Diemžēl nācies dzirdēt kaktu runas, ka citus kolēģus tas kaitina. Vakar viņu pavēroju un aizdomājos...
--
Tēmu attiecinot uz sevi, varu apgalvot, ka jā, sevi uzskatu par vēso latvieti. Man ir svarīgi mani vecāki, vecvecāki, brāļa ģimene, mans mīļotais un divas labākās draudzenes, bet pret paziņām izturos laipni, korekti, taču bez dziļākas sirsnības. Bet es arī neko no citiem negaidu.
Agrāk dzīvoju ārpus Latvijas, tur bieži no pašiem tautiešiem nācās dzirdēt, ka latvietis ir tas, kas otram ne tikai neizpalīdzēs, bet arī kāju pieliks priekšā. Uz sevi to attiecināt nevarēju, neesmu riebīga, bet speciāli ar padomiem ar nevienam pakaļ neskrēju.
--
Ko domājat jūs? Vai uzskatāt sevi par vēso latvieti vai izteikti sirsnīgu cilvēku? Un kāda latviešu tauta pēc sirsnības "skalas" jums šķiet kopumā?
Kā ir tām, kuras dzīvo ārzemēs - vai šajā ziņā jūtat atšķirību starp letiņiem un citām tur sastaptām tautām?
19.11.2017 14:27 |
 
Reitings 35
Reģ: 22.11.2017
Varbuut taa ir tiesaam taisniiba,ka laika apstaakli iespaido cilveekus?

Man gribas piekrist šim viedoklim. Jā, protams viss atkarīgs no cilvēka temperamenta un rakstura, taču jāpiekrīt, ka arī laikapstākļi ietekmē. Esmu izteikta siltummīle, līdz ar to, kad vēl dzīvoju Latvijā, rudens un ziema bija tie gadalaiki, kurus pārdzīvoju izteikti smagi. Jutu, ka tiešām nāk virsū visas negatīvās emocijas - dusmas, īgnums, neapmierinātība ar sevi un citiem. Mocījos ilgi, līdz sapratu, ka man, kā cilvēkam, kuram ir svarīgs saules gaišums un siltums, vajag kardināli mainīt visu dzīvi. Kopš pārcēlos uz valsti, kur gandrīz visu cauru gadu spīd saule, jūtu, ka esmu mainījusies un ka ir atgriezies dzīvesprieks un mīlestība pret dzīvi. Līdz ar to spēju saprast cilvēkus - ja ir slikts laiks, līst lietus, zem kājām dubļi, apģērbs slapjš, apkārtējie ar lietussargiem bakstās, tas ir tikai normāli, ka esi īgns, neapmierināts. Saulainās dienās apkārtējie smaida daudz vairāk un daudz biežāk. :)
25.11.2017 23:25 |
 
Reitings 230
Reģ: 26.09.2017
Nodzīvojot vairākus gadus ārzemēs, man arī ir viedoklis par šo tēmu.
Latvieši ir auksti, tur es varu tikai piekrist,ne visi protams, bet lielākā daļa. Izvairīgi arī ļoti.
Ārzemnieki tomēr ir atvērtāki, pat teikšu skatās uz vienkāršām lietām daudz savādāk, savā ziņā pat savdabīgi, bet ir atvērtāki nekā mēs noteikti.
Es arī biju pieradusi, kā jūs te minējāt, pārāk liela tiešuma, sveicināšanās utt. Pirms nedzīvoju ārzemēs tas arī likās savā ziņā ''dīvaini'', bet padzīvot ārpus LV pilnīgi likās pieņemami. Tieši atgriežoties te man tas savā ziņā pietrūkst.
Jā, viņiem ir cita mentalitāte, no kā mēs arī varētu arī paņemt kādu piemēru.
Atceramies, ka ir cilvēki, kas vispār nav dzīvojuši/bijuši ārzemēs, viņi krasi atšķiras, jo vienkārši nezin kādi ir cittautieši. Itkā elementāri skan, bet savā ziņā visu tas iepaido citādi.
27.11.2017 12:57 |
 
Reitings 230
Reģ: 26.09.2017
Un vēl ko pamanīju, tās drūmās sejas protams ir šeit, saprotu ne visiem piemēram pensionāriem ir iztikas līdzekļi, problēmas, utt.
Bet tagad runa ir par citiem jauniešiem/cilvēkiem, kas uztaisa tik neapmierinātas sejas, tā kā nezinu. Tas gan man tracina. Pirms izej no mājas, nebojā garastāvokli citiem. Ir mazliet jāizrāda respekts un jāsaņemas izejot no mājas. Drīzāk jau tāds ''heits'' nāk no mūsu latviešiem, par neko!
27.11.2017 13:01 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
manuprāt, jaunieši LV ir diezgan citādāki kā vecā paaudze. :)
27.11.2017 13:25 |
 
Reitings 1267
Reģ: 30.08.2013
Vispār, cik esmu ceļojusi, ar vietējiem runājusi un no pieredzes dzivojot ārzemēs, neesmu vēl izpratusi, kāpēc Latvijā pat kaimiņš kaimiņu nezin. :D 20 gadus nodzīvoju vienā dzīvoklī, daudzus, kuri arī gadu gadiem tur dzīvoja, nemaz nezinu. Lielāko daļu nezinu. Paveicas, ja atņem manu sveicienu. :D
Tagad, ārzemēs dzīvojot, es zinu ne tikai tuvakos kaimiņus, bet vgan visu tuvāko apkaimi. Un katru otro dienu iepazīstu kādu jaunu kaimiņu. Cilvēki auksti un itkā nedraudzīgi, bet uz kaimiņu būšanu tas neattiecas. :D par šo arī esku ar citiem ārzemniekiem runājusi, piemēram horvātiem. Tie arī bija šokā kā var kaimiņš kaimiņu nezināt. :D
27.11.2017 13:40 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
par šo arī esku ar citiem ārzemniekiem runājusi, piemēram horvātiem. Tie arī bija šokā kā var kaimiņš kaimiņu nezināt.

Luī, vai pati esi gribējusi iepazīties? Ja par sevi, tad zinu kaimiņus un tik klaji tā neapgalvotu arī par citiem.
27.11.2017 20:11 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (4)