Aukstie latvieši

 
Reitings 689
Reģ: 05.08.2017
Tā kā katrai tautai ir sava mentalitāte, kurai nereti piedēvē noteiktas rakstura īpašības, par latviešiem mēdz teikt, ka savstarpējās attiecībās esam introverti, vēsi un mums pietrūkst dabiskas atvērtības un sirsnības pret citiem cilvēkiem.
--
Ir viena projektu kolēģe, kura agrāk dzīvoja ASV. Viņai ir pielipis amīšiem raksturīgais mūžīgi platais smaids, nepieciešamība draudzēties ar visiem, apjautāties, izrādīt uzmanību, izpalīdzēt un nereti apskauties gan ar kolēģiem, gan ar tikko iegūtām paziņām. Viņai tas sanāk dabiski, jo tiešām pēc dabas ir ļoti pozitīva un izpalīdzīga. Diemžēl nācies dzirdēt kaktu runas, ka citus kolēģus tas kaitina. Vakar viņu pavēroju un aizdomājos...
--
Tēmu attiecinot uz sevi, varu apgalvot, ka jā, sevi uzskatu par vēso latvieti. Man ir svarīgi mani vecāki, vecvecāki, brāļa ģimene, mans mīļotais un divas labākās draudzenes, bet pret paziņām izturos laipni, korekti, taču bez dziļākas sirsnības. Bet es arī neko no citiem negaidu.
Agrāk dzīvoju ārpus Latvijas, tur bieži no pašiem tautiešiem nācās dzirdēt, ka latvietis ir tas, kas otram ne tikai neizpalīdzēs, bet arī kāju pieliks priekšā. Uz sevi to attiecināt nevarēju, neesmu riebīga, bet speciāli ar padomiem ar nevienam pakaļ neskrēju.
--
Ko domājat jūs? Vai uzskatāt sevi par vēso latvieti vai izteikti sirsnīgu cilvēku? Un kāda latviešu tauta pēc sirsnības "skalas" jums šķiet kopumā?
Kā ir tām, kuras dzīvo ārzemēs - vai šajā ziņā jūtat atšķirību starp letiņiem un citām tur sastaptām tautām?
19.11.2017 14:27 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Atceros,pirmo reizi aizlidoju uz zviedriju, un pirmajā mirklī likās ,ka esmu citā pasaulē:-D, cilvēki garām ejot visu laiku teica" Hei", smaidīdami . Veikalā pārdevējas smaidot ar teica Hei,Tack för ditt köp vai vienkārši "tack" ,apsargi ar sveicinājās un uz tevi neskatījās kā uz potenciālo zagli:-D.
Otrs ko pamanīju,ka latviešiem ir paradums no visiem slēpties, māja liela,bet apkārt milzu žogs, bet zviedrijă varēja iet garām mājām un sēta tik zema ,ka vareja mierīgi pārkāpt pāri un redzēt kas notiek mājās iekšā. Riteņi stāvēja pie sētas ,nepieslegti.
Vēl kad bijām uz ziemassvētkiem tur, viss smuki izrotāts, ārā stāvēja rūķu dekori, salatēvi, lampiņas ,ragavas un es vienmēr brīnījos kā viņi nebaidās ,ka pa nakti kāds varētu ko nozagt.:-D .
19.11.2017 17:18 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Latvieši, kādus viņus pazīstu es, ir sirsnīga un atvērta tauta. Neatkarīgi no apstākļiem allaž gatavi pasniegt roku, ja tas ir nepieciešams. Tiesa, nav raksturīga pārlieku liela spontanitāte un trakulība, tomēr nosvērtība ir daudz labāka īpašība, manā skatījumā. Būtībā, kā liela (maza) ģimene, kurā ir daži negatīvi locekļi, kuriem tad arī liekas, ka visi citi tik ļoti negatīvi. :D
Piekrītu, ka katrs sastopam un pamanam to ko paši izstarojam. Pievienojos tām, kurām nav paveicies satikt ārkārtīgi neapmierinātu un nelaimīgu latvieti.
Par "zaļo zāli un zilajiem mākoņiem"... Esmu daudz ceļojusi, daudz redzējusi. Neteikšu, ka valstīs, kurās ir iztekti multikulturāla vide Visi (vai vismaz lielākā daļa) staigā nereāli smaidīgi un laimīgi. Cilvēki ir mazāk bailīgi, ar to saprast - pašpārliecinātāki, bet tam nav nekāda sakara ar mentalitāti, drīzāk politekonomisko situāciju valstī.
Neaizmirstiet arī, ka ceļojot pats tūrists ir daudz laimīgāks, līdz ar to, vairāk pievelk un pamana citus smaidīgus cilvēkus...
19.11.2017 17:28 |
 
Reitings 689
Reģ: 05.08.2017
Man personīgi patīk Latvijā, esmu savulaik padzīvojusi arī citās Eiropas valstīs, bet emocionāli iedzīvoties nevarēju, tāpēc atgriezos. Ļoti piekrītu tam, ka citur (daudzos pasaules reģionos) cilvēki ir laipnāki, sirsnīgāki, atvērtāki, neņemos ielīst viņu galvās un saprast, vai tas ikreiz ir fake, vai tomēr pa īstam. Tomēr LV ir mana izvēle, šeit jūtos labi ar visu to, ka ikdienā uz ielas redzu ļoti daudz nomāktu cilvēku.
Bet ar to attieksmi jau arī sasūcas. Ticu, ka pēc 5 gadu veiksmīgas dzīves ASV daudzi no mums smaidītu tikpat plaši, cik amerikāņi. Kādu laiku dzīvoju Londonā, atceros, ka ierodoties mani patīkami pārsteidza, ka cilvēki pie katra mazākā netīšā pieskāriena saka sorry. Ar laiku tas sāka kaitināt, jo šķita - tu man knapi matiņu uz galvas izkustināji, bet saki sorry, uz ko man, protams, jānomurmina, ka "tas nekas, taču kārtībā", un tā visu laiku. Atgriežoties Latvijā, piedzīvoju pretējo, un tā notiek joprojām, bet ir jau pierasts. Vīrieša cilvēks, jožot garām, var mierīgi ieskriet man sānā, kāds tantuks sabiedriskajā transportā sāpīgi uzkāpt uz kājas utml. Nobola acis un viss, tāds "sorry" reti kad atskan. Lai gan es pati gan tādās situācijās vienmēr nomurminu "atvainojiet", Londonas pieredze ar mūžīgo "sorry" vietā un nevietā man tomēr šķita kaitinošāka.
19.11.2017 17:30 |
 
Reitings 140
Reģ: 25.05.2017
Senāk es arī biju vēsais latvietis, bet man pašai tas tik ļoti nepatika. Bet biju pārāk kautrīga,lai to kaut kā mainītu.
Tagad dzīvojot ārzemēs, eju pa ielu smaidu, pretī nāk cilvēks pasmaida pretī, pasakām viens otram "čau" un viss forši. Un nav tur ne feik smaids, ne runāšana.
Latvijā mani tā kaitina,ka neviens tev nesaka ne "labdien", ne "uz redzēšanos". Veikalā paldies izspiest no pārdevēja ir vēl grūtāk.
Un cik mēs esam neiecietīgi pret ārzemniekiem!
Bet nu pati tāda kādreiz biju, bet es labāk smaidu un sveicinos bezjēgā. :-)
19.11.2017 17:34 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
pretī nāk cilvēks pasmaida pretī, pasakām viens otram "čau" un viss forši. Un nav tur ne feik smaids, ne runāšana.
Latvijā mani tā kaitina,ka neviens tev nesaka ne "labdien",
ja dzivotu Riga vai Londna cik eot pa iel clvekus tu dienas laika ta paseicinatu? Neapniktu:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
19.11.2017 17:37 |
 
Reitings 544
Reģ: 22.04.2016
Man šķiet, ka tie, kuri sveicina nepazīstamus cilvēkus vienkārši neatpazīst - tas ir pazīstamais vai nav, tāpēc drošības pēc pasveicina. Iespējams, slikta redze, slikta atmiņa vai ļoti daudz paziņu.
19.11.2017 17:41 |
 
Reitings 689
Reģ: 05.08.2017
Scandinavian
Tu ļoti precīzi noraksturoji to, ko es, veidojot tēmu, biju domājusi ar "vēsā vai aukstā latviete", tikai laikam nemācēju noformulēt.
19.11.2017 17:42 |
 
Reitings 140
Reģ: 25.05.2017
Tad nu gan salīdzināji.
Un nē, arī Rīgā vai Londonā neapniktu.
19.11.2017 17:43 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Tiesam pilseta ietu unn PILNIGI VISUS pa celam sveicinatu? :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D var jau muldet.... bet nu sasmejos..:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
19.11.2017 17:47 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Iedomajos katu viena iet caur trsako staciajs burzmu un ILNIGI VISUS SMAIDOT SVEICINA, vai skrejosa Noujorka vai Maskava sita izpildas... to es gribu redzet (l)(l)(l)(l)(l)(l)(l)(l)
19.11.2017 17:49 |
 
Reitings 140
Reģ: 25.05.2017
Ko tu man piesējies tagad? :-D
Nu patīk man sveicināties ar svešiem cilvēkiem, un?
Esmu bijusi visās tavās noasauktajās vietās un arī tur esmu sveicinājusi cilvēkus, kas tur tik slikts es nesaprotu?!
19.11.2017 17:52 |
 
Reitings 254
Reģ: 06.09.2017
Gribēju vēl piebilst... Manā paziņu lokā arī ir cilvēki, kuri izbrīnīti vaicā: nu, kur tu satiec tos negatīvos latviešus? Teikšu tā... es kādu laiku savulaik padzīvoju Spānijā, kur tiešām jutos perfekti - pilnīgi nepazīstami cilvēki uz ielas sveicināja, smaidīja pretī, vienmēr atvainojās, ja nu netīšām uzgrūdās virsū uz ielas vai veikalā, vienmēr labprāt apskāvās. Esmu tāds cilvēks, ka man ir ļoti svarīga tieši tāda atvērta, draudzīga komunikācija, tāpēc starp tādiem cilvēkim jutos, tā teikt, savā ādā. Atgriezoties Latvijā, pēc laika, kurš tika pavadīts Spānijā, uzreiz jutu to, ko agrāk nebiju jutusi - cik ļoti atšķirīgas ir šīs divas mentalitātes. Saskāros ar to pašu, ko te jau piemin citas meitenes - pārdevēju nevēlēšanās atbildēt uz sveicienu, neatvainošanās par to, ja otru pagrūd, uzkāp uz kājas vai citādi aizskar. Nemaz nerunāšu par to, lai nepazīstami cilvēki uz ielas sveicinātu vai apskautos. Jā, kad es dzīvoju Latvijā, man arī likās, ka viss ir super, bet tad, kad sanāca paceļot apkārt un padzīvot citās valstīs, citā sabiedrībā, tad, atgriežoties atpakaļ, var ļoti izteikti just tās atšķirības.
Bet, ja godīgi, es nesaprotu, kāpēc šajā diskusijā ir tā jāņirgājas par citu viedokli. Manuprāt, te visi jau sen saprata, ka Rīdziniecei tas viss, ko te dažas meitenes raksta, liekas smieklu vērts. Viss, pietiek!
19.11.2017 17:52 |
 
Reitings 544
Reģ: 22.04.2016
Bet vai tad tas nav smieklu vērts? Ja Tev 30min ir jāiet cauri Rīgai, tad Tu visas 30min pavadīsi smaidot uz sakot "Sveiki!". 30 minūtēs Tu to pateiksi vismaz 300 reizes, vai tad tas nav smieklīgi?
Bet vispār, es ar vīrieša dzimuma pārstāvjiem sveicinos spiežot roku, varbūt man vajadzētu katram svešiniekam paspiest roku? Tas liktos daudz normālāk kā smaidīt nepazīstamam džekam, vismaz, ja man uzsmaidītu nepazīstams džeks, tad es padomātu, ka viņam orientācija nav tradicionālā... :-|
19.11.2017 17:59 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Darya
Šeit gandrīz visas ir ceļojušas. Arī es esmu ui, ui bijusi un redzējusi. Tik un tā nespēju saprast Apgalvojumu "visi īgni", jo tam nav seguma. Ja vien pati neesi nelaimīga, īgna, apkārtējās sabiedrības laipnības izpausmju diedelniece šādai pārliecībai nebūtu jāiesakņojas. Pārmaiņas pēc, pamēģini smaidīt ne tikai tādēļ, ka esi iespaidots tūrists, bet tādēļ, ka diena ir skaista, saulaina, lietaina, sniegaina un satiksme vispār auzas. :D
Protams, protams katram sava pieredze.
19.11.2017 18:02 |
 
10 gadi
Reitings 2326
Reģ: 14.07.2011
Tiem, kas noliek latviešus, galvenais tupiet ārzemēs, jo nav vajadzības, ka brauc šeit atpakaļ kunkstētāji, kas vaimanā, cik Latvijā viss slikti un ārzemēs labi.
Par tajiem zviedru žogiem runājot, smagi apšaubu, ka ilgi viņi varēs iztikt bez tajiem augstajiem žogiem vairs, tas pats attiecas uz Dienvideiropu. Austrumeiropā tomēr jūtos daudz drošāk!
19.11.2017 18:07 |
 
Reitings 254
Reģ: 06.09.2017
Bet vai tad tas nav smieklu vērts? Ja Tev 30min ir jāiet cauri Rīgai, tad Tu visas 30min pavadīsi smaidot uz sakot "Sveiki!". 30 minūtēs Tu to pateiksi vismaz 300 reizes, vai tad tas nav smieklīgi?

Nu labi, kādam tas liekas smieklīgi, kādam ne. Un ne jau vienmēr viss ir jāuztver tik burtiski. Katram savs viedoklis. Es vairāk par to, ka nesaprotu kāpēc cilvēkam bez maz vai no ādas jālien ārā, lai n-tos komentārus veltītu citu viedokļu atspēkošanai. Nu pasmejies un pietiek, bet te jau, tā teikt, piekasās katrai meitenes rakstītajai frāzei.
stellaglmr, tāpēc jau rakstīju, ka tas ir tikai mans viedoklis un ka nesaku, ka visi cilvēki vai visa sabiedrība Latvijā būtu slikta, bet citās valstīs visi ir vienlīdz labi, jauki un smaidīgi. Es rakstīju tikai vispārīgos vilcienos, katrā ziņā negribēdama apzināti aizskart kādu cilvēku. :)
19.11.2017 18:09 |
 
Reitings 254
Reģ: 06.09.2017
Tiem, kas noliek latviešus, galvenais tupiet ārzemēs, jo nav vajadzības, ka brauc šeit atpakaļ kunkstētāji, kas vaimanā, cik Latvijā viss slikti un ārzemēs labi.

Jo par latviešiem drīkst teikt tikai labu vai neko. Āmen!
19.11.2017 18:10 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Otrs ko pamanīju,ka latviešiem ir paradums no visiem slēpties, māja liela,bet apkārt milzu žogs, bet zviedrijă varēja iet garām mājām un sēta tik zema ,ka vareja mierīgi pārkāpt pāri un redzēt kas notiek mājās iekšā.

Nav sakara ar slēpšanos.
Neaizmirstiet arī, ka ceļojot pats tūrists ir daudz laimīgāks, līdz ar to, vairāk pievelk un pamana citus smaidīgus cilvēkus...

+
Piekrītu, ka katrs sastopam un pamanam to ko paši izstarojam.

Es reāli uz ielas neredzu nenormāli nīgrus cilvēkus. Pat, ja pamanu, tad so what. Gluži kā jebkur, ceļo, viesnīcā pretī nogurusi seja. Padzīvo citur, pierod, redz, ka neesi iebraucējs, vairs nesaldinās apkārt ar tekstiem.
Man šķiet, ka tie, kuri sveicina nepazīstamus cilvēkus vienkārši neatpazīst - tas ir pazīstamais vai nav, tāpēc drošības pēc pasveicina. Iespējams, slikta redze, slikta atmiņa vai ļoti daudz paziņu.

:D
Darya, citiem arī ir viedoklis. Tu vairākas reizes izsaki kārtējo reizi negatīvu, citi vēlas parādīt aspektus, kuri vēl diskusijā nav parādījušies. Nedomāju, ka uzreiz vajag mesties tādā pozīcijā, ka grib tev ko atspēkot un tā tālāk. Jā, ir dīvaini, ka dzīvojot citur un esot laimīgai, tomēr ik reizi, kad parādās diskusija, kas ir tuva šai, ikreiz varēs ieraudzīt negatīvo. Tas nav pārmetums, ja jau tāda pieredze, fine, bet tas nenozīmē, ka visi tagad metas pret tevi un jāsāk izteikt dzēlīgas piezīmes.
19.11.2017 18:13 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Un, ja netīšām uzgrūžas - šis piemērs. Jā, ir kas neko nesaka. Ir cilvēki, kuri reaģē. Ja gribas, ka katru reizi apskauj pie šāda incidenta, tad jā, pamatojums, bet tas arī viss. Kaudzei cilvēku to ne tuvu nevajag pat sapņos. Ne uz tā balstīt, ka kādi te visi nelieši, kā nepareizi dzīvo, kā izturas un kādi vispār vēsie, atsaldētie, totāli nīgrie, nepateicīgie and so on. Tā kā tā ir gluži tā pati ņirgāšanās, ja gribas pavērst šo šādi.
19.11.2017 18:18 |
 
Reitings 254
Reģ: 06.09.2017
macaw, jap, zinu, tā ir mana problēma ar kuru cenšos cīnīties. Vienmēr sev nosolos, ka nebojāšu sev un citiem noskaņojumu, un šādās diskusijās neiesaistīšos, taču agri vai vēlu padodos. Tas ir tāpat kā ar anonīmo komentāru lasīšanu. Vienmēr sev nosolos, ka nelasīšu, bet beigu beigās izlasu, sadusmojos un sabojāju sev un citiem noskaņojumu. :D
Un zinu, ka manas piezīmes nereti, pat ja nevēlos, lai tās tādas būtu, izklausās agresīvas vai dzēlīgas. Ceru, ka nevienu ar personīgi šajā diskusijā neaizskāru, tāpēc lai jums visiem jauks vakars! :) Iešu nolaist tvaiku, gatavojot vakariņas. :) :D
19.11.2017 18:21 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!