Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Onkoloģija ģimenē

 
10 gadi
Reitings 1396
Reģ: 18.03.2012
Īsumā par situāciju:
Pirms gada māsa (zem 40)krūtī atklāja sāpīgu bumbuli.Viņa no laukiem, tādēļ noorganizēju viņai vizīti pie ginekologa manā pilsētā.Ginekologs apskatīja ar USG aparātiņu un paziņoja,ka liela iespēja,ka tas ir audzējs, 20%,ka kaut kas cits.Māsa ļoti pārdzīvoja,bet devās pie onkologa,kuru ieteica ginekoloģe.Ārsts pateica,ka visticamāk audzējs,viņai veica biopsiju un analīzes uz iedzimtību.Māsai ļoti nepatīk,ka ar viņu neauklējas,bet viss notiek kā konveijerī, 2stundas gaidījām pieņemšanu,jo viss notika ar lielu kavēšanos,patstāvīgi bija par sevi jāatgādina.Mūsu mamma bija līdzi un vārījās dusmās,ka viņai uz darbu jābrauc.Viņa ir ļoti pret ārstiem, mudināja māsu braukt prom un sazvanīties ar kaut kādu dziednieku, kurš apgalvoja,ka nejūta neko sliktu un lai neļauj neko darīt ar sevi.Ka tur ir strutas tikai.
Pēc laika viņa aizbrauca pēc rezultātiem,man bija jāstrādā,nevarēju būt klāt.Ārsts pateicis,ka nav to rezultātu,bet gan jau ir vēzis un jāsāk ar ķīmijterapiju.Pēc tam teicis,ka pie ģ.ā.jānodod tikai pilna asins aina.
Laiks gāja, ik pa laikam apjautājos,kā ir ar veselību.Viņa subjektīvi apgalvoja,ka bumbulis laikam mazāks.Paralēli stundām runāja ar dziednieku, uz krūts lika melnos mālus,dzēra apvārdotos ūdeņus un tādā garā.It kā jutās stabili,labi.
Pirms dažām nedēļām viņa saslima ar augstu temperatūru,krūts palika zila,cieta, limfi visi sapampa, sāka pūžņot, viņa pieņēma,ka salimusi ar rozi,devās pie sievietes,kas apvārdo rozi, 8 x aizgāja, palika vēl sliktāk.Nomainīja tantiņu citu,pēc 2.reizes pateica,ka nevar palīdzēt,ka nav tā roze...Šoreiz viņa devās pie cita onkologa citā iestādē,arī viņš viņai nepatika,jo uzreiz,ieraugot,pateicis,ka krūts vēzis,lai dodas uz biopsiju.Nesen bija konsīlijs, kur slēdzienā pateica,ka agresīvs audzējs,4.stadija,bet labi padodas ķīmijterapijai.Aknās ir metastāze un plaušās šķidrums.Nozīmēja datumu uz mēneša beigām.Diemžēl viņa nonāca slimnīcā,jo nevarēja pat vairs pačurāt, ja es nebūtu mammai pateikusi,lai izsauc ātros,kas tur vēl būtu,nezinu.
Rezultātā,esmu nobloķējusi mammas nr.,jo viņa uzskata,ka es vēlos,lai māsa nobeigtos,jo uzskata,ka tas nav vēzis,tas tā neizpaužoties,rentgena tantiņa arī teikusi,ka roze,nevis CA.Pateica:nebūs nekāda ķīmija?Tu saprati?
Viņa bija māsai teikusi:kas tie būšot par Ziemassvētkiem-atbrauks brālis no ārzemēm,bet ru bez matiem!
Tagad es domāju,ka nevēlos bendēt sev dzīvi,jo knapi turos uz robežas,man ir jādomā par savu ģimeni, mani neklausīja ne gadu atpakaļ,ne tagad, kad saku,ka var nākties gatavoties ļaunākajam, Un neticu,ka 2 slimnīcas uzstāda maldinošu diagnozi...Pateicu mammai, ka nevēlos vairs kontaktēties, ja es tā sliktā.
Vai jums kādai ir līdzīga pieredze?Kā lai nedomāju par to visu?Kā man rīkoties?
11.11.2017 12:50 |
 
10 gadi
Reitings 1396
Reģ: 18.03.2012
Ha,izlasīju 1.teikumu,pašai smiekli par to...
Varat nelasīt to palagu,man tik un tā vajadzēja izkratīt sirdi, uzrakstit palika vieglāk.
11.11.2017 12:51 |
 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
Es izsaku tev visdziļāko līdzjūtību. Bet tu nevari izglābt to, kas nevēlas tikt glābts.
11.11.2017 12:55 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
.Viņa ir ļoti pret ārstiem, mudināja māsu braukt prom un sazvanīties ar kaut kādu dziednieku, kurš apgalvoja,ka nejūta neko sliktu un lai neļauj neko darīt ar sevi.Ka tur ir strutas tikai.

Drausmas kāda tumsonība . Stīvs Džobss pierādīja to , ka vēzi nav iespējams izārstēt ne ar homeopātiju , ne visādiem dziedniekiem , arī atteicās nopietni ārstēties , lai gan naudas papilnam , rezultātā tagad jau pie dieviem .
Motivē māsu nopietni ārstēties , ja grib vēl būt dzīva .
11.11.2017 13:02 |
 
10 gadi
Reitings 1396
Reģ: 18.03.2012
Paldies, 7heaven, esmu pati mediķe, tādēļ domāju reāli un saprotu, cik tas viss ir nopietni.Esmu konsultējusies ar vairākiem ārstiem, izstāstot situāciju,visi kā viens apgalvo, ka nav tā nekāda roze.Mani neviens neņem pierē ģimenē, ar naidu izturas pret medicīnu, saka,ka ārsti saņem 1000€ par katru vēža pacientu,ja atklājuši,tādēļ safabricējot analīžu rezultātus..
Trakākais,ka paliek 2 bērni, māsas civilvīrs nezina,ko nozīmē katru dienu iet uz darbu, regulāri maksāt rēķinus,jo visu nastu vilka mana māsa.Turklāt vecākais bērns nav viņa,tādēļ īsti nelolo siltas jūtas.Mamma grib dzīvot sev un savam vīram, kurš ir despots un mājā nav ne wc,ne vannas istaba.Man ir vienistabas dzīvoklis, tādēļ nebūs,kur paņemt bērnus.Nezinu,kā tas atrisināsies.
11.11.2017 13:06 |
 
10 gadi
Reitings 1396
Reģ: 18.03.2012
Elzaelza,es vakar ar viņu runāju, viņa visu izjautāja man,kā tā ārstēšana notiek, bija pilnīgi gatava visu darīt,bet tiklīdz sazinās ar mammu, tā viņa viņai sagroza galvu!Man viņa nestāsta nianses,jo negrib dzirdēt īstenību...Es vienmēr saku,ko domāju.Un vēl vakar viņai teicu,lai dodas pie ģimenes ārsta,sāk kārtot invaliditātes pabalstu, lai būtu finanses, jo nauda taču būs vajadzīga.Vakarā pašā zvanīja vīrs man nobijies,kā diegs,ka krūts atnākusi vaļā un tek asiņaini recekļi.Man viņa teica,ka viss kārtībā, tas esot pozitīvi,jo tīroties ārā...
Es nevaru vairs neko izdarīt,jo man mamma draud,lai tikai pamēģinu viņu ietekmēt.
Es dzīvoju citā pilsētā un nevaru viņu nekur aizvest un būt visu laiku klāt.
11.11.2017 13:14 |
 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
Nezinu,kā tas atrisināsies.

Skumji tas atrisināsies. Ar ignorēšanu diagnoze nekur nepazudīs. Te nav jautājums "vai", te ir jautājums "cik vēl ilgi". Bērnus žēl..
11.11.2017 13:15 |
 
10 gadi
Reitings 1396
Reģ: 18.03.2012
Tāpēc šodien, visu apdomājot, nolēmu atiet no tā visa malā, piespiest nevienu nevaru, un dzīvot savu dzīvi,man pašai mazs bērns un vīrs,kuri cieš no tā,ka nevaru atslēgties no šīs milzīgās problēmas, darbā raudu, mājās raudu.Galvā tikai viens.Tā nevar.
11.11.2017 13:17 |
 
10 gadi
Reitings 1396
Reģ: 18.03.2012
7heaven, jā, un es pat nezinu, vai arī tā ķīmijterapija vairs palīdzētu,ja ir skartas aknas un plauša,milzīga vispārēja tūska un krūts,no kuras veļas recekļi laukā.
Mamma šodien bija pie viņas un saka,ka māsai sārti,apaļi vaigi,tā neviens neizskatoties 4.stadijā.Jautāju viņai vai viņa ir strādājusi inkoloģijas nodaļā,lai zinātu,kā katram norisinās katra stadija.
11.11.2017 13:21 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
Autore, turies!
Samierinies ar faktu un gatavojies ļaunākajam.
Ir acīmredzams, ka mamma nedomā ar galvu (vai arī pati negrib ticēt tam, kas notiek). Māsa ir pieaudzis cilvēks, nevar peispiest ārstēties, ja cilvēks pats negrib.
11.11.2017 13:36 |
 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
Tāpēc šodien, visu apdomājot, nolēmu atiet no tā visa malā, piespiest nevienu nevaru, un dzīvot savu dzīvi,man pašai mazs bērns un vīrs,kuri cieš no tā,ka nevaru atslēgties no šīs milzīgās problēmas, darbā raudu, mājās raudu.Galvā tikai viens.Tā nevar.

Skarbi, bet es arī saskatu vienīgo risinājumu tev atkāpties un vismaz sevi pasaudzēt. Tad izraudāt bēdas, ļaut sev sērot, tikt tam pāri un dzīvot savu dzīvi.
11.11.2017 13:43 |
 
Reitings 203
Reģ: 23.08.2017
Es, man liekas, ka tādu mātīti pasūtītu tālu projām. Kā pret savu bērnu var ar tādu bezatbildību izturēties?!
Es laikam tomēr censtos palīdzēt māsai nevis vēl vairāk norobežotos - jo cik tad daudz viņai ir atlicis? Vismaz, lai zina, ka tu esi klāt, mīli un gribi palīdzēt.
Toties ļoti žēl, ka vispār esi tādā situācijā, sirds sažņaudzās nedaudz, es tavā vietā tiešām būtu izmisumā. Turies!
11.11.2017 13:44 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
:-O
Kāda ir pašas māsas attieksme pret šo visu? Grūti bija saprast no teiktā.. Cik nopratu, viņa pati grib ārstēties, bet mamma visu laiku viņu atrunā?
Ja Tu patiešām vēlies šo palīdzēt risināt, es ieteiktu runāt ar māsu un likt viņai saprast situācijas nopietnību (lai gan, kā var nesaprast, ja no krūts veļas asinis ārā..), un izslēgt mammu no ārstēšanās procesa vispār. Bet tas ir jānosaka māsai, nevis Tev. Tā galu galā ir viņas izvēle, vai ārstēties vai nē, un kā to darīt. Bet būtu tikai saprātīgi viņai izskaidrot visu situāciju no medicīnas viedokļa, ar faktiem konkrētu informāciju, lai viņa saprot, ka vēzi neārstē ar meditāciju vai smaržūdeni.
Ir tik skumji! Un, ja nu tomēr notiek ļaunākais, ko mamma būs pierādījusi un kam.. Nevienam. Turpinās vainot visus mantkārībā, un ka ārsti nogalināja māsu, jo ārstēja to, kā viņai neesot?
11.11.2017 13:57 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Es, man liekas, ka tādu mātīti pasūtītu tālu projām. Kā pret savu bērnu var ar tādu bezatbildību izturēties?!
tev viss kartiba, labi juties?:-O:-O:-O
Pirms gada māsa (zem 40)krū tada vecuma sievietei primari ir pasai jamak atrast arstus un spet par sevi parupeties, nav vairs zidainis. Un pasa jalemj par savu veselibu vai arstiem vai pesteliem ticet!
11.11.2017 14:09 |
 
Reitings 790
Reģ: 05.01.2016
Vēža slimniekiem vispār nevajag iet pie dziedniekiem. NEVAJAG!!!
Zinu cik smagi, bet neaizmirsti, ka Tev ir ģimene un tu nevari palīdzēt tiem, kas to nevēlas. Tu nevari uzņemties atbildību par viņu kļūdām un tās labot. Saprotu mammu, ja vēl ir gados cilvēks,tad to visu ir grūti pieņemt un jebkura cita kaite būs patīkamāka. Esiet kopā kamēr vēl variet.
11.11.2017 14:11 |
 
Reitings 17
Reģ: 21.01.2012
Pilnīga tumsonība, diemžēl pilna pasaule ar idiotiem, šajā situācijā cilvēku vajadzētu atzīt par garīgi nepieskaitāmu (kas ir acīmredzami, pilnīgs spriestspējas trūkums un viegli padodas manipulācijām) un veikt ārstēšanu piespiedu kārtā! Malā stāvēt šeit būtu bezatbildīgi, jo šie cilvēki nav spējīgi paši par sevi parūpēties, arī pret šādiem ''zintnienkiem'' vajadzētu vērsties ar iesniegumu Policijā, vispār vājprāts kaut kāds, žēl jūsu!
11.11.2017 14:13 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Pilnīga tumsonība, diemžēl pilna pasaule ar idiotiem, šajā situācijā cilvēku vajadzētu atzīt par garīgi nepieskaitāmu (kas ir acīmredzami, pilnīgs spriestspējas trūkums un viegli padodas manipulācijām) un veikt ārstēšanu piespiedu kārtā!

pirmkart ir jau par velu. Un vispar tev ar kas nav kartiba? Nu ir kaut retu reizi jadoma ko runa.
11.11.2017 14:17 |
 
Reitings 17
Reģ: 21.01.2012
Rīdziniece: Es lieliski apzinos, ko runāju tikai tāpēc, ka tas izklausās pārāk skarbi tas nenozīmē, ka mans viedoklis ir nepareizs.
11.11.2017 14:40 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
ka mans viedoklis ir nepareizs.
tavs vedokls ir ilnigs bulsits otaja situacija, bez logikas.
, šajā situācijā cilvēku vajadzētu atzīt par garīgi nepieskaitāmu (k
tadu dod tiesa pec arstu konsilija lemuma, ats aiznemt ilgu laiku, un diez vai tiktu dots tikai taec ka sieviete nevelas arsteties. Un laika vairs nav..viss... Nu ir maziet logiski ar kadreiz jadoma pirms dot bezjedzigus padomus.
11.11.2017 14:45 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
http://m.lvportals.lv/visi/e-konsultacijas/8855-/
Tomēr jānorāda, ka tiesa nevar personu ierobežot personiskās nemantiskās tiesībās (piemēram, nevar aizliegt laulāties, taisīt testamentu vai ierobežot personas rīcībspēju jautājumos, kas skar viņa veselību vai ārstēšanu) (Civillikuma 356.1pants). Tas nozīmē, piemēram, pati persona var izlemt ārstēties slimnīcā vai neārstēties, proti, personu nevar ārstēt slimnīcā bez tās tiešas informētas piekrišanas, izņemot Ārstniecības likumā un Pacientu tiesību likumā paredzētajos gadījumos.
11.11.2017 14:49 |
 
Reitings 30
Reģ: 27.06.2017
Stīvs Džobss pierādīja to , ka vēzi nav iespējams izārstēt ne ar homeopātiju , ne visādiem dziedniekiem , arī atteicās nopietni ārstēties , lai gan naudas papilnam , rezultātā tagad jau pie dieviem .
Stīvam Džobsam bija aizkuņģa dziedzera vēzis. Šo vēzi nereti neārstē nedz operatīvi, nedz ar terapijām, jo atlabšanas process pēc operācijas kā arī terapiju komplikācijas samazina pacienta dzīves kvalitāti. Respektīvi, ir jāizvērtē audzēja agresivitāte un tas, vai pacients neārstēts nodzīvos kvalitatīvāk to, cik viņam ir atlicis, vai, neskatoties uz terapiju, atlikušo laiku pavadīs cīnoties ar komplikācijām pēc operācijas un ķīmijterapijas. Nezinu, protams, stāstu par viņu precīzi, jo klāt nestāvēju, bet ļoti iespējams viņam tā arī bija, ka labāk un kvalitatīvāk būtu nodzīvojus, nesaņemot ārstēšanu.
————
Autore vēzis ir ļoti smaga diagnoze, jo īpaši psiholoģiski, Tu kā mediķis to noteikti zini. Tāpēc no vienas puses var saprast tavas mammas un māsas noliegumu. Viņas nav nedz pirmās, nedz pēdējās, kuras atsakās to pieņemt. Es tavā vietā kādā brīvā laikā, vienalga tas ir vakars tikai vai visa diena, aizbrauktu pie māsas, iesēdinātu mašīnā un aizvestu uz slimnīcu. Ar onkoloģisko pacientu ģimenēm un pašiem pacientiem strādā ārsti, medmāsas, psihologi un pat garīdznieki. Tas noteikti varētu palīdzēt tavai māsai pieņemt savu slimību. Žēl, protams, ka viņas audzējs jau sabrūk, tas diemžēl liecina par sliktu prognozi.
11.11.2017 14:49 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits