Šeit absolūti vēlos piekrist petunijayyy rakstītajam, jāskatās kādā jautājumā:
1) Darba uzteikuma gadījumā, jārēķinās, ka bieži vien daudzi darbinieki, kuri tiek atlaisti, tiesājas ar mērķi nevis atgūt darbu, bet gan vairāk ar mērķi saņemt naudu par tiesvedības laiku (bieži vien tie ir vairāki mēneši, persona iegūst naudu, jo tiesa atzīst, ka uzteikums nav atbildis Darba likumā noteiktajam, un līdz ar to ir atceļams, tomēr reizē darbinieks ir lūdzis izbeigt darba līgumu ar spriedumu. Ieguvums šādā situācijā ir nauda, kādu būtu izmaksājis darba devējs par laika posmu no darba devēja uzteikuma (kurš tiek atcelts) līdz tiesas spriedumam). Pašai nav pieredze šādā jautājumā, bet man šķiet, ka darba uzteikuma apstrīdēšana tiesā, lai atgrieztos darbā ir "pastulba", jo visdrīzāk, pēc šāda sprieduma būsi zem darba devēja palielināmā stikla.
2) Citi jautājumi (piemēram, traumu gūšana, nevienlīdzīga attieksme, nepamatoti ieturējumi no algas, neapmaksāts darbs utt.). Šajos gadījumos arī nav pieredze, tomēr šādos gadījumos, ir atkarīgs no situācijas.
Tomēr ieteiktu griezties pie jurista, lai tas konkrēto situāciju analizētu pieejamos dokumentus un paskaidrotu par iespējām aizstāvēt savas tiesības/intereses.