Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Mamma - vācēja. Ko darīt?

 
Reitings 441
Reģ: 11.05.2017
Agrāk to tik izteikti nebiju pamanījusi, bet nu jau man šķiet, ka ir par traku. Nav gluži tā kā šovā "Vācēji", bet tik un tā nedaudz dīvaina izturēšanās no mammas puses.
No vecāku mājām gribēju izmest visas vecās un nevajadzīgās mantas, piemēram, cauras, novalkātas drēbes, vecus zābakus, darba burtnīcas, pierakstus, kas glabājušies gadiem ilgi no skolas laika un citus krāmus, lai mājā neaizņem vietu. Tā nu visus krāmus saliku maisos un teicu, lai vēlāk izmet. Tā bija vienu reizi, otru, trešo, līdz pamanīju, ka visi šie maisi krājas divās neapdzīvotajās istabās. Aizbildinājums ir tāds, ka tās visas mantas ir pirktas par naudu un izmest nedrīkst, ja nu kādreiz noder. Vēlāk maisu saturs tika revidēts un šis tas atgriezās skapī, man nezinot. Tas pats ir ar vecajām Krievu laiku mēbelēm - izmest nedrīkst, jo labākas nekur neatradīs, tas nekas, ka māja jau piebāzta ar visādiem krāmiem.
Vienu dienu meklēju tīrīšanas līdzekli, bet skatos, ka viena pudele tukša, otra tukša. Paņēmu un izmetu visu tukšo ārā, lai nejauc galvu. Pēc tam saņēmu rājienu, jo plauktiņā taču smuki izskatās, ka stāv visādas pudelītes, ar izēstām konfekšu kastēm tas pats.
No ārpuses sveši cilvēki nepateiks, ka mājās kaut kur dziļi, dziļi ir bardaks, jo uz plauktiņiem ir minimālisms - ziedi un konfekšu trauks, bet kādas atvilknes dziļā stūrī ir samesti visādi mēsli, kuri, ticiet man, nevienam nekad nebūs vajadzīgi.
Man šo situāciju kontrolēt nav iespējams, jo nedzīvoju pie viņas, bet beidzot tas ir jāatrisina. Pamazām sāku tos maisus, kas bija sakrājušies, vest pie sevis un izmest tur, bet uzreiz jau vietā atradusies vieta citiem krāmiem. Kādu laiku atpakaļ tika nopirkts jauns dīvāns, bet vecais vēl jo projām nav izmests.
Ko man darīt? Nevar taču tā dzīvot. Kā pārliecināt, ja visam vienmēr ir attaisnojums ar "ja nu . . . "?
05.11.2017 14:10 |
 
Reitings 1022
Reģ: 04.11.2017
Ar to “ja nu” ir tā, ka pati zinu kā ir izmest kaut ko ārā lieku. Uz sitiena likās, ka to nu man nekad nevajadzēs un pēc laika kožu pirkstos, jo izmetu to lietu ārā, kura būtu noderējusi.
Par mēbelēm, man mājās dzīvoklī arī ir sdelano cccp mēbeles. Restaurētas. Pārlakotas un pulētas. Izskatās smuki un gaumīgi.
05.11.2017 14:27 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Kaut kā pēc apraksta neizklausās, ka īsta vācēja, vācējiem nav "uz plauktiņiem ir minimālisms - ziedi un konfekšu trauks"
Ja Tu tur vairs nedzīvo, tad nav korekti līst atvilknēs vai ko ņemt no plauktiem un izmest, pat ja tā ir tukša konfekšu kaste. Samierinies un nosaki kārtību savā mājā, ne tur, kur Tu nedzīvo.
05.11.2017 14:28 |
 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
Nevaru iedomāties, ka tagad es ierastos vecāku mājās un sāktu revidēt plauktus. Īpaši, ja vecāki ir veseli, rīcībspējīgi cilvēki. Domāju, ka mana mamma ātri noliktu mani pie vietas. Un viņai arī krājas daudz kas tāds, par ko citi teiktu "nekad nevienam nevajadzēs" un tici man - plauktos nekad nav valdījis minimālisms. Bet viņa aizraujas ar rokdarbiem, tāpēc daudz kas tiešām noder. Piemēram, tukšās kafijas burciņas, kas virtuvē "aizņem vietu un jauc galvu" viņa apstrādā dekupāžas tehnikā, Zsvētkos tur saber riesktus un tā ir perfekta dāvana. Un tā ar daudz ko.
Tāpēc pievienojos Nikola teiktajam - ieved kārtību savās mājās.
05.11.2017 15:29 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
bet beidzot tas ir jāatrisina.

Kāpēc?
05.11.2017 15:35 |
 
Reitings 1022
Reģ: 04.11.2017
Man patīk glabāt tukšās alkohola pudeles, sevišķi, kurām ir smuks dizains. Izmantoju virtuvē.
05.11.2017 15:36 |
 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
Tweek, offtopic, bet kā Tu tās izmanto? Salej eļļu vai kā skaistuma dekoru?
05.11.2017 15:40 |
 
Reitings 610
Reģ: 04.03.2017
Ja tu dzīvotu kopā ar mammu, tad varētu saprast, ka bardaks neliek justies komfortabli, bet tā kā tā nav, tad nevajadzētu jaukties iekšā mammas darīšanās. Ja grib, lai vāc.
05.11.2017 15:43 |
 
Reitings 1022
Reģ: 04.11.2017
Profesore,
Saleju eļļas, saberu iekšā visu ko. Der arī kā dekors, man ļoti patīk :-D
05.11.2017 15:45 |
 
Reitings 1180
Reģ: 03.06.2017
Es arī piekritīšu viedoklim,ka nevajag aiztikt cita cilvēka mantas NE sava mājā.Un arī nevajag aizmirst,ka,it īpaši,veci cilvēki bieži vien ir ļoti sentimentāli uz tādām lietām kā bērna skolas dienasgrāmata utt.(t)
05.11.2017 15:51 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Mūsu vecāki ir auguši laikos, kad ļoti daudzas lietas bija deficīts. Tolaik bija nauda, bet veikali bija tukši. Daudzas preces (apģērbu, apavus, pārtiku utt.) varēja dabūt tikai caur pazīšanos. Arī mani vecāki ir lieli krājēji, bet tam ir arī racionāls izskaidrojums, jo visas tās preces tiešām nāca ļoti sūri un grūti un tas piešķirt lietām pavisam citu vērtību.
Mēs esam vairākkārt taisījuši kosmētiskos remontus vecāku lauku mājā, tad nu daudz kas ir ticis izmests, bet joprojām ir daudz lietu, kuras, manuprāt, vajadzētu mest ārā, bet vecāki aizliedz. Piemēram, ir viena istaba mājā, kurā visas sienas ir nokrautas ar grāmatplauktiem, kas pilni ar grāmatām.
Tad nu cenšamies tagad sabalansēt savu palīdzību ar ārā mešanu un vecāku vēlmju respektēšanu par lietām, kuras nedrīkst izmest, kaut varbūt mums šķiet absolūti nelietderīgas.
05.11.2017 16:03 |
 
Reitings 689
Reģ: 05.08.2017
Vecvecāku mājā bija pat viena atsevišķa istaba drēbēm, tur bija visādas vintage kleitas, blūzītes, svārki, kurpes utt., ko nēsājušas dzimtas un radu sievietes. Daudz kas ļoti kvalitatīvs, labu šuvēju rādīts un pa kreiso ievests no ārzemēm. Bērnībā gāju tur merīties un spēlējos "modelēs". 90to gadu beigās vecāki izdomāja, ka nekas tāds taču vairs nebūs modē, un to visu sadedzināja. Tad vēl nebija nojausmas, ka mode "nāk atpakaļ", un tagad tie oldschool ģērbi būtu īstas modes pērles. Par to man vienmēr mazliet sāp sirds. Pati neesmu vācējas tips, bet mani tieši otrādi, reizēm nokaitina vecvecāku/vecāku vēlme regulāri atbrīvoties no visādiem "krāmiem", bet tā jau nav mana darīšana. Uzskatu, ka Tev nav ko jaukties vecāku saimnieciskajos paradumos.
05.11.2017 16:37 |
 
Reitings 284
Reģ: 18.04.2017
Manas muteres bērnībā padomju laikos kaut kur 70.gadu vidus, bija vecas lauku mājas. Omei māsas pārdeva to māju. Tur bija autentiskās 20., 30. gadu mēbeles.
To visu uguskurā sadedzināja.
Mutere izvilka ārā 200 gadus vecu senu Bībeli. Luterāņu Bībele, vecajā drukā. Mums tā stāv smuki sekcijā.
05.11.2017 16:47 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Vienam nav vajadzīgs,citam atkal ir vajadzīgs. Bet braukt uz vecāku mājām un ieviest tā sacīt "savu karību" ,nav manuprāt smuki,lai arī vēlies palīdzēt,tomēr ne vienmēr šāda "palīdzība" ir uzskatāma par ētisku.
Pašai autorei ar nebūtu patīkami, mamma tava atbrauktu pie tevis un sāktu uzskatīt ,ka tev tas vai tas nav vajadzīgs un mestu ārā. :-);-)
05.11.2017 17:12 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Mana mamma nav vecu krāmu vācēja, bet šopoholiķe gan. Ieejot veikalā vienmēr viņai kaut kādus sūdus vajag, arī dārgas tehnikas kuras viņa ir 2x mūžā izmantojusi...piemēram maizes cepeškrāsns, 5 veidu sulas spiedes, multivārāmais katls un vēl milions citas lietas. Un tā māja ir piekrauta ar visu ko kas tik putekļus krāj. Man tas normāli neliekas bet nu lai jau priecājas :D
05.11.2017 17:17 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Es domāju , ka ļoti lielai daļai mūsu vecāku tas ir raksturīgi , it sevišķi tiem , kuriem tagad 55+ . Viss tas izskaidrojams ar to , ka padomju laikos vajadzēja visu saglabāt "na vsakij slucaj" , jo tad nebija kā šodien , kad katru krāmu varēja aizstāt , viss bija noderīgs un vērtīgs . Tā tas sindroms arī palicis mūsdienās .
Maniem vecākiem arī ir ļoti daudz kā , ko es sen jau būtu izmetusi , šad tad ieklausās , bet tāpat arī vecajam krēslam tiek atrasta vieta , lai gan vietā jau ir jauns ;-)
05.11.2017 17:20 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Piekrītu , ka , ja dzīvo jau atsevišķi , tad komandēt -kas vajadzīgs , kas nē , vairs nav smuki . Lai dzīvo tajos krāmos galu galā , ja tā patīk , savā dzīvoklī vari ieturēt minimālismu ar vienu plauktu un dīvānu , bet tā laika cilvēki ir raduši savādāk iekārtot mājokļus , viņiem nav saprotams kā var dzīvot pustukšā dzīvoklī .
05.11.2017 17:23 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Katru gadu pirms ziemsvetkie izmetu kadu maisu kas pa gadu iekrajies. Velak dazkart zel, skoals laiku piemeram jautajumu kladi, zabakus vai vakarkleitu:-D bet man patukss dzivoklis balta stila , liekam mantam nav vieta, un nav laika puteklus liekus tirit. Un irtada lieka kasnoverotajaunais labaie ienak tad ja izet veco...tad jaunam ir vieta.Vienigais vecaix kas netie mests ara manejam instrumenti, fotoalbumi, diplomi un citi dokumenti , parejais ik pa laikam pilnigi viss jauns.
05.11.2017 17:48 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Par to jaukšanos vecāku mājas lietās - tas nav tik viennozīmīgi. Ja, piemēram, vecākiem mājās ir brīvas istabas, kas no augšas līdz apakšai piekrautas ar mantām un šī iemesla dēļ bērni ar savām ģimenēm un bērniem nevar braukt ciemos, jo gluži vienkārši nav kur palikt - tad noteikti ir vērts runāt ar vecākiem!
Tāpat arī jāskatās, vai šī krāšanas mānija neapdraud vecāku un citu veselību un drošību - ja ir telpas, kurās neviens nedzīvo, bet kuras ir piekrautas ar mantām, tad tajās var iemetināties peles, prusaki u.c. nevēlami iemītnieki. Ja šī telpas netiek apkurinātas, tad ir liels risks, ka parādīsies pelējums. Ja māja ir ar malkas apkuri un telpā, kurā ir krāsns, ir pilns ar krāmiem - ir liels aizdegšanās risks u.tml.
05.11.2017 17:59 |
 
Reitings 441
Reģ: 11.05.2017
Mana situācija ir pilnīgi atbilsoša freya aprakstam.
Varbūt bija nedaudz muļķīgi par šo lietu stāstīt citām, jo katra pamatojās uz savu pieredzi, bet vai kāda kolekcionē izlietotās matu lakas un tonālā krema iepakojumus, kā suvenīrus krāj arī citus sadzīves atkritumus? Nav viņai tas atkritumu konteineris tik liels, lai visu tur samestu, bet tas nemaina faktu, ka tie mēsli tikai krājas un krājas, principā tiek izmesti tikai ēdiena iepakojumi. Šajās istabās ir piekrāmētas gultas, skapji un tur ieiet nav iespējams, kur nu vēl, ja būtu jāizsauc meistars, lai pieregulētu antenu, kas atrodas pie loga - tas nebūtu iespējams, arī kauns būtu svešu cilvēku laist tādā istabā.
Maisus, kuros ir manas mantas, pamazām pa vienam vedu prom, bet tas jau situāciju neatrisina. Varbūt jāmēģina vienkārši runāt, jo es nevēlos, lai vecāki dzīvotu šādā vidē.
Mazums, gružos iemetas grauzēji, izceļas ugunsgrēks.
05.11.2017 19:18 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
man laukos ir tāda situācija ar omi. No savas pieredzes varu teikt, ka tas nav ārstējams. Vācēji neredz un negrib redzēt to miskasti, kas ir izveidojusies viņiem apkārt un kurā viņi saimnieko. Tas ir pilnīgi lieki zaudēts laiks. Ir divi varianti - a) samierināties ar to un brauktnebraukt ciemos, b) aizsūtīt vācējus kaut kur uz pāris dienām prom, visus mēslus izmest un samierināties ar to, ka sākumā būs kašķis.
Protams, ka daudzas teiks, ka b variants ir iejaukšanās privātajā dzīvē, bet ja mani tas nebūtu skāris es nekad nesaprastu, ka kāds var krāt tukšas kastītes, vecus iepakojumus, desmitiem gadus vecas avīzes un citus mēslus.
05.11.2017 19:22 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits