Smēķētājs kāpņu telpā

 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Labs vakars!
Uzreiz pie lietas:
Jau labu laiku cīnāmies ar smēķētāju kāpņu telpā.. Viņš bezkaunīgi sēž uz trepēm un smēķē. Uz jebkādiem aizrādījumiem maigi sakot pasūta trīs mājas tālāk. Jau cik reizes esam pieķēruši nozieguma vietā, bet rezultāts nekāds.
Šovakar zvanīju Rīgas pašvaldības policijai, bet viņi godīgi arī atbildēja, ka, kamēr policija atbrauks, vīrietis jau sen būs aizgājis un vairs neko viņi nevarēs izdarīt, ja paši nepieķers pie rokas.. Ieteica izmantot aplikāciju, ko arī izdarīju. Pievienoju bildes un video..
Bet es nezinu, kaut kāda bezspēcība. Viņš smēķē tieši pie ārdurvīm (kāpņu telpas iekšpusē), un man nav vispār nekādas iespējas no tiem dūmiem izvairīties. Cilvēkam ir vienalga.. Mums ir aptuvena nojausma, kur viņš dzīvo, taču neesam pārliecināti, un nav arī īsti laika tēlot detektīvus un meklēt.
Kā Jūs ieteiktu rīkoties?
04.11.2017 20:56 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Darya
Es ļoti maz satieku citus kāpņu telpas iedzīvotājus, un neesmu arī ievērojusi, ka citi savā starpā komunicētu īpaši daudz, bet, kā jau teicu, es ļoti maz laika pavadu mājās. Dzīvojam deviņu stāvu mājā. Taču, kad nāku mājās vai eju uz darbu, piecās reizēs no desmit kāpņu telpā griežas zili dūmi no tā, cik ļoti piesmēķēts ir.
Tomēr neteiktu, ka citiem neinteresē - tikko kā sākās šī problēma, redzēju, ka kāds no kaimiņiem bija salīmējis pa visu kāpņu telpu zīmes par smēķēšanas aizliegumu. Taču pilnīgi saprotu, ka augstāku stāvu iedzīvotājiem varētu arī neinteresēt, jo tā dūmu smaka īsti augstāk par 4.stāvu nepaceļas.
Es ceru, ka Jūs saprotat, ka tas kaku maiss ir pārspīlējums un tā var māju nodedzināt, ne tikai viņa, bet arī savējo :D
05.11.2017 11:03 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Par ziņošanu policijai:
Uzreiz pēc notikuma, varētu pat teikt, ka notikuma vietā zvanīju Rīgas Pašvaldības policijai. Viņi ieteica vai nu rakstīt iesniegumu vai izmantot viņu aplikāciju, kur var pievienot bildes un video, jo viņiem braukt nav jēgas - kamēr atbrauks, vairs nebūs ko pieķert un tad jau viņi vairs neko nevarēšot izdarīt. Iesniegumu es nerakstīšu, jo tomēr tā problēma man nav tik nu ļoti dzīvē svarīga, lai es tērētu laiku šī cilvēka dēļ un ietu vēl pa policijas iecirkņiem.. Taču aplikāciju gan izmantoju.
Man ir gan foto, gan video, ko arī pievienoju kopā ar situācijas aprakstu.
Uzreiz saņēmu atbildes zvanu ar lūgumu vēlreiz visu precizēt, durvju kodus un tā tālāk, taču viss pagaidām ir apstājies pie tā, ka neesmu pārliecināta, kurā dzīvoklī šis smēķētājs uzturas, un es pilnīgi piekritu viņiem, ka būtu nekaunīgi zvanīt pie visām četrām stāva durvīm, jo tie citi cilvēki jau nav vainīgi, ka viņu stāvā dzīvo smēķētājs.. Man ieteica pamēģināt noskaidrot, kurā tieši dzīvoklī viņš dzīvo un tad attiecīgi uzreiz viņam tiks izrakstīts sods (nu, vai ko jau viņi tur dara, varbūt brīdinājums), jo ir vizuāli pierādījumi pārkāpumam.
To arī centīšos noskaidrot, kaut arī vaigā viņu esmu satikusi kādas reizes četras šobrīd tikai, bieži vien viņš jau ir piesmēķējis pirms vai pēc eju caur to kāpņu telpu.
Ar šo rakstu.. Mani jau vairāk interesē, ko vispār varētu darīt, kaut vai kā samierināties, varbūt padalīties pieredzē, pačīkstēt.. :D
05.11.2017 11:13 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Man, paldies Dievam, pietika 2 vai 3x aizrādīt un piedraudēt ar policiju!
05.11.2017 18:59 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Uzpūt no ugunsdzēšamā aparāta. Lieta atrisināta.

Man patika ideja par degošiem kaku maisiņiem
smirdiga visa kapnutelpa, turklat ari netira . Un ka domajat kas tiris? Setniece logiski..vispar ka tik debilas idejas var prata ienakt? Preti ar paroks vat aizputis durvis, vai vpar sudu spaini uzlies durvim. Tad veras karot cauram dienam.
05.11.2017 19:03 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Īrējat pāris stāvus augstāk un jums jau gadu traucē smēķējošais kaimiņš, bet tiem, kuri dzīvo tajā pašā stāvā, ne? Un citu dzīvokļu iemītnieki neceļ trauksmi?:-D:-D:-D
05.11.2017 19:03 |
 
Reitings 618
Reģ: 05.04.2012
Uzpūt no ugunsdzēšamā aparāta. Lieta atrisināta.

es šitā arī būtu izdarījusi. Tracina tie bezkaunīgie smēķētāji. Iepriekšējā dzīvesvietā es izlamāju kā suni šitādu pašu debiliķi :) vairs nesmēķēja.
kā vēl var iedomāties ka ar šitādiem var runāt cilvēciski un kaut kas mainīsies. Būt necilvēcīgiem ir viņiem asinīs.
05.11.2017 23:29 |
 
Reitings 618
Reģ: 05.04.2012
Rīdziniecei penšu krīze, nomierinies vecā miza. Tāpat ar vienu kāju jau esi kapā :D gan jau pati ļuļķē uz nebēdu poģikā.
05.11.2017 23:31 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Johaidī, Rīdziniece...
Es ceru, ka Jūs saprotat, ka tas kaku maiss ir pārspīlējums un tā var māju nodedzināt, ne tikai viņa, bet arī savējo
06.11.2017 09:23 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Es pīpēju visur, tai skaitā arī savā kāpņu telpā ,pie savām durvīm. Ar mani runāja daudzi , visus pasūtīju uz PP ;) ,bet reiz kad čiloju pa pagalmu ar vīnu man pievienojās kaimiņiene , kurai no ceļojuma pa Āfriku bija palikusi vīna pudele, to tukšojot viņai brīnunainā kārtā izdevās atrast īstos vārdus. Vairs nepīpēju trepēs , man nav grūti , ja cilvēks normāls un palūdz normāli
06.11.2017 10:15 |
 
Reitings 1607
Reģ: 26.01.2016
Kāda starpība īrnieks vai dzīvokļa īpašnieks. Kube nezin un muld pa deviņi mēmi.
Mums traucēja, draugs aktīvi fočēja un lika tajā aplikācijā, vainīgajiem sūtīja protokolus. Bijām īrnieki!!
Es noteikti kādā reizē viņu redzot mēģinātu palikt nepamanīta un novērotu, kurā dzīvoklī dzīvo.
Protams, normāli palūgt, lai nesmēķē, bet, ja saņem rupju atbildi, tad lūgt vairs negrasītos..
06.11.2017 10:41 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
omēr īsti nav jāsāk ar īpašumtiesību skaidrošanu..

ir gan... vienkarsi gribu lai zini...jus esat tikai irnieki...
Nez nu pieciet vai mekle citu ires dzivokli

Vispār jau koplietošanas telpa ir telpa, ko lieto visi- īpašnieki un citas personas, kuru uzturēšanās tajās ir leģitīma (īrnieki, tiesiskie valdītāji, lietotāji u.c.). Līdz ar to- nav svarīgi, vai tu dzīvokli (un līdz ar to arī domājamo daļu no kāpņutelpas) īrē vai nopirki, uz visiem attiecas vienādi noteikumi. Kaut kā neesmu manījusi dalījumu, ka kāpņutelpās aizliegts smēķēt īrniekiem, bet īpašnieki drīkst to neievērot:D
06.11.2017 11:28 |
 
Reitings 1494
Reģ: 21.03.2009
Jap, jap... un, ja esi īpašnieks, tad daļa kāpņu telpas ir Tava domājamā daļa, tāpēc var pālī atslēgties un gulēt trepēs, jo faktiski guli savā domājamajā daļā. Savukārt savā īpašumā var darīt ko grib! īrniekiem pirms pālī gulēšanas trepēs, jātrunā bezfilmas atslēgšanās tiesības līgumā
06.11.2017 12:05 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Es personigi nesmekeju ne vannas istaba, ne transporta pieturas be kapnes. Man ir superigs nosucejs virtuvee. Tacu lai citi dara ka velas man tas netraucee.
06.11.2017 12:18 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Interesanti ,ar ko gan virtuves nosūcējs atšķieras no ventilācijas vannas istabā :)
06.11.2017 14:00 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 29.01.2009
Ar tiem tvaiku nosūcējiem un ventilātoriem ir tā, ka nav nozīmes cik viņi labi vai slikti (tas ietekmē tikai to, cik laba būs vilkme t.i. cik labi ievilks dūmus, lai pati telpa nesmird), bet gan tam kā ir izveidota ventilācijas sistēma - ja gaiss tiek ieplūst kopējā mājas ventilācijā, tad smirdēs citos dzīvokļus, bet ja gaisa vads pa taisno iziet ārā, tad nevienā citā dzīvoklī nesmird un visi ir laimīgi! :-D
06.11.2017 14:51 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Nu, es varu atrast attaisnojumus, kāpēc cilvēki smēķē dzīvoklī.
Taču tam, kāpēc jāsmēķē koplietošanas telpās, jo īpaši tad, ja skaidri un gaiši ir zināms, ka tas traucē citiem iedzīvotājiem, es gan neredzu citu attaisnojumu kā vien bezkaunība..
Šim minētajam vīrietim pašam ir bērns (kas gan jau arī iemesls, kāpēc viņš smēķē ārpus dzīvokļa), taču tajā pašā stāvā un arī pāris stāvus augstāk arī dzīvo cilvēki ar zīdaiņiem, bērni un visi citi cilvēki, kam jāiet cauri tiem dūmiem..
Es tikai nesaprotu, kāpēc kaut kāds vecis manā vietā var pieņemt lēmumu, ka man tagad būs jāelpo cigarešu dūmi tāpēc, ka viņam slinkums izvilkt savu pakaļu ārā. Es nevēlos smēķēt, es nevēlos elpot dūmus. Ja kāds cits to grib, aber lūdzu, bet kāpēc ir citiem tas jāuzspiež.. Un tā pat nav tikai cimperlīga iegriba, tas pat ir likumā ietverts. Tad kāpēc vispār šādas situācijas un tāda vienaldzība.
Šodien atkal nāku mājās un atkal zili dūmi kāpņu telpā. Eh.
06.11.2017 19:19 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Nu ja smeketu vannasistaba nav nosuceja visa telp smird, dvieli un ventilacija ar kaiminiem kopiga smirdetu. Virtuve smaka nav un visi laimigi. Un man nav tie vienkarsie bet riktigak izbuvets vesels skapitis ventilacijai un viltram.
06.11.2017 20:01 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Nesaprotu, kur problēma.
06.11.2017 20:07 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Problēma ir tajā, ka cilvēks smēķē vietā, kurā tas nav atļauts, un tas citiem traucē, par ko viņš arī ir informēts, un nav iespējas izdarīt pilnīgi neko, lai šis cilvēks to pārstātu darīt, kā vien tikai tupēt kāpņu telpā visu dienu, gaidīt viņu, kurā dzīvoklī tad ieies un tad zvanīt policijai.
Tas tā īsumā par to, kur ir tā problēma.
06.11.2017 20:12 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Vispar suer ka musu kaiminiem netrauce nekas, daudz Ridzinieki vairakas paaudzes un ne pie ta vien pieradusi. Un lelaka dala aiznemti ar savu dzivi, vienaga ks tur ara Pec svaiga gaisa brauc visi uz jurmalu vai laukiem.
06.11.2017 20:16 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits