Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

#MeToo jeb #EsArī

 
Reitings 772
Reģ: 23.08.2016
Brīnos, ka šī tēma sieviešu foruma vēl nav apspriesta! Kāds ir jūsu viedoklis vai pieredze par šo tēmu, kas pacēlusies sabiedrībā (ne tikai saistībā ar holivudas skandālu)?
19.10.2017 14:15 |
 
Reitings 1716
Reģ: 27.07.2012
Par ko ir runa?
19.10.2017 14:20 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
Jā, jā, visas ir saņēmušas nepiedienīgus piedāvājumus. VISAS. Punkts.
19.10.2017 14:22 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Labi, ka par to runā. Arī punkts :)
19.10.2017 14:23 |
 
Reitings 5637
Reģ: 06.11.2013
Čau visas, kā iet? Ejam pisties?
19.10.2017 14:23 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Labi, ka par to runā. Arī punkts

++
19.10.2017 14:26 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Pie tam, v35, tagad tā skandāla rezultātā šorīt pat ziņās bija aktrise, kuru 15 gadu vecumā izvaroja (nejaukt ar nepiedienīgu piedāvājumu) režisors, un sportiste, kuru arī 15 gadu vecumā izvaroja cits sportists, baigi krutais olimpietis. Un viņas ir ilgus gadus par to klusējušas, jo nu - par tādām lietām tak nepieklājas runāt. Un attiecīgie vīrieši ir varējuši nesodīti turpināt tāpat rīkoties atkal.
.
Viena lieta ir nepiedienīgs piedāvājums, otra - reāla darbība. Bet klusē par abiem.
19.10.2017 14:27 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
Labi, 57days, visas ir nevis saņēmušas nepiedienīgus piedāvājumus, bet izvarotas. VISAS. Tagad der?
19.10.2017 14:29 |
 
Reitings 1716
Reģ: 27.07.2012
SALOMEJA Paldies!
Uzskatu, ka ir labi, ka par to runā un par to vajadzētu runāt daudz vairāk.
19.10.2017 14:36 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
Es laikam īsti nesaprotu. Kāds mērķis? Kas mainīsies no tā,ka uzlikšu share, ''me too'' ? Nu labi. Pašausmināsimies, cik daudzas to ir piedzīvojušas.Un ko tālāk?
Tam ir apakšā kāds rīcības plāns/doma, kā to varētu mazināt/ierobežot? Kādi pasākumi/semināri, kas skaidrotu, cik svarīgi ir neklusēt?
Es ļoti labprāt apskatītu statistiku, no tām meitenēm, kuras ir ziņojušas, cik daudzi ir tikuši sodīti.
Bez kaut kādas dziļākas domas ( neapstrīdu,ka nav-varbūt neesmu līdz galam iedziļinājusies), es tiešām neredzu ne mazāko jēgu postot uz sava timeline, lai FB visi radi/draugi/klasesbiedri/kolēģi zinātu,ka vo- ar mani tā ir bijis.
19.10.2017 15:21 |
 
Reitings 934
Reģ: 08.09.2015
Bez kaut kādas dziļākas domas ( neapstrīdu,ka nav-varbūt neesmu līdz galam iedziļinājusies), es tiešām neredzu ne mazāko jēgu postot uz sava timeline, lai FB visi radi/draugi/klasesbiedri/kolēģi zinātu,ka vo- ar mani tā ir bijis.

Man liekas, ka domas ir pat divas. Pirmā (ne nozīmības ziņā, bet nu ar kādu jāsāk) - sabiedrībai parādīt, ka tas notiek ar normālām un parastām sievietēm, nevis koķetām, stulbām blondīnēm, kas nakts vidū ādas miņukos klejo pa Maskačku (arī tad nevar uzmākties, nepārprast). Nu kaut vai pašā sākumā - sak kurš nezina, ka Holivudā viss caur gultu, ko tad viņas gribēja... Jā, tas past kas notiek ar jaunu aktrisīti tu aiz okeāna iespējams notika arī ar tavu prātīgo un vispār it kā gudro māsīcu, kad viņa meklēja sekretāres darbu. Otrā - parādīt, ka upurim nav jākaunas. Ka nav tavs māsīcas pašas vaina, ka viņa gribēja būt sekretāre, ka nav jāvaino blondīne, kura uzvilka ādas miņukus un naktī gāja pa ielu un nav jākaunas Holivudas aktrisei. Nav jāklusē, jo tas, kas ar viņu noticis nav kauns. nu vismaz nav kauns viņai.
Ja par mani pašu - man ir ļoti veicies, jo nav tādu īstu #esarī stāstu. Peņa bildes, dzērušo uzmācību, mēteļa virinātājus utt. es par par pilnu neņemu, līdz ar to par vardarbību īsti neskaitu.
19.10.2017 15:56 |
 
Reitings 648
Reģ: 18.01.2010
Ačgārna kampaņa, ko tur daudz teikt. Un tās pāris paziņas, kuras FB nošēroja to #metoo, rada iespaidu, ka tīko tikai pēc uzmanības un līdzjūtības.. :-P
19.10.2017 16:04 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Nebiju pamanījusi šādu kampaņu... Tagad nedaudz parakņājos internetā. Nu... Daži stāsti izbrīna. Tas, ka virietis, piemēram, nav sapratis vai iedziļinājies signālos un atļāvies roku uz sievietes kājas uzlikt, izteicis nepiedienīgu piedāvājumu vai līdis skūpstīties - tājā nav nekas briesmīgs, manuprāt. Tā ir kārtējā cilvēku uztveres galējība, nevis reāla sexuāla vardarbība. (t) Un kopumā - nezinu, ko šī kapmaņa dos... Sievietes viena par otru pašausmināsies un viena otru pažēlos publiski, vīrieši liela daļa nemaz nelasīs un vispār būs viņiem pofig par to. Es nesaku, ka ir jākaunās, bet kaut kā kladzināt pa visu pasauli arī neliekas īsti pareizi. Par tādām lietām ir jāinformē attiecīgās instances un jāmeklē atbalsts atsevišķos cilvēkos un grupās, kuri tiešām var palīdzēt, nevis vnk jāstāsta absolūti visiem, jo tā tomēr ir privāta un intīma tēma.
19.10.2017 17:00 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
Es nesaku, ka ir jākaunās, bet kaut kā kladzināt pa visu pasauli arī neliekas īsti pareizi. Par tādām lietām ir jāinformē attiecīgās instances un jāmeklē atbalsts atsevišķos cilvēkos un grupās, kuri tiešām var palīdzēt, nevis vnk jāstāsta absolūti visiem, jo tā tomēr ir privāta un intīma tēma.

Tur tā lieta.
Tas ko Bilete minēja ir tieši tas,ko es redzu. Pabrīnīties un pašausmināties.
Tu pati stādies priekšā ko tādu likt publiskajā telpā? Labi, nav visiem darba kolēģi FB, bet tāpat, es neticu,ka tu gribētu, lai visi to zina. Man tas vairāk jau šobrīd izskatās pēc ''brenda'' akcijas ''vai vai vai.'' Tādas lietas nerisina ne twitter, ne FB. Nav tam pasākumam nekā sausā atlikuma. Nu nebūs nekāda reakcija no atbildīgajām instancēm un reāli risinājumi.
19.10.2017 17:23 |
 
Reitings 1716
Reģ: 27.07.2012
Bet jums neliekas, ka kādai tas varētu būt pamudinājums meklēt palīdzību?
19.10.2017 17:29 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
Serēna, man absolūti nē.
Es tiešām gribu redzēt statistiku, cik meitenes, kuras ir gājušas cauri iesniegumu birokrātijai, ir panākušas savu, vainīgais ir sodīts.
Man apkārt tādu meiteņu nav. Ja tu iedomājies,ka par to visu ir baigi viegli un patīkami runāt pa rinķi, tad tā absolūti nav. Un vēl jo vairāk- ja tam nav rezultātu.
19.10.2017 17:33 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Ačgārna kampaņa, ko tur daudz teikt. Un tās pāris paziņas, kuras FB nošēroja to #metoo, rada iespaidu, ka tīko tikai pēc uzmanības un līdzjūtības..

Tieši tā.
19.10.2017 17:38 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Par vienu pozitīviem iznākumiem es uzskatu to, ka arī vīrieši sāk atklāt savas negatīvās pieredzes, jo kampaņa vairāk ir par "sexual harassment" upuriem, ne tikai sievietēm. Otrs pozitīvais aspekts ir diskusijas - piem., kur ir tā robeža starp flirtēšanas mēģinājumu un vardarbīgu uzmākšanos. Jo tā robeža nav tik skaidra un pieļauju, ka daudzi cilvēki nemaz negribētu kādu aizvainot, bet, nepareizi tulkojot signālus, tāds var būt rezultāts. Tajā pašā laikā, kad vairāk nodefinēsies šis 'kas ir kas', gadījumos, kad tiešām tā ir vardarbība, upurim būtu vairāk skaidrības, kas ir pieļaujams un kas nē, un būtu grūtāk piekopt tādus "open secret" variantus.
19.10.2017 17:53 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Pasadena, nedomāju, ka šāda veida diskusijās varēs kaut ko nodefinēt. Tāpat taču cilvēki ir dažādi un vienam neliksies nekas briesmīgs nevēlams pieskāriens nelaikā, kādam - pārākais apvainojums. Visiem ir skaidrs tikai viens - negribēts sex ir izvarošana. Viss pārējais - samērā subjektīvi mērāms un skaidrība par pieņemamām robežām no šādām diskusijām noteikti neradīsies. Un par to, ka vīrieši arī atzīstās... Tam nav lielas atšķirības no sievietēm - jēga šādai kampaņai? Kā tas palīdz un palīdzēs upuriem? Kā tas sodīs pāridarītājus?... Vienīgi dumjai sabiedrības daļai varbūt ir klapes uz acīm un ausīm, un tādi nekad nenojauta un pat iedomāties nespēja, ka izvaro gan sievietes, gan vīriešus. Un tad tagad šāda veida kampaņa ir kaut kāda atklāsme... Visādi citādi - mēs taču visi zinam, ka izvarošanas nav nekāds retums un izvaroto tiek arī vīrieši. Tad kāda jēga kladzināt?...
19.10.2017 18:05 |
 
Reitings 525
Reģ: 05.01.2016
erzeli- tad Tev absoluti legit liekas par so temu nerunat vispar, jo pasaule valda birokratija? un nerunat par sho, jo ta ir smaga un nepatikama tema? Jo ir gruti panakt kadu rezultatu?
Vispar mani izbrina ka sieviete vispar ir spejiga par citu sievieti ta pateikt - daloties un runajot par savu nepatikamo pieredzi vina tikai tiko pec uzmanibas. Vienkarsi- ko??
19.10.2017 18:08 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits