Piedodiet , bet Latvijā ārkārtīgi maz cilvēku zin angļu valodu tādā līmenī kā citviet Eiropā , kur pamatvaloda ir cita , ne angļu , bet tur angļu valodas līmenis cilvēkiem ir krietni vien augstāks , ka nav problēmu studēt kādās Kembridžas universitātēs .
Padomju laikos un 90tajos dzimušajiem varbūt angļu valoda arī sagādā problēmas, jo ar to nebija nekādas saskares, izņemot tās pāris angļu valodas stundas nedēļā, bet tagadējiem padsmitgadniekiem un jaunākiem angļu valoda ir gandrīz kā dzimtā ar visu to, ka neviens viņus speciāli nav mācījis un viņu vecāki šīs valodas nepārzina tik labi, lai iemācītu.
Mūsu paaudze, iespējams, ir pēdējā, kura saskaras ar grūtībām komunicēt angliski (un ar visu to, es tāpat zinu ļoooooti maz cilvēku, kuriem ar angļu valodu būtu problēmas).
Ejot uz pameitas semestra noslēguma svinīgajiem, kad izceļ skolēnus ar labākajām sekmēm, gandrīz visus skolēnus katrā klasē uzslavē par izcilām sekmēm angļu valodā un tas nav ne skolas, ne skolotāju, ne vecāku nopelns. Tas ir mūsdienu interneta globalizācijas nopelns, jo, būsim reāli, dzīves viņiem notiek internetā un internetā viss lielākoties notiek angliski. Visas jauniešu autoritātes tumblr, snapchatos un citos jauniešiem aktuālos sociālajos tīklos ir no ārzemēm, tāpat jauniešiem populārie youtuberi runā angliski, viņi paši draudzējas globāli, viņi mierīgi skatās filmas, spēlē spēles angļu valodā, utt. Līdz ar to, Tev nav pamata pārdzīvot.
Un, jājautā - vai esi bijusi Itālijā, Francijā, Spānijā vai citās valstīs, kur pamatvaloda nav angļu, ārpus tūristu vietām? Ja jā, tad Tev noteikti jābūt pamanījušai, cik maz cilvēku spēj komunicēt angliski. Ja aizbrauc uz ārzemēm, bet angliski runā viesnīcā, muzejā, apskates objekta apkārtnē, kur ir citi angliski komunicējošie tūristi vai suvenīru bodē, tad nav pamata uzskatīt, ka tur esošo cilvēku spēja runāt angliski, attiecas uz visu valsti kopumā.