Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

AirBaltic, lidosta, jautājumi

 
Reitings 1066
Reģ: 15.06.2016
Sveicināti, drīz grasos lidot uz Eiropu. Ir daži jautājumi.
1) Vai Eiropā, piemēram, Parīzē un Berlīnē, ir apģērbu noma? Teiksim, es atlidoju, eju uz speciālo veikalu un nomāju sev uz brīvdienām kādus kreklus vai bikses. Vai tā var?

Es jautāju, jo man mugursomā ir maz vietas, es tur kaut ka iestūmu četrus kreklus un viņi jau ir saburzīti. Maksāt par bagāžu dažu kreklu dēļ arī negribas. Būtu ērti apģērbu kaut kur iznomāt.
2) Man ir flakons ar matu pastu 100 ml. Es lasīju, ka pēc noteikumiem nevar pārvazāt vairāk pār 100 ml. Nevaru saprast – vai 100 ml var vai nevar?
3) Vai lidostā dos ziploku priekš gara flakona? Piemēram, kā Taft.
4) Pieņemsim, man ir 120 ml flakons ar smaržām. Bet faktiski tur var būt kaut kur palikuši apmēram 50 ml, jo es bieži tos lietoju. Vai tie lidostas strādnieki kaut ka mēris to svaru vai vienkārši paskatīsies, ka uz burciņas uzrakstīts 120 un sviedīs to ārā?
5) Ko dara ar lietām, kas neiziet kontroli? Piemēram, ar ļoti dārgam smaržām? Vienkārši sviež miskastē?
6) Vai var ņemt sev līdzi atvērtus Nospa un Paracetamol tabletes? Un bez receptes.
7) Cik esmu dzirdējis, ūdenī ņemt lidostā ir aizliegts. Vai tā tiešām ir? Bet kā ar šokolādītēm? Piemēram, ja es paņemšu sev jakā Snickers batoniņu, mani ielaidīs? Un ko izdarīs ar to šokoladīti?
8) Mana lidmašīna izlido astoņos no rīta. Pirmais mikriņš no manām mājam sāk iet pēc pieciem. Es izrēķināju, ka man būs tikai viena stunda lai izietu cauri kontrolei un atrast savus vārtus.
Vai septiņos no rīta lidostā ir daudz cilvēku? Man pietiks stundas?
Vēl ir variants atbraukt uz lidostu vakarā un nogaidīt tur nakti lai nenokavētu no rīta. Bet tad paliek atklāts jautājums – vai viņi mani ielaidīs iekšā ar savu ēdienu (Snickers, piemēram)? Jo tērēt naudu tajos dutifrijos es gan negribu.
9) Vai var ņemt zāles (Paracetamol, piem.) savā kabatā?
10) Vai var iekāpt lidmašīnā ar Hydrogen Peroxide?
Pagaidām viss. Paldies uz nākotni.
02.10.2017 21:26 |
 
Reitings 2573
Reģ: 14.08.2013
4) Pieņemsim, man ir 120 ml flakons ar smaržām. Bet faktiski tur var būt kaut kur palikuši apmēram 50 ml, jo es bieži tos lietoju. Vai tie lidostas strādnieki kaut ka mēris to svaru vai vienkārši paskatīsies, ka uz burciņas uzrakstīts 120 un sviedīs to ārā?

sviedīs ārā.
Ēdienu vari ņemt, cik lien. ŠĶidrumu gan ne.
02.10.2017 21:29 |
 
Reitings 352
Reģ: 23.07.2016
Man arī bija pāris bezrecepšu zāles mugursomā, bet neko nepārbaudīja. Par ēdienu arī neko neteica. Tikai visi šķidrumi ir pa 100 ml jābūt (kopā max 1l) lielāks tilpums nedrīkst būt. Visi šķidrumi jāliek atsevišķā caurspīdīgā aizvekamā maisiņā. Ūdeni var nopirkt aiz kontroles, jo to nedrīkst rokas bagāžā ņemt. Neņem nekādus tilpumus lielākus par 100 ml, viss tiks izsviests miskastē un nav nozīmes cik ml ir palikuši no 150 ml smaržām. Caurspīdīgais maisiņs, kur likt šķidrumus tev pašai būs jānopērk. Un nekādus asumus, šķiltavas utml. nevar ņemt.
02.10.2017 21:48 |
 
Reitings 610
Reģ: 04.03.2017
2) Man ir flakons ar matu pastu 100 ml. Es lasīju, ka pēc noteikumiem nevar pārvazāt vairāk pār 100 ml. Nevaru saprast – vai 100 ml var vai nevar?

3) Vai lidostā dos ziploku priekš gara flakona? Piemēram, kā Taft.

Nedos.
Pieņemsim, man ir 120 ml flakons ar smaržām. Bet faktiski tur var būt kaut kur palikuši apmēram 50 ml, jo es bieži tos lietoju. Vai tie lidostas strādnieki kaut ka mēris to svaru vai vienkārši paskatīsies, ka uz burciņas uzrakstīts 120 un sviedīs to ārā?
5) Ko dara ar lietām, kas neiziet kontroli? Piemēram, ar ļoti dārgam smaržām? Vienkārši sviež miskastē?

6) Vai var ņemt sev līdzi atvērtus Nospa un Paracetamol tabletes? Un bez receptes.

Var.
ūdenī ņemt lidostā ir aizliegts. Vai tā tiešām ir? Bet kā ar šokolādītēm? Piemēram, ja es paņemšu sev jakā Snickers batoniņu, mani ielaidīs? Un ko izdarīs ar to šokoladīti?

Uz ūdeni attiecas tas pats 100ml ierobežojums. Šokolāde ir ēdiens, vari vest.
Vai var iekāpt lidmašīnā ar Hydrogen Peroxide?

Nedrīkst, tas pieder pie aizliegtajām vielām.
Lidostā jāierodas vismaz 2h pirms lidojuma. Arī no rīta mēdz būt garas rindas.
02.10.2017 21:51 |
 
Reitings 610
Reģ: 04.03.2017
2) Man ir flakons ar matu pastu 100 ml. Es lasīju, ka pēc noteikumiem nevar pārvazāt vairāk pār 100 ml. Nevaru saprast – vai 100 ml var vai nevar?

Var. 100 ml ieskaitot.
Pieņemsim, man ir 120 ml flakons ar smaržām. Bet faktiski tur var būt kaut kur palikuši apmēram 50 ml, jo es bieži tos lietoju. Vai tie lidostas strādnieki kaut ka mēris to svaru vai vienkārši paskatīsies, ka uz burciņas uzrakstīts 120 un sviedīs to ārā?
5) Ko dara ar lietām, kas neiziet kontroli? Piemēram, ar ļoti dārgam smaržām? Vienkārši sviež miskastē?

Ar to, kas pārniedz 100ml, tev ir četras iespējas - izmest, atdot pavadītājam, nodot lidostas bagāžas glabātuvē vai nodot kā reģistrēto bagāžu. Pēdējās divas opcijas par maksu.
02.10.2017 21:53 |
 
Reitings 816
Reģ: 21.02.2015
Pag nedēļ lidoju un ziplock bag man iedeva uz vietas
Zāles ņem- bezrecepšu bez problēmām
Ar stundu var but par maz.. es brauktu vismaz stundu pirms gate closure
02.10.2017 22:00 |
 
Reitings 610
Reģ: 04.03.2017
Ziplock bag dod uz vietas, bet tās ir domātas priekš šiem 100ml. Te runa bija par garu flakonu, kas noteikti pārsniedz 100ml.
02.10.2017 22:02 |
 
Reitings 303
Reģ: 31.10.2016
Vai lidostā dos ziploku priekš gara flakona? Piemēram, kā Taft.

Nedos, bet tur pat Narvesenā var iegādāties to maisiņu.
Ko dara ar lietām, kas neiziet kontroli? Piemēram, ar ļoti dārgam smaržām? Vienkārši sviež miskastē?

Jā, sviež miskastē un nevienu neinteresē, cik dārgas vai nedārgas tās ir. :-D
Vai septiņos no rīta lidostā ir daudz cilvēku? Man pietiks stundas?

7:00 ir tieši tā stunda, kad cilvēki sāk parādīties lidostā, jo neilgi pēc tam ir daudz reisu. Ja tava lidmašīna lido 8:00, pēdējais laiks cikos vari būt ir 6:00, jo boarding sākas pusstundu pirms izlidošanas un piecas minūtes pirms izlidošanas slēdz vārtus, tādēļ ar 1h pirms lidojuma noteikti nepietiks.

Uz ūdeni attiecas tas pats 100ml ierobežojums.

Jebkāda veida dzērienus drošības kontrole izmetīs ārā neatkarīgi no tilpuma.
02.10.2017 22:05 |
 
Reitings 438
Reģ: 04.05.2013
par drēbju nomu - izklausās super jocīgi. vari iznomāt kaut kādas drēbes kostīmu nomā, bet tad tas patiešām būs lieldienu zaķa, ķirbja vai drakulas kostīms. var mēģināt izmantot to, ka nenogriežot birkas, var drēbes atdot atpakaļ veikalā :D bet vispār, šādu drēbju iznomāšanas praksi, jo rokas bagāžā nav vietas, neviens īsti nepiekopj.
02.10.2017 22:10 |
 
Reitings 1066
Reģ: 15.06.2016
Nē, tas flakons ir 75 ml, vienkārši viņš ir garš, kā Taft, tāpēc es baidos, ka nevarēšu viņu iestumt iekšā tajā ziplokā :-D
02.10.2017 22:11 |
 
Reitings 1066
Reģ: 15.06.2016
02.10.2017 22:14 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
ja tas flakons ir zem spiediena, to arī nedrīkst vest. var izmest.
un par t-kreklu nomu neesmu dzirdējusi.
ūdens pudeli sev varēsi nopirkt, sākot no 1 eur cenā par puslitru, izejot kontroli.
02.10.2017 22:23 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
vispār, ja ir tādas vēlmes vest lielās smaržas, flakonus un izgludinātus kreklus, paņem bagāžu, būs lētāk nekā noma, un mazāk jādomā par visādiem sīkumiem. vai arī iegādājies normālu rokas bagāžas koferīti (krekliem), tur var diezgan pieņemami viņus salocīt.
02.10.2017 22:27 |
 
Reitings 1180
Reģ: 03.06.2017
Braukt uz citu valsti,lai tur ņemtu sev nomā kreklus?:-DLabs:-D:-D
bet ja nopietni,pusi no tavām smaržām/flakoniem 100% izmetīs un visiem būs pofig cik daudz no tiem 150ml ir palicis.Tas pats attiecas Hydrogen Peroxide-to vienkārši izmetīs vai neļaus iekāpt ar to lidmašīnā.
Vēl ir variants atbraukt uz lidostu vakarā un nogaidīt tur nakti lai nenokavētu no rīta.

Es ceru,ka tas ir joks:-D:-DTu taisies nakšņot lidostā kā bomzis?:-Dtad jau vari pavadīt nakti centrālstacijā:-D:-D:-D:-D
02.10.2017 23:07 |
 
Reitings 1180
Reģ: 03.06.2017
Un,manuprāt,terpa noma izmaksās daudz dargāk par to pašu lidojumu(t)Nerunājot par iztērēto laiku izvēlei,nomai,atgriešanai(t)
02.10.2017 23:10 |
 
Reitings 2478
Reģ: 03.11.2016
Kādēļ nevar aizbraukt ar taksi? Tu labāk esi super laicīgi, vai tā, ka riskētu ar to vai paspēsi?
02.10.2017 23:11 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Kāpēc te visas saka, ka ūdeņraža peroksīdu nedrīkst vest? Es vairākas reizes esmu vedusi un neviens neko nav teicis... (t)
Uz lidostu es brauktu no rīta ar taksi LAICĪGI, jo no rītiem ir daudz cilvēku.
03.10.2017 07:43 |
 
Reitings 1180
Reģ: 03.06.2017
MoonLady,man to pateica izmest,tipa tas attieciesas pie bīstamas klases vielām.Un tam es daļēji piekritu,jo ūdeņraža peroksīds atkarībā no koncentrācijas var būt bīstams.Ok,parastais aptieku 3%,protams,nav bīstams.Bet neviens nezin,kāds tev tajā trauciņā 3% vai 30% ūdeņraža peroksīds,jo ar 30% peroksīda palīdzību var izgatavot sprāgstvielu(t)(t)
03.10.2017 08:43 |
 
10 gadi
Reitings 1696
Reģ: 29.01.2009
1) Neesmu par apģērbu nomu nekur interesējusies, pieļauju, ka gan jau, ka ir, bet 1) tas 100% izmaksās Tev vairāk kā samaksāt par nododamo bagāžu un 2) šaubos, vai kaut kur varēs paņemt nomā bikses vai kreklus. Parasti jau nomāt piedāvā vakarkleitas u.tml.
2) 100 ml ir atļauts – ieskaitot.
3) Tas Taft flakons ir zem spiediena, kā, piemēram, matu laka? Tad vienkārši metīs ārā. Ja nav zem spiediena, varēsi pārvadāt, bet maisiņu var dot un var nedot – tas nav viņu pienākums, bet bieži vien iedod.
4) Kaut būtu 5 ml palikuši – sviedīs ārā.
5) Kā jau meitenes minēja – vari nodot bagāžā vai atdot cilvēkam, kas tevi pavada. Ja ne, tad sviedīs ārā, lai cik dārgas smaržas nebūtu.
6) Var.
7) Ūdeni nāksies izmest vai izdrert pirms drošības kontroles. Šokolādes gan var ņemt cik gribi.
8) Var.
9) Ūdeņraža pārskābi drīkst pārvadāt.
03.10.2017 08:44 |
 
Reitings 428
Reģ: 05.02.2015
Lasu te minēts, ka flakonus zem spiediena metīs ārā. Nu nezinu gan. Pirms nedēļas lidoju ar matu laku un matu putām un neviens nelika tās mest ārā ne Latvijas, ne Milānas lidostā. Regulāri ceļoju ar mazo matu lakas flakoniņu, ne reizi neviens nav licis to mest ārā.
03.10.2017 09:43 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits