Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kā iemācīt just laiku?

 
Reitings 262
Reģ: 23.06.2017
Sveiki! Problēma tāda, ka cilvēks nejūt laiku. Sarunājam tikties vienā laikā, vienmēr ierodas ar kavēšanos. Pat ja kaut kur kopā jāiet un taisamies kopā, tad es esmu gatava, visu laiku bakstu, ka jāiziet, citādi nokavēsim, bet viņš tāpat nepaspēj un mēs ierodamies ar nokavēšanos. Ja pasaka, ka būs pēc 5 minūtēm, tad tās būs 10 minūtes. Ja braucu pie viņa un saku, lai gaida mani ārā (iepriekš nosūtu ETA caur waze, kur visu laiku uzrādās precīzs laiks, cikos būšu un atnāk paziņojums pāris minūtes pirms ierašanās), bet vienmēr sanāk atbraukt uz zvanīt, kur tad viņš ir. Vienreiz man bija sarunāta svarīga tikšanās, uz kuru mums abiem bija jābrauc, es pateicu viņam laiku, kas bija par 15 minūtēm ātrāks, bet mēs tāpat nokavējām. Es vienkārši vairs nevaru izturēt. Es vispār esmu cilvēks, kas vienmēr ierodas ātrāk nekā nepieciešams, bet ar šādu cilvēku es vienkārši jūku prātā. Es nesaprotu, kā var tā neorientēties laikā. Ko iesakat darīt, lai cilvēkam iemācītu just laiku? Kā ar šo cīnīties?
26.09.2017 18:15 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Nekā:-D Vienkārši ir tādi cilvēki, katrs laiku izjūt pa savam.
Es arī esmu no biežajiem kavētājiem, bet man tas vairāk ir saistīts ar nevēlēšanos doties uz tikšanos.
26.09.2017 18:18 |
 
Reitings 321
Reģ: 20.09.2017
Tu gadījumā nerunā par manu bijušo? :D tracina tādi cilvēki. Bet šaubos vai tur kaut ko var izmainīt.
26.09.2017 18:25 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Nezinu... Es arī vienmēr kavēju... :-D Ja tikšanās svarīga un nopietna - nav problēmu ierasties laicīgi, bet, ja vnk tāpat kaut kas ikdienišķs, tad kavēju, jo, laikam jau kā te minēja, nav īsti vēlmes kaut kur doties. Man patīk tupēt mājās... :-P
26.09.2017 18:25 |
 
Reitings 930
Reģ: 25.09.2017
Pasaki par 30 min. ātrāk :D Bet man nav bijusi ilgstoša saskare ar tāda veida cilvēkiem, kaut kā paveicies ar punktuāliem cilvēkiem man apkārt :)
26.09.2017 18:26 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Nedomāu, ka tā ir slikta laika izjūta, drīzāk nerēķināšanās ar otru, darīt kā pašam ērtāk. Ja iespējams, šādiem cilvēkiem sameloju, pasakot, ka jābūt x minūtes ātrāk kā faktiski jābūt.
26.09.2017 18:26 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Es kavēju randiņus vienmēr. Uz darbu gan nekad problēmas nav ierasties laikā vai pirms laika.
26.09.2017 18:27 |
 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
Mans bijušais arī bija tieši tāds. Man šķiet, ka viņš dzīvoja 30 min. vēlāk nekā pārējā pasaule. Vinreiz aizgāju uz dzimšanas dienu bez viņa, jo apriebās viņu gaidīt.
Uz citu dzimšanas dienu ieradāmies ar 1 h kavēšanos, jo šis nevarēja atrast, kur mamma nolikusi viņa kurspes. Vēl vienreiz es braucu uz pilsētu, kurā viņš dzīvoja. Bija sarunāts tikties 17.00, bet šis kavēja jau 25 min. Zinot viņa pofigistisko attieksmi pret kavēšanu, es iesēdos autobusā un aizbraucu uz mājām. Viņš to laikam redzēja, jo visu ceļu ar mašīnu nesās pakaļ autobusam.
Un trakākais jau ir tas, ka viņš nekad nesaprata, par ko es dusmojos vai kas tajā tāds. Tagad atceroties, tā bija regulāra parādība - viņš kavēja un es NEgaidīju, tad sekoja strīdi.
Ah. Pat tagad to visu atceroties dusmas uznāca :-D
26.09.2017 18:36 |
 
Reitings 294
Reģ: 25.09.2016
Man agrāk draugu lokā bija persona ,kas varēja kavēt līdz pat stundai , jo vienkārši ilgi taisās ,pēdējā brīdī atcerās ,ko nav izdarījis . Katru reizi cepos par to , tur neko nevar mainīt , vienīgi vari pateikt pus h agrāk ,lai ir gatavs,ja nu sataisās laicīgāk ,lai tevi pagaida ,viņam arī ir jāizjūt tā gaidîšanas sajūta ,savādāk viņš nevar iedomātie kā tas ir ,gaidīt kādu . Bet nu es pārtraucu kontaktu ar to cilvēku ,jo tika patstāvīgi melots arī par savu atrašanās vietu , par to ,ka jau ir izgājis vai tlt kāpj lejā ,bet nu tas nebija vienīgais iemesls ...
26.09.2017 18:39 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Man besī šitie kavētāji! Saki laiku vienmēr par stundu agrāku, būs laikā.
26.09.2017 18:47 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Ja godīgi, es nesaprotu, kāpēc tik šausmīgi jādusmojas un jādzīvo dzīvi saplānotu pa minūtēm. Es mēdzu kavēt, bet absolūti nedusmojos, ja otrs kavē, varu arī pusstundu pagaidīt - ja vien nav gluži tuksneša vidus, tāpat atradīšu, kā pavadīt laiku. Kur nu vēl izdomāt kaut kādu nerēķināšanos vai necieņu..katram savi tempi.
Pieļauju, ka dienvidu zemēs vai āzijā daudzas vispār nojūgtos:-D Tur norunāts tikšanās laiks vispār ir stiepjams jēdziens un var variēt pa veselām stundām:-D
26.09.2017 18:50 |
 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
delusion, tāpēc, ka mēs nedzīvojam ne D-Eiropā, ne Āzijā. Un pie mums "gaidīšu jūs pie sevis plkst. 19" nozīmē to, ka plkst. 19.30 ciemiņi jau būs sasēdušies ap galdu un plānos vērt vaļā šampi, nevis viens otrs čamma tikai sāks meklēt drēbes.
26.09.2017 18:55 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Reizēm dzīvē viss nenotiek pēc plāna;-) Ir gaidīti arī ciemiņi, kuri šampja atvēršanu kavē divas stundas, i neko - visi dzīvi, pagaidīja un pasākums izvērtās lielisks.
Lighten up;-)
26.09.2017 19:00 |
 
Reitings 610
Reģ: 04.03.2017
Ir cilvēki, kas vienmēr kavē, uzskata, ka ir pasaules nabas un visiem ir uz viņiem jāgaida. Man tādi tiešām krīt uz nerviem. Tā ir uzspļaušana cita cilvēka laikam. Katram var gadīties nokavēt, bet nu ja cilvēks regulāri nespēj saplānot savu laiku, es arī viņu mūžīgi negaidīšu. Ja nav paziņojis, ka nokavēsies, tad 10 - 15 min maksimālais mans gaidīšanas laiks.
26.09.2017 19:13 |
 
Reitings 556
Reģ: 27.09.2012
Ha, ha cik pazīstama situācija:-D
Kad vēl tikai randiņojām ar vīru- pieradu pie viņa kavēšanas un vienmēr rēķinājos, ka norunātajā vietā jābūt vismaz 30min.-1h vēlāk. Attiecīgi arī gatavoties sāku vēlāk. Viņa kavēšana mani tracināja, jo es pati arī biju punktuāla ( diemžēl bērni to mainīja:-D ).
Un jā- ja kkur bija jābrauc kopā- vienmēr nosaucu laiku, kas ir par 1h agrāk ;-) .
26.09.2017 19:19 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Ja ir uzaicināts cilvēks un saplānots laiks, neciešu, ka ļoti kavē. Ok, 15 minūtes, bet, ja norunāts braukt kaut kur, doties kaut kur vai jebko citu darīt, tas tiešām traucē un savā ziņā izrāda attieksmi pret citiem, kuri to vienu sēž un gaida norunātajā tikšanās vietā. Vairs nav vēlmes rēķināties ar tādiem, domāt, vai rakstīt, ka 15 min jābūt ātrāk, 30 min jābūt ātrāk vai cik, ja kāds nokavējas citreiz cits kādu iemeslu dēļ, tad uzburbst un purpina.
26.09.2017 19:39 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Riebjas tie hroniskie kavētāji. Un vēl, lai uz tādiem pārējiem viesiem būtu jāgaida, lai pielaisu pie galda vai uz šapmanieti. Ja tam nav attaisnojoša iemesla.
Nesaprotu kāpēc kāda dēļ man būtu katru reizi 20+ minūtes jādomā kur likties, jo kāds neņem vērā norunāto laiku, ķip ojj es tāds pa gaisu
26.09.2017 19:59 |
 
Reitings 2244
Reģ: 31.05.2017
Kā iemācīt just laiku?

Cik izteikti, ja cepšanās pa minūtēm tik tik tak vis pa laika plauktiņiem salikts, un ja kas izjuks, tad voooooov diena sabrukusi :-D un pasaules gals - āmen baznīcā, tad ir kā ir, arī ar šādu režīmu blakus :-D. Var skaņoties klāt precizitātei, jā, nu kad reiz uz punktualitāti nenesas prāts to atdarināt būs grūti, tika pielāgoties cik iespējams, ne pilnībā! Saku tāpēc, ka arī neesmu minūšu skaitītājs(laiku nemīlu skaitīt) - daudz kur(procesu izbaudot). Bet ir arī situācijas, ka laiks pagaida un negaida, kur ar procesa baudīšanu(kavēšanās :-D diez vai kas baudprocesīgs) nekāda sakara nav, kad vajag un vis, kad noderīga stingrāka pieeja - nokavēšanas gadījumā visticamāk nekas var nesanākt, vai tiks stipri pabojāts!
26.09.2017 20:33 |
 
Reitings 1983
Reģ: 13.01.2012
delusion -
Nuu es kā bijusī hroniskā kavētāja, varu teikt, ka cilvēki, kas hroniski kavē ir egoisti un viņiem uzspļaut uz citu laiku. :D Tā kā nav vis tik rožaini, kā tu saki. Un tieši tā arī ir - nerēķināšanās un slēpta necieņa. Ejot uz "nesvarīgām tikšanās reizēm, es tā arī domāju - aij nu kas tad tur tāds ir, tas otrs cilvēks pagaidīs mani, kamēr es iztaisīšos, jo nevaru laicīgi sevi savākt. :D
Bet paldies dievam, mani mans vīrietis pāraudzināja. Lai gan citreiz tāpat mēdzu šo to nokavēt, bet ar mēru līdz 10min.
Kā mainīties? Jābūt otram cilvēkam blakus, kurš baksta un saka, kā jūtas un atgādina, kāds esi dirsa, jo nerēķinies ar citiem :D
26.09.2017 20:34 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Mani izteikti besī cilvēki, kuri visu laiku kavē, pats bieži vien ierodos 20-30 minūtes pirms tikšanās. Nezinu kā īsti tādus cilvēkus var pārmācīt. Bet domāju Profesore piemērs ir ideāls pārmācīšanai.
Bija sarunāts tikties 17.00, bet šis kavēja jau 25 min. Zinot viņa pofigistisko attieksmi pret kavēšanu, es iesēdos autobusā un aizbraucu uz mājām.

Lūk tieši tā arī ir jādara, citu variantu es neredzu.
26.09.2017 20:56 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Ļoti kaitina šādi cilvēki. Uzskatu, ja esam vienojušies par tikšanās laiku, tad neierašanos laikā (nepaziņojot par kavēšanu savlaicīgi utml.) uzskatu par mana laika necieņu, aka - manis necieņu. Ja ir iespēja izvairīties no kopīgām aktivitātēm ar šādiem cilvēkiem, izvairos.
Bija man reiz draugs, kas šādi darīja - lai arī kā necentos izglītot viņu šajā jautājumā, bez rezultātiem. Tagad ir kopā ar manu paziņu, kurai tāda pati kaite. Abi laimīgi! :-D
26.09.2017 20:58 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (3)