Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pēc gudrības zobu operācijas

 
10 gadi
Reitings 493
Reģ: 29.01.2009
Sveikas! Šorīt man izoperēja labās puses gudrības zobus. Operēja dr. Sēja, SI. Izmantoja sedāciju, kā rezultātā visu atceros fragmentos. Atceros, kā pēc operācijas ienāca ārsts ar zāļu receptēm un atceros, kā aizgāja. Norādījumus, ko deva, neatceros. Izrakstīja antibiotikas un pretsāpju zāles. Pa miglu arceros, ka iespējams teica, lai antibiotikas dzeru tad, ja ir sapampums un temperatūra, bez vajadzības ne, bet pretsāpju, lai lietoju. Bet es neesmu droša. Palātā nebiju viena. Tas tādēļ, ka brīdināju, ka pirms 2 nedēļām ārstēju urīnceļu iekaisumu ar 2 veidu antibiotekām. Man gan ir ļoti neērti, bet drošības labad apsveru iespēju rīt uzzvanīt ārstam un pārjautāt.
Kā bija jums atlabšanas procesā? Ko ēdāt, kādas kompreses likāt vai ir kas cits svarīgs, ko zināt?
Tām, kas šo lasa un ir sadūšošanās procesā kā es biju vesela gada garumā, tad varu teikt, ka pati operācija ir nieks...un arī pēc tās ir panesami. Man gan ir pampums un es šobrīd gribēdama nevaru atvert muti , lai iedzertu zāles un arī turpmāk visticamāk zāles dzeršu mazos gabaliņos sadalītas, tomēr sāpes ir paciešamas arī tagad bez medikamentiem. Varbūt tādēļ, ka pieradu pie ikdienišķajām gudrības zobu sāpēm, bet vienu teikšu droši - labāk ātrāk, nekā vēlāk. :-)
P.s. atvainojos par gariem tekstiem...visu dienu neesmu runājusi :-D
31.08.2017 18:44 |
 
Reitings 324
Reģ: 29.01.2009
Man izrakstīja pretsāpju zāles un antibiotikas. Pretsāpju tableti ārsts ieteica iedzert uzreiz kā jūtu, ka sāk iziet anestēzija. To vienu iedzēru, jo sabiedēja, ka noteikti sāpēs, bet reāli nebija nepieciešams dzert vēl kādu. Antibiotikas ieteica lietot, ja temperatūra iet pāri 38 grādiem, bet tā man vispār nepaaugstinājās tā kā antibiotikas arī nedzēru.
Pēc zoba izraušanas turēju ledu pie vaiga pirmo dienu pa 15 - 20 minūtēm ik pēc 1,5 stundas. Nākamajā dienā bija neliels pampums, liku kāpostu kompreses.
Pirmās divas dienas ēdu biezzupas caur salmiņu, jo jebkāds ēdiens, kurš pieskārās smaganām, izraisīja nepatīkamas sajūtas. Pēc tam sāku ēst ēdienu sagriestu mazos gabaliņos ar mutes veselo pusi.
Pēc kādām 5 dienām jau ēdu pavisam normāli.
Biju nopirkusi aptiekā zobu pastu bez mentola, kas paredzēta smaganu sadziedēšanai.
Jā, varu piekrist, ka galīgi nekas briesmīgs tas nav (arī ar vnk anestēziju), man, pie tam, bija zoba sakne kā āķis, tāpēc izraušana skaitījās sarežģīta.
31.08.2017 19:13 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Kaut kā šķiet pārāk pārspīlēti, ēst ar trubiņu, smalcināt zāles utt. :D Man izrakstīja recepšu pretsāpju zāles ketanov un miers, antibiotikas nē un nevajadzēja. Tās pretsāpju zāles uzreiz pēc izraušanas teica, lai dzeru, kamēr vēl nav izgājusi tā narkoze. Pirmo un otro dienu dzīvoju uz šīm zālēm, jo sāpēja, kad iedarbība sāka iziet, bet ar zālēm bija labi. Pēc tam varbūt vēl kādu tableti iedzēru, bet daudz mazāk, jo bija kļuvis labāk, gandrīz nesāpēja, taču bija piepampis un pēc tam radās zilums, nu sajūtas kā jau pie jebkura ziluma, nepatīkami bija gulēt uz tā vaiga utml, bet nekas vairāk īsti nesāpēja. Ēst varēju uzreiz teju visu - droši vien pirmajā dienā vairs neko neēdu, bet nākamajās neatceros, ka būtu man kaut kādi ierobežojumi. Centos ēst uz otru pusi, bet nebija tā, ka caur trubiņu ēdu.
Rāva ar vietējo narkozi (? atsāpināšanu?), nepatīkami bija, kad sāka iziet, bet tad jau atkal laida iekšā.
Un tas pie visa tā, ka ļoti baidos no sāpēm, man nepatīk zobārsti un uz mani narkoze slikti iedarbojas. Pēc tam biju uz zoba plombēšanu pie cita ārsta un tā vizīte bija daudz sāpīgāka. :D
Drīz iešu raut otru apakšējo. Nav bail no sāpēm, drīzāk no tā, kā iešu uz darbu ar sapampušu vaigu. :D Augšējos pagaidām nevajag. No ārsta dzirdēju, ka augšējos raut ir daudz vieglāk un nesāpīgāk.
31.08.2017 19:31 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Kompreses neliku. Bet varbūt, lai nesapamptu, vajadzēja uzlikt ledu.
31.08.2017 19:33 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Es caur salmiņu neēdu, bet no karotītes sūcu biezzupiņas gan. :D Bet tas bija pirmās divas dienas. Pēc tam jau varēju ēst daudz maz normāli. Procesam gāju cauri 3 reizes, bet tad, kad rāva augšējos, tad vispār nebija problēmu. Pampums un sāpes bija tikai ar apakšējiem.
31.08.2017 19:54 |
 
10 gadi
Reitings 493
Reģ: 29.01.2009
Nu jau rit otrā diena pēc operācijas, bet man ir jautājums - jums arī tā kā suloja tā vieta? Šodien pirmo reizi jūtu tādu sāļu šķidrumu izdalāmies, tam tā jābūt? Temperatūras nav, nu jau sāku pamazām ēst.
02.09.2017 17:21 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Man nu jau visi 4 ir laukā. Asiņu garša mutē pirmajās dienās ir pilnīgi normāli, man ieteica skalot muti ar Hlorheksidīnu, kumelīšu tēju (atdzesētu) un/vai vieglu sāls šķīdumu.
Ja tomēr dzersi antibiotikas, neatkārto manu kļūdu un sāc uzreiz dzert arī pienskābās baktērijas. Man pēdējā reizē no antibiotikām (izrakstīja profilaktiski, kā parasti pēc operācijām) sākās gan gremošanas traucējumi, gan piena sēne :(
02.09.2017 17:31 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Katra operācija ir individuāla, es arī pirmajā reizē nevarēju mutē iebāzt neko lielāku par kokteiļa salmiņu un 2 dienas pārtiku no saldējuma kokteiļiem, un tos dzert arī bija sāpīgi. Pēc otrās operācijas diezgan mierīgi ēdu pelmeņus.
02.09.2017 17:35 |
 
10 gadi
Reitings 493
Reģ: 29.01.2009
Es pirms nepilnam 2nedelam jau dzeru antibiotikas, jo neveiksmigi nokeru urīnceļu iekaisumu, tādēļ neraujos sevī triekt iekšā to zirga devu. Vienkārši domāju, vai ir ok tādi sāļi izdalījumi. Man stāv nopirkts antibakterialais mutes skalojamais lidzeklis...to domāju šodien patestēt.
02.09.2017 17:38 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Protams, ka ir ok, tā taču ir svaiga brūce! Man ieteica tīrīt zobus jau no nākamās dienas un skalot vairākas reizes dienā.
02.09.2017 17:50 |
 
Reitings 73
Reģ: 11.02.2017
Man divās reizēs izoperēja visus 4 gudrības zobus - pa vienai pusei. Neviens zobs nebija izšķīlies, visus lauza ārā no žokļa kaula.
Pēc pirmās operācijas jau pēc nedēļas viss bija sadzijis un pilnīgi ok. Bet pēc otrās reizes vēl mēnesi sāpēja ik pa brīdim operētā vieta. Pēc abām operācijām man bija jālieto antibiotikas un stipras recepšu pretsāpju zāles. Lika skalot ar kumelīšu tēju un dzert Zyrtec tabletes, lai ātrāk iet nost pampums. Smērēt vaigu vai likt kompreses vismaz manā gadījumā nebija jēgas. Suloja ar nelielu asins piegaršu kādas 4 dienas.
Manuprāt, trakākāks ir pats dzīšanas periods nekā operācija. Lai gan man sauca reanimatologu.. :-D
02.09.2017 19:06 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Man gan teica, ka caur salmiņu pirmās dienas neko dzert nevar, jo tas var iztraucēt asiņu recekli, kas veicina dzīšanas procesu.
Es pirmo vakaru gulēju ar leduskompresi zem vaiga. Un piekrītu, ka augšējie ir tīrais nieks, salīdzinot ar apakšējiem.
02.09.2017 23:18 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Es nesaprotu, kā suloja? Vai tad jums nešuva? Cauri šuvēm suloja? Man nekas nesuloja, asins garšu mutē nejutu. Pēc nedēļas gāju izņemt diegus tikai.
02.09.2017 23:25 |
 
Reitings 73
Reģ: 11.02.2017
Man bija šuves, bet sulo jau cauri tām vienalga. Un šuves bija jāizņem pēc 2 nedēļām.
Teorētiski augšējie ir vieglāki, bet man visi bija sarežģīti.
02.09.2017 23:29 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Skaidrs, es nekādu sulošanu nejutu. Man bija tāds foršs zobs ar āķi galā, ko lauza uz vairākām pusēm, lai vispār izņemtu no žokļa ārā - man patika, kā viņš izskatījās, es pat saglabāju tās daļas. :D Man teica, ka var neizņemt šuves vispār, jo tās bija tādas, kas pašas iesūcās vai izkrīt, nezinu :D , bet drošības labad, lai atnāku pēc nedēļas.
02.09.2017 23:35 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Jā, arī cauri šuvēm. Ar asiņu recekli man par laimi viss bija kārtībā. Ieteica neēst kūkas, kas man šķita amizanti, bet cukurs laikam veicina slikto baktēriju vairošanos.
02.09.2017 23:36 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Alleluja, paldies Dieviņam, ka man izrāva apakšējo gudrības zobu, bet vakarā jau likās, ka varu grauzt ābolus - nebija ne pampuma, ne temepratūras, ne zāļu lietošanas, pilnīgi nekas!!! Nabaga meičuki! :-/ Veselību!
02.09.2017 23:39 |
 
10 gadi
Reitings 981
Reģ: 29.01.2009
Uj,man tas viss ir priekshaa.Jo augsheejais gudriibas zobs ir izleemis augt uz vaiga pusi,perpendikulaari paareejiem zobiem.Cik apmeeram maksaa gudriibas zoba izopereeshana Stomatologijas instituutaa?
02.09.2017 23:51 |
 
Reitings 73
Reģ: 11.02.2017
Atkarīgs no tā - parasta raušana vai operācija. Man pirmā operācija (2 zobi + sedācija) bija 227 eur, otrā (identiska procedūra) - 305 eur . Vīram izrāva augšējo gudrības zobu parastā raušanā - 80 eur. Abiem bija SI pie Dr.Bīgestāna. Sedācija kā tāda maksā 50 eur.
03.09.2017 01:04 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Man arī izoperēja, bija sarežģīti, jo zobs bija ieķēries. Izrakstīja ketanov un antibjotikas. Tās lika dzert 7 dienas un pretsāpju uzreiz kā iet ārā anestēzija un pēc vajadzības. Bija ļoti sapampis un muti varēju atvērt tikai mazliet. Smaidīt un runāt bija pagrūtāk. Ēst arī. Dzēru dzeramos jogurtus. Neko cietu neēdu.
03.09.2017 10:04 |
 
Reitings 429
Reģ: 03.01.2017
Man vienu gurdības zobu operēja ar narkozi, nu bija tāda sajūta itkā divus šampjus izdēru un pa galvu uzreiz iedeva, nu tur neko neatceros, bet atceros, kad pēc tās operācijas ātri viss sadzija arī atceros, to ka bija antibiotikas un pretsāpju zāles.
Bet otro operēja bez tādas narkozes, vnk iespriceja , lai nejutu to pusi un viss, dakteris bija nenormali foršs un jūtigs . Pēc operācijas izrakstija pretsapju zāles un antibiotikas, un pēc operācijas bija ļoti slikti, kad gāja arā narkoze nenormali sapeja , likas, ka tulit pa griestiem busu, pirma diena neko paest un padzert nevareju jo sapeja nebija vnk apetite, pa nakti celos spalvu asinis ara un dzeru pretsapju zales. nakama diena pamodos ar 38,9 temperaturu nenormali slikti bija, viss griezas sapeja, asinoja, aibzraucu pie daktere, teica, ka tas normali, prieks mana organisma tada ir pretreakcija, tad tur izrakstija vel vienas zales. Reali mocijos kadas 4 dienas un tad tik saka palikt labak es dzeru udeni no salmina un jogurtu lenam ar koroti edu . bet nu pec laika jau viss ok bija iznema suves un dzivoju :-D
03.09.2017 11:33 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits