Cilvēkiem, kuri pieder pie kādas kopienas, rūp kas notiek ārpus viņa dzīvokļa sienām vai pagalma, taču Latvijā divas trešdaļas sabiedrības nepieder ne pie vienas organizācijas vai “tīkla”, LTV raidījumam “4. studija” pastāstīja sociologs Arnis Kaktiņš.
*
Viņš atklāja, ka aptaujās mēģināja saprast, cik liela daļa no Latvijas iedzīvotājiem sastāv tīklojumos – organizācijās, reliģiskajās draudzēs, koros, deju kolektīvos vai vienkārši interešu klubos vai nevalstiskajās organizācijās vai pat partijās, bet būtiskākais, būt kopā ar citiem cilvēkiem un kopīgi darīt kaut kādas lietas.
*
Un aptaujas atklāja, ka divas trešdaļas vai pat nedaudz vairāk no Latvijas iedzīvotājiem nesastāv pilnīgi nekādos tīklos. Tas nozīmē, ka viņi paši par sevi, varbūt kopā ar draugiem, paziņām un ģimenes locekļiem un radiniekiem, sacīja Kaktiņš.
*
“Bet vairāk nekā nav. Un tas ir divas trešdaļas, tas ir ļoti, ļoti daudz. Un tas savā veidā parāda, cik mēs īstenībā esam lieli individuālisti,” norādīja Kaktiņš.
*
Bet viens no piemēriem, kā cilvēki apvienojas, lai izdarītu kaut ko labu, ir Martas izveidotā “Facebook” kopiena “Nav jau grūti”, kas aicina cilvēkus, ejot uz mežu, paņemt līdzi arī maisiņu un savākt citu izmestos atkritumus. Šobrīd tai pievienojās jau 700 cilvēki.
*
Piekrītat vai nepiekrītat šiem secinājumiem?